Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | U¯YTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMO¦CI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Nastêpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ALIEN: ISOLATION
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



Mimo wszystko gra jest za długa o jakieś 5h. Stacja wielka jak cholera, wszędzie antenty a tutaj mają takie problemy żeby połączyć się ze statkiem. Szlag mnie trafiał jak problemy piętrzyły się przed mną jak góry lodowe, jak nie kalibracje i mini gierki z dupy, to trzeba było zdjąć blokadę z anteny. Jezeu, ja wiem, że gra jest utrzymana w konwencji retro-futuryzmu, ale Sevastopol sprawiał wrażenia kupy złomu w kosmosie.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2014-10-23 21:15:23
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2004-09-02
Posty: 1393



Zoltan to widzę nie zauważyłeś, że Sevastopol był w trakcie rozbiórki Wink? To był złom, totalny. W mailach i audio można było wyczytać jak wielkim wrakiem jest ta stacja. Kudos dla Ripley, że udało się jej naprawić wszystko na swojej drodze, gdyby tam pracowała to Sevastopol świeciłby przykładem Razz .

Ja pograłem chwilę w DLC "Last Survivor", daaamn klimat niesamowity jest i pomimo faktu, że miałem miotacz ognia to i tak chowałem się po szafkach, a sam Obcy jakoś z miotacza za bardzo sobie nic nie robił (raz nawet przeszarżował przez zaporę ogniową Embarassed ).

Dobre nawiązanie do System Shock 2, ta oraz pierwsza część jest w mechanice całkiem podobna (choć dużo wiecej strzelania), też pomimo broni nie czujemy się zbyt pewnie i lepiej walk (przynajmniej początkowo) unikać lub przynajmniej należałoby się dobrze przygotować. Zresztą jedna z moich ulubionych serii Smile
2014-10-23 21:45:59
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



To już niestety bardzo zależy od stylu gry. Ktoś może grać, byleby przejść, zabijać ludzi, ciupać androidów, smażyć Aliena. Ja osobiście preferuję bardziej roleplay'owe podejście: poziom trudnośći hard, jakiejkolwiek broni używać tylko i wyłącznie w ostateczności, od Obcego trzymać się jak najdalej.
Używanie broni rzeczywiście nie zawsze się opłaca, bo najczęściej skutkuje zwróceniem uwagi Obcego, a w moim przypadku miotacz ognia również potrafił zawieść (parszywiec albo zatrzymywał się przed płomieniem, czekając aż skończę podgrzewać powietrze, albo po prostu ignorował ogień).
Wczuwanie się w postać i jej sytuację dodaje bardzo wiele do rozgrywki. Więcej przyjemności czerpie się z udanej fabuły, a i momentami klimat staje się iście filmowy. Smile
____________________________________
Peace Love Empathy
2014-10-23 21:47:23
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



@Corvax Tak, zauważyłem, że Sevastopol był w trakcie rozbiórki. Chodziło mi, że procedury skontaktowania się ze statkiem - jakieś kalibracje łącznie ze zdjęciem blokady z anteny (?) są jakieś z dupy. Ja mając dekoder i talerz NC+ bym zrobił to w 10 minut. Rozumiem gdyby Torrens był za tym gazowym olbrzymem, ale na boga, on był niedaleko stacji!

Skończyłem przed chwilą grę - jezu gra ma tak rozwlekłe zakończenie, że ja pierdole. Twórcy nudzili niesamowicie i jakby nie wiedzieli, że niektórzy mają już dość tej gry. I mam pytanie do tych co już skończyli:

SPOJLER:

Jakim cudem na Torrensie znalazł się obcy?

END OF SPOJLER

Bo to mi całkowicie zepsuło przyjemność z gry. Normalnie deus ex machina.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2014-10-23 22:34:25
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2003-10-08
Posty: 1411



Corvax napisa³:

Ja pograłem chwilę w DLC "Last Survivor", daaamn klimat niesamowity jest i pomimo faktu, że miałem miotacz ognia to i tak chowałem się po szafkach, a sam Obcy jakoś z miotacza za bardzo sobie nic nie robił (raz nawet przeszarżował przez zaporę ogniową Embarassed ).


Wczoraj zaliczyłem oba DLC, oba tez właczyłem na Easy Wink O ile Crew Expendable przeszedłem w jakies 20 minut i paliwa do miotacza spokojnie starczało, o tyle w Last Survivor było go dość mało i zastraszenie wróciło Smile Po włączeniu systemu autodestr. faktycznie jest zajebiscie Smile
...trochę załuję jednak że nie znajdziemy Dallasa w kokonie...trochę na to liczyłem.

Zoltan Keresz napisa³:
Ja mając dekoder i talerz NC+ bym zrobił to w 10 minut.


ojjj to dosyc zaawnsowana tchnologia jak na ten retro styl...poza tym jakbys stracił instalacje w dekoderze to antena tez by nic nie dała Smile

Zoltan Keresz napisa³:

Skończyłem przed chwilą grę - jezu gra ma tak rozwlekłe zakończenie, że ja pierdole. Twórcy nudzili niesamowicie i jakby nie wiedzieli, że niektórzy mają już dość tej gry.

Każdy jest inny, problem w tym że CA pewnie wiedzieli, że dla innych tworzą ciekawą rozgrywkę z wcale nie tak długim zakończeniem.


Zoltan Keresz napisa³:

SPOJLER:

Jakim cudem na Torrensie znalazł się obcy?

END OF SPOJLER

Bo to mi całkowicie zepsuło przyjemność z gry. Normalnie deus ex machina.


SPOILER:
Nie wiem, imho dostał się jakimś słabo dostępnym szybem, ew. mógł rozwalić w środku jakąś instalację (podobnie jak w pewnej scenie zrobił na Sevastopolu).
END OF SPOJLER
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-10-24 06:29:03
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ 6890012 Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



Dla mnie każda sensownie podana porcja dodatkowych minut gry przy zakończeniu była na wagę złota (no na coś wydałem pieniądze przeznaczone na przetrwanie miesiąca, tak? Smile). A unikanie pociągów mi się podobało. Very Happy
Co do SPOILERA, cóż, w filmie, a właściwie w każdym z nich, następuje taki moment, że można się niemal za głowę złapać, ze słowami na ustach "ale jak to?". Miket podał sensowne rozwiązanie. Ja sekwencję łyknąłem, odpowiednie wrażenie na mnie zrobiło.

DLC'ów jeszcze niestety nie próbowałem, i tak mam w chwili obecnej dostęp tylko do Crew Expendable. Jutro ściągnę i zasmakuję przygody załogi Nostromo. W swoim czasie zainwestuję w resztę dodatków, zdecydowanie.
____________________________________
Peace Love Empathy
2014-10-24 07:31:02
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:

...trochę załuję jednak że nie znajdziemy Dallasa w kokonie...trochę na to liczyłem.


Nie wiem dlaczego, ale byłem niemal pewny że będzie taka scena Smile
Szkoda.



Cytat:
Cytat:
Zoltan Keresz napisa�:

Skończyłem przed chwilą grę - jezu gra ma tak rozwlekłe zakończenie, że ja pierdole. Twórcy nudzili niesamowicie i jakby nie wiedzieli, że niektórzy mają już dość tej gry.


Każdy jest inny, problem w tym że CA pewnie wiedzieli, że dla innych tworzą ciekawą rozgrywkę z wcale nie tak długim zakończeniem.


Trochę współczuję tym którzy nie czerpią takiej przyjemności z tej gry jak ja.
To tak jakbyśmy dostali tutaj BMW i8, każdy na głowę, a ktoś narzekał że bagażnik za mały. Ok, ok, to spakujcie się w Fiata Pandę sceptycy, ja się przejadę i-ósemką :3 Tylko już nie gderajcie, że jazda za szybka, albo że trzeba się za dużo chować po szafkach, bo ja to lubię Wink If you know what i mean.

Aaaaaalbo, jakby ktoś marudził, że brakuje oregano w mojej ulubionej potrawie. Serio? Tego Ci brakuje? Nie szukasz trochę na siłę?
Ok, wezmę Twoją porcję, tylko już nie marudź, jem! Razz

Co do anteny to szczegół. Równie dobrze, można się przyczepić że komputery mają takie ogromne klawisze, przecież już w 2014 były lepsze Wink A ile w samym filmie było rzeczy na które trzeba przymknąć oko? Jak np. trochę szybko dojrzewający Alien? Nie przeszkadza to jednak zbyt bardzo w odbiorze klimatu. Smile


P.S. Dzięki że "wygaszacie" spoilery. Dla mnie i mi podobnych ma to ogromne znaczenie, przynajmniej nie boję się czytać forum Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-10-24 09:14:14
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



[quote="Dill-On"]
Cytat:


Trochę współczuję tym którzy nie czerpią takiej przyjemności z tej gry jak ja.
To tak jakbyśmy dostali tutaj BMW i8, każdy na głowę, a ktoś narzekał że bagażnik za mały. Ok, ok, to spakujcie się w Fiata Pandę sceptycy, ja się przejadę i-ósemką :3 Tylko już nie gderajcie, że jazda za szybka, albo że trzeba się za dużo chować po szafkach, bo ja to lubię Wink If you know what i mean.

Co do anteny to szczegół. Równie dobrze, można się przyczepić że komputery mają takie ogromne klawisze, przecież już w 2014 były lepsze Wink A ile w samym filmie było rzeczy na które trzeba przymknąć oko? Jak np. trochę szybko dojrzewający Alien? Nie przeszkadza to jednak zbyt bardzo w odbiorze klimatu. Smile


Ależ ja czerpałem przyjemność z gry, naprawdę, tyle, że przez pierwsze 14h. Potem te ciągłe wciskanie klawiszy, wajch, pokręteł i latanie jak kot z pęcherzem z jednego końca mapy na drugi zaczęło mnie wkuriwać. To nie jest tak, że czepiam się na siłę, bo Alien: Isolation oceniam naprawdę pozytywnie, min. za grafikę, muzykę, klimat, gameplay. Chodzi mi o to, że na końcu już miałem dość tej gry i chciałem ją jak najszybciej skończyć a twórcy kolejnymi "idź do punktu A i naciśnij guzik X a potem idź do punktu B i naciśnij guzik Z" zaczęli mnie irytować i zacząłem zgrzytać zębami.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2014-10-24 11:41:47
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Może faktycznie pod koniec ten system rozgrywki może się znudzić, tego akurat nie mogę ocenić jako że nawet nie jestem w połowie gry... Smile
Wynika to z tego, że mam trochę obowiązków i staram się z marnym skutkiem rozsądnie gospodarować swój czas, mimo że chętnie przyssałbym się do gry na kilka godzin dziennie Smile Może jednak takie dawkowanie fragmentami też lepiej wpływa na odbiór gry?

Na pewno mogę przyznać już teraz, że twórcy długością rozgrywki chcieli zrekompensować brak trybu multi. W zasadzie te starania mnie cieszą, bo ten ubytek był dla mnie lekkim, ale jednak ciosem. Gorzej, gdyby gra była zbyt krótka.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-10-24 15:19:03
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2003-02-26
Posty: 1241



Spojlerujecie tak, że aż się waszych postów nie chce czytać Razz

Przejrzę wątek jak skończę grę Smile

dajcie znać tylko czy też macie podobnego buga - pod klawiszem F mam UŻYJ, wszystko pięknie do puki nie pojawiły się stacje modyfikacji zasilania (to przełączanie energii z jednych drzwi na inne). Po otworzeniu stacji, gra przestaje reagować na klawisze, nie mogę ani wybrać pokoju (F) ani opóścić stacji (Q). Problemu nie ma kiedy zmienię UŻYJ na inny klawisz :/ (a musi być F i kropka:P)
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadz± ciê do swojego poziomu a potem pobij± do¶wiadczeniem.
2014-10-24 21:10:45
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



Jako leworęczny ustawienia mam kompletnie przestawione, więc najwyraźniej wreszcie mi się to opłaca. Very Happy
Przeglądając oficjalne forum gry można odnotować przeróżne bugi, pewnie wypuszczą jeden lub kilka patch'ów naprawiających to i owo. W moim przypadku najbardziej dobitną "wtopą" był rewolwer zawieszony powietrzu. Że co, że niby powietrze tak "gęsto" przepełnione strachem? (Hohoho...) Do tego doszedłby jeszcze Obcy raz wtapiający się w drzwiczki szafki. I faktycznie, również miałem problem z panelem kontrolnym, i też nie mogłem wyjść, czego następstwem było wykrycie przez alarm kamery i zaciupanie przez kosmitę, lecz się to więcej nie powtórzyło.
Tak, sądzę, że będą patch'e.
____________________________________
Peace Love Empathy
2014-10-24 22:21:34
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2003-10-08
Posty: 1411



Byl juz Day One Patch, bankowo sie Wam zaktualizowalo. U mnie Sammael niczego takiego nie bylo, korzystam z domyslnego "E" i ani razu nie mialem problemu.

Zdarzylo sie z glowa Obcego w szafie jak mowi Galeandir, czy wlaczanie sie Menu gry co 5 sekund (tak jakbym Esc naciskal) ale po kilku razach ustalo.

Co do spoilerow to po przejrzeniu tematu jest dosyc spokojnie, obiektywnie nic niszczacego rozgrywke Smile ...no moze ja walnalem dot.DLC ale ze bazujÄ… na filmie to chyba zadna nowosc Wink
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-10-24 22:25:18
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



To o czym pisał Galeandir (broń zawieszona w "gęstej atmosferze" Wink ) przytrafiło się również mi:
http://www.mediafire.com/convkey/e7be/i4500p8vp3h5qxsfg.jpg

Gdyby ktoś chciał całkiem ładne ujęcie Obcego z gry absolutnie bonusowo
zamieszczam:
http://www.mediafire.com/convkey/8407/amw0kx5b32vdu11fg.jpg
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-10-24 22:48:29
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



Jeżeli chodzi o niedopracowania to o wiele gorzej prezentuje się Crew Expendable, chyba że ja mam jakąś kulawą kopię. Mimiki twarzy właściwie nie istnieją, a kichający/kaszlący członkowie załogi Nostromo nie kichają/ nie kaszlą (brak animacji). Jeżeli kucnę w pomieszczeniu Matki, muszę stamtąd wyjść, by ponownie wstać, z kolei po podpaleniu jednego z towarzyszy, animacja nie uwzględnia okalającego ofiarę płomienia, a jedynie tańce-połamańce (niewybaczalny bug - 2/10).
Dodatek mi się spodobał, jednak momentami trochę blednie w porównaniu z główną rozgrywką. Oczywiście wspaniale było usłyszeć obsadę filmu (wyraźnie starszą o te 35 lat Wink), lecz bardzo zabrakło mi Iana Holma, bo Ash ma stosunkowo sporo do powiedzenia w tym DLC. Niemniej obsadzony tutaj Dave B. Mitchell brzmi bardzo dobrze.

W Crew Expendable jest groza, i jest przyjemnie, nawet pomimo krótkiego gameplay'a, ale chyba trochę za dużo jest tam tego Obcego jak na mnie. Zbyt silnie przyzwyczajony jestem do filmu, do tego niewidzialnego zagrożenia, by "przeżywać" tę historię w realiach gier komputerowych (przynajmniej tych bardziej "mainstreamowych"). Super jest natomiast zobaczyć, jak by to mogło wyglądać, gdyby jednak Dallas uciekł przed Obcym w szybie. Mimo wszystko, jestem na tak.
No, to teraz tylko przeszukać kieszenie i kanapy i dobrać się do Last Survivor. Very Happy
____________________________________
Peace Love Empathy
2014-10-25 17:27:04
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



A przyjrzeliście się z bliska przyciskom u mamy?
Tekstura się komuś rozjechała Wink
http://www.mediafire.com/convkey/3068/8lkot4gv261w67jfg.jpg?size_id=8
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-10-25 17:42:04
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2003-10-08
Posty: 1411



To nie jest błąd bo to napisy na szkle a pod nim są diody a nie przyciski.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-10-25 18:51:15
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Trochę mi ulżyło, bo jak to zobaczyłem to posmutniałem. Byłem skłonny uwierzyć, że to błąd, może się nie przyjrzałem bo to akurat screen z DLC, a w niego grałem tylko tak na sprincie. Szczerze mówiąc, z filmu też nie kojarzę szkła, nigdy nie zwróciłem na to uwagi
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-10-25 19:00:37
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2004-09-02
Posty: 1393



Tak tam jest szyba, właśnie sobie odpaliłem i sprawdziłem, więc mogę potwierdzić, że to nie błąd.
2014-10-26 22:08:45
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2003-10-08
Posty: 1411



Od kiedy przeszedlem wszystko, z DLC wlacznie to zaczalem w Survivor'a grac, idealnie w chwili kiedy nie mam duzo czasu na granie - teraz przejscie tego zajmuje mi ok 2-3 minut (rekord to chyba 2:31) a punktowo jestem na poziomie 145k, teoretycznie pokazuje mi ze jestem 24 na liscie ale niby jest ona "lokalna" wiec nie do konca wiem na ile "lokalna" jest to lista graczy. Oczywiscie juz cziterzy dzialaja, bo pierwsi na liscie sa goscie co maja poziom zaliczony w 1 sekunde a inny ma ponad 2 mln punktow...
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-10-26 22:24:04
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Wszyscy poprzechodzili wszystko, a ja jestem dopiero w połowie Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-10-26 23:45:37
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Nastêpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB