Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Dropship c.d.
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

Dropship c.d.

Panowie! Skąd to niezłomne przekonanie że działko promu jest umocowane na stałe? w maszynie tego typu takie rozwiązanie nie ma najmniejszego sensu.To nie myśliwiec! Oglądając otrzymane od Ciacha fragmenty z CM Technical Manual zauważyłem że w skład załogi UD4 wchodzą:pilot oraz W/O.Skrót ten oznacza Weapons Officer,czyli operator uzbrojenia lub strzelec pokładowy.Mamy więc tu do czynienia z układem identycznym jak we współczesnych śmigłowcach szturmowych np.AH1,AH64,A129 itd.Stałe działko nijak tu nie pasuje,no to przyjrzałem się drobiazgowo przodowi promu.Otóż wielolufowe(najprawdopodobniej 8,choć najpopularniejszy układ to 6 luf)działko Dropshipa jest umieszczone w półkulistej wieżyczce pod "dziobem" UD4.W przedniej części wieżyczki widać pionowe wycięcie umożliwiające ruch działka w płaszczyznie pionowej.Z grubsza oceniając zakres ruchu działka wynosi około 100 stopni w prawo i w lewo oraz 45-60 stopni do dołu.Bardzo podobny zakres ma 30mm działko śmigłowca AH64 APACHE,110 prawo-lewo,60 dół.Jak w Apache,tak i w promie działko musi być obsługiwane przez strzelca pokładowego najpewniej przy pomocy celownika hełmowego przekazującego ruchy głowy strzelca na wieżyczkę przez co działko automatycznie podąża za wzrokiem strzelca.Układ pilot-strzelec jest oczywisty ze względu na bogate uzbrojenie UD4.W filmie operatorem uzbrojenia jest Spunkmeyer.Przemawia za tym zwłaszcza fakt,że to właśnie Spunkmeyer,przy pomocy Powerloadera ładował pociski rakietowe do wyrzutni Dropshipa.W uzbrojeniu promu znajdują się zarówno rakiety powietrze-powietrze(czy kosmos-kosmos:)) jak i rakiety powietrze-ziemia,co dobitnie świadczy o tym że Dropship oprócz transportu może także udzielać wsparcia powietrznego swemu desantowi.Bynajmniej nie twierdzę tu że Dropship to śmigłowiec,ale pewne jego cechy:pionowy start i lądowanie,ruchome działko,mieszane uzbrojenie rakietowe,przewóz desantu sprawiają iż wykonuje on podobne zadania w podobny sposób.Tak,tak,wiem,Apache nie zabiera desantu i nie lata w kosmos lecz mamy tu przecież do czynienia z "magią kina"Smile) Współcześni US Marines mają swoje lotniskowce desantowe typu np.Tarawa czy Wasp i są z nich desantowani na ląd śmigłowcami CH46 lub pionowzlotami V22(celowo pominąłem drogę morską).W Aliens mamy ten sam schemat:lotniskowiec desantowy to Sulaco,CH46/V22 to Dropship. COOLna specyfikacja APC.WELL DONE! Pozdro


2001-09-12 08:52:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

Re: Dropship c.d.

!!!OCZYWISCIE!!! masz 100% racji - dzialko UD4 /25mm Gatling Gun/ to podstawowa /razem z dzialkiem frontowym APC/ bron ofensywna w razie zagrozenia przy siadaniu i wyjezdzie APC /odpowiedz na uwagi w ktoryms z postow odnosnie obrony podczas siadania.../. - poza tym lada chwila wysmaze specyfikacje Dropa Wink
pozdro

v i r u s



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-12 09:32:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Piok vel sluz vel pokrak




Gość


Re: Dropship c.d.

Hia
Co do mozliwosci poruszania dzialkiem dziobowym:
po pierwsze uklad tandem nie wystepuje tylko w smiglowcach , taki system np. zastosowano w samolocie Tornado , ale to akurat nie ma wiekszego znaczenia.
Po drugie czesc dziobowa ,ta kopulka faktycznie ma pionowe wyciecie ,czego mozna sie dopatrzyc, natomiast jest w filmie takie ujecie ( gdy dropschip znajduje sie juz w wyrzutni startowej Sulaco i zaczybaja sie nad nim zasuwac wrota sluzy) ze wyraznie widac ze rzeczona kopulka ma wyrazne polaczenie z reszta kadluba i nie ma mozliwosci wykonywanoa ruchow w plaszczyznie poziomej.
Rzecz jest do sprawdzenia, byc moze jest to po prostu wina tego ze w scenie startu dropschipa , uzyto uproszczonego modelu ( nigdzie indziej nie mozna przypatrzyc sie wyraznie tej kopulce Sad ). Bo wydaje mi sie ze umozliwienie dzialku mozliwosci ruchu tylko w plaszczyznie pionowej nie mialoby wiekszego sensu, szczegolnie w samolocie typu VTOL , ktory z powodzeniem moze nawet latac do tylu, i wykonywac lot koszacy, utrzymujac poziomy kierunek lotu a takim samolotem jest wlasnie dropschip.
Argumentem przemaiwajacym za tym ze to dzialko nie mialo mozliwosci ruchu, jest to ze umieszczenie tej broni w tak malej kopulce jaka mial dropschip , drastycznie skrociloby dlugosc luf rzeczonego dzialka, co przy tak duzym kalibrze i zastosowanej amunicji. Powodowaloby b. duze obnizenie osiagow tej broni ( zasieg max. , predkosc wylotowa itp. )a takze wielki ogien wylotowy z luf , ktory bylby w stanie w sprzyjajacych ku temu warunkach ( np. przy strzelaniu podczas nurkowania) b. skutecznie oslepic pilotow.
Wracajac do kwestii mozliwosci obronnych dropschipa podczas ladowania, to faktycznie przy umieszczeniu dzialka w obrotowej kopulce ,dropschip mialby troche wieksze szanse wyjsc calo z opresji. Jednak nawet takie dzialko nie potrafi strzelac do tylui wystarczyloby tylko wyjsc poza jego zasieg zeby moc bezkarnie razic dropschipa pociskami. Wiec zastosowanie dzialka w kopulce w zadnym stopniu nie tlumaczy zachowania sie naszych wojakow przed katastrofa promu zrzutowego :/

Co do opisu APC w Technical Manual... Autor rzeczonego opisu wg. mnie zrobil co bylo tylko w jego mocy zeby tak "naciagnac" parametry APC zeby byly w miare do przyjecia Smile( i nawet mu sie to udalo Wink ). Te wszystkie bajery , buzery , radary i inne pierdulki... Zadne wojsko wg. mnie nie przyjeloby do uzytku takiego molocha ktorego sprawne dzialanie i w ogole jako taka mozliwosc kontyuowania jazdy zalezy w tak duzej mierze od elektroniki , ktora najpewniej po wjechaniu na mine lub przy b. bliskim wybuchu szlag by trafil... Jak ktos juz slusznie zauwazyl , kierowca wolalby sie pociac niz naprawic ( nie zmienic bo zapasowego nie ma Wink ) uszkodzonego kola srednicy 159 cm. nie mowiac o tym ze w wypadku zniszczenia tylko jednego kola apc juz nigdzie nie pojedzie, w przeciwienstwie do tego przykladowego SKOTa.
O przeswicie ktory podobno ma sie zwiekszac o az 8 cm Smile co rzekomo by umozliwialo pokonywania o.5 metrowych przeszkod juz nie wspomne. Oczywiscie ze by mogl je pokonac jesli tylko dana przeszkoda mialaby wygodny podjazd... :>
Przy pokonywaniu byle walu ziemnego ,niziutki przod APC zarylby sie w ziemie i na tym by sie skonczylo. nie oszukujmy sie , APC mial wygladac a nie sprawiac wrazenie realistycznego.
Piok

P.S. to wielkie wnetrze apc ktore ma miescic tyle sprzetu i broni zgodnie z tym co napisal Virus, jest najlepszym zagwozdkiem dla tych , ktorzy twierdzili ze w APC jakoby nie bylo juz miejsca na dodatkowa ammo :>

nerka


2001-09-12 13:02:00
Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

re:

...po dokladnym przeanalizowaniu wymiarow gabarytowych APC oraz mozolnym przegladaniu scen wewnatrz APC dokonalem ogolnych obliczen. Rysunki i opis powinien pojawic sie w dziale APC lada dzien. Na razie moge z cala pewnoscia stwierdzic, ze w APC bylo wystarczajaco duzo miejsca abu pomiescic 14 ludzi i ww sprzet.../APC ma powierzchnie wewnatrz rzedu 20m2!!! - to tyle co moj pokoj a nie jest maly...Wink, oraz kubature ok 35m3... odnosnie naszpicowania technologia - pan Piok chyba nie sledzi na bierzaco nowinek technicznych dotyczacych uzbrojenia! - prawie wszystkie nowe pojazdy pancerne naszpikowane sa elektronika przy ktorej namiastka w APC jest kropla w morzu!!!a tam tez pewnie nikt nie naprawia uszkodzonych podzespolow - to wojsko a nie domowy komputer PC! tam wszystko ma dzialac jak w szwajcarskim zegarku...poza tym pojawia sie problem uzycia impulsu elekromagnetycznego-tak ze nie wiadomo jak zakoncza sie badania nad ochrona jadnostek elektronicznych przed tego typu bronia...i przedstawione przez autora specyfikacji i przytoczone przeze mnie elementy wyposazenia APC dawno juz chba weszly do masowego uzytku w tego rodzaju pojazdach(!?)
W opisie pojawil sie bug - oczywiscie chodzi o podniesienie nadwozia o dodatkowe 30cm co daje przeswit 52cm
pozdro



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-13 03:53:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

APC odp.

Co do elektroniki nie mozna na niej polegac w 100% szczegolnie w wozie bojowym. Kazdy czolg, Bwp, czy transporter posiada zawsze systemy bezposredniej obserwacji pola walki czyli persykopowe wizjery. Chociazby sytuacja awari zasilania i co? Wedlug mnie APC wcale nie jest on stealth, wystarczy popatrzec na krossekcje boczna, ktora jest prostopadla sciana. Takie cos na radarze bedzie znakomicie widoczne. Poza tym pociski rdzeniowe APFDS lub HEAT nie beda mialy problemow z uszkodzeniem pojazdu, trafiajac pod kontem 90 stopni w owe burty.
Co do przeswitu nawet 52cm nie dadza mu mozliwosci pokonywania 0,5 przeszkow. Trzeba zwrocic uwage na rozstaw osi i na dlugosc na jaka wystaje przod pojadu przed przednia oske. Z reszta kadlub z przodu nie jest w ogule zadarty wiec nie ma mowy o silowym forsowanu przeszkud.
Skot, BTR maja po 4 osie ze wzdlegu na to by pojazd byl podtrzymywany w srodku dlugosci. Poza tym to kwestia niezawodnosci, awaria jednej osi nic nie znaczy dla Skota a w przypadku APC jak widac w filmie unieruchamia pojazd.
Wracjac do elektroniki chyba Cameronowi przysnil sie pojazd MLRS (mobilna wyrzutnia rakiet) Tam owszem jest cos podobnego, ale w transporterach raczej elektornika nie jest potrzebna (poza biernym wzmacniaczem obrazu, radjostacja). Nie maja one z regoly uzbrojenia poza kmami.
>>>M577 APC wypelnil luke w zapotrzebowaniu na tani, lekki transporter piechoty. Jego zadanie ogranicza sie do szybkiego i w miare bezpiecznego przetransportowania oddzialu z miejsca zrzutu na teren walk i jego powrot

Ciezsze uzbrojenie oznacza pojad BWP, ale bynajmniej nie jest on tani skoro ma tyle tego wyposazenia i na pewno nie jest tez lekki!!

Komputer balistyczny jest w zaawansowanych czolgach (MBT) i w dzialach samobieznych.



2001-09-13 06:46:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

???

pan Tomexx i jemu podobni NIEDOKLADNIE czytaja to co napisalem NIE MAJA kszty wyobrazni, sa MONOTEMATYCZNI i na SILE probuja udowodnic,ze APC to nie SUPER OPANCERZONY GASIENICOWY BADZ BOGWIE ILO KOLOWY POJAZD PIECHOTY CZY INNY TEGO TYPU...co, jak normalni ludzie wyczytali w moim poscie, szczeze powiedzialem... Wink))odnosnie sensorow i elektroniki - czy musze pisac wszystko naraz??? czy pan Tomexx slyszal kiedys o UD4, SULACO /i jego satelitach/ i poteznych sensorach jakie sie nan znajduja?a moze slyszal gdzies o odbiorniku wieklosci komputera z lat 60 ktory jakis wariat-muzeofan zainstalowal w roku 2100 ktoryms na APC aby odbieral i dekodowal sygnaly z sensorow NIEZNAJDUJACYCH sie bezposrednio w wozie...ponadto APC to centrum taktyczno - operacyjne misji...wiec ma lacznasc z wszystkim co nalezy do USCM w danym rejonie...poza tym czy powiedzialem aby przed misja z SULACO nie wypuszczano bezzalogowych sond rekonensansowych typu 'stealth' oraz nie szpikowano powierzchni planety i orbity wszelkiego rodzaju czujnikami tworzacymi siatke rozpoznawcza...itp - a moze pan Toexx nie slyszal tez o uzywanych obecnie satelitach szpiegowskich zdolnych dzis przeczecas powierzchnie planety centymetr po centymetrze??? WSTYD panie TOMEXX rece mi opadaja juz dzis... a pewno w roku 2100 ktoryms plakalbym ze smiechu czytajac pana posty... ;)



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-13 08:59:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

:))

Hehe kto tu probuje na sile udowadniac?Smile
Wogule zmieniasz temat, zaczynasz sie czepac kwesti rozpoznania, dowodzenia. Mam wiec pytanie czy to usprawiedliwa jego slabe opanerzenie, kiepska mobilnosc, i latwosc unieruchmienia? No jane teraz w ogule probujesz zaprzeczyc, ze to jest w ogule transporter, a cuz innego to jest?Smile))

>>>APC to centrum taktyczno - operacyjne misji...wiec ma lacznasc z wszystkim co nalezy do USCM w danym rejonie

Co ma to wspolnego z podwoziem, kadlubem?
Acha jak centrum taktyczne to znaczy ze caly APC moze byc wykonany z balchy tak ? I moze zawisac na byle kamyczku?Smile

Widze ze sie przyczepiles tylko kwesti elektroniki, bo jak widze moje argumenty odnosnie innych aspektow oniesmielaja cie widocznie. Btw lacznosci kazdy transporter ma radiostacje, noktowizor ew termowizor i optyczne systemy opserwacji ktorych brakuje najwyrazniej w APC . Na poziomie operacyjnym na prawde wiecej nie potrzeba. Och jasne APC to pewnie centrum dowodzenia strategicznego, ma stacje radiolokacyjne, ekrany pokazujace caly teatr dzialan wojennych !!Smile))

Mam pytanie ktos widzal jakas antene na APC?
W ogule mam watpliwosci zeby mial z czymkolwiek locznosc nie mowic o lacznosci z satelitami. No tak ma to jakos ukryte!Smile
Kto tu wiec naciaga ?

Pozdrawiam!


2001-09-13 10:35:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

APC FILE STATUS: C*L*O*S*E*D

>>>Hehe kto tu probuje na sile udowadniac?Smile

nic nie udowadniam lecz przedstawiam specyfikacje ktora powstala ku uciesze fanow aby zapomnieli na chwile ze APC to kawalek tekturowego modelliku na baterie i poczuli sie jak na prawdziwej wojnie...i cieszy mnie, ze masz do czego porownywac pojazd XXII wieku...Wink))
- dlaczego mam bronic pojazdu, o ktorym wiem tyle co napisalem i z obserwacji... skad kolego wiesz jakie beda komputery, anteny czy uklady w XXII /skoro przez ostatnie 30 lat miniaturyzacja walnela tak z kopyta...??? i jeszcze jedno odnosnie psujacych sie podzespolow, zlapania gumy i tym podobnych bzdurach w wypowiedziach - nie slyszales pan o nanotechnologi??? moze po calym APC szwendaja sie miliony pracowitych nanobotow i wszystko naprawiaja, wulkanizuja gumy itp... jak juz wspomnialem w jakims poscie porownywanie NIEZNANYCH w pelni technologi, materialow, i wogole strategi ...ach - szkoda gadac czego jeszcze - XXII wieku do obecnych jest nie na MIEJSCU i to nie ja a TY sie czepiasz i to TY wywlekasz dziwne spekulacje na dziwne tematy... a moze osie kol APC maja mozliwosc zmiany rozstawu, moze kola pompuja sie do stanu gdzie mozna jednak przejechac po 0.5 metrowej przeszkodzie - NIEWIEM!!! -zreszta przytaczajac Twoje pochwaly obecnych wozow piechoty kilkunastokolowych z mozliwoscia przeplyniecia rzeczki, bagna, kupy gowna... - po co to komu gdy jest DropShip??? ech... zreszta gdzie znajdziesz bagna, lasy, rzeczki w XXII wieku - chyba na jakiejs dzikiej planecie gdzie nasi ulubiency walczyliby przeciwko jakims zacofanym zbuntowanym kosmitom z maczugami...co to niechce im sie kopac burakow...???Smile - moze APC to pojazd do dzialan w koloniach - drogi, rampy itp i pewnie znakomicie sie tam sprawdza - osiagajac predkosc 150km/h.../

>>>Wogule zmieniasz temat, zaczynasz sie czepac kwesti >>>rozpoznania, dowodzenia. Mam wiec pytanie czy to >>>usprawiedliwa jego slabe opanerzenie, kiepska mobilnosc, >>>i latwosc unieruchmienia?

??? czy ja czemus zaprzeczam? Napisalem przecie, ze to WIELOZADANIOWY POJAZD SZYBKIEGO REAGOWANIA!!! /znow nie czytasz...!!!/i ze kosztem tego APC ma KIEPSKIE w porownaniu z innymi jednostkami USCM opancerzenie...i tak usprawiedliwia - kosztem slabego pancerzyka APC nie musi plywac, nie ma skrzydel i smigielka a lata i za to ma telewizor, wideo, zestaw stereo, kanapki z maslem orzechowym, mleko, coca-cole, frytki, bigburgery, cztery wlasne kolka, pruje 150km/h az wszystkie panny na chodniku sikaja z zachwytu no i ku ich uciesze ma duza LUFE, jest pelen twardych chlopow co go kochaja i odstrasza brzydali co sraja na jego przerazajacy widok bojac sie podejsc na dystans krotszy niz 3km aby nie powiekszyc sobie dziury w dupie samobieznym dzialem jakie ma na dachu...Wink wystarczy??? dla mnie jest B*OM*B*O*W*Y /tak zajebisty ze jak mialem 16lat poswiecilem mu cale ferie Wielkanocne ogladajac na stopklatce sceny kiedy sie pojawial, wzialem olowek, narobilem szkicy, pozniej karton, nozyczki klej i farba a efekt mozesz se ogladac w mojej galerii w dziale STUFF - moj APC jest ZAJEBISTY i ma az 25cm dlugosci...!!!
i myslisz ze co... nienaszpikowalem go elektronika??? poszedl stary 486, z 5 kalkulatorow i dziesiatki zegarkow... a zawieszenie robil mu wujek hydraulik dlatego podjezdza pod kamyki wielkosci 5cm i niema anteny!!!/

>>>No jane teraz w ogule probujesz zaprzeczyc, ze to jest w >>>ogule transporter, a cuz innego to jest?Smile))

po dzisiejszym dniu stwierdzam: NIEZLA FURA BY WYHACZYC FAJNA DUPE!!!
pewnie znowu spytasz:

>>>Co ma to wspolnego z podwoziem, kadlubem?
>>>Acha jak centrum taktyczne to znaczy ze caly APC moze >>>byc wykonany z balchy tak ? I moze zawisac na byle >>>kamyczku?Smile

wiec odpowiadam...NIC!! i co z tego??? robisz TAKI zamet ze juz nienadazam o CO jest dyskusja...a na byle kamyczku to nie stanie - mozesz spac spokojnie;)

>>>Widze ze sie przyczepiles tylko kwesti elektroniki, bo >>>jak widze moje argumenty odnosnie innych aspektow >>>oniesmielaja cie widocznie.

Wink)) NO COMMENT!

>>>Mam pytanie ktos widzal jakas antene na APC?
>>>W ogule mam watpliwosci zeby mial z czymkolwiek locznosc >>>nie mowic o lacznosci z satelitami. No tak ma to jakos >>>ukryte!Smile

to nie samochodzik na radyjko... nie musi miec dlugiej antenki...

>>>Kto tu wiec naciaga ?

no wlasnie...pozyjemy zobaczymy - zalatw jakac kanciape z hibernatorem to sie zamrozimy i jak go zbuduja zrobimy dokladne rozpoznanie...! Wink))
pasi???
Pozdrawiam;)))



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-13 13:07:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

to jeszcze nie koniec

Po pierwsze nie piszesz na temat. Od poczatku romawiamy o realizmie pojazdu a nie o subiektywnych opiniach. Nie mowa o jego super, extra, cool wyglodzie ale o jego zasadnosci i roli. Z reszta twoj ton w odpie mowi sam za siebie, probojesz negowac zasadosc dyskusji twoja nieskzitelna doskonala opinia na jago temat, powolujac sie na wlasna wspaniala wiedze odnosnie militariow. Wedlug ciebie APC i USCM biora udzial w akcjach na innych planetach, gdzie powierzchnia jest rowna niczym Salt Lake w Utah. Kazda drobna przeszkoda typu strumyk wymaga wzywania pomocy nieodzownego Dropshipa. Ale co w wypadku gdy teren akcji jest usiany obrona przeciwlotnicza? W takiej stytacji z rzut nie bedzie mozliwy i akcja sie nie odbedzie. Pojady naziemne sa po to by uzupelniac inne rodzaje wojsk i byc w pewnych warunkach skuteczniejsze od ninnych rodzajow wojsk. Poza tym skoro APC ma mizerne wlasciwosci przemieszcznia sie po terenie to po co w ogule takie cos? Centrum dowodzenia moza by bylo umiejscowic w samym Dropshipie a desant wykonywac podobnie jak ze smigolowcow.

>>>czy ja czemus zaprzeczam? Napisalem przecie, ze to WIELOZADANIOWY POJAZD SZYBKIEGO REAGOWANIA

Nie znasz definicji wielozadaniowosci. Piszac o jego slabym opanczerzenu, kiepskiej mobilnosci i uzaleznienu od Dropshipa przeczysz jednoczesnie wielozadaniowosci. Wielozadaniowosc to nie tyko kewstia zroznicowanego wyposazenia, uzbrojenia, ale taze cecha pozwalajaca w tym wypadku pojazdowi na porusznie sie w roznych terenach, w zarowno ciezkich jak i latwych waronkach pogodowych.Poza tym wielozadaniowosc oznacza mozliwosc wykonywania roznych misji samodzielnie! Pojazd wielozadaniowy musi miec jak najmniej slabych cech, tam nie ma nic kosztem czegs innego.
Po drugie pojazdy wielozadaniow robi sie po to by nie zaoszczedzic sobie budowe innych typow. Na drugi raz zweryfikuj to co piszesz...

>>>kosztem slabego pancerzyka APC nie musi plywac

Ktos rozumie o co chodzi w tym zdanu?

>>>po dzisiejszym dniu stwierdzam: NIEZLA FURA BY WYHACZYC FAJNA DUPE!!!

Aha niezla fura do wyhaczenia sie na pierwszym kamyku!

>>>to nie samochodzik na radyjko... nie musi miec dlugiej antenki...

No wiem lacznosc odbywa sie po przez wielka szklana kule w blaszanej obudowie kosoli Gormmana.

>>>odstrasza brzydali co sraja na jego przerazajacy widok bojac sie podejsc na dystans krotszy niz 3km aby nie powiekszyc sobie dziury w dupie samobieznym dzialem jakie ma na dachu...Wink

On ma wedlug ciebie DZIALO SAMOBIERZNE NA DACHU ??! no comment:)))

Na koniec wiekszosc z was zachywca sie Aliens, jako ze wszystko tam jest przedstawione bez przegiec. Ze nie ma tam bzdur typu:teleporty, poduszkowce, pistolety laserowe. Wszystko jest ultrarealistyczne. Chym ale z drugiej strony sa sztuczni ludzie z super inteligencja i super umijetnosciami a jednoczesnie uzywa sie monohromatycznych monitorkow z wypuklym ekranami rodem z Beryla oraz komputery klasy XT:) Co do nanotechnologi raczej jej nie ma, gdyz inaczej oska APC zostala by szybko naprawiona!

Pozdro!


2001-09-14 05:05:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

to TOMEXX ;)))

Smile i o to chodzi!!!! film powstal w 86 roku i nie bylo jeszcze superplaskich ekranow plazmowych...poza tym nasi wojacy nie walczyli przeciw innym ludziom - skad wiesz jaka bylaby wtedy ich taktyka zreszta myslisz ze W-Y wyslalaby suberuzbrojony oddzial z drogim sprzetem na LV426 skoro wiedziala dokladnie po co tam leca - jak kiedys napisalem /niebyl to nawet pelny pluton/? poza tym dropship zatoczyl kilka kolek nad kolonia dla rozpoznania sytuacji przed desantem... i APC jest wielozadaniowy bo jezdzi, broni, atakuje, przewozi i mozna z niego dowodzic akcja... Wink a z tym dzialem to rzeczywiscie mnie ZLAPALES!!!chodzilo mi o samonaprowadzajace - ale samobiezne brzmi dramatyczniej nie??? poza tym nie skad wiesz o jakim typie dziala na APC pisalem;)??? moze jest wersja z takim cackiem - kolce w skaly i WALIMY!!! i kosztem grubego pancerza mozna go przewozic typem Dropa do lekkiego transportu /UD4 max udzwig ~15ton/- czolgi i inne ciezsze sprzety przewoza inne typy transportowcow...poza tym to nie ja zaczalem porownania z obecnym sprzetem - jak mowilem sa dla mnie NIE NA MIEJSCU i mnie wisza...i tyle - a specyfikacje wygrzebalem zebyscie panowie mieli nadczym debatowac - poniewaz to nie moj wymysl prosilbym o niepostowanie do mnie z ironicznymi uwagami bo jak wspomnialem NIEPOWINNY MNIE BESPOSREDNIO DOTYCZYC...Wink)) a jak czytam takie bzdety pod moim adresem to mnie nerwica bierze...Wink)) wiec piszcie se - kluccie, debatujcie - korzystajac z oficjalnej specyfikacji przezemnie zamieszczonej ale niepiszcie do mnie takim infantylnie ironicznym tonem bo to nie ja ja wymyslilem i niemam zamiaru tego bronic...na koniec napisze jeszcze raz: FILM JEST REALISTYCZNY /mimo spornych kwesti co do sprzetu, taktyki itp./, JEST MROCZNY, DRAMATYCZNY, KLAUSTROFOBICZNY, DAJE DO MYSLENIA, MA ZAJEBISTE EFEKTY, REWELACYJNIE ZAGRANY, Z ZAJEBISCIE DOPASOWANA MUZA, PIONIERSKI POD KAZDYM WZGLEDEM I DLA MNIE OD PIERWSZEGO SEANSU DO DZIS PO PROSTU Z*A*J*E*B*I*S*T*Y!!! i cieszy mnie ze masz inne zdanie na ten temat - zastanow sie tylko zanim tu ponownie zajzysz czy TA WITRYNA jest RZECZYWISCIE DLA CIEBIE!!! moze powinienes skoczyc na www.google.com i zamiast slowa 'ALIENS' wpisac 'SEX'???/JA KIEDYS POPELNILEM BLAD - ZAMIAST SEX WPISALEM ALIENS - TAK TRAFILEM NA TA STRONE I ZAGLADAM TU PO DZIS DZIEN;)))/ skoro to co jest na tej stronie NIE RAJCUJE CIE tak jak WIELU z tych ktorzy tu STALE zagladaja...??? jestem MANIAKALNYM ZBOCZENCEM I SWIREM na punkcie TEGO FILMU i zadne Tomexx`y mnie nieodkreca...czy znajda sie jeszcze JAKIES SWIRY PODOBNE DO MNIE odwiedzajace TA WSPANIALA WITRYNE???a pan Tomexx niech sie wezmie za nauke - ponoc masz ciezki rok...(?) i kiedy sie spikniemy ad ALIENA na DVD???
pozdro!



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-14 09:14:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

Re: to jeszcze nie koniec

jeszcze jedno...

>>>Co do nanotechnologi raczej jej nie ma, gdyz inaczej oska APC zostala by szybko naprawiona!

gdzie wysluchales ze APC ma popsuta oske??? pewnie w chwili gdy Hicks mowi do Ripley: "Wyluzuj bo zatrzesz wal (czy cos takiego...kiepsko u mnie z angielskim) to u ciebie jest pewnie "Ripley! zlamalas os!!!" a przeciez APC po tej rozmowie skreca jedzie i zatrzymuje sie...(?!?) sam juz niewiem... chyba to sprawdze...




____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-14 09:42:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

Re: to jeszcze nie koniec

Mniejsza o to wkazdym badz razie dobiega skrzekot niczym ten wydawany przez taczke. Z reszta nie wazne co padlo oska, cale zawieszenie czy tez naped wazne, ze pojazd zostal unieruchomiony i nie bylo mozliwosci przywrucena sprawnosci na miejscu.


2001-09-14 12:18:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

do virusa

Heh nie wiemy czy W-Y mogla miec wplyw na zorganizowanie oddzialu odnosnie uzbrojenia.
Najlepsze w tym wszystkim jest to ze najpierw zaprojektowali Dropshipa a pozniej glowili sie jak tu zrobic transporter by mozna go bylo przewozic. Bez sensu robi sie chyba odwrotnie, wogule to nielogiczne. Co do reszty towojej wypowiedzi, po raz kolejny wyglaszasz swoj zachyt nad calym filmem ok! Ale pisales to juz nie raz i w tej chiwli (jesli chodzi o biezacy topic) ma sie to jak piernik do watraka!

A teraz pytanie jesli masz podejrzenia ze nie jestem fanem Aliens i nie widzisz sensu w odwiedzaniu przezemnie tej strony, to jak sobie wyobrazasz dyskusje na tym forum, prowadzona tylko i wylacznie przez "maniakow" jak ty to okreslasz?
Ja wiem dyskusji by nie bylo w ogule. Moze raz na miesiac ktos by cos nagrymolil po czym jedna czy dwie osoby odburknely by twierdzaco i tyle bylo by z dyskuji i z tego calego message boarda. Nie oszukujmy sie dyskuja polega na wymianie sprzeczych opinni i tylko w tym wypadku ma sens.

PA


2001-09-14 12:43:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

yeah!!!

ta... Wink)) WE`VE ROCK THIS FUCKIN MESS!!!
zaraz ktos se pomysli, ze ten caly szwindel byl dla komerchy i rozreklamowania forum..Wink))
pozdro!



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-16 11:11:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

Re: to jeszcze nie koniec

no moze i masz racje - choc do konca niejestem pewien czy pojazd 'padl'... ale z obserwacji na to wskazuje, skoro ekipa wychodzi z APC aby wsiasc do ladownika /choc z drogiej strony moze nie bylo miejsca na takie ladowanie aby zabrac APC? no niewiem...Wink
pozdro....
p.s. kiedy pozyczysz mi tego ALIEN`a??? masz jakos czas by wpasc do w-wy??? poza tym to widziales ALIEN LEGACY??? /Ciahs mi ostatnio przyslal a film jest w deche!!!/



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-18 08:59:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
MacVas




Private First Class
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 60

A i tak ma byc

Panowie! Byle tak dalej! Serce roście!
Poprostu brak mi słow w gebie.
Aż człowiek czuje ,że żyje!
Przychodzi styrany z roboty i moze se spokojnie pogadac (no z tym spokojnie to nie zawsze w waszym przypadku-proponuje zagrac w AVP i pogryźć się jak prawdziwy Alien z Alienem, uprawiać OLIMPIADĘ w rzucie dyskiem w stylu dowolnym, czyli dyskobol Tomexx vs. dyskomiot virus he- tylko nie brać tego do siebie!!!- lub postrzelać SADAREM jeden drugiemu pod nogi i zapytac czy nie boli?)

A tak serio to jest super! W końcu sie Forum kręci!
Pozrdowienia od JELENIA



2001-09-21 00:08:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB