Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: To Virus..
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

To Virus..

Hi! Nie mogłem znalezć wspomnianego przez ciebie postu,a nie mam za bardzo czasu na przeszukiwanie całego Messboarda.Pewnie chodziło o lądowanie pod ostrzałem wroga.Pluton USCM jak zapewwne wiesz posiada dwa promy.Gdybym miał przeprowadzić desant,starałbym się z maksymalnej odległości użyć rakiet pow-ziem.,do neutralizacji najgrozniejszych dla promu celów np.dział plot. czy wyrzutni rakiet plot.Po zbliżeniu się do strefy lądowania,pierwszy prom pozostałby w powietrzu by osłaniać z góry drugi prom,który wysadzałby desant,wtedy wróg byłby już ostrzeliwany zarówno z ziemi jak i z powietrza.Następnie "pusty" Dropship startuje i role się zmieniają. Co do wrażliwości na ostrzał w czasie samego wyjazdu transportera..cóż z pewnością można wspierać kolegów działkiem pokładowym,ale można również(by maksymalnie chronić wnętrze ładowni promu przed ogniem wroga)wypuścić APC lądując "ogonem" w stronę ostrzału,zamknąć klapę,start i dalejże z góry na nieprzyjacioły twoje!:)Nie ma sensu w tym by Dropship stał w miejscu wystawiając się na cel. Oczywiście są to moje prywatne teorie,być może CM Technical Manual zawiera jakieś lepsze rozwiązania. Pozdro


2001-09-12 12:58:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

re:

oczywiscie - tak zorganizowany jest rutynowy desant calego plutonu /ktory sklada sie z 2(!) sekcji (a nie jak w filmie z jednej nieregularnej)- dowodca plutonu+android,oraz 2 sekcje operacyjne: Dropship:pilot + oficer broni, APC:kierowca i sierzant sekcji, 2 4-ro osobowe oddzialy: 2 osobowy Rifle Team /2xM41/ + 2 osobowy Gun Team /M41+M56/ - czyli desant plutonu odbywa sie w sposob jaki podales - jeden drop siada a drogi pozostaje zawieszony w powietrzu jako oslona. Pamietaj ze pluton moze zostac podzielony i ladowac w roznych miejscach - jak podalem APC /i pewie tez Dropship - choc nie jestem pewny/ posiada zaslony dymne - znakomite maskujace narzedzie defensywne.

pozdro

v i r u s
/ps-wlasnie smaze specyfikacje do M41-poniewaz sadze ze lepiej ode mnie znasz sie na broni stosowanej obecnie, mile widziane beda sugestie i wykrycie ewentualnych bugow...sle Ci mailem nieskonczona wersje...



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-13 03:14:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

re:

oczywiscie - tak zorganizowany jest rutynowy desant calego plutonu /ktory sklada sie z 2(!) sekcji (a nie jak w filmie z jednej nieregularnej)- dowodca plutonu+android,oraz 2 sekcje operacyjne: Dropship:pilot + oficer broni, APC:kierowca i sierzant sekcji, 2 4-ro osobowe oddzialy: 2 osobowy Rifle Team /2xM41/ + 2 osobowy Gun Team /M41+M56/ - czyli desant plutonu odbywa sie w sposob jaki podales - jeden drop siada a drogi pozostaje zawieszony w powietrzu jako oslona. Pamietaj ze pluton moze zostac podzielony i ladowac w roznych miejscach - jak podalem APC /i pewie tez Dropship - choc nie jestem pewny/ posiada zaslony dymne - znakomite maskujace narzedzie defensywne.

pozdro

v i r u s
/ps-wlasnie smaze specyfikacje do M41-poniewaz sadze ze lepiej ode mnie znasz sie na broni stosowanej obecnie, mile widziane beda sugestie i wykrycie ewentualnych bugow...sle Ci mailem nieskonczona wersje...



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-09-13 03:16:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Piok vel sluz vel pokrak




Gość


Re: To Virus..

Hia
Nie sadze by bedacy przy zdrowych zmyslach pilot , nie bedacy samobojca , ustawil by sie dobrowolnie tylem do ostrzalu , bez wczesniejszej proby zniszczenia zrodla tego zagrozenia.
Co do taktyki podanej w CMTM na temat ladowania po kolei dwoch dropschipow i wzajemnej oslony nie mam wiekszych zastrzezen. Choc niesie za soba ryzyko zestrzelenia obu promow , jednak jest lepszym rozwiazaniem ( jesli jeden ze statkow zostanie zestrzelony , drugi ma szanse wykonac zadanie) niz poslanie desantu tylko jednym dropschipem bez oslony .
Jednak nawet takie rozwiazanie nie zapewnia pelnego bezpieczenstwa statkow, marines w przypadku niespodziewanego ataku wrogow wyposazonych w np. przenosne wyrzutnie rakiet, lub granatniki itp. przeprowadzonego z bliskiej odleglosci musza przynajmniej przez pewien czas sami odpierac atak, bez pomocy dropschipa bedacego w powietrzu ( trudno spodziewac sie zeby pilot dropa poslal rakiety w pozycje swoich zolnierzy i dropschipa lub w bezposredniej ich odleglosci).
Widac ze tworca technical manual przemyslal taktyke desantu i jest naprawde dobra,oczywiscie niesie za soba pewne ryzyko ale i tak jest o niebo bezpieczniejsza i zapobiegawcza niz ta ktora zastosowano na filmie ( kolejny bug w moim ulubionym filmie :/ )

piok


2001-09-13 08:02:00
Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB