Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Gry
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Morrowind nie jest zły, tylko jak większość rpgów początki bywają ciężkie (szczur jest w stanie cie pożrećRazz), poźniej jest już z górki,aż domomentu w którym to TY jesteś w stanie zabić wszystkich - najczęściej jednym ciosem :]

jednynym jego minusem jest to że niemal wszystki zadania sprowadzają się do seek & destroy Neutral dlatego po jakimś czasie nalżey zrobić sobie z miesięczną przerwe i wrucić na świerzo.

Suchy, powiedz coś wiencejna temat Jedi, walka turowa wygląda jak w Betreyal at Kondor ? czy jak po łączonej opcji - pause on new rund w Baldurze?
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2004-09-15 09:16:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Za czasow BaK mialem Amige i nie dane mi bylo w to zagrac wiec nie wiem jak tam wyglada walka. Natomiast w Knights Of The Old republic wyglada to tak, ze masz kilka opcji do ustawienia, kiedy chcesz zeby nastepowalo zatrzymanie akcji. Ja mam ustawione tylko na moment zauwazenia wroga. Mozesz zaznaczyc tez koniec kazdej rundy walki itp, ale u mnie pozniej juz przechodzi to akurat plynnie.
Walka w moim przypadku wyglada wiec tak: zauwazasz wroga, nastepuje stop. Rozdzielasz zadania czlonkom druzyny z wyprzedzeniem do 3 akcji nastepujacych po sobie, czyli np 1. rzuc granatem, 2. strzel w najblizszego, 3. wyciagnij miecz i atakuj kolejnego. Wciskasz "start" i druzyna rozpoczyna mlocke . W zaleznosci od wspolczynnikow ustalana jest kolejnosc atakow, kto kiedy itp. Po wykonaniu powiedzmy jednej akcji mozesz zaplanowac kolejna, zmienic te poprzednie, ktore jeszcze nie zostaly wykorzystane itp. Po wcisinieciu startu leci wiec juz niby czas realnie, ale jak mowie mozesz sporo poustawiac, wlaczyc pauze w kazdym momencie walki, opisac skrypty zachowan dla kazdej z postaci w druzynie, zeby nie trzeba bylo za kazdym razem wydawac tych samych polecen itp. Ciekawe rozwiazanie i niezle sie sprawdza.

Charakterystyka postaci jak na rolpleja przystalo tez niczego sobie, ustalasz wszystkie wspolczynniki typu sila, wytrz., kond., wiedza, itp. wybierasz umiejetnosci, ktore rozwijasz w czasie gry. Podczas rozmow z NPCami mozesz uzywac "persuade" - czyli np "oddaj mi swoje piwo" i klasyczny ruch reka Obi Wana Wink.
Zaobserwowalem wystepowanie questow pobocznych, takze nie jest zle. Gierka zajmuje 4 CD i nie ma wymagan Dooma3 Smile.
2004-09-15 09:36:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



zaczynam co nie co kojarzyc, Jedni ie został przypadkiem zrobioy na systemie ad&d ?

--

Wczoraj wreście skończyłem Thief 2, może dziś zainstaluje Thief 3 Very Happy (tylko czy mi katra poddziwigie Sad)

Edit:

jedna smutna wiadomość,na Stalkera poczekamy sobie nawet do marca 2005 Sad
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2004-09-15 10:39:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



SAMMAEL napisał:
zaczynam co nie co kojarzyc, Jedni ie został przypadkiem zrobioy na systemie ad&d ?


Nie porownywalem pod tym katem. Wroce to zerkne czy sa jakies odpowiedniki Thac0 i inne bzdety Wink

Cytat:

jedna smutna wiadomość,na Stalkera poczekamy sobie nawet do marca 2005 Sad


Fak Evil or Very Mad. Beda teraz przesuwac ten termin jak kiedys D2 albo CS1.6 ... Confused. Na E3 dali nawet niezla prezentacje. Gierka wyglada prawie na skonczona. Ehhh...
2004-09-15 11:51:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



mimo wszystko są pozytywne tego strony - mam wiecej czasu na dozbieranie kasy na nową karte graf, bo zrezygnowali z gf2 :/
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2004-09-15 18:18:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Hmm ja KOTOR'a przeszedłem. Gra mnie tak wciągneła, że jak odpaliłem rano koło 12 to schodziłem z niej o 3 rano Very Happy. System tzw. szybkich tur, czyli 3 klawisze i dajemy Action, bardzo fajne rozwiązanie, choć spotkałem sie juz z tym wcześniej;). Gra sie przyjemnie, czasem wogóle sie nie zauważa, ze to RPG :]. Jednak najlepsza w tej grze jest fabuła... ochy i achy po prostu, szczene zbierałem przez dwa dni potem, a jak kumpel zobaczył to potem do szkoły nie przyszedł Very Happy. Teraz własnie czekam na drugą część :> hehehe.

Co do Stalkera to nie zagłębiałem się w ten temat ale faktycznie może być ciekawie. Tylko ciekaw jestem czy mi bedzie śmigać, bo jako, że Doom 3 na medium detalach latał, a Far Cry juz niestety kuleje (zrąbany engine moim zdaniem, można to było lepiej zrobić:/), to sie zastanawiam :/, no ale moze dokupie sobie procka nowego i troche ramu, to jakoś przezyje:].
2004-09-15 20:34:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Corvax napisał:
Tylko ciekaw jestem czy mi bedzie śmigać, bo jako, że Doom 3 na medium detalach latał, a Far Cry juz niestety kuleje


Ty Corvax nawet mnie nie wkurzaj Shocked w D3 to ja sobie pogram u tescia, bo w domu to moze intro by poszło Razz ale STALKER mimo swojej wypas grafiki machodzić "przyjemnie" juz na P4 1,4gh, problem tylko z kartą, w finałowym wydaniu zrezygnowano z obsługi gf2 (czyli aż takich wymagańnie ma jeśli wogóle brano pod uwage g2:P), także zamierzam tylko wymienić karte i luzakiem pograćsobie na moim Athlonie 2000 Cool
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2004-09-16 09:19:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



SAMMAEL napisał:

Ty Corvax nawet mnie nie wkurzaj Shocked w D3 to ja sobie pogram u tescia, bo w domu to moze intro by poszło Razz


Tez by ci nie poszlo, bo intro jest robione na silniku gry i cielo by ci sie tak samo Razz. Mam ten sam problem z moim przedpotopowym GF2 Cool
2004-09-16 09:29:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Uff no to moze mi pójdzie na GF4ti Razz. Na szczescie moze dziadek mi odpali tysiąc złotych to moze se wymienie procka na Barthona i dokupie 512 ramu, moze wtedy pośmiga:P.
2004-09-16 16:00:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242

Doom 3 vs GF 2 MX 200- 32MB :D

Nudziłem się w czoraj i postanowiłem zobaczyć na co stać Dooma i co może moja poczciwa stara karta:P

Na początek:
Athlon 2000+
256 Ddr 400
Dysk 40gb (5200)
GeForce 2 MX 200 z 32MB (Razz)
SB Live!

D3 instalowany na Win98, wyłączone wszystkie detale/ cienie itp. (co sie da oprócz dziwięku:) 0

Intro - pominełem Razz

Gra... i tu niesamowite zaskoczenie ! gra chodzi BA w niektórych momentach płynnie, w iektórych poprostu sie zatrzymuje na 1-2sec.Razz

Ale do rzeczy - średna ilość klatek na sec (FPS) w jasnych świeconcych pomieszczeniach = 10 / w pomieszcznieach z gadgetami typu ruchome obiekty z "piorunami" itp. spada niekeidy do 6-8 fps (co jest wyraźnie odxczuwane). W ciemnych pomieszczeniach Fps skacze do 15-20!, a w korytarzach nawet do 30! Razz. Problem jest głównie z drzwiami przy których zawsze zatrzymuje sie na sec/ dwie

Niestety im głebiej tym gorzej, na początku jak atakują nas tylko zobiaki, bez większych problemow można walić im po głowie, jednak z każdą minutą gry robi się coraz gorzej i tak doszedłęm do 3-5fps kiedy to gra skacze niemiłośiernie.

POdsumowując - to cud że chodzi ! a bywa że chodzi normalnie Smile biorąc pod uwage ze GF2 wogóle nie jest brany pod uwage, goście z ID tak zupełnie nie spaprali roboty. Gierka mogła by chodzić o wiele lepiej gdyby ktoś pomyślał o możliwości zmniejszenia głębi kolorów z 32 na 16 - przy słabych kartach różnica jest OGROMNA.

---

Przy okazji mam pytanie, czy miesliście problem z grafiką typu - "gasnące siwiatło"?, o ile na moim sprzencie gierka "chodzi" o tyle na innym A2,6 z FX 5700 128mb, coś sie pierdoli - znalazłem jakiegoś posta a necie mówiącego o zainstalowaniu Omega Drivers, ale to gówno dało :/
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2004-09-20 10:30:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Omega drivers? pierwsze słysze, jak cos to detonatory są, ale o tym pierwszym nie mam pojęcia.

Hmmm jeśli moge powiedzieć moje osiągi na sprzęcie:

Athlon XP 1700+
512 DDR 333mhz
Gainward GF 4 Ti 4800 128 mb
Dysk 40 gb Seagate (5200rpm czy jak to tam:P)
SB Live?? Nie:P, zwykła zintegrowana muzyczna w moim MSI KT4AV
Win 2000 PRO SP4

No więc tak:

Spokojnie da się na tym sprzęcie latać na rozdzielczości 1024x768x32
z włączonymi wszystkimi bajerami (no oprócz AA, tego nie włączalem, bo i tak strasznej różnicy nie widac;) ) no i z Texture Detail na Medium.

Wygladało to tak:

Nic się nie dzieje - 50-60fps
Coś się dzieje (1-2 potworki)- 25-30 fps
Bardzo dużo się dzieje - 5-15 fps

Więc do przeżycia Razz

Naszczęście namówiłem dziadka, zeby mi pożyczył troche kasy to zmienie sobie Athlona na Barthona i dokupie 512 DDRków:].
2004-09-20 18:33:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229

Now... we are fucked :/

"Half-Life 2 - pełna wersja gry będzie wymagać założenia konta w Steam?
Im bliżej oficjalnej premiery Half-Life 2, która – jak wiemy od niedawna – nastąpi 16 listopada bieżącego roku, tym w sieci pojawia się coraz więcej zaskakujących informacji na jej temat. Ostatnią z nich jest wiadomość, że pełna wersja gry będzie wymagać potwierdzenia autentyczności poprzez założenie konta w systemie Steam. Każdy posiadacz Half-Life 2 będzie musiał to zrobić już podczas procesu instalacji programu.

Jak nietrudno się domyślić, firma Valve Software chce ukrócić w ten sposób proceder związany z dystrybucją nielegalnych kopii gry w Internecie, które z pewnością się pojawią tuż po oficjalnej premierze. Dzięki takiemu zabiegowi będzie można w łatwy sposób namierzyć właściciela pirackiej wersji Half-Life 2 i być może – wyciągnąć konsekwencje prawne. Oczywiście, konieczność zakładania konta poprzez Internet i tak wprowadzi sporo zamieszania. Przecież nie każdy gracz dysponuje takim udogodnieniem i może się zdziwić, kiedy zakupiona przez niego w sklepie, oryginalna wersja programu, nie będzie chciała się zainstalować. Jedyną pociechą wydaje się być fakt, że powyższa informacja pochodzi z Valve Support i niekoniecznie musi być uznawana jako oficjalna."

Jesli to bedzie prawda, nie pozostanie nic innego jak kupienie orginalu. A ten kosztowac ma 139 zl.
2004-10-21 09:53:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



nie przejmowałbym sie narazie takimi plotkami, poczekamy zobaczymy, ide o zakład że znajdzie sie a to crack Smile
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2004-10-21 11:02:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



dzis zaqiłem sobie Clicka! ( w koncu raz na jakis czas trza wiedziec co sie dzieje w swiecie gire Wink) no i pierwsze co zrobiłem to załadowałem sobie dooma3 (do kompa wy perwersy Very Happy). nie nastawiałem sie na to ze mi pójdzie ale jednak - poszedł. minimalne wymagania - 300ramu z hakiem a ja mam 256.
oczywiscie nie był to ideał ale zawsze cos. rwało chwilami (zawsze gdy drzwi obok mnie sie otwierały) ale dało sie grac...gra ma KLIMAT.grałem za dnia, przy swietle dnia i chwilami sie przestraszyłem...no i zdziwiłem sie ze demko w sumie było długie w porównaniu z innymi demami gdzie gra sie 10 minut (zobaczcie chocby demo RoboCopa Very Happy).

mysle ze jak zaaplikuje sobie (do kompa) dodatkowe 256 to sobie pogram w full Version Twisted Evil
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2004-10-23 18:32:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Delano
I ain't that good.



First Lieutenant
Dołączył: 2003-12-22
Posty: 436

Knights of the Old Republic II

Właśnie wyszedł KOTOR2 w drugim obiegu.
Obawiam się, że najbliższym czasie moge się za dobrze nie wysypiać...
____________________________________
Weylan-Yutani: Brewing better beer.
2005-02-10 10:37:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 1570404 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Gry, w które ostatnio pykam i polecam:

Sid Meier's - Pirates! - Wciąga niczym huragan Drożdż szalejący na Karaibach, zupełnie jak jego dziadek Dżordż Very Happy.

The Punisher - Hmm polecam tym, którym podobał się Max Payne i tym którzy lubią torturować ofiary... jak dla mnie relaksująca gierka by wyżyć się na ludziach, bez niepotrzebnych ofiar;).

Chronicles of Riddick - Escape From Butcher's Bay - Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaach....
Zajebista gra, wciągająca, zajebista gra, wspaniale komponuje się z filmami, zajebista gra, wspaniała grafika i gameplay, mówiłem już, że zajebista gra?? Takiej jeszcze w życiu moim nie widziałem Wink. Jedyny minus to taki, że ma niesamowite wymagania (Doom 3 + HL2 w jednym...) i jest niestety za krótka. Odpaliłem o 18 skończyłem o 4 rano tego samego wieczoru :/. Ale warto zagrać ^^. No i ten głos Vin'a Diesel'a hehehe super.

Jagged Alliance2: Wildfire - Hmm co by tu rzec. Jest to przeróbka (mod, ale sprzedawany oficjalnie Neutral) JA2, chodzi mniej więcej o to samo co w oryginale, lecz jest zupełnie przebudowana mapa i jest niesamowicie trudno. Polecam jednak, ponieważ wiele statystyk zostało zmienionych i gra naprawde teraz nabiera smaku ^^. Polecam takze mod (darmowy tym razem) Urban Chaos. Zupelnie nowa fabuła, bronie, postacie i masa godzin zabawy Wink.
2005-02-10 13:13:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



Zakupil ktos oryginal albo gral w bete WOW?!
Pytanie akademicki bo ja i tak nie planuje zakupu - bo uwazam ze placenie 50 zeta miesiecznie za mozliwosc gry to jakies nieporozumienie... ale jestem ciekaw wrazen z pierwszej reki - czy ta gra naprawde tak fajna jak wszedzie trabia?!
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2005-02-11 13:55:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



to dam ci odpowiedz z drugiej ręki Wink

gierka jest elegancka, profesje + umiejetnosci dodatkowe, masa questow itp. do tego podzial na horde vs reszta, gierka wciaga bo 2 moich kumpli oderwac sie nie moze Razz ale jak wspomniales - placic taka kase za granie?!? to ja sobie pogram z komputerem Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2005-02-11 18:33:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Przypadkowo znlazlem na stronce http://relax.papla.pl/ do sciagniecia dwie alienowe gieki pod Nokie:

O tej juz kidys bylo


A tu bijatyka AvP...


Jako, ze moj telefon nie obsluguj takich "bajerow" nie mam jak sprawdzic. A jak komus nie szkoda kasy to sobie wysle sms-a.

I zeby nie bylo, nie mam zadnych profitow za reklame WinkWinkWink.
2005-03-03 15:58:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Kurwajapierdoletrzymajcie sie z daleka od tej gry Aliens: Unleashed

Dzisiaj ja wlasnie sciagnalem i 10zl poszlo w pizdu, bo ta gra to najwieksza kila jaka widzialem.

To nie FPP to jakies chore gowno.

Stoisz, na przeciwko ciebie przeciwnik ktory co chwila atakuje. Dwa wskazniki twojego i wrogiego zdrowia. Cały sens polega na tym, ze strzelasz 1 2 lub 3jka najlepiej na przemian by trafic przeciwnika. Nic innego sie oprocz tego nie robi... Chora gra, kijem nie dotykajcie naprawde.
2005-03-03 21:20:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB