Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: komiksy Markotnego
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Całkiem niezłe, ale faktycznie monolog tego gościa nie ma sensu.
W dodatku na jednym rysunku wygląda jak łysy, podstarzały Mario.

Dobre, ale jak dla mnie musisz jeszcze trochę popracować nad wyglądem postaci i dialogami/monologami.
____________________________________
2012-12-10 21:19:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Eee tam czepiacie się. Fajny komiks, fajna kreska i styl.

Edit: czepiacie się bo nie wiecie co to impresjonizm.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-12-10 21:30:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



W skrócie - niezła kreska, scenariusz leży Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-12-10 23:37:31
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Ostatnio dokończyłem dwa komiksowe fanarty.
To żaden większy projekt tylko ćwiczebne plansze.


____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2014-01-17 16:52:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Jest w tym klimat, można mówić o jakimś stylu.
Jedyne co mi się nie podoba, to spłaszczony napis ALIENS (tak się nie robi!!!) i motion tracker wyjęty jakby z innej bajki, dużo lepiej by "siedział" gdyby był narysowany odręcznie, tak jak reszta.

Do tej pory moim ulubionym komiksem spod szyldu "Markotny" jest ten wzorowany na ALIEN3 Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-01-17 17:16:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Podoba się i to bardzo. Jedynie czego mi brakuje to jakby scenariusza. Rysunki są bardzo dobre, czuć mocny klimat ale całość jest wyrwana. Ja też keidyś coś rysowałem i przy komiksach łapałem się na tym że chciałem optymalizować liczbę kadrów by szybciej się narysowało ;]
Ale jako całość z chęcią bym to zobaczył w Empiku czy podobnych
2014-01-21 10:57:50
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Witam.

W końcu udało mi się wymęczyć komiks nad którym pracowałem od dłuższego czasu. "ALIENS AV-4".

Podkreślę że jest to wersja "Beta" więc drobne poprawki w dialogach są do wykonania. Wszelkie sugestie mile widziane, po to tu wstawiam.
Jak kto ujrzy literówkę czy inny zonk, niech da znać.

Za niedługi czas wypuszczę wersję oficjalną z dodatkami.
Wersja anglojęzyczna jest już w procesie korekty u native speakera.

Miłej lekturki.






















____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2014-08-29 19:39:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Akurat wczoraj przeglądałem ten temat oraz podobny od LUPUSa i stwierdziłem - no tak, intencje były dobre ale jak zwykle to bywa w wielu przypadkach, prace się skończyły zanim zdążyły nabrać kształtów... a tu proszę, dzisiaj kolejna porcja. Smile

Widzę lekki progress jeżeli chodzi o aspekty wizualne. I nie jest to spowodowane tylko efektami świetlnymi dodanymi w postprodukcji,a przez trzymanie się jednej gamy kolorystycznej.

Bardzo podobała mi się ta szczypta humoru z wulgarnym odniesieniem przy wątku z facehuggerem. Very Happy

Ponadto na duży plus zapracowało sobie powtórzenie podobnych zdań o biologii twarzołapa, z jakimi się spotkaliśmy w pierwszym filmie o Obcym. Wyszło ciekawie - tak jakby każdy mówił to samo po spotkaniu z tą formą życia, nie wiedząc, że do tych samych wniosków już doszedł ktoś wcześniej Smile Lubię takie smaczki.

Co mi się nie podoba? Scenka gdzie wjeżdża oficer Jackson. Po pierwsze samo to nazwisko wydaje mi się takie oklepane mocno...Dobrze,że nie Jordan bo byłoby jeszcze śmieszniej Wink Po drugie - pakuj pan mandżur. Laughing "Kosmiczna Symetria". Jednak to drobiazgi.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-08-29 20:31:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Świetny komiks, czuć w nim ducha starszych komiksów o alienie typu "Pig" czy "Lucky". Bardzo podobają mi się obcy w twoim wykonaniu na ostatniej stronie po prostu wypadły przerażająco!Smile No i ta klimatyczna strona z "gniazdem" na początku - coś pięknego.

Jeżeli chodzi o literówki to ja znalazłem tylko jedną - STRONA 5 "potrafi tracić KOÓRKI". Smile
2014-08-29 23:36:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Wspaniały komiks.


Wspaniała jest nie tylko kreska ale sam fakt, że Twój styl podlega ewolucji i możemy to obserwować w tym temacie.


Mam propozycję - jeżeli oczywiście starczy ci czasu i cierpliwości. Masa niewykorzystanych fabuł do Obcego jest dostępna w postaci niezrealizowanych scenariuszy do Aliena III. Analizując twoje prace doszedłem do wniosku, iż scenariusz do Obcego 3 autorstwa Davida Twohy byłby idealnym materiałem na komiks. Zresztą - Twoja interpretacja któregokolwiek z niewykorzystanych scenariuszy (najbardziej inspirującego dla Ciebie) byłaby wydarzeniem. Oczywiście jego realizacja wymagałaby dostosowania się do pewnego schematu fabularnego więc nie wiem czy to Ci odpowiada.

Jakby nie było, dzięki za komiks - jesteś jedną z niewielu osób, która w twórczy sposób podtrzymuje sagę o Obcym.
____________________________________
2014-08-30 10:27:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



Komiks świetny, zakończenie i ostatni kadr mega.
Parę uwag:
Kilka błędów stylistycznych i gramatycznych, "laboratorim", "rabolatorium", i czy inżynier nie powiniem być raczej ksenobiologiem?
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2014-08-30 19:02:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Hej!
Dzięki za pozytywny odzew. Naprawdę. To sprawia że widzę sens w rysowaniu komiksów no i to zachęca do kontynuacji powieści bo wstępny pomysł już mam.
Odpowiadając pokrótce:

- imię oficera - Jackson - do zmiany, może na coś spolszczonego. W sumie słuszna uwaga bo jeśli będzie kontynuacja to o nim w roli głównej.
- literówki naprawię i zaktualizuję o czym wypuszczę wersję pdf, do ściągnięcia za darmo. Ogólnie dzięki!
- inżynier jako "ksenobiolog" mi nie pasuje, w sumie istoty obcego nikt jeszcze nie zna w tym uniwersum.
- rysowanie na podstawie dobrego scenariusza jest wyśmienitym pomysłem no i ułatwia zadanie. Scenariusz Davida Twohy jest spoko ale drochę długaśny, roboty na parę lat ; )
Tu trochę smutna konkluzja, rysowanie komiksu to żmudny proces a gotowa powieść ze względu na prawa autorskie raczej jest nie do wydania. Nasuwa się pytanie czy nie lepiej się skupić na nowej, oryginalnej historii...No ale, nie ma co marudzić.

- Dostałem właśnie poprawioną wersję anglojęzyczną. To co zrobił "native fella" - jest w dechę! De facto ziomek jest pisarzem scenariuszy komiksowych. Dialogi zyskują nowy wymiar. Linka też zapodam.
- mała krytyczna uwaga do samego siebie. Litery, chmurki i ramki trochę mi się nie kleją z rysunkami, są trochę zbyt sterylne. Jest nad czym pracować.
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2014-08-31 14:26:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



Ksenobiolog lub astrobiolog - w sensie specjalista od życia pozaziemskiego.
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2014-08-31 14:49:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Dla mnie rewela Smile jest klimat!
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-08-31 15:08:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB