Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Prawdziwy fan Sagi itd...
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

Prawdziwy fan Sagi itd...

Eh!,Eh! Pamiętam do dziś jak mi pikawa w gardle stawała na pierwszym seansie ALIEN.Chodziłem wtedy do którejśtam klasy podstawówki,a film leciał w legnickim kinie "Piast".Wtedy najbardziej przerażała mnie scena gdy Obcy luzacko oglądał sobie zamkniętego w skrzynce Jonesa,i to jak chwilę przedtem wychylił się zza rogu korytarza z tym swoim diabolicznym uśmieszkiem,o mało nie przyprawiając o zawał Ripley(tudzież mnie:))).Skoro więc oglądałem ALIEN w kinie,nie ma co robić top secreta z mojego wieku.W każdym razie mimo 33 latek na karku czuję się OK. P.S.Recepta na długowieczność??...Na każdy stres browar is best! Pozdro


2001-08-26 16:09:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

Re: Prawdziwy fan Sagi itd...

...taaa.... scena kiedy obcy z groteskowym usmiechem oglada klatke z Jonesem to jedna z bardziej tajemniczych w filmie - pamietam jak ogladalem ALIEN po raz pierwszy zawsze zastanawialem sie co Obcy zrobi z kotem...szybkie ciecie i nagla zmiana akcji pobudzala wyobraznie>myslalem nawet kiedys ze byla w tym momencie jakas dodatkowa scena...ktora zostala wycieta.(?) naprawde ALIEN to jeden z najbardziej talemniczych filmow w historii SF! a praca CALEJ ekipy filmowej /doceniona OSCAREM tylko za FX/zasluguje na uznanie po dzis dzien./lepiej nie bylo mozna zrobic tego filmu/



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-08-28 05:55:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

po tym poznac dobry film

YEP - FX w ALIENS zachwycaja do dzis - po tym wlasnie mozna poznac dobry film, minelo ponad 20 lat a on nadal rzadzi. I to nie tylko ze wzgledu na fabule ale wlasnie takze na efekty specjalne - nie sade aby dzis dysponujac supernowoczesnymi kompami, wiekszym budrzetem, etc dalo sie to zrobic lepiej - zreszta to samo odnosi sie do mojej ulubionej czesci sagi ALIENS. :)



____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-28 08:51:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

efekty

Cos ci sie Ciacho poknocilo piszesz jak to dobry jest Aliens a potem ze to samo dotyczy Aliens:)) Heh mala pomylka.. .
BTW- przesadzacie jesli chodzi o efekty.
Obydwa filmy sa wysokiej jakosci jednakze nie mowmy ze dzis nie mozna zrobic lepiej efektow. To jest wlasnie jedyna rzecz w filmach ktora mozna zrobic na pewno lepiej przy duzym budzecie..(nie mowie tu o przrobkach designu skoro juz tak nie lubicie przerobionych Alienow z Ressurekcji czy nie podobaja sie tam pukawki imho duzo efektowniejsze..)
Nie oszukujmy sie porownajcie sobie np jak w Ressurection wyglada kosmos czy poruszajace sie staki, wybuchy a roznica jest do zauwzenia.
Pozatym w te filmy(Alien, Aliens) byly tak robione by bylo jak najmniej efektow specjalnych by osiagnac maksumum pokazujac jak najmniej sie da. Nie wmowicie mi chyba ze jest ich tam tona...W Alien jest tylko kilka sekwencji
chestbruster,wybuch nostromo -imho to sie da zrobic teraz lepiej nawet przy budzecie serialu TV. (lot,ladowanie,start),kilka razy bardzo krotkie ujecia obcego,wybuch nostromo,rozwalony ash,lot narcissiusa. To wszystko jesli chodzi o powazne efekty specjalne. Trodno nazwac efektami wylanie kwasu na styropian(przepalanie podlogi) czy kukielki ze swiatelkami symulujace sylewetki czlonkow ekspedycji.
W Aliens tych efektow jest moze ze 2x wiecej. W Resurekcji sekwencji z efektami jest pewnie duzo wiecej niz w tych dwuch filmach razem wzietych.


2001-08-28 09:56:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

literowka

Yep - byla literowka oczywiscie na samym poczatku mialo byc ALIEN a nie aliens co jasno wynika z kontekstu.

Co do efektow to moze pare nielicznych daloby sie poprawic - ale wiekszaosc jak np ujecia ladujacego promu z ktorego wyjezdza APC i cala masa innych wciska mnie w fotel za kazdym razem jak ogladam ten film.

I wcale nie uwazam zeby efekty w RESURRECTION byly lepsze - moim zdnaiem mimo przewagi kilkudziesieciu milionow dolcow w budzecie, i wielu lat rozwoj odpowiednich technik - wcale lepsze nie sa (nie mowiac o tym ze caly film jest o niebo gorszy)- takie jest moje zdanie na ten temat



____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-28 11:48:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

???

Tomexx co Ty pierdzielisz... w ALIEN bylo wiecej efektow niz w ALIEN4!!! panowie z AlmaganedDynamics zerzneli wszystkie projekty z poprzednich filmow/o wypozyczeniu Krolowej z Aliens juz nie wspominam.../zreszta zobacz na Aurige...jak przyznal sam Jean Pierre - chcial zrobic film rownie klaustrofobiczny jak ALIEN /choc cos mu niewyszlo...Wink))- kicha jak ulal - ma swoje dobre strony ale w porownaniu z poprzednimi filmami to wypada jak maluch przy porsche911...mimo karoserii rodem z najnowszego jaguara.../ efekty moze i dodre ale poczytaj uwaznie Gigers ALIEN - zobacz ile bylo ciec spowodowanych brakiem kasy - ilez to FANTASTYCZNYCH pomyslow niezostalo zrealizowanych - to samo bylo w ALIENS i ALIEN3(gdzie budzet zostal przekroczony o ponad 20%!!!)zreszta panowie przy A4 mieli do dyspozycji az 80mil$, i doswiadczenia pionierow poprzednich produkcji...a co do obcych w A4 to za wyjatkiem calkiem niezlego newborna/perfidnie zerznietego z projektu Gigera Necronom4/ to potwory i jaja sa do DUPY!!! ja zostaje przy Gigerowskich biomechanoidalnych obcych wspaniale pokazanych w ALIEN i ALIENS a nie przy kurczakowatych pokrakach wysmarowanych smola, rodem z parku jurajskiego.... to tyle jak dla mnie to efekty z ALIEN I ALIENS sa THEBEST /ALIEN3 wypadl cit gozej - ale za to fabula, klimat i napiecie wg mnie przewyzsza nawet poprzednikow - bule by przeklety FOX wydal kiedys ALIEN3 SE wg oryginalnego scenarisza z wszystkimi brakujacymi scenami - film zyskal by jeszcze wiecej na wartosci!!! - modlmy sie wiec do Najjasniejszego...!
:END OF TRANSMISSION



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-08-29 09:41:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB