Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Gry
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Popieram w 100%
Wg. mnie gra jest swietna a przebija TR jak tylko sie da (nienawidze serii TR Razz).
Sam w to grałem i przejscie zajęło mi chyba 4 popołudnia...Szczególnie fajna gra jesli ma sie ochote zabijac. I co najwazniejsze - gra wydaje mi sie ma swietny klimat - szczególnie gdy dojdzie sie do momentu "latających głów" (ci co grali wiedzą o co chodzi). Bullet-Time jest o tyle fajny ze nie ma limitu jak to miało miejsce w Maxi'e Payne i Matrixie. można biegac i nie martwic sie ze ktos cie trwfi ale są momenty gdy nawet to nie pomaga...i to często Smile
Vyso - jak najdzie Cie jeszcze ochota to pograj - dojdz do finałowej walki -ja tam "siedziałem" chyba z pół dnia zanim udało mi sie przejsc. W cholere trudna...Niedługo wyjdzie Part II ( http://www.bloodrayne2.com ) z lepszą grafą...miodzio...Razz
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2004-06-09 09:55:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Fajna giera... fajna. Klimat: miodzio. Widac, ze autorzy chcieli osiagnac nastroj Lovercrafta. Efekt ? Naprawde zajebiscie. No i ci nazisci Very Happy Naprawde fajnie umieraja Very Happy Zawsze lubilem zabijac frycow, a w bloodrayne naprawde fanie umieraja. Widac jak sa bezsilni wobec wampira, probuja sie bronic, by na koncu ginac w fonntanach krwi, krzyczac w ich swinskim jezyku. No i ten pomysl, zeby wykorzystywac szkopkow jako tarcze podczas wysysania z nich krwi... Miodzio Very Happy
Na piersi musze przeznaczyc osobny akapit Razz Fajnie zrobione, ciakawa technika (wielopozionowe sprity). Sie superbujaja. Jednak ta gra nie ma najlepszych cyckow Very Happy Najlepsze sa Dead or Live 3 na PSX2. Nawalanka (bardzo fajna giera Very Happy). Wybieramy panienke w kimonie i... Cycki sa wszedzie Razz Lataja w poziomie, pionie, czasami wyskakuja spod kimona Very Happy Mam nadzieje, ze w nowym BD cycki beda tak dobre DoL. Wowczas orgazm (oczywiscie wizualny Razz)
2004-06-09 14:35:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Vysogotek
Weyland Yutani



Captain
Dołączył: 2002-12-24
Posty: 700



No dobra. ale psx to psx, a pc to pc ;], w kategorii gier na pc piersi w bloodrayne rzadza :]. Szkoda w sumie tylko ze nie wszystkie postaci mialy graficznie tak odpicowane kostiumy jak sama Rayne.
Co do samej gry, to o ile pamietam przestalem grac w gorach, jzu po wykonczeniu mecha i przebiegnieciu mostu. :]
Jak do tamtej pory to najwiecej pracy i myslenia kosztowaly mnie (Jak one sie nazywaly?) te potworki, ktorych im wiecej sie natluklo tym wiecej ich bylo. To zdaje sie w jakims mlynie bylo. A co biustow i innych...gdzie czytalem potwierdzonego newsa ze na podstawie BloodRayne robia juz film pelnometrazowy. Zeby tylko nie wyszlo z tego cos w stylu TomB Raidera...Jak dla mnie idealny film z Rayne to powinno byc skrzyzowanie Wywiadu z wampirem z parszywa dwunastka :] ale jak wyjdzie cos ala blade tylko w babskim wydaniu, to tez fajnie bedzie, ciekawe tylko jak przyczepia zywej pannie te wstazki Very Happy, bo to jeden z numerow ktory przeczy wszystkim prawom fizyki
____________________________________
I work for the company, but other than that I'm an okay guy.
2004-06-09 21:31:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



A tam w górach?? na gg ci przesle jak to przejsc - sam miałem problemy Smile
A film rzeczywiscie będzie ale dopiero zacznie byc kręcony jak wyjdzie "Alone in The dark" - tez gra.
Z tego co wiem to film będzie prequelem części pierwszej wiec nazistów moze nie byc...nie wróze złotej palmy ani oscarów bloodrayne ale obejrzec bedzie mozna...szkoda tylko ze film TR ma zarezerwowana juz najlepszą aktorke Razz w morde...
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2004-06-10 08:57:45
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Baste




Private
Dołączył: 2004-07-04
Posty: 12



S A N I T A R I U M ! ! !

Wedlug mnie to najlepsza przygodowka jaka kiedykolwiek ukazala sie na tym parszywym swiecie. Po wypadku samochodowym budzisz sie w nieznanym ci miejscu, masz zabandazowana twarz a na dodatek nie pamietasz jak sie nazywasz, jak tu trafiles, baaaa, nie pamietasz NIC... Ludzie, takiego klimatu nie znajdziecie nigdzie daje glowe... Wink
2004-07-05 00:34:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

DOOM3

Hmmm...

Na moim gforce 2ti w oknie 640x480 przy wylaczeniu wszystkiego co sie da wylaczyc wyciaga przy lazeniu pustymi korytarzami od 6 do 16 klatek... jednym slowem niegrywalne Sad... ale u kumpla widzialem na porzadnym sprzecie i powiem szczerze nie zrobilo na mnie wiekszego wraznie... no owszem ladne ale zadna znowu superrewelacja (trudno by bylo brzydkie przy takich wymaganiach sprzetowych).

Czy ja wiem czy to "genialny engine" i "nowa jakosc w fpp" jak sie pluja na coponiektorych forach ?! Chyba raczej jednak nie... Carmack nie robi dziadostwa - aczkolwiek tym razem zdecydoanie przegial z wymaganiami... wiec gre trudno nazwac zla... ale hicior to moim zdaiem nie jest... Sadze ze HL2 czy Stalker jednak beda lepsze od Zaglady3.

BTW: ciekawa jest kwestia "nieuruchamiania" sie dooma na innych sysach niz 2000 lub XP... co mozna "odfiksowac" podmieniajac odpowiedni pliczek w instalerze i juz gra hula jak zloto na 98... ciekawe ile Bill kopsnal Carmackowi zeby zrobil ten instaler wlasnie w ten sposob i szczekal o tym glosno przed premiera... nie ladnie John... straciles przez to w moich oczach...

A co wy o tym wszystkim sadzicie ?!

[chetnioe widzialbym AvP3 na tym enginie... zanim wyjdzie moze sie dorobie odpowiedniego sprzeta]
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2004-08-07 20:52:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Heh, mnie dlugo jeszcze dziwi nie pozbawia oddechu to co ludzie gadaja na temat windowsow. Oczywiscie, ze zawsze mozna wszytsko zwalic na zlego Billa, ze wprowadza terror i zniszczenie placac niewiarygodne pieniadze Al-Kaidzie, aby ci nastepnie przy pomocy atakow terrorystycznych z 11 wrzesnia zastraszali ludzi takich jak Johnny z ID. Ludzie, przecie winda 98 to tylko apgrejd 95, a to kurwa dziesiec lat prawie... Naprawde mnie slabia ci, ktorzy jak w pizde szpak bezgranicznie zaptrzeni sa w 98 i nigdy go nie zamienia. Nie dociera do nich, ze XP radzi se lepiej z nowymi technologiami i wogole jest wydajniejszy. Wola narzekac a sami nie doloza sie do interesu bo maja pirata.
I tu powiem cos na koniec. Bardzo, kurwa dobrze, ze tworcy odchodza od 98 i pisza gry na lepsze systemy. Naprawde nie mozna mieszac gowna z marcepanem (instalowac gry z 2004 roku na systemie z 98 lub 95)

Co do tego oszustwa... Bill musialby wylozyc duuuuuuuzo bejcu, zeby przekonacac Carmarka. Ten czlowiek jezdzi se do pracy Ferrari, a jak kladzie sie do lozka to ma u boku Asie Carerre... Nie oszukujmy sie, ten czlowiek ma juz duzo pieniedzy a gry robi teraz w pierwszej kolejnosci dla zabawy. Dopiero potem dla bejcu.
2004-08-07 21:28:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Na dooma 3 wogól sie nie nastawiam i to nie dla tego że nie mam sprzętu, ot, jak ID robiło Quake3 robili tylyle hałasu, chwalili sie itp. a między czasie wyszy znacznie ciekawsze produkcje,notabene w Quaka 3 pograłem tak poządnie dopiero z miesiąctemu i to tylko dlatego ze nie mialem juz innego fpp:P Tak więc Doom3 moim zdaniem przeminie przez niektórych nie zauważony, przykryty takimi hitami jak włąsnie HL@ czy Stalker (na którego cholernie czekam :])


Qvintoo napisał:
Naprawde mnie slabia ci, ktorzy jak w pizde szpak bezgranicznie zaptrzeni sa w 98 i nigdy go nie zamienia. Nie dociera do nich, ze XP radzi se lepiej z nowymi technologiami i wogole jest wydajniejszy.


Mnie naprawde osłabiają ci którzy, jak w pizde są wpatrzeni w coraz to ładniejsze ikonki. Idących na łatwizne, nie zastanawiając się ze to samo można było uzyskać za znacznie mniejsze kosszty (wymiany sprzętu). Kto kiedykolwiek miał komodorka lub inny stary komputer, ten wie ile można wycisąć z maszyny gdy się naprawde chce. Ale po co,Janek napisze winde XXP ktora chujo chodzi na obecnych sprzętach a ludziska pobiegną do Adama po owego procka i biznes się krenci. Razz

pozatym system który jest wydajniejszy powinien chodzić szybciej i lepiej niż jego starszy brat, jak synku masz P2,5 to może nie zaobserwujesz różnicy, ale pojdz do wójka na p800 i zagraj w avp2 pod xp, wtedy pogadamy o wydajności:/


Cytat:

I tu powiem cos na koniec. Bardzo, kurwa dobrze, ze tworcy odchodza od 98 i pisza gry na lepsze systemy. Naprawde nie mozna mieszac gowna z marcepanem (instalowac gry z 2004 roku na systemie z 98 lub 95)


Nie wiem co, kurwa bardzo dobrego w tym, poza tym ze na swiecie rodzi sie coraz więcej winbili :/
2004-08-08 02:12:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Qrcze, ja sie zastanawim, czy tylko ja dostrzegam to, ze podzespoly w komputerze warto wymienic co pewien czas ? Shocked Ludzie ! Nie oczekujcie, ze nowe gry beda smigaly wam na oldschoolowych procach i plytach glownych sprzed pieciu lat, no i systemem sprzed 6 lat. Chcecie pograc bezstresowo ? To zawsze mozna isc do sklepu i kupic se nowa grafe, procka i pamiec. A jak sie nie podoba zawsze zostaje konsola. Zrozumcie wreszcie, ze jak sie robi cos na PC to wszystko rozbija sie o kompatybilnosc ! Na komodorka robia takie rzeczy (np. sprity, co jest teorytcznie nie mozliwe) bo nie musza sie martwic, ze to nie bedzie dzialalo z karta X, a jak sie da plyte Y to wogole wyjebie w powietrze... Na konsolach jest tak samo. No, ale wy oczekujecie, ze Doom bedzie smigal na technologi sprzed 6 lat, bedzie dzialal plynnie i bezproblemowo.
2004-08-08 10:00:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



nie dostrzegasz sedna problemu. To o czym mówisz to postęp, oczywistym jest że komputery się rozwijaja i to w bardzo szybkim tempie, ale to co dot. ww Dooma 3 to napędzanie rynku zbytu dla producentów osprzętu, nie wiem jak dlugo masz komputer, ale nie tak dawo gdy do naszych domów zawitał p100 gierki smigały jak trzeba, powistawały nowe procesory, a gierki nadal na p100 hulały, powstały gry na akceleratory 3d, i Turok zapierdalał na p100! A teraz? jeszcze gra nie wyszła a producenci już krzyczą że będzie do niej trzeba dokupić NAJ (i to naj w momeczie wypuszczenia gry) lepszy sprzent jaki tylko sie da (i to bynajmniej nie dla tego że gra wyrwie ci włosy z dupy (np. rozczarownie glosnym Q3), ale dlatego że gością nie chce sie siedzieć nad kodem, bo po co? firmy z checią wypuszczą nowego geforca czy procek, pewnie jeszcze produceci gier na tym skorzystają Razz
2004-08-08 11:23:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



dokładnie, Sammael, dokładnie Smile
Do tego dodam jeszcze rewelacyjne XP, nad którymi wszyscy się zachwycają. Spróbuj pograć na nich w jakąkolwiek starszą grę. Mam w domciu trochę gierek, rewelacyjnych zresztą, w które nie grałem od czasu zainstalowania XP, bo NIE DZIAŁAJĄ NA TYM SHICIE !! Konwerty ? Próbowałem i gówno ! AvP działa i co z tego, skoro chodzi tak ch****o, jak na żadnym innym i z byle powodu potrafi ci wyjść z gry w dowolnym momencie. Zresztą tak się dzieje nie tylko z grami i to jest przerażające. Dlaczego tak się dzieje ? Ano dlatego, że tego też im się nie chciało zrobić !!
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2004-08-08 12:16:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Vysogotek
Weyland Yutani



Captain
Dołączył: 2002-12-24
Posty: 700



jesli mowimy o nowych technologiach...
Moim bazowym system operacyjnym jest Mandrake Linux 10.0 Powerpack, ktory ukazal sie pare mcy temu, pod wzgledem mozliwosci wykorzystania wetknietego w skrzynke sprzetu, pod wzgledem optymalnosci dzialania i stabilnosci , zaawansowania technicznego w koncu, bije XP na leb na szyje.
I co Qvinto? Wpakujesz go do siebie? Watpie, bo jakos tak chujowo sie sklada ze praktycznie nikt nie robi gier na linuksa. Mimo ze ten cholerny linux pozwala wycisnac ze sprzetu trzy razy tyle co dowolny windows, czyli cos jednak w tej polityce Microsoftu jest co nie?
I niestety, Windows 98 to najsolidniejszy i najbardziej stabilny jak do tej pory system microsoftu.
Bo nikt nie kupuje kazdej premierowej gry na rynku, o nie, wiekszosc ludzi gra w to co ukazalo sie juz jakis czas temu, a pod wzgledem uruchamiania starszych programow, XP daje dupy na calej lini.
Inny, chujowszy o wiele system plikow, i kurwa automatyczne wykrywanie urzadzen usb.
Super. Kiedys uzywalem tego chlamu, nie moglem nawet podpiac swojej komorki i zrzucic Mp3, bo to kurestwo upieralo sie wykrywac ja jako przenosny dysk.
Nie mowiac juz o tym ze na troche slabszych kompach (I nie oszukujmy sie, nie kazdy ma 4000 zeby spokojnie zostawic je w sklepie z softem, nawet nowy ram to wydatek rzedu 200pln i po chuj? zeby pograc pare godzin w jakis badziew? ) XP to wogole jest jakies nieporozumienie.
Xp sukcs
____________________________________
I work for the company, but other than that I'm an okay guy.
2004-08-08 13:12:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



O czym wy mowicie?
Dzizajs....

Cytat:
I co Qvinto? Wpakujesz go do siebie? Watpie, bo jakos tak chujowo sie sklada ze praktycznie nikt nie robi gier na linuksa. Mimo ze ten cholerny linux pozwala wycisnac ze sprzetu trzy razy tyle co dowolny windows, czyli cos jednak w tej polityce Microsoftu jest co nie?


Trzy razy tyle? Mam doczynienia z linuxami. Owszem system stabilny, ale aby zainstalowac kde - nalezy miec kompa na ktorym takze pojdzie np. windows xp.
Co to znaczy wycisnac 3 razy tyle ze sprzetu? Bez przesady...
Aczkolwiek zgodze sie ztym, ze gra napisana pod linuxa bedzie chodzila szybciej niz pod windowsem.... z drugiej strony gra na xboxie bedzie chodzila jeszcze syzbciej. KWestia przeznaczenia systemu i sposobu obslugi chociazby grafiki. W linxie - opengl, w windowsie directx+opengl, w xboxie - o ile sie nie myle directx, ale okrojone, by wykrozystywac sprzet pod katem gier.

Cytat:
I niestety, Windows 98 to najsolidniejszy i najbardziej stabilny jak do tej pory system microsoftu.


Tu sie nie zgodze. Najstabilniejsze jak do tej pory sa windows 2000 i windows xp. Widzialem wiele kompow gdzie windows 98 regularnie padal, Xp nie...
Oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, ewentualnie systemy gdzie jestzainstalowane tyle sofu ze po prostu sie rozlazi. Albo przeciwnie - sa komputery gdzie jest windows98, malo softu i to jakos lazi.

Akurat nie jestem zwolennikiem windowsow - ale mialem doczynienia chyba z wszystkimi wersjami jakie wyszly, i najstabilniej laza te dwa (windows 2003 testowalem, ale za ktrotko bys ie wypowiadac na ten temat).

A ze nowy system ma wieksze wymagania? Nic dziwnego, wiecej uslug, wiecejbajerow. Mozna czesc rzeczy wywalic. Poelcam proobic testy na roznych konfiogach na xp i 98, okaze sie ze 98 wcale tak rewelacyjny nie jest i nei zawsze gry laza na nim szybciej :>

Cytat:
Super. Kiedys uzywalem tego chlamu, nie moglem nawet podpiac swojej komorki i zrzucic Mp3, bo to kurestwo upieralo sie wykrywac ja jako przenosny dysk.


I niemogles wrzucic mp3 ??? Mi sie wydawalo ze wlasnie po to robi sie sterowniki, ktore wykrywaja urzadzenie jako dysk, zeby mozna byloo wiele latwiej wrzucac/sciagac pliki.

Ciacho sie dziwi ze Carmack nie robil Dooma 3 na windows 98. Nie ma nic dziwnego. Z zalozenia gra jest na stabilny system. Robiac gre, zaklada sie ze bedzie lazila na systemie, ktory aktualnie ejst w uzyciu, i jest wspierany przez wydawce. To ze gre da sie po modyfikacjach uruchomic na innym systemie (tutaj: starszym windowsie), nie znaczy ze gra ebdzie w 100% lazic stabilnie. Wlasciwie, abyu m,iec pewnosc, ze gra bezie dobrze lazic - nalezy zaopatrzyc sie w konsole (xbox?) i wtedy mozna sobie narzekac jak cos nei dziala. Doom 3 byl pisany kilka lat. Podczas pisania programisci musza uwzgledniac nowe konfiguracje sprzetu, patche do systemu, nowe sterowniki np do kart graficznych. Nie zeby wykorzystac wszystko w 100% ale by gra lazila na jak najwiekszej ilsoci konfiguracji. I zapewne z tego pwoodu nieoplaca sie nikomu robic testow, czy gra lazi stabilnie na starych, niewspieranych systemach.
Zamiast kupowax kompa za kilka tysiecy dla jednej gry, moze lepiej kupic sobie xboxa, za okolo 1000 PLN i miec maszyne na ktorej kazda gra pojdzie?

Co do wydawcow gier i linuxa:
z zalozenia linux jest systemem darmowym, wiekszosc uzytkownikow, ktorzy przeszli na linuxa, przeszli naniego, miedzy innymi z powodu cen softu. Jaka jest szansa zarobienia (a oto chodzi w wydanwaniu gier) na takich uzytkownikach? Owszem, zdarza sie tacy, ktorzy zaplaca. Ale docelowa grupa chyba jest zbyt mala, by tworcy gier zaczeli o tym powaznie myslec.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2004-08-08 13:48:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



jeszcze kilka słow o systemach:

Dobry system to taki który mozna zainstalowac w przeciagu 30 minut Smile W98se pada, XP pada (ostatio mieliśm okazje zobaczyć to na zlocie - 3 płytki poszły w piach bo system sie zawiesil podczas nagrywania i kilka razy zaraz po) Razz

i jeszcze kilka słow o Doom3, ci co grająw crpg pewnie pamietajątaką starocinke jak StoneKeep, gra która miała zrewolucjionizować swiat crpgeów! robiona chyba z 3lata, mega grafika itd. Razz giot który po miesiącu był już dodawany do gazet bo okazał się nudną klapą Razz ( i tu znowu bije do Q3 którego tez robili i reklamowali doś długo, a okazał sie taką sobie strzelaką)
2004-08-08 14:25:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Ender: Ameno Very Happy i wogole ci chwala za to co powiedziales :>

Sammael: Zeby nie bylo... Pierwszy komp dostalem w roku panskim 1992, a byla to atarynka 130XL. Potem mialem amige. Przygode z tym kompem zakonczylem w szalonym roku, gdzie wyszedl duke nukem 3d, a microsoft razem z Billem przygotowywal sie do inwazji nowym OS. Stalem sie wowczas posiadaczem najszybszego pentiuma na osiedlu :> No i sie zaczelo. Mialem u siebie chyba wszystkie podzespoly tego swiata. Wszystkie firmy goscily na mojej plycie glownej, w przeciagu tych 9 lat, odkad mam PersoCona zmagalem sie z roznymi systemami (najczesciej Billa), roznym sprzetem i ogolnie swoje kurwa przezylem jak spiewa Rysio Peja Very Happy No o tych wszystkich konsolach juz nie wspominam...

No i do wszystkich co narzekaja na Xp pod katem starych gier... Ludzie ! a wy wiecie, ze w myszce jest prawy klawisz ? Ze jest taka magiczna opcja w windzie jak wlasciwosci ? Mi absolutnie WSZYSTKIE gierki dosowe chodza i maja sie dobrze. Ze starszymi, windowsowymi grami tez problemu nie mam.

PS. To ze Turok zapierdalal na P100 to nie byla kwestia super pisania gry na super system windows 95. Z tego co pamietam mialem wowczas do popykania w turoka niezbedna byl akcelerator ogslugujacy glide (czyli np 3DFX, ktory mialem wtenczas). Odciazal on system i proca znacznie i to bylo powodem takiego a nie innego smigania Turoka. Zreszta czasy byly wtedy inne. Wowczas tworcy "smakowali" nowych efektow, nie wyciskali maksymalnych mozliwosci z kart graficznych. Dzisiaj czasy sa inne, towrcy znaja DX, a gry wyciskaja wszystko z kart garficznych.
2004-08-08 14:49:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



Skoro dosowe gierki Ci chodzą, to dobrze. Ja tylko myślałem, że takie AvP to jednak jest zwykła gra, a nie dosowa, i tu własciwości nie pomagają mój synu (choć to akurat chodzi, ch****o, bo ch****o, ale chodzi). I nie tylko gry, ale i programy nie chcą działać.
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2004-08-08 15:02:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



Hmmmm
Nowy system powstaje po to by wykrozystac nowy sprzet, zaimplementowac nowsze systemy obslugi plikow, wykrozystanie nowych prockow, nowych technologii ble ble ble.... Nic dziwnego ze stare gry nie chca lazic. Tryb zgodnosci nie daje 100% zgodnosci. I tyle.
Cos za cos - bowy sprzet i nowe gry, albo stary sprzet i stare. Ewentualnie dwa systemy lub emulatory.

aby system nie padal to:
- potrzbeny sprawdzony sprzet - czesto trudno ocenic czy system pada (bo windows tak ma) czy np. przegrzewaja sie pamieci/chipset/grafa/proc, uszkodzone sa .... zasilacz nie daje rownych napiec ....

A instalacja wszystkich programow jak leci wplywa na dzialanie systemu. Co do wypalania plyt - niestety, obsluga CD w PCtach osiagnela stan, jaki miala obsluga FDD pare lat temu. I linux, i windows potrafi sie zawiesic w momencie jak jest problem z CDROMem....

Co do nowych gier:
Ukazuje sie tego tyle, ze nic dziwnego, ze tworcy staraja sie przyciagnac kupujacych wlasnie porpzez super grafike, mega wodotryski itd. Nikt nikomun ie kaze grac w najnowsze gry. Za pl roku, one beda juz stare, za rok beda dodawane do gazet, akompy ktore je uciagna beda w kazdym domu (oczywiscie przesadzam,a le tendencje sa takie).
Po zatym, jak kogos stac na gry, to stac i na kupno kompa i vice versa

Doom 3 - gdyby zta gre zrobila jakas inna firma, malo znana, gdyby miala jakis nikomu nic nie mowiacy tytul, mniej osob by narzekalo. A tak, kazdy sie spodziewal niewiadomo czego, podczas gdy DOom w zalozeniu mial byc FPS, z zajebista grafika, fizyka, ladnym oswietleniem. I chyba tak jest. Co do oceny - mam wrazenei ze ta gra nie nie jestem gniotem - czytalem kilka recenzji - i jak przy kazdej super produkcji - czesc osob narzeka bo narzeka, czesc narzeka bo chciala cos innego, a czesc jest zachwycona. Takie zycie.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2004-08-08 16:03:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

M$ OS

Osobiscie uzywam XP na moim domowym kompie, serwer SKY (avp2) takze stoi na XP (linuxowa wersja serwera avp2 to pelna dzior i niedzialajaca beta a akorat na XP dostalem za friko licencje od kumpla-gracza) - serwer nie jest jakims powernym komputerem - pIII 500 i 512 mega ramu - nie zawiesil sie od roku - az sam normalnie jestem w szoku!

W98 byl dobrym systemem... ale w 98 roku Smile Przez wielu do dzis uznawany jest za najlepszy, najstabilniejszy, najbardziej dopracowny os MS'a - niemniej powiedzmy sobie szczerze: to dobry system na STARE kompy. Generalnie na wmiare nowoczesnej konfiguracji kompa bedzie albo zle dzialal, albo najzwyczajniej nie wykorzysta waszego sprzetu - chodzi o ilosc pamieci adresowanej w jednym oknie aplikacji etc.

Osobiscie uwazam ze na dzien dzisiejszy dla srednich i nowych komputerow najlepszym wyborem jest windows 2000 - wmiere nowoczesny a nie zjadajacy zasobow jak XP [sam nie uzywam bo mam pod nim problemy z modemem dsl Sad ]

Co do gier na XP to jeszcze nie spotkalem takiej ktora by mi nie poszla!!! Wszystkie dzialaja! Jest tez taki malutki specjalny programi - nie pamietam w tej chwili nazwy - ktory pozwoli wam uruchomic gierki nawet z 386 bez problemu. To samo jesli chodzi o programy... uzywam XP od dwu lat - mam na nim MASEEEE softu i wszystko dziala! Wiec jak wam cos nie dziala na XP to ekm... moze wina waszego sprzetu a nie osa jest?!

Co do dooma to najzwyczajnie w swiecie NIE ma zadnego racjonalnego powodu zeby nie dzialal na w98 poza tym ze Bill sypnal kasa aby tak bylo... jak popatrzycie na stystyki to userow w98 i milenium jest DUZO wiecej niz 2000 i XP... jakby tak zmusic coponiektoerych do zakupu nowego osa to by sporo kasy wpadlo... TU NA PEWNO MAMY DO CZYNIENIA ZE SPISKIEM!
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2004-08-09 15:34:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



win98 moze byl popularny, rok, dwa lata temu...

http://www.google.com/press/zeitgeist.html
windowsXP i indows2000 to aktualnie 69%
win98 zaledwie 16%....

czy warto dla systemu od ktorego sie odchodzi - poswiecac czas na to, zeby miec 100% pewnosc ze gra bedzie dzialala?

dla porownania:
rok temu:
http://www.google.com/press/zeitgeist/zeitgeist-aug03.html
win 98: 30%
winxp: 37%

Dwa lata temu:
http://www.google.com/press/zeitgeist/zeitgeist-aug02.html
win 98: 43%
winxp: 19%
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2004-08-09 15:49:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

...

"poswiecac czas na to, zeby miec 100% pewnosc ze gra bedzie dzialala? "

Ender - gdyby tak bylo to moze i nie warto poswiecac czasu. Ale tu nie potrzeba zadnych dodatkowych przerobek, dokladania pracy, etc - z tego co sie orientuje ta gra DZIALA na 98 bez zadnego problemu - chodzi o to ze zablokowanie tego dzialania w instalerze BEZ ZADNEGO RACJONALNEGO POWODU jest najzwyczajniej w swiecie chamstwem wobec graczy... i tyle...
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2004-08-09 16:10:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB