Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Aliens Book One
Wesker




Private
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 10

Aliens Book One

Właśnie jestem w posiadaniu orginalnego komiksu Aliens : Book One(angielska wersja,również skany).Jest to stary jeszcze czarno biały komiks traktujący o losach Hicksa,Newt po drugiej części filmu Obcy Decydujący starcie.Został wydany w 1988 roku przez Dark Horse i przypuszczam iż był to jeden z pierwszych komiksów który wtedy został wypuszczony.Pamiętajmy że nie mineło dużo czasu od premiery Obcego 2.
Wracając do fabuły.Wszystko jest takie same jak w książce Perrego Obcy Mrowisko(zauważyłem iż kolega Gomez napisał już o tym co nieco),z tym że różni się od książki kilkoma szczegółami.Głównymi bohaterami są Hicks i Newt ,w książce przedstawiani jako Wilks i Billie(najwidoczniej Perry skopiował historię z komiksu ale zmienił imiona głównych bohaterów).Jednak pozostałe postacie występujące w komiksie nazywają się tak samo jak w noweli.Mamy Salvaje,Orone,Meseya,Boulera itd.Cała fabuła obraca się zupełnie tak samo jak w książce,różnice tkwią tylko w szczegółach,np w komiksie jest krótki epizod o Hudsonie,Draku i Vazquez jak zginęli itp., czego nie zauważyłem w książce.
Nie wiem co o tym wszsytkim myśleć, czy Perry skopiował historie,czy autor komiksu skopiował historię Perrego?
Wiem że komiks wyszedł w 1988 roku,niestety nie wiem kiedy Perry napisał nowele.Kto był pierwszy?Co o tym sądzicie?

Ps:Mam także już zeskanowany komiks Aliens/Wildcats :Enhanced ale to już inna bajka...




2001-12-28 14:18:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

Re: Aliens Book One

Czytalem gdzies notke ze kmiks BOOK ONE powstal na bazie ksiazki Perrego - ale to byla informacja w jakims fanzinie i nie wiem na ile jest wiarygodna (moze autor tej notki widzial komiks czytal ksiazek i doszedl do wniosku ze komiks bazuje na skiazce a nie odwrotnie) - sam nie wiem co o tym myslec.

Jedno jest pewne - ksiazka Perrego szczegolnym osiagnieciem literatury nie jest na 100%....






____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-12-28 14:28:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB