Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: aliens SE DVD
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

aliens SE DVD


194.29.130.162

kazdy juz chyba widzial ALIENS na DVD - zastanawia mnie jednak fakt dlaczego:
film jest w formacie 1.87:1???
kontrowersyjny bug montazowy gdy ripley sklada giwery w dropie nie zostal poprawiony...???
pamietacie wersje SE w TVN??? format filmu NAPEWNO byl 2.35:1!!! (niech ktos sprawdzi bo mi padl VHS...) no i byla poprawiona scena z kolejnoscia w dropie... czy ktos moze wytlumaczyc DLACZEGO na DVD nie pojawila sie najlepsza wersja filmu??? Sad((
po drugie niewiem czy wspominalem ale dodatek o produkcji Alien resurrection na DVD byl zenujacej jakosci w porownaniu z tym co mialem na 4 bonusowej VHS z Alien Saga z angli... poza tym brakuje w nim wielu scen o produkcji filmu, oraz narracji Perlmana (taka wersja byla na VHS) dlaczego???
dlaczego jest TYLE niedociagniec - skoro juz wydaje sie sage z okazji 20lecia na DVD (mozliwosci!!!) - ze o braku wycietych scen z A3 niewspomne...
pozdro




____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2002-03-06 09:05:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

Re: aliens SE DVD


217.96.49.30

>film jest w formacie 1.87:1???

Wydaje mi sie ze ALIENS zostal nakrecony wlasnie w takim formacie... moge sie mylic latwo sprawdzic - wystarczy looknac na IMDB

Czekaj....

PISZA TAM:
"Aspect ratio
1.85 : 1"

To po prostu jest oryginalny format filmu! Ale rozumiem skad twoje zdziwienie - mnie tez ze szczeniecych lat (gdy film grano w kinach) zostalo wrazenie panoramy i pamietam ze tez sie zdziwilem jak pierwszy raz odpalilem film na DVD.

>kontrowersyjny bug montazowy gdy ripley sklada giwery w >dropie nie zostal poprawiony...???

Ano - wstyd sie przyznac ale nie pamietam czy zostal poprawiony czy nie - ale to moge latwo sprawdzic. Mnie to akorat jakos szczegolnie nie razi.

>pamietacie wersje SE w TVN??? format filmu NAPEWNO byl >2.35:1!!! (niech ktos sprawdzi bo mi padl VHS...)

Pamietam i moge sprawdzic - ale jestem prawie pewny ze to tez jest 1.85:1 !

>ktos moze wytlumaczyc DLACZEGO na DVD nie pojawila sie >najlepsza wersja filmu??? Sad((

Tu sie z toba niezgodze! Na DVD pojawila sie NAJLEPSZA wersja filmu. Rezyserska z poprawionym dzwiekiem i obrazem, ladnie wydana (zbajerzone menu) i ostatecznie nienajgorszymi dodatkami - choc oczywiscie mogly by byc lepsze i moglo by ih byc wiecej... ale ogolnie uwazam ze wydanie jest clakiem sporzo!

>po drugie niewiem czy wspominalem ale dodatek o produkcji >Alien resurrection na DVD byl zenujacej jakosci w >porownaniu z tym co mialem na 4 bonusowej VHS z Alien Saga >z angli...

Kurde, skad ty masz takie rzeczy??? ... wiem wiem z angli...

Smile))

JAk dla mnie jakosc dokumentu jest spoko - co do reszty to ciezko mi sie wypowiadac bo nie mam porownania.
BTW jak masz mozliwosc to skopiowalbys mi te kasete...

>sage z okazji 20lecia na DVD (mozliwosci!!!) - ze o braku >wycietych scen z A3 niewspomne...

No to jest bol - tez strasznie chcialbym te sceny w pozadnej jakosci a nie te marne mpgi z netu Sad((((.

BTW: jak sie "kwiatki z forum podobaja" ? Smile

Pozdro
CIACHO




____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-03-06 17:30:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

KWIATKI...sprostowanie itd...


194.29.130.162

tia....
kwiatki z forum sa w DECHE!!! Smile)) - czytajac ponownie posty po kolei stwierdzam, ze niezly ze mnie swir... Wink)) bardzo impulsywny, wulgarny, uparciuch i takie tam... Wink))
chcialbym tutaj przeprosic wszystkich wspolmowcow za widoczna niekiedy ignorancje, wulgarnosc i upor... to dla Ciebie Tomexx ... Wink ale coz - takie zycie - ciezkie ale do przejscia...

sprostowanie odnosnie formatu AL()ENS na DVD - sprawdz prosze wersje z TVN ale wydaje mi sie ze masz racje - film zostal nakrecony w form 1.87:1 a na TVN puscili wersje wykadrowana z obcieta gora lub dolem (albo to i to...) - zauwaz, ze napisy dialogowe w aliens sa na dziwnej wysokosci - inaczej niz na pozostalych filmach - to pewnie tlumaczy fakt iz mozna sobie podciac obraz dostosowujac np do tv z pelna panorama...
a co do Making of alien 4 to jakbym wiedzial jak to przekonwertowac z VHS do divxa to dawno juz bym to zrobil - niestety niemam karty video.... jakies sugestie? a moze chcesz kopie VHS???
pozdro




____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2002-03-07 03:11:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

Re: KWIATKI...sprostowanie itd...


217.96.49.30

>kwiatki z forum sa w DECHE!!! Smile))

He he - ja tez mialem niezly ubaw czytajac ponownie te posty Smile)

>prosze wersje z TVN ale wydaje mi sie ze masz racje

Sprawdze - ale wydaje mi sie ze ona jest 1.85:1 - jesli jest bardziej panoramiczna to tylko dlatego ze chloapki z tvn jakos przyciely obraz bo cudow nie ma.

>a co do Making of alien 4 to jakbym wiedzial jak to >przekonwertowac z VHS do divxa to dawno juz bym to zrobil

Prost jak drut - trza miec tylko karte typu FLY VIDEO - podpinasz video i zrzucasz sobie nieskompresowne avi na dysk, a potem kompresujesz avi do divx'a.

>niestety niemam karty video.... jakies sugestie? a moze >chcesz kopie VHS???

Sugestie sa dwie: albo zrob mi kopie vhs, albo pozycz oryginalna tasme - a ja ja przerobie do divx,a - skontaktuje sie z toba w tej sprawie na priva.

Pozdro
CIACHO






____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-03-07 04:09:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB