Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Gry
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



Nie wiem czy orientujesz sei jak wyglada pisanie programow pod windows (ja nie pisalem, ale mam znajomych ktorzy pisza). Korzysta sie z systemowych bibliotek. Niby takie same, ale po przeniesieniu programu na innego windowsa - przestaje dzialac, albo cos sie sypie.....

Sadze z grami jest podobnie. To ze dziala na win 98, tom oze byc przypadek - po prostu nie ma "konfliktow" w bibliotekach itd.
Ale gdyby wydano gre, nie przetstowawszy ja na win98, w roznych konfiguracjach, a okazaloby sie, ze gra w 70% nie dziala, to jak myslisz, ile by to kosztowalo wydawce? O wiele taniej i szybciej jest wydac gre na nowy system, pod ktory jest pisana, i zalozyc ze tylko na tym systemie bedzie uruchamiana. Oczywiscie, mozliwe ze tutaj poszlo z lenistwa, dla kasy, cokolwiek... aletego nie wiem, za to wiem, ze testowanie gier to czas i kasa.... i mioze gdyby doom3 mial dzialac na wszystkim, to ukazalby sie za 2 miesiace.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2004-08-09 17:00:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



Ciacho, to jak sobie przypomnisz ten programik, to daj znać.
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2004-08-09 17:05:11
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241

Re: M$ OS

CIACHO napisał:
Co do gier na XP to jeszcze nie spotkalem takiej ktora by mi nie poszla!!! Wszystkie dzialaja!


to chyba zabardzo nie szukałeś Wink wystarczy że wymienie stare gry kożystającez więcej niż 560kb pamięci konwencjionalnej (czyli niemal wszystkie stare gry tj. z lat 386/486 Wink )

i jedna gierka windowsowa- Magic the gathering Razz


CIACHO napisał:

Jest tez taki malutki specjalny programi - nie pamietam w tej chwili nazwy - ktory pozwoli wam uruchomic gierki nawet z 386 bez problemu.


przypomnij sobie:)może działa też pod 98 Razz (nadal mam problemy z odpaleniem kilku gier, które wymagaja starego 6.22 dosa;) )
2004-08-09 17:26:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Sammael: Prawy klawisz myszy, wlasciwosci, zakladka pamiec i WSZYSTKO dosowe dziala...

Ender: Ameno po raz drugi
2004-08-09 18:31:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

...

Geezz Ender... uparles sie... Smile ... ja nie watpie ze biblioteki sa rozne - ale jak dlugo 98 jest (choc niechetnie) wspierany przez M$, jak dlugo jest na niego najnowszy directX, najnowsze stery od producentow kart graficznych to MOIM SKROMNYM ZDANIEM nic nie stoi na przeszkodzie zeby lazily pod nim najnowsze gry (i generalnie wiekszosc rzeczy co nie wymaga ntfs'a) - DOOM3 chodzi pod 98 -TO JEST F*A*K*T - ja sie pluje caly czas o to ze uruchamianie gry pod 98 zostało na chama zablokowane bez zadnego technicznego uzasadnienia co MOIM SKROMNYM ZDANIEM nie jest wporzadku, a jedynym powodem tego jest ZAPEWNE kasa od Billa. Hough! Powiedzialem i wiecej nie bede na ten temat sie wypowiadal a zdania nie zmienie dopoki mi ktos nie udowodni ze jest inaczej! [BTW: doom3 to pierwsza znana mi gra ktora ma taki "dlawik" na strasze systemy... moze ktos wymienic inna?! Na temat HL2, Stalkera czy innych nowosci nie ma zadnych informacji odnosnie tego typu dlawika... ja tu naprawde nie widze merytorycznych czy technicznych powodow... jedynie merketingowe i zla wole... ale ja wszedzie wesze spiski Wink... zreszta nie bede sie wiecej plul bo: 1) powiedzialem swoje 2)gra mi nie chodzi 3)gra i tak mi sie nie podoba 4)osobiscie uzywam XP]


SAMMAEL: No przepraszam Cie bardzo ale sie czepiasz... gry z 286 czy 386 to sie czasem na Win3.11 moga nie chciec uruchomic... moja rada: sprobuj je wgrac do kalkulatora jaki daja na BP jak sie zatankuje do pelna - pewnie beda dzialac jak zloto... Wink

A tak na powaznie: naprawde chcecie grac w cos z 386?! Rozumiem jeszcze kilka perelek typu dune... ale kwadraty goniace kwadraty... w XXI wieku... ?! Pozatym co to za problem zainstalowac DOS jak drugi / trzeci / kolejny system!? Pozatym wystarczy poszukac tego programiku / emulatora czy co to bylo i wam wszystko pojdzie...

Jak sobie przypomne jak sie ten program nazywal to dam znac... pozaty jest jeszcze google...
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2004-08-09 18:58:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



kurna, co żeście się tak uparli na 386 ? To Sammael mówi, że mu takie nie działają. Mi nie działają normalne gry, na płytach, gry w które chętnie bym pograł ale nie mogę.
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2004-08-09 19:08:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

np?!

Mefisto a co nie dziala np?! Wymien pare tytolow bom ciekaw starsznie!
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2004-08-09 19:36:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



ok, wymienię: GTA 2, Driver, Worms, Quake 3 - teoretycznie działa, ale odwala takie numery, że lepiej żeby w ogóle nie działał; Carmaggedon 2 - to samo, co z Quake. Nie działa jeszcze duzo innych gier, a inne działają dziwnie - np AvP, o którym już wspominałem. Nie miało to miejsca na poprzednim systemie (co ciekawsze to było Win Me). Ponadto mam od cholery programów, które też albo nie działają, albo działają conajmniej irracjonalnie.
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2004-08-09 19:41:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Ciacho, tak uparłem sie Wink jeste maniakiem Rpgów, w tym teztych c* Wink zresztą nie tylko te stare jak Ultima ale też Master of Magic sprawiają problemy Wink tak wiem kwadrety ale mimo tych hiper produkcji trudno czasem o coś porządnego Smile (choć poluje teraz z duuużą nadzieją na Master of Orio3 Smile )

Qvintoo, eh ... w sumie to nie wiem co ci odpowiedzeć Wink
2004-08-09 22:09:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Co do gier dosowych:

proponuje poszukac czegos co sie nazywa DOSBOX - uruchamialem w tym stare przygodowki.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2004-08-10 08:08:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Ciekawostka (zwlaszcza dla CIACHA)

Już wkrótce ma się ukazać gra komputerowa "FIGHT CLUB" bazująca na filmie pod tym samym tytulem. Będzie można się wcielić w różne postacie z filmu (m.in. cycatego BOBa) i obić innym to i owo.

Narobilem apetytu, a teraz pozwólcie, że wam popsuje nieco nastrój. Owa gra ukaże się tylko na PS2 i XBOXa.

Szkoda Mad

Po zwiastun udajcie się tu:

http://www.fightclubgame.com/us/
____________________________________
2004-08-11 11:35:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Nie siedze w temacie ale jesli mowa o dosowych które nie ida pod xp to dziwne...
Mam xp i do tej pory każda dosowa mi chodziła. WarCraft i Dune też :]
Jedyna graktóra sprawiała mi problemy to AvP (podobno mam zbyt nowe sterowniki)...

BTW - czy ktoś z tu zebranych posiada gre Trespasser??
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2004-08-11 13:21:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Schamann
...but there are



First Sergeant
Dołączył: 2002-04-09
Posty: 262



Deus Ex na ten przykład nie chce mi chodzić pod XP
System Shock 2
MoH:AA wysypuje się tak gdzieś co godzinę

a sam system wysypuje się tak średnio raz do dwóch razy dziennie, co miesiąc z reguły zapluwa sięjuż tak, że wymaga formatu dysku i stawiania od zera

Pewnie, moja konfiguracja na pewno nie jest ani najnowsza ani najlepsza, ale 486 tez to nie jest Wink
2004-08-11 14:11:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Trespasser - zajebizoa, pamietam, ze to jedna z tych gier, ktora wyprzedzala wszystkie inne o epoke (chodzi o grafe Very Happy). Mialem okazje popykac tylko w demo, a wilka szkoda bo gra byla bardzo nowatorsta (nadal jest !).
2004-08-11 16:11:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
goreman ( vel wasyl )




Private
Dołączył: 2004-08-12
Posty: 10

gry

A dla mnie na zawsze nailepszy pozostanie half-life. Ten klimat,opuszczona baza, obcy i komandosi z rozkazem zatuszowaia nieudanego experymentu........giera rządzi....... RESPECT
____________________________________
goreman ( vel wasyl )
2004-08-12 14:58:20
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Wczoraj w telewizorni "HYPER" widzialem prezentacje gierki "Fallout: Brotherhood of Steel". Nie wiem kiedy sie ukazala, ale ja widzialem to pierwszy raz. Konwencja niemal jak w "Diablo". Masa przeciwnikow, widok podobny. Lazimy i rozwalamy kolesi. Zajecie moze i malo ambitne, ale z sentymentu do serii fallout zagral bym i w to. Niestety jak wiekszosc nowych tytulow i to dostepne jest narazie tylko na PS2 i XBOX.

Z innej beczki:
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=225&STR=1&PT=1

Polacy, opierajac sie na silniku Aurora (Neverwinter Nights) tworza "Wiedzmina". Jak ktos zainteresowany to odsylam do linku powyzej. Nie ukrywam, ze chcialbym, zeby im sie udalo. Moze wyjsc kawalek solidnego RPGa, chyba ze znow na szumnych zapowiedziach sie skonczy. Oby nie Smile
2004-09-01 11:34:25
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Taki fallout ? Pierwsze slysze Very Happy No wstyd, ja, welki fan serii w to jeszcze nie gralem RazzRazzRazz

A to swiezy news:

Troika pracuje nad następcą Fallouta
Ze względu na złą sytuację formy Interplay, zarząd spółki odsprzedał prawa do tytułu Fallout (wraz z jego światem i wszystkimi elementami) producentowi i wydawcy gier – Bethesdzie Softworks (twórca The Elders Scrolls). Prace nad trzecią częścią Fallouta zostały już oficjalnie rozpoczęte, tymczasem dowiadujemy się, iż twórcy dwóch pierwszych części tejże gry, nie mający nic wspólnego z Bethesdzie Softworks, zrzeszeni obecnie jako zespół pod nazwą Troika (twórcy m.in. Arcanum i Świątyni Pierwotnego Zła) pracują nad post apokaliptyczną grą RPG, którą najprawdopodobniej będzie można nazwać ideowym następcą Fallouta 2 (ideowym – gdyż Troika nie ma praw do tego tytułu).

W jednym z wywiadów z pracownikiem Troiki - Leonardem Boyarskym dowiadujemy się o pracach nad ich kolejną grą, będącą post apokaliptycznym RPG:

„(...) Leonard Boyarsky: obecnie gra jest na poziomie wczesnego projektowania. Posiadamy bardzo rozbudowaną i dokładnie przemyślaną koncepcję, nie mamy jednak ustalonego nic więcej poza niezbędnymi kwestiami do rozpoczęcia prac nad silnikiem programu. Wiemy natomiast, iż do ukończenia prac nad engine i samą grą będziemy potrzebować co najmniej dwóch lat. Sam silnik będzie oczywiście oferował trójwymiarowe środowisko z najnowszymi technikami wyświetlania efektów graficznych i posłuży do stworzenia niejednego projektu”.

Czeka nas więc ciekawa sytuacja, w której Bethesdzie Softworks wyda grę pod nazwą Fallout, zaś Troika - część ojców Fallota stworzy program będący teoretycznym następcą tejże serii, nie posiadającym jednak praw do owego tytułu oraz takich elementów protoplastów jak PipBoy czy system S.P.E.C.I.A.L. Niemniej jednak jest to dobra wiadomość, ponieważ spora część graczy uważa, że Bethesdzie Softworks nie jest w stanie zrobić nic poza Morrowindem w świecie Fallouta. Gdyby tak się stało, zawsze będzie istnieć alternatywa od Troiki.




Jednak fallout 3 bedzie, tylko juz nie z Interpaly'a
2004-09-01 11:56:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
dj




Private
Dołączył: 2004-09-13
Posty: 23



no to ja wam zapodam to http://www.zone.ee/aliens/download.html smacznego!
2004-09-14 14:53:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Troika raczej swojego Fallouta nie wyda, ale Bethesda moim zdaniem moze zrobic bardzo dobry produkt. Swego czasu grywałem i nadal grywam w Morrowinda, gra jest bardzo udana, choć moze brakuje jej troche akcji, bywa no czasem nudna. Jednak swiat, sytuacje i mozliwosci gry są ogromne, więc bardzo bym sie ucieszył jakby fallout wyglądał i byl tak grywalny jak Morrowind. Oczywiscie trzeba by tylko troche uatrakcyjnic walki, przyspieszyc je i dodac elementy chowania się za rogiem,za beczkami itp itd, takze leżenie, czołganie się. Byłoby juz całkiem znośnie:]. Moim zdaniem gra jesli wyjdzie, to moze osiągnąć duży sukces.

Co do tego fallouta:boS. To powiem jedno, średniak, nie duzo lepszy od "Alien shooter":/, tylko w lepszej grafice, trójwymiarze i tym podobne, ale gra nie jest godna uwagi, wierzcie mi.
2004-09-14 16:32:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Wszyscy tak zachwalali Morrowinda, a mi jakos nie podszedl. Moze to przez to, ze tym samym czasie mialem Neverwinter Nights. Ale napewno dam mu jeszcze kiedys szanse. Narazie kurzy sie na polce.

Aktualnie poogrywam w STAR WARS: KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC. Kiedy to instalowalem spodziewalem sie czegos w stylu np Jedi Outcast, a tu zaskoczenie, bo to klasyczne RPG (walka w trybie turowym). Dopiero zaczalem, ale wciaga jak bagno i czuje, ze posiedze nad tym jakis czas Smile
2004-09-15 08:46:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB