Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2, 3, 4  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: "Prawdziwy fan sagi swoje latka musi mieć"
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

"Prawdziwy fan sagi swoje latka musi mieć"

Jest 4:30 AM a ja nie moge spać w tym upale i zaduchu Sad( - siedze sobie przed kompem i przygotowuje drobny update na jutro - to jest na dzisiaj Smile)))) I tak mi sie przypomniała rozmowa prowadzona kiedys z pewną osobą na kanale #nostromo która w pewnym momencie zeszla na kewstie wieku, i pod koniec ktorej padlo podane w topicu stwierdzenie, ze "prawdziwy fan sagi swoje latka musi miec" - chodzi o to ze jednak nieco inaczej podejdzie w wiekszosci przypadkow do ALIENS ktos kto wiedzial go w kinie na duzym ekranie niz ktos kto widzial go "od razu" na video czy DVD. W Polsce film byl wyswietlany dosc szybko po premierze amerykanskie - nalezy pamietac ze '86 '87 to koncowka lat zapyzialego PRL kiedy do kin wchodzilo zaledwie kilka amerykanskich filmow na rok. Tym bardziej wiec wrazenie robil taki film z wykopem jak ALIENS - zwlaszca na rozkochanym w fantastyce 10,11 czy 12 latku... coz owczesni 10 latkowie maja dzis kolo cwiercwiecza... - stad tez spekulacja ze "old school aliens fan" to czlowiek okolo 25 lat - a nawet blizej trzydziestki. No wiec prosze stalych bywalcow message boarda o uczciwe i bezobciachowe przyznanie sie ile kto ma lat na karku - dla potwierdzenia lub obalenia tej tezy ! Smile))))



____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-22 19:40:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

Re: "Prawdziwy fan sagi swoje latka musi mieć"

22lata...od ok 16 lat z OBCYM... Smile))



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-08-22 20:14:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562

re:

18 lat.
Z "Obcymi" zetnalem sie w 1993 roku ...


2001-08-23 02:35:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Bishop
THIS TIME IT'S WAR !



Gość


re

26 lat - i YEAH racja, nie watpie ze sa zagorzali fani wsrod mlodszego pokolenia - ale sporo fanow swoje latka juz ma - i juz "jedzie z gorki"... Pozdrowienia dla wszystkich starych pierdzieli zakochanych w SF i ALIENACH - pamietajcie : nigdy nie jest sie za starym na dobra sztuczke z nozem ! Smile))


2001-08-23 04:41:00
Odpowiedz z cytatem
Paweł




Private
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 17

Re: "Prawdziwy fan sagi swoje latka musi mieć"

17 lat.
Ciacho piszesz 4.30 AM a koło wpisu widze godzine 19 ileś tam.Coś kręcisz Smile))))))


2001-08-23 14:06:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

zakrecony czas

Skrypt do formu odpalany jest z amerkanskiego serwera i podawany czas wpisu to czas serwera - jak wiadomo USA lezy w nieco inne strefie czasowej niz Posla i stad roznica.

Ze wypilem to swoja droga - ale nic nie krece ! Smile)))



____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-23 14:15:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
ShaiHulud
"GAME OVER, MAN!"



Gość


Re: re

24 a za sztuczke z nozem zrobiona w podstawowce cyrklem dostalem uwage i opierdol Smile))


2001-08-23 23:01:00
Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

HYM

Powiem,ze ci co ogladali Alien w kinch dla tych bedzie to najlepszy film a ci co z kolei Aliens widzieli jako pierwszy ten bedzie zapewne najlepszym filmem.
Obiektywnie jednak Alien jest filmem zdecydowanie wyzej cenionym przez krytykow reszta oscyluje wokol przecetnego kina w koncu to tylko ponowne wykorzystanie dobrego sprawdzonego patentu a to nigdy nie pochelebia artyscie.
Pamietajcie gdybyscie byli fanami Sagi jak to okreslacie z "prawdziwego zdazenia" czyli sledzilibyscie sage od 1980 roku od mometu wejscia filmu Scotta na ekrany to zapewne inne bylo by wasze spojrzenie. Z reszta to wszystko jest jedna wielka zalerznoscia duza role gra tu gust wiec robienie tu teori na ten temat to ciezkie zadanie. Osobiscie uwazem ze Aliens wcale nie jest filmem zlym lecz przecenionym zawiodlem sie tam na paru rzeczach. Generalnie saga jest bardzo ciekawa, choc oparta na schemacie Scotta z niewielkimi wyjatkami.
BTW
mam 20yers
Aliena znam gdzies od 95-96 roku.
A tak na prawde dopiero odkad mim dostep do inetu zaczlem sie powaznie fascynowac ze wzgledu na to, ze jest on swietnym zrodlem wszelakich informacji.
pozdrowienia!




2001-08-26 04:49:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
ShaiHulud




Gość


Re: HYM

Ano NIE zgodze sie z przedmowca. Aliens jest lubiany za zupelnie co innego niz Alien (mowie za siebie). Wole Aliens bo przekladam akcje nad groze (ktorej w Aliens w sumie tez nie brakuje). Opinia krytykow jest mi obojetna. Wole Aliens bo jest lepiej zrealizowany. Juz kiedys zrobilem na messageboardzie wywod na tema "realnego" wygladu gadzetow uzytych w filmie. Zadnych smetnych laserow i konsol z dupy. Wojsko jest wojsko i wszystko ma byc monochromatyczne jak pan Bog przyakazal huehuehue. Kamery maja sie trzasc a giwery pluc ogniem. Zreszta wiecie o co mi chodzi. Kolesie co to projektowali byli wizjonerami pierwyj sort i powaznie sie zastanawiam czy nie pomagali im wojskowi. I wlasnie za to lubie/wole Aliens. A Alien....spoko ale za malo w nim Aliena Smile))
Obydwa filmy sa git ale sa zupelnie rozne.

pozdra




2001-08-28 08:50:00
Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

GADANIE ......

Jak sam wczesniej wspomnalem kazdy ma swuj gust i od niego duzo zalezy. Co do realnego wygladu to bron zawsze wyglada realnie o ile ma lufe spust kolbe itp. Choc sa wyjatki strasznie ralnie wygladaja dzwi na rolkach z boku transportera opancerzonego APC tylko pogratulowac konsultacji z wojskowymi!I jescze ten jego gigantyczny przeswit i skok kola. Nie mowiac juz o szybach z przodu pojazdu.... Dlaczego natomiast sadzisz ze Aliens jest lepiej zrealizowany? Czekam na argumety!
Pozdro!



2001-08-28 10:28:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

kazzdy swoje zdanie ma

Aja sie zgadzam z ShaiHulud'im (czy jak to sie tam odmnienia tego nicka)

Pozatym Tomexx czego sie czaepiasz APC - dla mnie wyglada bardzo realnie a przeswit kola jest taki jak ma byc. Sadzisz ze bardziej realnie byloby jakby jezdzil na poduszce powietrznej albo sie teleportowal po nacisnieciu guzika z miejsca na miejsce ?! Smile)))))



____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-28 11:53:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
ShaiHulud
"GAME OVER, MAN!"



Gość


Re: GADANIE ......

Jezeli chodzi o argumenty dotyczace lepszej realizacji. Glownie mam na mysli wiekszy wklad wlozony w montaz, udzwiekowienie i efekty. Filmy grozy realizuje sie zawsze na ta sama modle. Operowanie cieniem,zagadka,tajemniczosc itede itepe. I na tym polu nic nowego nie wymyslono. Co najwyzej mozna zmienic "starszydlo" a akcje przeniesc w kosmos. jezeli chodzi o filmy akcji to niby tez caly czas ten sam schemat, ale w przypadku "Aliens" wyniesiono to na wyzszy poziom "realizmem" na temat ktorego juz sie rozwodzilem (plus "starszydlo" najlepsze jakiekolwiek widzialem Smile
Jako potwierdzenie mojego wywodu wspomne o tym, ze filmow grozy osadzonych w realiach s-f powstalo wiele i uwazam sa rownie straszne jak Alien (czyli Hardware, Event Horizon na ktorych posralem sie rowno ze strachu Smile natomiast filmow "akcji" osadzonych w s-f z TAKIM "straszydlem" i z TAKA rzeznia+realizmem+i ogolnymi ciarami przechadzymi po plecach to niestety jak ze swieczka szukac bo przeciez "Starship Troopers" to zupelnie inny film (chociaz lubie bardzo)

i tak


2001-08-28 14:41:00
Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

:))))))

Tak jakos sie sklada ze nie przytoczyles argumentow co do tego jego "realnego" wygladu. Kazdy bobas wie ze APC maja wrota na burcie, maja 2x wiekszy przeswit(po pierwsze po to by muc pokonywac przeszkody a po drugie by muc opuszczec go wlazem awaryjnym znajdujacym sie z regoly na spodzie. Nie wiem czy ktos z was w zycu widzial trasporter opancerzony OT64 SKOT tudzesz konstrukcji polsko-czeskiej a zwriocil na pewno uwage na prawie pol metrowy przeswit no i dzwi burtowe. Juz wogule nie bede tu poruszal glebiej kwesti mobilnosci Skot posiada 2 silniki co pozwala mu takze poruszac sie po wodzie jako amfibia !
BTW gdzie w Apc sa zapasowe kola czy narzedzia do reperacji lopaty,lomy,liny cholownicze,siatki maskujace??!?
Ten sprzet trzyma sie zawsze na burtach gdze to dodatkowo chroni przed pociskami kumulacyjnymi a za to nie zajmuje cennego miejsca w srodku i poza tym jest praktyczne.
To tylko dla wyjasniena sportu, mozecie to alac albo wyciagnac z tego wnioski.

Co do realizacja Alien vs Aliens powiem jest to pierwszy film sf i horror zarazem bedacym mocno naturalistycznym obrazem! Jest tez pierwszym filmem sf gdzie posunieto sie do takiego realizmu scenografi, kostiumow, To ekipa Alien meczyla sie przez 3 lata! by wymyslec tego sylynnego obcego na ich barkach spoczely problemy jak ma wygladac co ma robic jak sie zachowywac! To juz mi wystarcza by uznac to za dzielo. A sa przecierz tam jeszcze kultowe zdjecia ktorych zreszta nie omieszkal Cameron skopiowac. No i genialna gra aktorska w wykonanu Sgurney i Hurta i wogule. calej obsady.
Na koniec w Alien jest najwiecej sf ze wszystkich filmow w serii bo nie ma tam nawet slowa ze zaloga jest narodowosci USA czy do tego kraju nalezy statek. To bardzo pochelebia ze ktos sie nie afiszuje doskonaloscia przodowaniem jakiegos kraju w podboju kosmosu czy w czymkolwiek!
Tak dla wyjasnienia Nostromo to statek pod bandera stanu Panama. A w zamysle bylo ze jest ona w obrebie Zjednoczonych Ameryk -czyli wogule jakies wymyslone panstwo.

Pozdro!


2001-08-29 01:27:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

re

>Juz wogule nie bede tu poruszal glebiej kwesti mobilnosci >Skot posiada 2 silniki co pozwala mu takze poruszac sie po
>BTW gdzie w Apc sa zapasowe kola czy narzedzia do >reperacji lopaty,lomy,liny cholownicze,siatki maskujace??!?

Coz... APC nie jest produkcji i konstrukcji polsko-czeskiej wiec nie ma zapasowych kol czy narzedzi do repreacji bo sie po prostu nie psuje co 100 kilometrow! Amfibia tez nie musi byc bo jakby akcja dziala sie na jakiejs odleglej wyspie czy terenie odgrodzonym woda to sie go tam dostarcza promem...


Nie bede zbijal po kolei wszystkich twoich argumentow bo widze ze i tak Cie nie przekonam - dla mnie jest po prostu wystarczajaco realistyczny!




____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-29 03:43:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

LOGIKA

Skot sie nie psuje co 100km! Nie badz taki slepo zapatrzony w sprzet z USA negujac jednoczesnie jakiekolwiek walory naszych konstrukcji.
Wiem ze cie nie przekonam bo na sile ci sie podoba ale forum jest po to by dyskutowac. Skoro ten APC jest tak ulomny ze nie moze pokonac 1m glebokosci bajorka to po co go w ogule uzywac skoro odrazu mozna zrobic desant z promu w?! Pozatym co zrobia jak caly teren dzialan to jedno wielkie bagno czy straszne wertepy?
Pozdro!


2001-08-29 05:40:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562

re:

Wiecie co, tak sie przygladam waszej dyskusji i .... zatkalo mnie ! Smile Ja ogladajac Aliens nigdy nie myslalem o takich rzeczach jak np.: kolo zapasowe do APC ... Wink))



2001-08-29 07:19:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
luzak
THIS TIME IT'S WAR !



Gość


RE:

Aliens na dużym ekranie , pamiętam to jak dzis
mam obecnie 26 latek na karku a skoro aliens puszczali w
86' roku to na film wszedłem w wieku 11 lat :>
sam nie wiem jak udało mi się tego dokonac bo o ile mnie
pamięć nie zawodzi to film był dla widzów od 15 lat
czy nawet od 18 ? mniejsza z tym .

powiem jedno :
po filmie byłem tak przejęty że nie mogłem się
zmusić żeby wejsc samemu do klatki schodowej :>

jak dla mnie obcy: decydujace starcie RULEZ for ever Smile

pozdrawiam



2001-08-31 05:12:00
Odpowiedz z cytatem
MacVas




Private First Class
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 60

re:Skot i logika

Skoro "szkot, szkop" czy jak mu tam patrzy nie psuje sie na 100km to po co mu te wszystkie pierdoły (koła itp) na burtach? Skąd wiesz czy Apc nie posiada hydraulicznie pompowanych, przystosowanych do wielu uszkodzeń opon. Tak wogóle to jak byłem mały to odnosiłem wrażenie, że te koła są z metalu lub coś w tym stylu.Może i śmieszne ale czy takie półmetal tworzywo nie było by realnym zastosowaniem w prtzyszłości zamiast 2 ton dodatkowego wyposażenia w postaci łopaty i dodatkowych opon?
I nie trujmy sie że sprzęt ze stanów jest nielepszy, bo jest od tych naszych szmelców.Przemawia za tym podaż ,popyt i ogólna jakość tych wyrobów.Bo blado wygląda Star czy Kamaz przy wojskowych "MACK'ach" czy innych tego typu truckach.


2001-09-02 14:30:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenomorphCat
kill!



Sergeant
Dołączył: 2008-02-08
Posty: 107

Re: re

Hicks napisał:
20 lat. Mój kontakt z Obcym rozpoczął się po obejreniu 3 części w kinie. Później nie mogłem jeść prez dwa dni.


Hicks, dlaczego?

PS sorki ze takie stare tematy odgrzebuję
____________________________________
Live only for yourself, because only this deserves for it.
Live only for yourself, because no one lives for you.
2008-03-18 19:45:15
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1729552 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813

Re: re

XenomorphCat napisał:
Hicks napisał:
20 lat. Mój kontakt z Obcym rozpoczął się po obejreniu 3 części w kinie. Później nie mogłem jeść prez dwa dni.


Hicks, dlaczego?

PS sorki ze takie stare tematy odgrzebuję


Tutaj się kopnąłem. Nie trzeciej a drugiej części.

Za obleśne było Wink. Ale to chyba między innymi dzięki temu złapałem bakcyla. Nie przypominam sobie z dzieciństwa bardziej przerażającego filmu.
2008-03-18 20:51:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2, 3, 4  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB