Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: mp3 powazna sprawa
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

mp3 powazna sprawa

Niestety ta sprawa jest dalece niejasna.
Dobrze wiesz, ze zamieszczanie mp3 nie jest legalne.
Oficjalne soundtracki w wiekszosci mozna spokojne dostac, nie oznacza to ze tych co nie mozna, wolno do woli publikowac (i nie ma znacznia czy masz z tego profit czy tez nie), to samo tyczy sie nawet nieoficjalnych wydan, choc tam nie jest to jasne. Na pewno wymiana w waskim gronie fonaowskich dobroci nie jest zla, ale gdy zamieszczasz bezposrednio caly stuff na stronie gdzie, kazdy moze to sciagnac....wniosek jest jeden. Kto by nie chcial by strona byla jak najbogatrza? ale w tym wypadku nie wiadomo czy to plus czy minus, wiec chcialbym jasno znac twoje stanowisko na ten temat. Moje znasz. Poza tym w dziale soundtracki jest moja robota w postaci 3 recenzji i sokoro wspolpracujemy, powinnismy byc zgodni, a jak nie to ktos sie od tego zagadnienia calkowicie odcina.

Btw pamietasz plagiaty?
Co byles w stanie zrobic by im przeciwdzialac?
Co bedzie gdy przyczepis sie jakis nadgorliwy gosc a takich nie brakuje, czy zbycie sie go bedzie bulka z maslem?
Na zadnej z zagranicznych stron nie ma zamieszczonej muzyki za wyjatkiem Bootlegow konkretnie Aliens.
Poza tym jesli juz to istnieja odpowiednie notacje sam wiesz jakie.

Pozdro!



2002-01-04 09:17:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

dodam

Jeszcze dodam, ze przeczytalem stare recenzje Ile jest tam bledow oczom nie wierze, myslalem ze zostaly dawno wykryte i porawione!!!!



2002-01-04 09:44:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

eeeeeeeee ?!

>wiec chcialbym jasno znac twoje stanowisko na ten temat.

Jakie stanowisko? Na jaki temat? Moze lepiej skontaktuj sie ze mna na priva!





____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-01-04 14:33:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

mp3 - niepowazna sprawa! ;)

Jakos mnie meczy bezsennosci i katar... mam chwile czasu wiec moge skrobnac pare slow na ten temat - to jest glownie odp dla Tomexxa, ale jesli kogos interesuje moje stanowisko w tej sprawie i nie ma nic lepszego do roboty moze sobie przeczytac.

>Niestety ta sprawa jest dalece niejasna.

Jaka sprawa? umieszczenie mp3 na tej stronie? A co w tym niejasnego? Po prostu sa - postanowilem zrezygnowac z dziecinady jaka jest w moim odczuciu umieszczanie ostrzezen w stylu "mozesz uzywac te pliki przez 24 godziny a potem musisz je skasowac" etc. Sa po to aby ktos nie zdecydowany czy warto sciagac niedostepne plyty z zagranicy, wzglednie bulic za te dostepne spora kase, mogl sobie przesluchac mp3 i zdecydowac czy jego zdaniem warto - i tyle, nie mniej nie wiecej.

>Dobrze wiesz, ze zamieszczanie mp3 nie jest legalne.

Mp3 nie jest legalne - nie jest tez nielegalne... sprawa jest po prostu niejasna. W zwiazku z owa "niejasnoscia" oraz faktem ze na tym nie zarabiam a wrecz do tego dokladam nie poczuwam sie do lamania prawa.

A gdybym przerzucil te sekcje na serwer na Ukrainie lub w Hong Kongu czy jakim kolwiek innym kraju w ktorym nie ma czegos takiego jak "piractwo" i gdzie "piraty" leza sobie "legalnie" w kazdym sklepie muzycznym - bo kraj ow nie podpisal odpowiednich umow i nie ma odpowiednich ustaw (zreszta interpretacja polskiego prawa w tym zakresie jest rowniez nader niejasna) to sprawa byla by "czysta" - tj w pelni "legalna" ?!

>Na pewno wymiana w waskim gronie fonaowskich dobroci nie >jest zla

Czyli co sa rowni i rowniejsi? Mozna popierac piractwo, albo byc jego przeciwnikiem, albo jak ja i wielu inych kierowac sie po prostu zdrowym rozsadkiem : tj piractwa nie popieram ale do pewnego stopnia je akceptuje bo przy obecnej sytuacji w kraju czasami sie po postu inaczej nie da (juz widze tych wszystkich studentow np architektury ktorzy musza uzywac i nauczyc obslugiwac odpowiednie programy sie bo inaczej skoncza stuiow i nie dostana pracy - jak leca wydawac tysiace dolarow na legalne 3dstudio czy inne programy...).

Dodatkowo w takim stawianiu sprawy jak ty to robisz jest jakas sprzecznosci : jak ja udostepnie tobie to jest ok, ale jak udostepnie ziutkowi z wiochy xxx to jest zle? Pozatym co znaczy w "gronie fanowskim" - przecierz ta strona poswiecona filmowi sprzed ponad 15 lat jest adresowana wylacznie do takiego grona i raczej nikt spoza - hmmmmm - "getta" maniakow ALIENS tu nie zaglada.

A wszytkim wojujacym przeciwnikom piractwa w postaci plikow mp3 poradzilbym zaczac zmieniac swiat od siebie... moze na poczatek spojrzcie na wlasny dysk i zainstalujcie sobie legalnego windowsa...

>ktos sie od tego zagadnienia calkowicie odcina.

Kto sie odcina ? Ty? A od czego sie odcinasz? Jak ktos sie odcina to niech tych plikow nie sciaga! Przecierz ja nikogo nie zachecam do sciagania tyc plikow. Malo tego - ja wrecz zachecam do kupienia oryginalow bo uwazam ze warto (sam zreszta wszystko w oryginale posiadam), ponadto te pliki sa do sciagniecia przy pomocy Napstera, Kazaa, Direct Connect i 100 innych programow...

>Btw pamietasz plagiaty?

A co to ma do rzeczy? Owszem pamietam - kiedys mnie to wpienialo, obecnie klade na tym lage bo jak to napisal Suchy w swoim poscie takie robione mieka fujara fajfusy nie sa warte mojego czasu.

>Co byles w stanie zrobic by im przeciwdzialac?

Nic! Zrobilem to co moglem - czyli napisalem co o nich mysle, zreszta dawno przestalo mnie to ruszac. Ale to nie ma tu nic do rzeczy bo sytuacja byla skrajnie inna i o co innego chodzilo, wiec nie wiem zupelnie co to ma do legalnosci badz nielegalnosci plikow mp3.

>Co bedzie gdy przyczepis sie jakis nadgorliwy gosc

Jak sie przyczepi SONY MUSICS albo ktos kto ma do tego prawa to je po prosu skasuje ze strony. Pozatym dlaczego mialby sie przyczepic? Moze niech zaczna od gield komputerowych... Krakowska odwiedzam co tydzien i jakos nikogo nie razi miejsce gdzie kilka tysiecy osob chandluje w bialy dzien pirackim softem i muza wszelkiego rodzaju... Naprawde uwazasz ze komukolwiek wadzi strona ktora udostepnia pare albomow mp3 (dostepnych tez bez problemu gdzie indziej w necie), strona niekomercyjna - tj taka do ktorej utrzymania webmastr doklada kupe kasy zamiast na niej zarabiac jak to sie ma z wszelkimi pirackimi witrynami w okolo gdzie prosto z mostu proponuja ci zakup divxow, softu czy muzy? - sadze ze "nadgorliwych gosci" bardziej wkurza prawdziwe piractwo w bialy dzien z ktorym nikt w tym kraju nie moze sobie poradzic i ktore przynosi zainteresowanym naprawde ogromne straty finansowe niz takie fanowskie witryny jak ta udostpniajace kilka mp3.

>na zadnej z zagranicznych stron nie ma zamieszczonej

EEEEEEEE ?! Sa tysiace jesli nie miliony zagranicznych stron z muza, za akorat soundtrackow nie ma na bardziej znaych anglojezycznych witrynach o obcym to raczej kwestia drogiego webspaceu... Sa miliony zagranicznyh sajtow gdzie wszelkiego rodzaju soundtracki wisza w mp3 - co akorat nie jest w moim odczuciu zadnym argumentem ani za ani przeciw udostepnianiu ich na tej witrynie.

>Poza tym jesli juz to istnieja odpowiednie notacje sam >wiesz jakie.

Eeee ?! jakie "notacje" - kompletnie nie kumam o co ci w tym momencie chodzi.

>Jeszcze dodam, ze przeczytalem stare recenzje Ile jest tam >bledow oczom nie wierze, myslalem ze zostaly dawno wykryte >i porawione!!!!

Jak podeslesz jakas poprawiona wersje to chetnie zastapie te ktore obecnei wisza.

Kurde, ale sie napisalem....
JAk chcesz ze mna pogadac to pisz na priva!

Pozdrawiam serdecznie
CIACHO






____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-01-04 15:44:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

ok

Ok sam te pliki zrobiles sam zuploadowales, jest to twoja wlasna strona mozesz robic to na co masz ochote i ja tu nie mam prawa ci bronic czegokolwiek. Znam juz doskojale twoje stanowisko ty znasz moje. Szczegoly na privie



2002-01-05 00:28:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB