Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Eggs na Sulaco
PRzeMO




Private
Dołączył: 2002-03-21
Posty: 12

Eggs na Sulaco

Mam pare pytan na ktore nie umiem sobie odpowiedziec.Zastanawiaja mnie one od kiedy obejrzalem obcy3. a wiec:
1.Jak jaja dostaly sie na poklad suloco
2.Co to za pomieszczenie (w filmie widzimy jajo podwieszone do sufitu przez pare sekund) podejrzewam ze to jakis magazyn albo cos w tym stylu.
3.Skoro jaja byly gdzies w magazynie (lub gdziekolwiek indziej) to jakim cudem fecehuggery przeszly ztamtad do pomieszczenia z chibernatorami przez zamkniete dzwi (moze mialy klucze?) no moze ktos powiedziec ze przeszly szybami wentylacyjnymi (skad mialy mape zeby znalesc pomieszczenie z chibernatorami) na sulaco podobnie jak na nostromo byla cala masa szybow wentylacyjnych jak znalazy wlasciwa droge (wechem) a nawet jesli zamrozeni ludzie nie wydzielaja zadnego zapachu wiec jak tam doszly?.
4.Ripley miala w sobie embrion krolowej czyli byla zaplodniona przez wyjatkowego facehuggera z wyjatkowego jaja dlaczego akurat to wyjatkowe jajo sie znalazlo na pokladzie. I czy krolowa rodzi np. jedno super jajo na sto zwyklych? od czego to zalezy kiedy krolowa rodzi zwykle jajo a kiedy te nie zwykle i dlaczego akurat te niezwykle sie znalazlo na Sulaco.
5.Skonczyly mi sie pytania.


2001-10-01 03:18:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
szahray




Gość


Re: Eggs na Sulaco

Radze ci przeczytac FAQ (do sciagniecia z tej strony).
1.
- jaja przyniosl Bishop z gniazda obcych
- krolowa zlozyla jajo gdy byla podwieszona pod prom zrzutowy
- krolowa zlozyla jajo gdy Ripley wsiadala do ladowarki
- jaja stworzyly sie w wyniku urzadlenia przez krolowa Bishopa (to jest jak na moj gust najbardziej mozliwe).

4.
- krolowa tworzy "krolewski facehugger", nie wiemy czy jaja ktore znosi krolowa sa od razu "gotowe do uzycia" czy musza przez pewien czas dojrzewac jesli tak to wlasnie w tym czasie zaleznie od potrzeb moga powstac "zwykle" lub "krolewskie" facehuggery
- krolowa powstaje podczas rozwoju embrionu obcego wewnatrz ciala nosiciela, dochodzi do mutacji embrionu i "rodzi sie" krolowa
- krolowa "rodzi sie" jako zwykly obcy a dopiero pozniej zmienie sie w krolowa.

To jest moj poglad na ten temat co do pozostalych pytan Alien 3 za dobrze nie pamietam wiec nie moge na nie odpowiedziec.


2001-10-01 09:02:00
Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

oj nie.......:)

Argh!
Ale mu dales odpowiedzi:)))
W zasadzie wszystkie poza jedna sa nielogiczne i w zasadzie niemozliwe.....

ODP1
Jedynym wytlumaczeniem jest zdrada Bishipa , ktory je przetransportowal na Sulaco w wolnym czasie (wtedy gdy sprowadzal zapasowy prom) Wiemy ze sie potem cut spoznil po Rip:))

Krolowa nie mola zniesc ani umiescic jaj na Sulaco:
a: pozbyla sie odwloka
b: nie wziela zadnych jaj z soba
-widzimy iz schodzac z Dropshipa nic nie trzyma..
-w scenie z wida tez nie wiedzimy by cos niosla.
-wszystkie jaja ulegly znieszczniu podczas "rozruby" Riply.
-krolowa zucila sie do bezzwlocznej pogoni za Ripley to widac na filmie:)
-nie bylo czasu na zabieranie ekwipunku, czesc instalacji w komoze, w ktorej siedziala explodowala.

Poza tym nawet jak by jakims cudem je "przemycila" (moze ma torbe jak kangur Smile))to i tak nie bylo za bardzo czasu by je umiesic w bezpiecznym miejscu (nie mamy tyle dlugich przerw)

ODP2.
Nie wiem co to za pomieszczenie:(
Chyba jest to po prostu Hypersleep Chumber....
W ogule to jedna wielka skucha kapsuly do, ktorych sie klada w Aliens sa inne niz te, ktore wiedzimy na samym poczatku w Alien3!

ODP3
Najprawdopodobniej jaja byly w tym samym pomieszczeniu
Btw-Sulaco mial dosc rozlegle pomieszczenia podzielone jedynie przepierzeniami przynajmniej tak to wyglada ze scen pobutki na poczatku filmu.

ODP4
Tego nie wiem. Na pokladzie byly 2 jaja z czego jedno widocznie bylo krolewskim. Przyznam sie ze jestem zwolennikiem orginalnego cyklu zyciowego i w tym sie nie orientuje dobrze:) Ale wydaje mi sie ze nie bylo by filmu jakos trzeba bylo naciagnac fabule nie?




2001-10-01 11:49:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
szahray




Gość


Re: oj nie.......:)

Tekst o mozliwosci zniesienia przez krolowa jaja na Sulaco wzialem z FAQ.
A zdrada Bishopa moim zdaniem nie jest mozliwa.
- jesliby byl zdrajca to po co wracalby po Ripley i Newt (Hicks nadawal sie na inkubator)
- przez caly czas od chwili gdy podlaczyl sie do anteny byl w kontakcie z zolnierzami
- nie sadze zeby obcy po prostu pozwoliliby mu wejsc do gniazda i zabrac jaja.
Pozdro.

szahray


2001-10-02 06:22:00
Odpowiedz z cytatem
MacVas




Private First Class
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 60

Oj tak :)

Ja jakoś również dopuszczam zdrade Bishopa, a to dlaczego:
1. Mial mnóstwo czasu podczas wyprawy a dokładniej od momentu kiedy Marines zajęli się przeczesywaniem koloni Bishop pracował sam w ambulatorium.(Mógł w tym czasie przygotować pole pod ucieczke z Facehuggerami-czyli skłamać ,że tylko dwa są żywe lub coś w tym stylu a samemu zająć się ukrywaniem przemytu, który potem spokojnie odbierze podczas sprowadzania Dropshipa).
2. Łatwo zauważyć ,że większość wypowiedzi Bishop mógł umiejetnie zfingować tzn. wydać niecne plany Burke'a i samemu oczyscic se pole pod zadanie.
Mam jeszcze kilka innych możliwych scenariuszy np.:
Bishop ma opcję super szybkiego czołgania się dopada do nadajnika ustawia sprowadzanie promu i biegnie na SUB Level -3 bez broni by dogadać sie z matką czy może wynieść dwa jaja w celu zapewnienia biegłości gatunkowi ALIENów. Dostaje zgode pod warunkiem ze mamuska tez sie zalapie na prom. Wszystko jest spox do momentu gdy mamuska okazuje sie byc niezadowolona z warunków podróży i postanawia skrocić Bishopa. Na tego szczęscie Ripley wywala ja w kosmos ale to jej nie przeszkadza i krzyczy do Ripley na odjezdnym: "I tak przegrałaś Ripley! To do mnie bedzie należał Happy End! A zresztą zobaczymy się dopiero w Obcym 4 więc poćwiczę sobie teraz skoki w nadprzestrzeń. Hasta la vista... .

Cóż każdy ma swój sposób na zakończenie czy też rozwikłanie jakiejś sytuacji więc tomexx z resztą zamiast się wykłócać just say: ALIENS RULEZ!!!


2001-10-03 00:23:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

ODCZEPCIE SIĘ OD BISHOPA

Ludzie czy wy nie możecie zaakceptować prostego i klarownego wytłumaczenia co do tego jak jaja znalazły się na promie. Królowa przeczuwając zagładę gniazda poleciła jednej z robotnic przetransportowanie jaj w bezpieczne miejsce. Jedna z nich trafiła na prom i umieściła w nim jaja.
PROSTE I KLAROWNE



____________________________________
2001-10-03 09:57:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MacVas




Private First Class
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 60

re..

a rampe zrzutową promu otworzył Bishop i pomógł robotnicy wnieść jaja na pokład! Smile
Już wszystko rozumiem! Spox! Smile)))
Dzięki za podpowiedź HICKS!
:)


2001-10-04 22:54:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Tomasz Jawulski




Gość


jaja przyniosl Bishop ?

Jak on to zrobil nie majac nog.


2001-10-08 17:31:00
Odpowiedz z cytatem
Tomasz Jawulski




Gość


KROLOWA ZNOSI JAJO

EHHH W WYJATKOWYCH WYPADKACH KROLOWA MOZE ZNIESC JEDNO JAJO ! Informacje zaczerpnalem z systemu RPG Aliens ; )


2001-10-08 17:33:00
Odpowiedz z cytatem
Tomasz Jawulski




Gość


FAQ

Z jakiego FAQa wy macie informacje z checia bym sie z nim zapoznal ; )


2001-10-08 17:37:00
Odpowiedz z cytatem
szahray




Gość


doczolgal sie :))

jezeli Bishop przyniosl jaja to musial to zrobic w czasie gdy Ripley poszla po Newt lub gdy sprowadzal prom zrzutowy wtedy jeszcze mial nogi. Pozdro.

szahray


2001-10-08 21:57:00
Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

A RIPLEY

Taaaaaaaaaaaaaaaaa i specjalnie poczekał na Ripley żeby mogła mu ewentualnie przeszkodzić.
:)



____________________________________
2001-10-09 10:48:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
PRzeMO




Private
Dołączył: 2002-03-21
Posty: 12

re: Eggs na Sulaco

Moim zdaniem najlepsze czesci obcego to jedynka i dwujka.
Trojka i czwurka to kompletna komercha zwlaszcza czwurka.Juz sam poczatek trojki mnie denerwuje w jakis sposob jaja dostaja sie na Sulaco nie mozna jednoznacznie stwierdzic jak do tego doszlo. Malo tego Hicks i Newt giną potych wszystkich staraniach Replay aby uratowac Newt.Obcy3 ma wiele niescisloci, najbardzie razoca to roznica w wygladzie kapsol chibernacyjnych tych z Sulaco z tymi na EEV nie wiem jak mogli dopuscic do takiej pomylki.Moje zdanie jest takie ze trzecia czesc obcego nie powinna powstac.Wszyscy wiemy jak skonczyla sie dwujka. Lv-426 zniszczony obcy zabity zaloga sulaco idzie spac koniec filmu. Ale obcy 1,2 stal sie tak popularny ze wytwornia filmowa stwierdzila ze moze sobie jeszcze troche zarobic nakrecajac czesc trzecią ktora jest niedopracowaną zaklamaną bujdą nie czymajacą sie kupy. Nie bede sie nawet wypowiadal na temat czwurki bo to juz szczyt glupoty. Dotej pory sie zastanawiam skoro sklonowali Replay z probki jej krwi zebranej podczas pobytu na Fury 161 jakim cudem Riplay zachowala pamiec i wszystko pamieta, To mnie w czwurce kompletnie dobilo i potym mialem ochote wyjsc z kina bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura albo ten drink w kostce smiechu warte. Najlepsze dlamnie zawsze beda dwie pierwsze czesci
SIGN OFF...


2001-10-09 15:01:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MacVas




Private First Class
Dołączył: 2002-04-05
Posty: 60

Heh :)

Skąd wiesz? A może Bishop umie chodzić na rękach równie sprawnie jak na nogach? Albo gdy Królowa go rozpołowiła nogi same poszły po jaja?(w czasie gdy Ripley kładła spać jego tułów).Hmm ,ale do tego nogi potrzebowały by też rąk by jaja przynieść-więc to jest raczej za skomplikowane... .
Grunt ,że sprawa co zrobiły nogi do momentu ich wyssania w przestrzeń jest nierozwiązana? :)


2001-10-10 04:12:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

Nope

Of course tylko po co bral 2x eggs??


2001-10-11 07:13:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
tomexx




Second Lieutenant
Dołączył: 2002-03-22
Posty: 317

Eggs

A ja sodze ze to nic nie tlumaczy bo byly 2 jaja a nie jedno! Poza tym w jak ona je zniosla i podczepiala pod ten sufit?

BTW- na wyjatkowo nudnych zajeciach, wykladach a juz szczegolnie w trakcie sesji czlowiek tez moze zniesc jajo!Smile)


2001-10-11 07:18:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562

re: jaja na USS Sulaco

Dla mnie najbardziej kalrownym jest to, ze krolowa zniosla jaja zaraz po "dostaniu sie" na Sulaco . W tym przekonaniu sie wychowalem Wink))
Ale ta teorie burzy to, ze bez odwloka nie udaloby jej sie to ... No coz .....





2001-10-11 09:38:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

ALIEN3

...to Twoja opinia... jak dla mnie ALIEN 3 jest filmem jedynym w swoim rodzaju...wg mnie duzo zeczy jest w nim naj... celowo nieporownuje go do poprzednich czesci ani nieprowadze juz rankingu odnosnie tego ktory z nich byl wg mnie lepszy - lubie wszystkich Obcych /po czesci nawet 4 - ale i tak jest najgorszym z sagi.../jezeli chodzi o A3 - to dla mnie rewelacja!!! /zdiecia+montaz+muzyka+klimat...-troszke zaslabe efekty specjalne BOSS FILMS dalo plame...oraz szkoda ze niema wszystkich scen.../
pozdro!



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-10-11 10:36:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

Jaja???

...z pelnym szacunkiem... ale bylo JEDNO jajo...!!! skad Tomexx wziales info o 2 jajach??? jak napisano wg scenariusza mialo byc 1 krolewskie superjajo /zobaczcie, ze ma zupelnie inny wyglad niz te z ALIENS...Smile poza tym jest przyklejone pod sufitem - niby ze co - bishop je tam przykleil...???Wink))/ z superfacehuggerem w srodku - moze on skladac kilka embrionow... zrezygnowano jednak z tej opcji /jakos troche za super...mogloby skojarzyc sie z jakims supebohaterem...Wink))powrocono wiec do pierwowzoru...facehugger po zlozeniu embrionu szuka nowego nosiciela - jezeli takowego w poblizu nieznajdzie to zdycha.
pozdro!



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-10-11 11:28:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

ODWLOK KROLOWEJ

Tak... to, ze krolowa zlozyla jajo jest jak najbardziej do przyjecia...
Tu nota do niedowiarkow - odwlok sluzul do masowej produkcjii jaj w niezakluconym srodowisku...Pod wplywem emocji i aby zachowac ciaglosc gatunku Krolowa mogla sie mocno postarac aby jednak wysmazyc jakos jedno jajo - moglo byc zlozone pod sufitem w formie zarodnikowej (nierozwinietej) w specjalnej odzywce (takiej jak ta w odwloku, ktory sluzyl najprawdopodobniej jako inkubator zarodnikow jajowych.../
czekam na opinie...
pozdro!



____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2001-10-11 11:38:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB