Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Aliens Teaser 35mm
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813

Aliens Teaser 35mm

Chyba każdy tutaj zna teasery do Aliena i Aliens.

Wszystkie można znaleźć na YT i innych tego typu stronach. Źródłem są zazwyczaj stare skany z VHS'a bądź wersje zripowane z dodatków do DVD ewnentualnie BluRay'a.

Problem polega na tym że wszystkie te wersje zwłaszcza jeżeli chodzi o teasery do Aliena i Aliens są zapisane w formacie obrazu 4:3. Jednak ich pierwotny format pokazywany w kinach był szeroko-ekranowy. W przypadku Aliens był to 16:9.

Z tego co wiem to w żadnym z wydań (nie jestem pewien co do BluRay'a) nie pojawiła się wersja teasera w formacie 16:9 w HD.

Ostatnio jednak natrafiłem na kanał YT, na którym właściciel umieścił teaser Aliensa ze zeskanowanej taśmy filmowej 35mm.

https://www.youtube.com/watch?v=dGyyw1pPrEc
____________________________________
2018-05-30 22:41:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



marna jakość jak na skan z 35mm....
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2018-06-16 03:16:12
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



v i r u s napisał:
marna jakość jak na skan z 35mm....


A czego się spodziewałeś po skanie z używanego DIAPOZYTYWU, który liczy ponad 30 lat dodatkowo skompresowanego przez kodeki YT?
____________________________________
2018-06-17 22:26:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB