Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Trochę o Obcym gatunku...
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325

Trochę o Obcym gatunku...

Proszę odpowiadać na pytania w postach wraz z uzasadnieniem. Poruszyłem tutaj tematy kontrowersyjne. Proszę o podawanie pomysłów na kolejne pytania

1. Czy Xenomorphy są gatunkiem naturalnym pochodzącym z innej planety? (Tak/Nie oraz uzasadnienie)
2. Czy te potwory potrafią pluć "kwaso-śliną"?
3. Czy każdy Xenomorph w ekstremalnej sytuacji może się zmienić w Królową?
4. Czy rurki na ich plecach do czegoś służą?
5. Czy Xenomorphy mogą chodzić po pionowej, niemalże gładkiej ścianie?
6. Czy Królowa ma całkowitą władzę nad podwładnymi?
7. Czy Facehugger jest w stanie zapłodnić wiele ofiar?
8. Czy Xenomorphy mogą zapadać w stan zbliżony do hibernacji na całe lata?
9. Czy "skóra", powłoka okrywająca jego ciało chroni go przed promieniowaniem?
10. Czy istnieją inne Facehuggery, oprócz zwykłego i królewskiego?
____________________________________
2011-09-02 20:35:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



1. Nie wiadomo. Prawdopodobnie obcy zostali stworzeni jako swego rodzaju broń biologiczna przez SJ. Uzasadnienie: statek-derlic z Aliena zawierał jaja. Tysiące jaj. Po co? Raczej nie trasportuje się śmiertelnie groźnej formy życia na statku kosmicznym, aby potem wysłać wiadomość ostrzegającą przed lądowaniem.
2.Nie wydaje mi się to prawdopodobne. Dlaczego? Np. ludzie raczej nie potrafią pluć swoją krwią (no chyba że mają krwotok wewnętrzny.) Chociaż z drugiej strony, słyszałem o pewnej jaszczurce która w chwili zagrożenia potrafi strzelać swoją krwią... oczami. Ślina służy kseno jako rodzaj żywicy do budowy gniazd.
3.Nie mam pojęcia, chociaż są gatunki na Ziemi które potrafią zmieniać płeć (np. ryby, czy żaby). Wydaje się to prawdopodobne z uwagi na sposób rozmnażania obcych.
4.Prawdopodobnie służą do wymiany gazowej (tj. oddychania). Czemu? Ano w pierwszym Obcym (w drugim chyba też), da się zauważyć iż owe "rurki", mają na końcach otwory.
5.Tak. Da się zauważyć na dłoni ksenomorpha, coś co wygląda jak przyssawki.
6.Tak, widać to dobrze w drugiej cześci sagi o Obcych, w scenie gdy Ripley znajduje się obok Królowej, grożąc iż rozwali jaja wokół. Dwa drony zbliżają się do Ripley aby ją zaatakować, na co Królowa je wycofuje.
7.Nie, jak wiemy z 1 cześci Obcego, twarzołap kończy swój żywot po zapłodnieniu jednej ofiary.
8.Wydaje sie to prawdopodobne. W "Decydującym starciu" w scenie reaktorze z colonial marines, obcy znajdują się w stanie "uśpienia". Wiele zwierząt (w tym też owady) zapada w stan hibernacji np. podczas zimy, zatem jest to możliwe, z uwagi na to co widzieliśmy w "Decydującym starciu".
9.Nie wiadomo. Wszystkie żywe stworzenia reagują na promieniowanie. Niektóre mają większą tolerancje na promieniowanie, inne mniejszą. Jest to związane z masą ciała. Np. owady mają bardzo małą tolerancje na promieniowanie, a śmiertelną dawką dla człowieka jest bodajże 100 radów.
10. Nie wiadomo.

A i jeszcze mój pomysł na pytania.

11.W jaki sposób obcy się komunikują ze sobą?
12.Jak obcy postrzega świat?
13.Jaki jest metabolizm obcego?
2011-09-03 10:54:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ponieważ Zoltan odpowiedział na wszystkie pytania ja dodam tylko coś od siebie w kwestiach w których nie do końca się zgadzam.

1. Jako małoletni fan sagi, uważałem że obcy to naturalna forma życia.
Pewnie dlatego że od dziecka interesuję się biologią i taka wersja była dla mnie przyjemniejsza Smile
Obecnie uważam, że tak wspaniały organizm został jednak stworzony sztucznie, o czym tez świadczy jego biomechaniczna budowa ciała i żrąca krew.
Wygląda na to że twórcy filmu "Prometheus" będą skłaniać się do tej właśnie genezy powstania gatunku.

2. Plucie to raczej mechanizm zwierząt które muszą się bronić.
Ksenomorfy raczej stworzone są po to żeby atakować.
Dlatego plucie kwasem uważam nieco za przesadę.
Z drugiej strony, skoro już mają żrącą krew, dlaczego nie mogłyby nią pluć?
Mogłoby się to przydać np. przy budowie gniazda.

3. Uważam to za głupotę, za którą podziękować trzeba Rebellionowi.
Dla fabuły swojej gry, namieszali młodym fanom w głowach.
Będę walczył z tą herezją zawsze i wszędzie.
Gdyby każda robotnica mogła zamienić się w królową, to po co w ogóle robotnice?
W ekstremalnych sytuacjach?
To może jeszcze niech zaczną zniemiać się w ekstremalnych sytuacjach w czołgi albo tyranozaury, skoro już dążymy do totalnego absurdu Wink

Co do reszty punktów - nie będę się rozpisywał bo zgadzam się z Zoltanem.

To jak postrzegają świat obcy... myślę że to napewno zmysł lepszy od wzroku, który pozwala im widzieć bardziej przestrzennie, dzięki czemu wiedzą co jest za ścianami.
Coś jak echolokacja, tylko lepsza.

Porozumiwanie się i metabolizm to już tajemnica, a jak wiadomo Obcy słynie z tajemniczości, niektórych rzeczy lepiej nie wiedzieć Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2011-09-04 22:16:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



1. Moim zdaniem te potwory są zbyt dobrymi zabójcami i za bardzo przystosowany do życia w każdym możliwym środowisku, aby był zwykłym, naturalnym gatunkiem. Ma o wiele więcej cech ułatwiających mu polowanie, niż jakiekolwiek inne zwierzę. Nie wierzę, że to normalne stworzenie, niestety, jest "za dobre".

2. Dill-On, myślisz, że Xenomorphy tylko atakują? Też czasem muszą się bronić, to nie zombiaki biegnące bezmyślnie za ofiarą. One też w pewnych warunkach się wycofują. Zresztą kwas jest również ich śliną, dlaczego nie mogłyby więc pluć?

3. To byłaby bardzo fajna umiejętność, jednak zapewne po śmierci pierwszej Królowej robotnice stoczyłyby wojnę o to, która będzie następną. Wygląda na to, iż więcej z tego szkody, niż pożytku dla tego gatunku.

4. Moim zdaniem służą do przechowywania zapasów, jak garby u wielbłąda.

6. Zołtan Kieresz, nie jest to dowód, że Królowa ma CAŁKOWITĄ władzę nad Xenomorphami, hę?

7. Jak dla mnie, to byłaby bardzo przydatna umiejętność. Zresztą widzimy to w filmie Obcy 3, że królewski Facehugger zapłodnił 2 ofiary.

8. Możliwe, że tak, jednak nie można z całą pewnością stwierdzić, czy może zapaść w nią na całe lata, czy na kilka tygodni.

9. Możliwe, to również byłaby bardzo przydatna umiejętność, ale nie można tego stwierdzić na 100%.

10. Myślę, że nie ma czegoś takiego.
____________________________________
2011-09-05 18:15:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Zresztą kwas jest również ich śliną, dlaczego nie mogłyby więc pluć?


Kwas nie jest ich śliną.
Przecież one wiecznie ociekają mieszaniną śluzu i śliny, która nie ma właściwości żrących.
Jeżeli miałyby pluć kwasem, to tylko za pomocą specjalnych gruczołów.
Co do tego, ze to bardziej właściwość do obrony a nie ataku, to wspomniałem o tym tylko jako ciekawostka, nie powiedziałem że ksenomorf to zombie i że nie potrzebuje się bronić.

Cytat:

3. Czy każdy Xenomorph w ekstremalnej sytuacji może się zmienić w Królową?

Cytat:
To byłaby bardzo fajna umiejętność,


Przemiana robotnicy w królową "bo tak"?
Sytacja ciężka, więc ewoluuję sobie w przywódcę stada?
Prawie jak Pokemony.
Przesadzona.
Może niech jeszcze potrafią lewitować?
Też fajna umiejętność.

Królowe są wyjątkowe i cenne.
Dlatego w Alien3 osobnik bronił królewskiego płodu w organiźmie Ripley, żeby nic mu się nie stało!
Gdyby mógł się przemienić w królową, zrobiłby to bez zbędnych komplikacji.
Błagam, nie dyskutujmy że mogłoby być inaczej.
Robotnice nie zmieniają się w królowe i koniec.

Cytat:

7. Czy Facehugger jest w stanie zapłodnić wiele ofiar?

Cytat:

7. Jak dla mnie, to byłaby bardzo przydatna umiejętność. Zresztą widzimy to w filmie Obcy 3, że królewski Facehugger zapłodnił 2 ofiary.


I LEWITACJA!
Nie no, nie przesadzajmy.
Twarzołap po zapłodnieniu ginie.
A w filmie Alien3 wcale nie jest powiedziane, że tam był jeden facehugger. Mogły być dwa.




Podpisałeś się pod nickiem jako "Znawca gatunku obcego" ale musisz się jeszcze sporo nauczyć.
Po treści tego co piszesz, wnioskuję że jeszcze jesteś młody, uczęszczasz do gimnazjum lub liceum.

Poczytaj jeszcze trochę... o obcym, o zoologii... może kiedyś faktycznie będzie z Ciebie fan o dużym zasobie wiedzy...

...ale jeszcze nie teraz.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2011-09-05 23:44:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



TrapsMaster napisał:

6. Zołtan Kieresz, nie jest to dowód, że Królowa ma CAŁKOWITĄ władzę nad Xenomorphami, hę?


TrapsMaster, a słyszałeś kiedyś o strajkujących mrówkach, pszczołach albo termitach? W żadnym z filmów z Obcym (oprócz głupiej czwórki), nie widzimy indywidualizmu obcych. W dwójce obcy atakują chmarą i jakoś nie przejmują się zmasowanym ogniem czy morale. Tak, wydaje mi się to jak najbardziej prawdopodobne, iż Królowa ma całkowitą kontrolę nad swoimi dziećmi.

Polecam:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_spo%C5%82eczna

I to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eusocjalno%C5%9B%C4%87
2011-09-06 10:52:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



3. Dill- On Ty chyba nie zrozumiałeś co do Ciebie powiedziałem. Przecież napisałem, że To byłaby bardzo fajna umiejętność, jednak zapewne po śmierci pierwszej Królowej robotnice stoczyłyby wojnę o to, która będzie następną. Wygląda na to, iż więcej z tego szkody, niż pożytku dla tego gatunku. Nie mówię, iż tak jest, tylko wysuwam przypuszczenie, że to nie dałoby zbyt wiele.

Co do punktu drugiego, powtarzam z me słowa z innego tematu: No i co z tego, że plucia kwasem nie ma w filmie? Podejdźcie do tego logicznie - to tak, jakby smoki używały ognia tylko do podgrzewania sobie wody do kąpieli, a nie do ataku, hę? Albo tak, jakbyś biegał z jakąś bronią z pełnym magazynkiem i walił wszystkich kolbą. Skoro "Xenusie" mają kwas zamiast śliny i krwi, byłoby głupotą nim nie pluć.

PS. Może mi ktoś pokazać stopy Xenomorpha?
____________________________________
2011-10-05 18:23:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Leto




Private
Dołączył: 2011-09-27
Posty: 15





stopy Big Chapa


stopy obcych Winstona

ADI posunęło ten kształt jeszcze dalej - dłuugie, szponiaste palce, ale nie mogłem trafić nigdzie dobrego zdjęcia

Co do przemiany zwykłego obcego w królową to do premiery Alien3 była to jedna możliwych hipotez, pojawiająca się w książkach i komiksach, trzeci obcy jednak jasno dał do zrozumienia że królowa wykształca się już na poziomie embrionu i zapewne wymaga do tego facehuggera noszącego w sobie odpowiedni zarodek.
2011-10-05 18:43:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Te Winstona wyglądają o wiele lepiej, bo przypominają stopy drapieżnika, a nie brudnego człowiek. Dzięki Wink
____________________________________
2011-10-05 19:08:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Co do plucia kwasem... Jak każdy starszy stażem fan obcego wie, bo oglądał milion razy, w 4 części scena na drabince... Z tego, co pamiętam Obcy wspinający się do góry został ranny i plunął kwasem (tak jakbyś ty sam dostał kopa w klatkę piersiową i plunął krwią w oprawcę). Później jakoś wszędzie zaczęto plotki rozsyłać, że Obcy kwasem pluje w charakterze ataku.
2011-11-18 22:07:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216

:D

1.Według mnie...obcy to naturalne stworzenie.Nie wydaje mi się żeby SJ je stworzyły tylko znaleźli ich macierzystą planetę oraz zabrali z sobą ich jaja do eksperymentach. Ale obcy jak to obcy się wymknęli zaatakowali cały teren i ząłożyli na nim gniazda. Potem wyginęli mogły być to różne powody, po pierwsze że : Obcy nie mają życia wiecznego, po drugie: Jak brakowało już żywicieli to mogli wyginąć.po trzecie : Obcy nie mieli co robić i zaczęli się bićVery Happy Jednym z tych statków moógł być ten z obcego 1.
2. Tak jak to pokazano w Obcym 4 gdy christie i ten ,,kaleka'' walczyli z obcym na drabinkach i jak johner zaczął strzelać do obcego, ten zaś się wkurzył i strzelił christiego w mordę. W tej sprawie myślę że to była po prostu ślina z dużym natężęniem kwasu które obcy mógł regulować, a przy zakładaniu gniazda po prostu zmniejszają to żeby żywiciele nie umarli.
3.Steve Perry uważa że tak. W ekstremalnych sytuacjach królowa która oderwała sobie odwłok może złożyć 1 jajo z którego wyjdzie królewski tarzołap żeby zapobiec wyginięciu gatunku. Ale nosi też w sobie jeszcze jeden embrion obcego który ma ochraniać żywiciela królowej. Ale (ja tak uważam) kiedy królowa została(już w gnieździe) zabita i nie może znieść ani jedego jaja jest to możoliwe gdyż cały gatunek wymarłby i zostałyby tylko jaja.
4.hmmmm... wiesz wydaję mi się że tak. Mianowicie najprawdopodobniej do hibernacji, lub po to by mogły,,oddychać'' w próżni. Ale (przynajmniej moim zdaniem) obcy są perfekcyjną formą człowieka. Dlaczego? Dlatego że każdy ale to KAŻDY człowiek posiada 4 różniące się od innych żebra na plecach stąd te rury t.zw. wyrostki grzbietowe. I to właśnie one są tymi rurami.
5.Ksenomorfy są diabelnie silne. Myślę jednak że nie zdołałyby chodzić po niej bez użycia rąk.
6.Tak. Nie jest możliwe by jakikolwiek ksenomorf mógłby się jej sprzeciwić. Po prostu nie ma takie czegoś u obcych. Takie coś nie istnieje. Obcy po prostu nie posiada takiej woli. Jest ślapo oddany królowej.
7.Tylko królewski. 2. Jedną królową drugą obcego by ochraniała żywiciela wraz z królową.
8.Wydaje mi się że przeciętny obcy może żyć kilka lat. Od 2-5. A w hibernacji nawet do 8 lat(occzywiście nie samą hibernacją!)A jak widzimy w aliens widocznie mogą.
9.Promieniowanie? No raczej tak. Istnieją informację które dowodzą że skóra obcego może znieśc aż do 9mm-ego pocisku. Np. w aliens widzimy jak gorman w szybie wentylacyjnym strzela obcego w głowę a od niego się po prostu pocisk odbija. Podejrzewam że pociski pistoletu miały 5mm kalibru.
10. Nie. W Xenopedi jest coś takiego jak super-twarzołap ale to bzdura. Takie coś ma tylko królewski twarzołap. Tylko 2 ofiary.

1.Pewnie mentalnie lub za pomocą krzyku syku lub warczenia na różnym natężeniu dźwięku.
2.Na pewno częściowo widzi przez ściany i słyszy wszystko donośniej. Ale wydaje mi się że tak wielka głowa posiada wiele narządów wzroku.
3. Strasznie szybki. Jednak to decyduje o jego krótkim życiu.Sad
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-03-14 16:52:45
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



pytania: czy obcy ma oczodoły?
podaj cechy podobieństwa obcego z człowiekiem
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-03-25 20:44:13
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Co o tym myślicie?
http://3.bp.blogspot.com/_rzdB5a4kLAo/SrwgiMRUS6I/AAAAAAAAQhE/04gusXux0_0/s1600-h/aliens1.jpg
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-04-13 17:14:14
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Bardzo ciekawy, naukowy film o obcych formach formach życia. Część materiału autor poświęca naszemu ulubieńcowi - ksenomorfowi i jego systemowi reprodukcji. Wymagany podstawowy angielski. Polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=G9RQCcTrMuQ
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-03-21 14:55:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB