Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: jeszcze o APC...
Piok vel sluz vel pokrak


Gość


jeszcze o APC...

Hia
Tym razem bedzie krotko Smile)) ( mam nadzieje.... :>)

Jak mowil Tomexx ksztalt kazdego transportera wojskowego jest oparty na tym samym patencie i znakomicie spelniaja swoje funkcje. Zreszta wystarczy porownac wyglad transporterow kolowych roznych produkcji czy to Rosyjskich czy Amerykanskich czy jakis innych.
Tak wiec nie ma powodu dla ktorego transporter przyszlosci majacy spelniac swe zadania w trudnym tereniei w ciezkich warunkach bojowych , mialby znaczaco sie roznic od dzisiejszych pojazdow opancerzonych sluzacych do transportu piechoty.
Wedlug mnie , Cameron chcial nadac swemu pojazdowi bardzo grozny , bojowy zwarty i solidny wyglad, co wyszlo mu bardzo dobrze i szczerze powiem ze design wykonania APc strasznie mi sie podoba ( dlatego mam na scianie powieszona wydrukowana fotke APC Smile ) . Niestety budowa a przydatnosc do warunkow w ktorych mialby byc APC uzywany bardzo nie koreluja ze soba..
Ciacho nieslusznie twierdzi ze na misje na Acheronie skierowano akurat taki model transportera , bo mial sie poruszac tylko po plaskim terenie kolonii. Jest to nielogicznie gdyz wojsko nie produkowalo i nie bedzie produkowac transporterow w podziale na misje latwe , srednio trudne , prawie niewykonalne i dopasowane do warunkow pasujacych na danej planecie.
Jest to po prostu nieoplacalne ,pozatym kto powiedzial ze sytuacja nie zmusilaby marinsow do wyjechania poza teren kolonii gdzie z trudnoscia pokonywal teren ciagnik rodziny Jordena, o monstrualnym wprost przeswicie ni mowiac o APC ktorego zawieszenie przypominalo bolidy formuly jeden. Smile
W wojsku i nie tylko dazylo sie do uniwersalizacji sprzetu transportowego i nie tylko, tak zeby mogl dzialac zawsze i w najgorszych warunkach.
Tyle o APC ,chyba zgodzicie sie teraz z Tomexxem i ze mna ze APC mial "wygladac" w filmie a nie odpowiadac rzeczywistosci.
Ale przeciez to tylko film Smile...
nerka
Piok
P.S. Cicaho : amfibia to pojazd ktory moze sie poruszac zarowno na ladzie jak i po wodzie, 95% transporterow wojskowych jest amfibiami , pozostale 5% ma mozliwosc poruszania sie w wodzie o poziomie przekraczajacym sporo , srednice kol transportera.
:>




2001-08-31 13:34:00
Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

wiem co to amfibia... :)))))

Wiem co to amfibia i nie trza mi tlumaczyc jak dziecku - nie wiem ktory fragment mojego postu spowodowal ze ty i Tomexx sadzicie ze nie wiem....

Anyway.... nie jestem specem od amfibi - ale skoro plywaja to nie moga byc bardzo ciezkie - wiec raczej stalowych drzwi - takich przez ktore Ripley przebija sie transporterem nie dalo by sie amfibia rozjechac..... zreszta widzieliscie gdzies wode na LV-426 ???



____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2001-08-31 16:23:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Piok vel sluz vel pokrak
"GAME OVER, MAN!"



Gość


Re: wiem co to amfibia... :)))))

Hia
Moze zle to ujalem..
Chodzi mi mniej wiecej o to ze w swoim poscie rozgraniczales amfibie od transporterow mogacych plywac po wodzie( odnioslem wrazenie mowiac amfibia miales na mysli zupelnie inny pojazd od transportera wojskowego).
Wyglada to po prostu na nieporozumienie ,wiec przepraszam za to ze watpiaco sie wyrazilem w swoim poscie o Twojej
wiedzy na temat amfibii . Smile
Anyway uwazam ze nawet dzisiejsze transportery moglyby przebic sie przez brame w procesorze , jesli wystarczajaco by sie rozpedzily , tak jak APC zreszta Smile)
nerka
piok


2001-08-31 21:52:00
Odpowiedz z cytatem
MacVas




Private First Class
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 60

Te wasze Amfibie!

Ech!
Fitam wszystkich(przepraszam ,że znowu nadaje, ale tej kwestii nie przepuszcze).Oks! Do rzeczy.
Tak sobie czytam MesBoarda i tu ten smaczny temacik.Otóż:
1. (Do Ciacha)Co do tej wody to było jej tam sporo! Smile Jak wychodzili zaraz po "zrzucie", 'nieziemsko' lało z nieba. Cały Archeon był wówczas grząski i nie wiem czy kilku tonowy APC o tak krytykowanym przez was kształcie (chodzi o zawieszenie) miałby większe szanse na normalną jazdę. Chyba ,że stał na jakiejś płycie? Ale to nie ważne... .
2. Całkowicie popieram Pioka w jego domysłach na temat APC i budowy bardziej pod widza niż realistycznej. Bo po co tyle łatwo uszkadzalnych elementów a i te drzwi jakies nie pewne bo zamykane nie hydrauliczne a na sile. Prawdziwy APC to kupa blachy i pancerzy reaktywnych w sumie podatnych na mocniejszą broń. A tutaj? Wóz niczym formuła ,a ten masywny przód niczym taran do bram zamków średniowiecznych.

Tak wogóle to wiecej takich fajnych gadek chłopaki bo robimy się oschli niczym kadra szachistów!
Pozdrowienia od JELENIA(MacVas)


2001-09-02 10:27:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB