Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: OBCY w filmach nie o OBCYM :)
BiskupAndroid
BUILDING BETTER WORLDS



Lance Corporal
Dołączył: 2006-08-29
Posty: 33



"Don't touch him, he's got my eyes"xD

W South Parkowym odcinku "Towelie" sparodiowano też scene z niszczeniem klonów z A:R
2006-09-02 10:48:33
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 507292 Odpowiedz z cytatem
Predator895.
For The Last Time



Staff Sergeant
Dołączył: 2004-08-25
Posty: 141



W jednym z odc Bundych Al i Stive chwala sobie dupeczke Ripley z Obcego Smile
____________________________________

Call me Snake
2006-09-04 10:36:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2488914 Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

alien w inych filmach

Motyw aliena przewija sie takze w filmie Pająki 2, w kótrym wykorzystano motyw łażenia mlodych pajączków z ciała wcześniej zapłodnionych przez wielką pajeczycę ludzi (przwołuje się na myśl królową obcych). w filmie tym młode pająki wychodzą z brzucha wyglądają jak twarzołapy i popiskują choć nie tak głosno jak larwy xenomorpha. Ale ogólny zamysl jest bardzo poodbny. Poza tym cos podbnego do aliena zauważyłem w Znakach z Melem Gibsonem gdzie humonoidalny obcy gazem chciał zabić dziecko głownego bohatera. Obcy urzywał do tego dłoni, która w odpowiedniej pozie wyglądała jak twarzołap a do gazowania rurki wychodzacej z nadgarstka co do złudzenia przypominało iniektor facehuggara. Pzoa tym, motym aliena wykorzystano w filmie Leviatan z Peterem Wellerem w roli głównej gdzie dochodzi do podobnych scen po znalezieniu przez grupe nurków alkoholu z mutagenną substancją... Tam taż jest nawet odpowiednik Asha grany przez znanego aktora Richarda Creenę, który ma podobne jak Ash zadania (min bada przez mnikroskop naskórek jednego z bohaterów i tak samo nie moze się andziwić jak Ash badający facehuggara. Jest też podobny zamysł do Aliena czyli stworzenie broni biologicznej nie licząc się przy tym z ząlogą tylko w tym przypadku stacji podmorskiej a nie kosmicznej...
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-09-18 22:47:33
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

carrey

Jak dla mnei to Carrey sam wygląda jak jakiś alien. Natomiast ten film z tą kiężniczką rozbawił mnie do łez. To zdecydowanie fajniejsza parodia Aliena niż to z tym Carreyem. Przynajmniej alien wyglądął jak alien a twarzołap też zostal fajnie pokazany chopć jego kolory b6yły zbyt ciemne. Efekt nieco psuje czerwony misiek wychodzacy z brzucha księzniczki, ale za to rozbawił mnie jego tekst ws tylu terminatora i Arniego...
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-09-18 23:09:53
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Zaś przycisk "zmień" to panocki nie znajom?
2006-09-19 17:35:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MatheV




Staff Sergeant
Dołączył: 2005-01-27
Posty: 143



'American Dad', swietna absurdalna kreskowka tych od family guy'a, odcinek 17 pierwszej serii "Rough Trade". Stan na samym poczatku prezentuje szefom nowa bron /do ktorej instrukcje mu zniszczyla malpa, dluga historia eheheh/, ktorą jest... ladowarka z Aliens Very Happy, tyle ze obslugiwana nie "recznie", a pulpitem sterowniczym Razz
____________________________________
In an insane world a sane man must appear... insane.
2006-10-04 22:00:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

temat

Fajna zabawa w poszukiwanie motywów alienowskich w innych filmach niż seria alien. Ja jeszcze dołożę serię Matrix braci Wachowskich, gdzie mechaniczni iackowi straznicy przypominają mi w jakiś sposób obcych i ich wcześniejsze formy rozwojowe.
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-10-05 06:36:12
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
BiskupAndroid
BUILDING BETTER WORLDS



Lance Corporal
Dołączył: 2006-08-29
Posty: 33



Od jakiegoś czasu oglądam serial animowany "Drawn Together". W stanach emuituje go razem z "South Parkiem" kanał Comedy Central. Twórcy umieścili w nim wiele nawiązań nie tylko do filmów animowanych, ale także sporo nawiązań ze świata kina. Oczywiście znalazło się miejsce na "Alieny", które co prawda osobiście się nie pojawiły (chyba że to przeoczyłem;).

Arrow Odcinek "Claras` Dirty Little Secret" - parodia sceny w ambulatorium z "Obcego 3"
Arrow Odcinek "Terms Of Endearment" - tym razem nawiązanie do zabicia klona nr. 7 z "A: Ressurection"

Sceny te co prawda skromne, w porównaniu z takim odcinkiem, który całkiem parodiował "Terminatora 1" ale serial i tak warto obejrzećWink
http://www.planetdrawntogether.piczo.com/?cr=6&rfm=y
2006-12-12 00:41:48
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 507292 Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

krab morski

Wracając do leviathana, na samym początku uwazny widz zaobserwuje kolejne nawiązanie do Aliena a dokładniej do twarzolepa. Jest tam bowiem scena, w której jeden z bohaterów podczas podwodnej pracy zauważa kraba lub pająka wodnego, który w jakis sposób jest dość podobny do facehuggara. Jest tak samo biały i ma też 8 odnóży, na których identycznie się porusza... Ale z tą róznicą że jest to zwierzątko bez ogona i zupełnie nie groźne... Poza tym, innym nawiązaniem do Aliena 1 jest zachowanie się lekarza pokładowego, który co prawda jest cżlowiekiem ale zachowuje się potem podobnie do Asha tzn próbuje uniemozliwić ząłodzew ydostanie się z zagrożonej kopalni podwodnej...
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-12-12 10:39:09
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



o Leviatanie nie ma co za bardzo sie rozpisywac bo Leviatan to kopia Obcego juz w ciagu 10 sekund mamy tą samą akcje- robole na stacji wiertniczej, odciuęci od swiata itd itp. i w wodzie też nikt nie usłyszy twojego krzyku ;p
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2006-12-14 12:17:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

kopia

Może nieco inaczej, Leviathan to film bogato czerpiący z wątków Obcego ale i nie tylko Obcego bo można z powodzeniem znaleźć w nim wątki z innego doskonałego dzieła Johna Carpentera "Coś" (mutacje wirusa "pożerajace" członków ekipy wiertniczej). Mimo to, że film ten czerpie z obu tych dzięł jest jednak warty obejrzenia i odnotowania bowiem i on pokazuje jak kruche jest życie ludzkie... Poza tym, przeniesienie akcji pod wodę jest ciekawym eksperymentem filmowym odózniajacym ten film od reszty.
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-12-14 12:33:18
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



SAMMAEL napisał:
i w wodzie też nikt nie usłyszy twojego krzyku ;p


Oprócz Waleni, Delfinów i U-571.
____________________________________
2006-12-14 13:46:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
FROST
Payback Time!



First Sergeant
Dołączył: 2004-06-15
Posty: 214



Przyznam że nigdy nie widziałem Leviathana, skąd go dorwać?
2006-12-14 18:18:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4286763 Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

dorwanie

Możliwe, że ten film będzie do wypożyczenia w jakiejś wypozyczalni video/DVD. Pzoa tym, widziałem w sprzedaży internetowej.
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-12-14 22:11:15
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241

Re: kopia

Azawakh napisał:
Poza tym, przeniesienie akcji pod wodę jest ciekawym eksperymentem filmowym odózniajacym ten film od reszty.



ekhm a Głębia (abyss) ? Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2006-12-15 00:30:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

Głebia

Ale Głebia to cąłkiem inna historia...
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2006-12-15 09:56:14
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
fury161
Promises not exist...



Corporal
Dołączył: 2005-11-26
Posty: 75



Obejrzyjcie też "Obcy z głębin" (Six star deep) z 89',film w sumie mało znany,gdyż właśnie "Głębia" (Abyss) Camerona przyćmiła tą produkcję.Momentami jest ciekawy,jednak postać potwora,czy raczej makieta(zwłąszcza w końcowych scenach) podchodzi imho pod kino klasy B.Ale obejrzeć można,a fan kina SF powinien to zrobić Smile
2006-12-16 10:44:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4356823 281313272 Odpowiedz z cytatem
BiskupAndroid
BUILDING BETTER WORLDS



Lance Corporal
Dołączył: 2006-08-29
Posty: 33



kolejna parodia "Aliens" Surprised

http://www.youtube.com/watch?v=8B-0EkyBSPE
[url]
http://www.youtube.com/watch?v=wjSu8SxHpU0&mode=related&search=[/url]

nawet fajnie przedstawiono twarzołapa Very Happy
2006-12-18 01:12:52
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 507292 Odpowiedz z cytatem
J.Vasquez




Captain
Dołączył: 2003-01-25
Posty: 522

Clay Pigeons

Polski tytuł "Martwe gołębie". Główny bohater (Joaquin Phoenix) jest podejrzany o potrójne morderstwo. Podczas przesłuchania wypytują się go czy znał ofiary, odpowiada, że nie. Po czym panna, która te pytania zadaje, wyskakuje że dawno nie ogladała "Obcego" i że ostatnio się skusiła. Wyciaga kasetę, okazuje się, ze to film Phoenixa. Odpala a tam scena "narodzin". Ledwo obcy wyskoczył z klatki Kane'a nastąpiła zmiana klimatów. Okazuje się, że nasz bohater nagrał swoje orgie seksualne z jedną z ofiar na taśmie z "Obcym".

Ale pewnie widzieliście bo to wczoraj leciało. Surprised
2007-02-01 10:23:37
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Azawakh
Alieniuś



Private
Dołączył: 2006-09-18
Posty: 12

obcy i orgia

Fajnie to opisałeś. Ja ostatnio oglądałem Agentów NCIS i w jednym z odcinków mówiącym o zarażeniu dżumą jednego z bohaterów serialu rówież pojawia się motyw aliena. Pod sam koniec agent Tony mówi do swojej partnerki, że przypomniał sobie o Obcym...
____________________________________
Wychowałem sie na: Gwiezdnych wojnach, Alienie i muzyce Jarr'a.
2007-02-01 11:18:50
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 2180718 318883094 bas_rouge Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB