Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: jeszcze o awarii do Ciacho
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

jeszcze o awarii do Ciacho

Nie wiem czy sie z moja opinia zgodzisz..
Ale cos dodam.
Po pierwsze dysk nie zostal potraktowany wiekszym niz zwylke napieciem, ale wiekszym natezeniem przyp..
Po drugie jak pada elektronika to nie znaczy ze reszta jest skopcona. Oczywiscie objawy sa dziwne cos buczy cos nie che startowac..Generalnie nie sadze zeby ci sie zwali grzebien i pooral talerze niszczac nieodwracalnie dane.

Widzielem konstrukcje od srodka w rozebranym dysku i musze powiedziec ze jest to piekielnie mocna konstrukcja..

BTW- Samo rozkrecenie dysku to jest zadanie! sruby nie dosc ze OSMIOKATNE to jeszcze sa tak mocno dokrecone ze mozna sie zesrac!! Mniej problemów mialem z odkreceniem baterii kranowej!

Elektronika jak zapewnie wiesz sluzy tylko do sterowania praca dysku jak pada to dysk glupieje i dysk ma np. problemy z rozuchem albo w ogule sie nie wlacza. Nie mozesz powiedziec na pewno ze wszystko sie stopilo, bo jek sam pisales masz tylko "przyblizone pojecie" jezeli dane sa tak wazne i odtworzenie ich zajmie wiele tygodni to lepiej sprobowac reanimowac hdd -W Krakowie jest pewnie gielda kompowa popytaj sie moze jest tam jakis koles co by ci mogl pomuc!
Wiem jedno nie zaszkodzi sprubowac podmienic plytke z elektronika nie trza kipowac moze ktos ma serce i ja ci pozyczy na czas przegrania danych na sprawny dysk:)

PS-To dosc nowoczesny dysk 30GB wiec zapewnie jego konstrukcja jest bardziej przemyslana jesli chodzi o ochrone danych. Uklady sa na pewno tak zaprojektowane by przy ewentulanym zwarciu nie padalo wszystko w koncu do dysk nie odkurzacz..

Na koniec jesli wszystko stracone to przynajmniej mozesz se fajna ozdobe z niego zrobic:)
Pozdro!


2001-08-14 09:58:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB