Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: kolejny plagiat ?
Piok vel sluz vel pokrak


Gość


kolejny plagiat ?

hia
Na omawianej juz tutaj stronie http://alien.dva.pl/film.php tekst poczawszy od drugiego akapitu: "Rok 1979 wyznacza granicę..." Pochodzi z magazynu literackiego "Fenix" nr 6 (75) z 1998 z artykulu: " Obcy: Historia pewnego koszmaru" .
Co prawda nie podano nazwiska autora ,(najprawdopodobniej jest to praca zbiorowa redakcji lub ktoregos z jej czlonkow ) ale tak czy inaczej jest to zlamanie praw autorskich nalezacych do rzeczywistego autora tekstu zamieszczonego w "Fenixie" Tym bardziej ze na swojej stronie ,pan Misz nie zamiescil informacji skad pochodzi wykorzystany tekst (przynajmniej ja nigdzie sie go nie doszukalem...) .

Mimo ze ta sprawa nie ma zadnego zwiazku z wykorzystaniem materialow Ciacha ,przez Webmaster'a strony http://alien.dva.pl/ , sprawa wydala mi sie na tyle powazna ze pozwolilem sobie zamiescic powyzszy tekst na tym Message board'zie.


ps. Oczywiscie jezeli pan Misz jest faktycznym autorem tekstu ( pracowal i/lub nadal pracuje w redakcji " Fenixa " ), lub nie wiedzial skad on pochodzi ( np. skopiowal z innej strony Smile ). To z gory przepraszam i prosze o zamieszczenie na swojej stronie stosownej notki o pochodzeniu artykulu w celu unikniecia dalszych nieporozumien . Smile

Lamaczom praw autorskich , mowimy nie!

nerki


2001-08-14 09:47:00
Odpowiedz z cytatem
Maila


Gość


Re: kolejny plagiat ?

Obawiam sie, że nie mam pojecia o Obcym... Za to na temat praw autorskich mam swoje zdanie... Wykorzystywanie cudzych tekstów jest nagminne... Nawet sami autorzy nie są w stanie skontrolować, gdzie ich "światłe myśli" sie znajdują... Więc Piok... chociaż bazgrze to tylko i wyłącznie po to, żeby sprawić Ci przyjemność Smile)) to i tak nic nie wskórasz... Skoro nawet autor dał za wygraną...
Skalpelowy uśmiech Wink))


2001-08-30 14:35:00
Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB