Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 64, 65, 66  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: [OT] Filmy, których nie polecam (i te, które polecam ;)
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



[blockquote]

To Christian Slater, a to co opisałeś, to tzw. projekcja tylna, którą z powodzeniem wykorzystuje się do dziś i niestety jest wiele razy widoczna, nawet w takich dziełach, jak T2 (Terminator razem z Sarah i Johnem jadą jakąś drogą tuż po ucieczce ze szpitala)
[/blockquote]

Dzieki - nie wiedziałem jak to sie "naukowo" nazywa. Mimo wszystko to "Brudna forsa" nie jest raczej czyms starym wiec twórcy mogli sie postarać by było lepiej.
Ale dajmy juz spokój temu czy było coś przed matrixem czy po - mnie sie tan film bardzo podoba.
A PI jeszcze nie widziałem.

P.S.Stary film który polecam i musiecie obejrzeć - "The Hostory of the World" by Mel Brooks. Świetny film. Uśmiałem się do łez (serio!)
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2003-12-20 17:15:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Gothmog
Liberate tute me!



Staff Sergeant
Dołączył: 2003-04-11
Posty: 125



A ja wczoraj obejrzałem sobie stare flaki pt. DIUNA - na DVD bez lektora (dostapna plytka w ostatnim numerze PC World) - i wrażenie rewelacyjne polecam. Choc film nakrecony prawie 20 lat po Odyseji Kosmicznej to jednak efekty ma znacznie gorsze i dziecinne... Ale klimacik nie do podrobienia...
Jeszcze niedawno zakupiłem numer Kina Domowego a w nim DVD z filmem Saturn3 - staroc, ale jak dla mnie klasyka SF.
Powracajac do porzednich wypowiedzi - Hero - piekne kino, Vidocq - mrocznie, tajemniczo, ale jakos film mnie nie poruszyl, Rayana nie widzialem - ale to sie zmieni, LOTR I - nudy jak flaki z olejem, kompletnie ten film mi sie nie podobal, LOTR2 - znaczie genialniejsza, a ponoc 3 ma byc jeszcze lepsza...
____________________________________
\"To stworzenie jest organizmem doskona�ym, organizmem o niezwyk�ej wprost budowie. Jest przebieg�e, agresywne, jest z�e, jest kwintesencj� z�a...\"
A.D.Foster
2003-12-21 12:50:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 1948849 m_swiatek Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



[blockquote]LOTR I - nudy jak flaki z olejem, kompletnie ten film mi sie nie podobal, LOTR2 - znaczie genialniejsza, a ponoc 3 ma byc jeszcze lepsza...[/blockquote]

No tu sie zgodzę. Ogólnie Władca Pierścieni jest jak dla mnie nudny. Mówie tu i o ksiażce i o filmie, choć w tym zdjęcia są wypas.
Znacznioe bardziej od WP wole naszego rodaka - Sapkowskiego ale nie niszczmy topiku książkami Very Happy
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2003-12-21 13:36:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249

no ja się zgodzę połowicznie

LOTR jako książka to dla mnie wypas
LOTR I - film, jako jedyny ma klimat (ta wioska hobbitów) i świetnie mi się go oglądało
z Kolei LOTR II - hollywoodzka nuuuda i film skopany na maxa

Diuna i Saturn to faktycznie klasyka, choć tego drugiego już lata nie widziałem, aż chyba kupię to pismo :)

A co do Sapkowskiego, to nie ma facet szczęścia, bo zarówno film i serial to szkoda gadać - porażka; w ogóle jeśli idzie o polskie kino to s-f i fantasy to u nas tyle co kot napłakał
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2003-12-21 14:02:31
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Ale mówiąc o Sapku to miałem na myśli ksiażkę, ale rzeczywiście - film i serial to gnioty choć moim zdaniem Zebrowski wyglądał dobrze jako Wiedźmin.

Jesli chodzi o adaptacje książek (w tym przypadku LOTR i Wiedźmin) to wnerwiało mnie i dalej wnerwia jak filmy odchodzą od oryginału. Ok - mogę przymknąć oko na jakis szczegół ale bez przesady.
Tutaj królem moim zdaniem jest właśnie LOTR. Strasznie odbiega od książki - szkoda gadać.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2003-12-21 14:38:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Rogue
Hisss Majesty



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1319

Miket

Temat Sapka i Tolkiena został już parukrotnie obgadany na tym forum, więc myśle że kolejny raz to o raz za dużo :)

Sapek i Tolkien to inne klimaty, każdy ma w sobie coś urzekającego.
pozzdr
____________________________________
SHIT HAPPENS
2003-12-21 16:06:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 4152914 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



Kurde poszedlem dzis specjalnie do Empiku bo chcialem kupic te gazete z DVD SATURN3 - bo to wysmienity film... i oczywiscie nie bylo...

Byl za to numer z "Tajemnice Syriusza" (aka PIASECZNIKI) - takie niskobudrzetowe SF z Wellerem... zadna super rewelacja ale jak ktos nie widzial to mozna obejrzec... postalem potalem i stwierdzilem ze jak mam divxa to mi szkoda 25 zeta wydawac... i wrocilem do domu z niczym Sad
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2003-12-21 16:34:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Mefisto:

co do LOTRa:
widziales wersje rozszerzone czy normalne?
Bo druga czesc w wersji rozszerzonej IMHO powala. Akcja robi sie spojna, postacie jakie stakie bardziej naturalne. ODbiegniecia od fabuly przestaja razic...

:)
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2003-12-21 17:12:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249

wiesz Ender

to jest m.in. to czego niejakiemu panu Jacksonowi nigdy nie wybaczę - kilka wersji tego samego filmu i na to wszystko idzie moja kasa
Tłumaczenie, że więcej niż 3 godziny, to za dużo, żeby dać do kin, a potem to wszystko idzie na dvd, na które oczywiście szarego człowieka nie stać, to lekka przesada (PJ zapowiedział już, że w ROTK porządki w Shire i koniec Sarumana będzie tylko na dvd - no żesz kurwa). Fakt, TFOTR i TTT będą jako rozszerzone wersje, ale tylko przez kilka dni w Multikinie (jedno z droższych kin w mieście) lub na sylwestrowych zabawach, które tez tanie nie są, więc wątpię czy je zobaczę inaczej niż na jakimś piracie, a to już dla mnie za dużo.
Poza tym jeśli idzie o TTT to brakuje mi tam takiego klimatu jak w TFOTR i wątpię czy dzięki kilku nowym scenom ten klimat powróci.
Jedyne na co tak naprawdę liczę, to cała trylogia LOTR na dvd za ceną mniejszą niż AQ (np taką jak Indiana), choć znając polskich dystrybutorów pewnie się przeliczę
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2003-12-21 17:48:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Mefisto:

w robieniu filmow chodzi o kase.
i PJ ma racje twierdzac ze na 3 filmy, trwajace po 3.5 h kazdy pojdzie mni9ej osob niz na 3 filmy po 3 godziny....

A miloniscy filmu kupia DVD, PJ nie ma tu pewnie za duzo do gadania. Wytwornia daje kase, oczekuje pewnych wynikow finansowych itd.

Co do klimatu: jestem fanatykiem Tolkiena. Ksiazke czytalem z 20-30 razy. I klimat filmu mi sie bardzo podoba. W TTT jest akcja... pierwsza czesc ma dluzyzny, straszne.
Wiec to chyba odczucie subiektywne.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2003-12-21 19:05:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Gothmog
Liberate tute me!



Staff Sergeant
Dołączył: 2003-04-11
Posty: 125



[blockquote] Kurde poszedlem dzis specjalnie do Empiku bo chcialem kupic te gazete z DVD SATURN3 - bo to wysmienity film... i oczywiscie nie bylo...[/blockquote]

Ciacho - nr z Saturnem to 8/2003 - dostałem go jakimś fartem niedawno w... EPI... Czyli niestety nic dziwnego ze go w Empiku nie mieli...

[blockquote]Byl za to numer z "Tajemnice Syriusza" (aka PIASECZNIKI) - takie niskobudrzetowe SF z Wellerem... [/blockquote]

O! z przyjemnościa nabyje ten filmik Smile - wielkie dzieło to to nie jest ale klimat z WRZESZCZOTAMI jest całkiem niezły... To taka niezła zapchajdziura jak nie ma co sie robic...
____________________________________
\"To stworzenie jest organizmem doskona�ym, organizmem o niezwyk�ej wprost budowie. Jest przebieg�e, agresywne, jest z�e, jest kwintesencj� z�a...\"
A.D.Foster
2003-12-21 22:36:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 1948849 m_swiatek Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Hmmm....

o ktorym filmie mowicie?
Piaseczniki to opowiesc o takich stworzonkach hodowanych w akwarium - film lecial w serii The Outer Limits (na podstawie opowiadnia George R.R. Martina)

A wrzeszczoty pojawiaja sie w filmie Screamers, aka Claw - i jest to na podstawie opowiadania Dicka "Model nr 2" (second variety) i tam gra Weller.

Za to tytulu Tajemnice Syriusza nie kojarze - ale wyglada na to ze chodzi o Screamers...
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2003-12-22 00:44:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249

tak

Tajemnica Syriusza = Screamers aka Screamers - krzyk zagłady
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2003-12-22 01:03:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Kiedys leciał nawet na TV4. Robociki buduja robociki, nowe typy (terminator i matrix się kłania Very Happy) itd.

Ale macie racje - żaden to hit, ale pooglądać można, jak wieeele innych filmów
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2003-12-22 09:42:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



[blockquote] Tajemnica Syriusza = Screamers aka Screamers - krzyk zagłady[/blockquote]

Kocham te polskie tłumaczenia Very Happy
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2003-12-22 09:43:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249

jeszcze a propos

[blockquote] w robieniu filmow chodzi o kase.
i PJ ma racje twierdzac ze na 3 filmy, trwajace po 3.5 h kazdy pojdzie mni9ej osob niz na 3 filmy po 3 godziny....[/blockquote]

Wiesz, ale jak ktoś mówi (PJ), że jest super duper wielkim miłośnikiem Tolkiena i to są filmy jego życia to nie robi takich numerów
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2003-12-22 11:58:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Mefisto:

wedlug mnei filmy sa ok, i nie wiem o co ci chodzi.

koles robi film swojego zycia.
do kin trafi awersja prostsza, ale rozbudowana jest na dvd i wedlug mnie jest ok.

PJ sadze ze jest zadowolony ze swojej pracy. Nie da sie idealnie przeniesc ksiazki na ekran. Oczywiscie, kazdemu sie wydaje, ze pewne watki zostalyw cyiete niepotrzebnie, albo, ze pokazano cos bezsensu, ale film robi konkretna osoba, ktora musi zadecydowac. I patrzac po wynikach filmu i recenzjach, chyba osiagnal sukces.

Mi osobiscie wiele rzeczyw filmie nie pasuje, gdy porownuje go z ksiazka. Ale wedlug mnie nie daloby sie lepiej nakrecic Wladcy Pierscieni. Bo wierny ksiazce film bylby nudny i dlugi.

A to co powstalo, jest wielkie.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2003-12-22 18:37:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Vyso: (o EH)

Tutaj zdjecie z Event Horizon:
[IMG=http://www.film.warka.pl/images2/event_horizon/3.jpg]

Jak dla mnie ich ubrania kojarza sie bardziej z ubraniami technikow, albo mundurami, niz startrekiem czy powersami...

dla porownania: startrek (link umieszczal schamann wyzej)

[IMG=http://www.popmatters.com/tv/reviews/s/images/star-trek.jpg]

Ale skojarzen nie bede sie czepial Razz
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2003-12-22 18:59:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249

jest ok

ale dla Ciebie, dla mnie robienie z ludzi wała już nie jest ok, ok?
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2003-12-22 19:05:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

hehe, tylko ze dla mnei to nie jest robienie z ludzi wala..

bo od poczatku wiadomo bylo jak te filmy wychodza.
to juz z kolejnymi wydaniami obcego jest gorzej.

najpierw zwykla kinowka, ale wsyzscy sie napalaja na direcor's cut, nie wieadomo czy bedzie co i jak itd. W koncu ukazuje sie, leci w TV pieknie i wogole.
Nastepnie wydanie DVD, potem kolejne wydanie, (ile to bylo? 4, 5 plyt?)
niedlugo potem, kolejne wydanie, 9 plytowe....

dzizajs. to jest robienie z ludzi wala.

A tobie przeszkadza ze koles robil dwie wersje filmu, zapowiedzial ze jedna bedzie tylko na DVD a druga w kinach?
Nie mowiac o tym ze ta pierwsza tez jest w kinach, tylko tyle, ze nie wszystkie kina chca to sprowadzic. WIec trafia do multipleksow (i dobrze, przynajmniej jest dobre naflosnienie i obraz).

A ze cena biletu jest drozsza... no coz, placi sie za luksus.

Ja wole wypic mniej piw, ale obejrzec rozszerzone wersje w kinie, niz narzekac.

i jeszcze jedno: na dvd odkladalem kae i kupilem i pierwsza i druga czesc. Kwestia priorytetow. (a mam na glowie dlugi za mieszkanie, okna Razz Razz itd.).

Aliena pewnie tez kupie, ale to za jakis czas.

Pozdrowka
(powoli koncze odpisywanie na forum, bo czas na jakis czas odlaczyc sie od netu, pewnie sie po swietach pojawie)

i moze jakos na chwile wlece zlozyc zyczenia :)

ps. uprzedzajac: nie mowie ze mi sie podoba sposb wydania lotr'a. Bo nie podoba mi sie to,ze pochlania to troche mojej kasy. Ale godze sie z tym, bo ten film jest tego warty Wink
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2003-12-22 19:19:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 64, 65, 66  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB