Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Re.co sądzicie?
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

Re.co sądzicie?

Hello! Jak dla mnie,the best music for the Alien Saga to stary,dobry i sprawdzony motyw by Jerry Goldsmith(Alien)i doprowadzona do perfekcji(przez J.Hornera)jego wersja,użyta w "Aliens".Co do muzy z AR,to zbyt mało razy widziałem ten film,by ją zapamiętać.Jednakże gdyby zwróciła ona moją uwagę to z pewnością znałbym kompozytora.Jak dla mnie,najciekawszym elementem AR są zajebiście zrobione sceny,gdzie można ujrzeć pływające pod wodą Xenomorphy(śmigają przepięknie!)Cytując Ash`a:To organizm doskonały,równie agresywny,jak dobrze zabezpieczony" Nic dodać nic ująć!Pozdro


2001-08-03 10:23:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

co?

Ech nie wydaje mi sie zeby Horner "udoskonalil" czy doprowadzil do perfekcji motyw z Alien.. Troche sie na nim wzorowal ale to wszystko co je laczy. Alien glownie filmowy "przerobiony" jest dosc awangardowy, mamy tam dziwne instrumenty, dziwne dzwieki, dziwne kompozycje jak masz Film, to se posluchaj podkladu ktory leci na samym poczatku towarzyszac ukladance liter tytułu / I I I
Co do muzyki z Ressurekcji chyba robisz nadal ten sam blad!
Ressurection jesli chodzi o efekty oczywiscie jest najdoskonalszym z filmow w Sadze, moze projektanci mometami przesadzili ale techniczne rozwala poprzednikow. Jak porownalem np. same pojazdy kosmiczne to roznica byla spora nie mowiac juz o animatronice kukiel obcyh. No i finalna rzecz wybuch kosmiczny kapsuly ewakuacyjnej, wybuchy w w czasie ucieczki pod woada, slady wyrzucanych granatnikow to robi wrazenie!
Na koniec przy calej panujacej antypati do tego filmu musze uczciwie stwierdzic ze w kazdym aspekcie: techincznym, wizualnym bije poprzednikow....


2001-08-05 00:53:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

Re.co?

Hmm!Fakt,trochę dziwnie to sformułowałem.Wiadomo,J.Goldsmith to jedno,a J.Horner to drugie.Chodziło mi o to jak podobnych wrażeń dostarcza widzowi muzyka z ALIEN,jak i muzyka z ALIENS.Być może jest to tylko moja opinia,ale muzyka na początku ALIENS(aż do rehibernacji obsady SULACO),jest tak samo,a może nawet bardziej "Alienlike",niż w filmie Scott`a.Później,ze względu na to iż "dwójka" jest najbardziej dynamicznym filmem z całej Sagi:)),muzyka Hornera przybiera na sile,co odcina ją od klimatu spokojnego,błogiego odosobnienia w jakim pławiła się załoga NOSTROMO.Skoro jesteśmy przy temacie,czy może Aliens Soundtrack-The Deluxe Edition pojawił się już w tym naszym rozmokłym kraiku? Pozdro


2001-08-06 17:26:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

moja opinia -dlugie.....

Muzyka z Alien grana podczas inspekcji "rekonesansu" pogrozonego we snie Nostromo jest bloga bo taka powina byc.
Ona podkresla tylko panuajcy spokoj. W towarszystwie ledwo slyszlnego motywu przmierzamy podrurz po pustych pokladach holownika gdzie jedynie w niektorych miejscach slychac szumy dochodzace z jakis pokladowych urzadzen w stanie spoczynku, czuwania, pracujacych na zwolnionych obrotach.
Cisze przerywa nagla aktywacja komputerow, ktore po przez zucanie odbiajace sie swiatlo w helmach awaryjnych sprawia iz wydaje nam sie ze one jakby gadaja..Rownie nagle znow nastaje cisza kamera trafia do kretego korytarza prowadzacego do sluzy myzyka nadal jest wyjatkowo spokojna ledwo uchytna bez melodii. Nagle dzwi z cichym sykiem otwieraja sie powiew powietrza z wewnarz wprawia wiszace przy nich kitle w gwaltowny ruch. W ciemnosci widac tylko mrugajace swiatelko systemow podtrzymywania zycia. Muzyka zaczyna stopniowo przyspieszac staje sie glosniejsza rownoczesnie pomieszczenie zaczyna w idealnej synchronizacji z nia rozswitlac sie. Pokrywy kapsul otwieraja sie. Gdy sa juz otwarte znow zwalnia, troche sie uspokaja widzimy jak w jej powolny rytm rownie wolno budzi sie astronalta zaczyna dochodzic do przytomnosci pod dlugim letargu. To sul tego filmu!
Cameron tak samo zreszta filmowal pobutke na Sulaco
tez inspekcja pokladow podobna muzyka ba! nawet skopiowal jeden charakterystyczny detal mianowicie w mesie Nostromo stal taki plastikowy ptaszek zabawka, ktory kiwal sie w dul i w gore, kamera krozac po pokladach na chwile zatrzymuje sie na nim. Cameron zrobil to samo tylko ze zatapil ptaszka bujajacym sie zyroskopem.

Mowisz ze klimat jest bardziej "Alienlike" w drugiej czesci a w pierwszym jest blogi. Rzeczywiscie muzyka do blogiego klimatu pobutki Sulaco wprowadza mometami grozne buczace instrumety dete. Winika to z tego ze Cameron nie budowal klimatu od poczatku walil z gubej rury. W Alien klimat jest blogi na poczatku ale Scott tak wyrezyserowal film ze powoli z biegiem fabuly przemienia sie w koszmar: wycie syren, migajace swiatlo stroboskopow powodujace zludzenia, kleby pary,i groze czajaca sie gdzies tam....

IMHO najbardziej AlienLike jest muzyka przy napisach poczatkowych / I I I piszczenie czy szeleszczenie skrypiec i zawadzace dzwieki jakby wiatru.....

Co do soundtracku to jeszcze go nie widzilem u nas. Trza jeszcze poczekac troche.

Btw- poczytaj se statystyki i oceny w jednym z poprzednich watkow. Zgromadzilem tam recenzje z roznych stron o muzyce z Sagi tez recenzje filmow sa tam..

Pozdro!


2001-08-07 02:51:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

Re.moja opinia-długie...

Zaprawdę,zaprawdę pięknie to ująłeś.Niech mnie...!Zaraz wrzucę kasetę i obejrzę Alien:)) Uwaga posiadacze kart kredytowych!Aliens Soundtrack-The Deluxe Edition,jest do kupienia przez www.amazon.com Pozdro!


2001-08-08 13:07:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

Co sadzisz?

CZE
Wlasnie wrucilem z krotkiego wyjazdu...
I jak oceniasz, obejrzales te sceny dokladnie, wsluchales sie w podklad?
Co do Soundtraku SE to wiem o tym ze na Amazonie jest...
Byl juz dostepny w tym samym dnu kiedy byla jego premiera w Maju. Wysoko go oceniaja klijenci Amazonu 5 gwiazdek.
Byc moze pojawi sie jesienia w polskich sklepach. Cena bedzie zapewnie oscylowala wokol 63zł tak jak Alien Trilogy
bo to tez bylo wydanie specjalne na dodatek z bookletem(ksiazka w okladce) i kartonowej koszulce.
Pozdro!



2001-08-11 03:20:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MAYAK




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-09-24
Posty: 127

Re.co sądzisz

Na Amazon natrafiłem prawdę mówiąc przypadkiem(szukając zdjęć strzelby Hicksa,znalazłem notkę o płycie).W ogóle gościłem tam zbyt krótko żeby czegoś posłuchać(ostatnio strasznie przeginam z Internetem i zaczynam dostawać po kieszeni),co nie zmienia faktu że kupię tą płytkę prędzej czy później:)) W Amazonie kosztuje $14.99,ciekaw jestem ile policzą za nią tutaj. Pozdro.


2001-08-11 08:06:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB