Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ALIEN QUADRILOGY
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



ja tez dzisiaj otrzymalem wszystko fajne ale po wyjeciu tej "ksiazeczki" z plytami nie podoba mi sie ten klon ripley na "okladce" jakis taki wyrwany z kosomsu zupelnie nie w klimacie aliena to tyle na razie lece ogladac zawartosc pierwszego dysku Very Happy
2003-12-05 16:52:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338

Now I see...

...how I've been fucked :(

Nie chcialo mi sie czytac i porownywac przed premiera tych dlugich list
dodatkow w A:Quadrilogy dla roznych regionow i zamowilem to polskie wydanie
i teraz sobie czytam jak bardzo sie roznia wydania dla R2 Polska , R2 UK i
R1

[URL=http://www.dvdcompare.org.uk/comparisons/film_results_page.php?fid=4361]link[/URL]

"OVERALL : R1 - Region 1 allows you to listen to the audio commentary with
either version of the film, but on the Region 2, the tracks are available
only on: "Director´s Cut" of "Alien", "Special Edition" of "Aliens",
"Theatrical Release" of "Alien 3", and "Theatrical Release" of "Alien:
Resurrection". Further more, on the Region 1 discs, you can view an optional
"deleted footage" marker, and you´re also able to view the "deleted footage"
from the theatrical cut's "Supplements menu". Both of these options are
missing from the Region 2 discs. R2 is also missing the "script to screen
comparisons". Both cover and menu designs differ slightly between the Region
1 and 2 discs. "
+ dla polskiego wydania brak certyfikatow THX dla kazdego z filmow [jedynie
na wkladce napisiki ale nigdzie indziej] i brak DTSu. Czyli krotko mowiac
wydanie polskie jest [chyba] najubozszym wydaniem na swiecie

Ale sie dalem nabrac Sad
2003-12-06 13:08:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Wygląda na to że będzie trzeba sprowadzić AQ ze stanów.

Ja nie wiem... Co się dzieje?? Najpierw Fox traktuje Europe jako coś w rodzaju Etiopii i oszczędza ile wlezie, a później taką samą taktykę stosuje Imperial SadSadSad:(

P.S.
Kumpel zaopatrzył się wczoraj w AQ i obiecał mi pożyczyć A3. Pożyjemy zobaczymy.
____________________________________
2003-12-06 18:03:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
michal




Cannon fodder
Dołączył: 2003-12-06
Posty: 2



ktoś wie czy angielskie wydanie AQ będzie zawierało polskie napisy ???
2003-12-06 18:12:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



[blockquote] ktoś wie czy angielskie wydanie AQ będzie zawierało polskie napisy ???[/blockquote]

witamy nowego forumowicza; niestety nie znam odpowiedzi, ale mam pytanie do [b]johnny'ego[/b], moglbys napisac nam cos wiecej o Alien 3 Extended ? Very Happy
2003-12-06 19:50:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Właśnie zasiadam nad A3. Kumpel wpadł i zamierzamy brać się za Alien 3 SE (środki dopingujące są Smile) . Jak damy radę to dzisiaj polecimy jeszcze z Aliens i jego dodatkami. Swoje wrażenia opisze jak tylko będę mógł.
____________________________________
2003-12-06 21:06:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



na pierwszy ogien poszlo Alien 4 [aliena 3 widzialem juz w wersji workprint i wiekszosci scen jestem swiadom Smile ] i juz obejrzany - oczywiscie nic rewelacyjnego - wiekszosc scen to wydluzone dialogi update'nalem moja stronke o wykaz scen z A4 wiec zapraszam - zaraz zabieram sie za A3...
2003-12-06 21:11:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



opis scen dodanych w Alien 3 SE (porownanie do wersji Theatrical i Workprint) wpadl wlasnie na moja stronke. Zapraszam...
2003-12-07 12:53:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961

pytanie do szczesliwych posiadaczy AQ ;)

Czy wsrod tych wszystkich dodatkow sa moze blueprinty kompleksu z Fioriny?

Poza tym, wie ktos czy jest jakis "ukryty" stuff tak jak było w przypadku Legacy?
2003-12-08 09:10:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MDW




Cannon fodder
Dołączył: 2003-12-09
Posty: 3

mus

[blockquote] hmmm no kurde trzeba to zdobyć !!! podstawa!! mus dla każdego fana ale spoko święta sie zbliżają[/blockquote]

Oj tak tak. Ja tez tak uwazam. Smile Paczka przyszla do mnie poczta priorytetowa (chociaz chcialem zwykla) juz 5 grudnia (zamowione w dzien premiery czyli 3 grudnia). Pomimo tego, ze roboty ostatnio mam strasznie duzo to olalem wszystko i zasidlem do przegladania tych 9 plyt. Oj jest co ogladac... Az glowa peka. To az trudno opisac. Jak zwykle diabel tkwi w szczegolach. Ogolnie kolekcja bardzo mi sie podoba i nie zaluje, ze kupilem.

I tak mala dygresja - poczatek wersji specjalnej Alien Resurection jest moim zdaniem okropny. Ja wiem, ze Alien 4 lekko szmira zalatuje (ale tylko lekko) ale to nie jest do cholery jakis tani horror czy komedia. Ten robak na poczatku zupelnie nie pasuje do klimatu Obecego. Gigera by pewnie szlag trafil jakby to zobaczyl. Very Happy Taki poczatek mozna sobie umieszczac w jakis taniochach w stylu ALien vs Predator ale w filmie TYLKO o obcym wara mi z takimi hollywoodzkimi wstawkami.
2003-12-09 10:44:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961

Witam kolejna osobe na forum :)

Hollywoodzkie wstawki potrafia rozwalic kazdy film :/ Dobrze ze nie bylo tej sceny w oryginale, imho powinni wyciac tez ta z pajakiem i Johnerem - ten sam styl. Choc wejsciowke znam tylko z nowelizacji to chetnie ja obejrze.

Vyso: jest twoja scena ladowania w Paryzu, nie jestes wariat :D

Jutro wreszcie obejrze A3SE, masakra Very Happy
2003-12-09 11:03:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

UKRYTE DODATKI

Tak jest wasz znajomy HICKS jako pierwszy (jeszcze nigdzie w sieci nie znalazłem tej informacji) odkrył ukryte dodatki w AQ.


O co chodzi?
Nie chce wam za dużo opowiadać ale są to krótkie opowieści o tym jak marzenia z dzieciństwa się spełniają ;)





ALIENS

Jak uruchomić:

W menu z dodatkami do Aliens (2 płyta) wejdziecie do post-produkcji. Na górze ekranu zauważycie napewno 5 symboli, kliknijcie na pierwszy z lewej strony.

Dla ułatwienia zaznaczyłem czerwonym kwadratem to miejsce
[IMG=http://main.smrw.lodz.pl/~hicks/Menu2.JPG]

ALIEN RESURRECTION

Jak uruchomić:

W menu z dodatkami do AR (2 płyta) wejdziecie do post-produkcji. Tam kliknijcie "More >". Znajdziecie się w ten sposób w ostatnim dziale post-produkcji. Na górze ekranu zauważycie napewno 5 symboli, kliknijcie na drugi od prawej i... jesteście.

Dla ułatwienia zaznaczyłem czerwonym kwadratem to miejsce
[IMG=http://main.smrw.lodz.pl/~hicks/Menu.JPG]
____________________________________
2003-12-10 00:56:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Jestem pod wrażeniem...

BTW: HICKS - fajny avatarek Smile
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2003-12-10 08:31:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

REGION 1 vs REGION 2 [UK] vs REGION 2 [POLSKA]

Do dupy kurde z tym wszystkim...

Przymierzam sie do zakupu i... juz teraz widze ze cobym nie kupil to bede nie do konca zadowolony... troche chora sytuacja - wydac prawie 400 ciezko zarobionych zeta na "item" ktory nie sprawia tak do konca czlowiekowi frajdy... :(

Z tego co wyczytalem to najfajniejszy i najbardziej pozadany bylby region 1... tylko ze kurde po pierwsze to nie nasz region i z odtwarzaniem w wielu czytnikach byly by klopoty po drugie nie ma polskich napisow a po trzecie pudelko i ta "tasma" na ktorej sa krazki jest do dupy...

Rodzime wydanie Imperialu wkurza brakiem DTS... z kolei wydanie UK ma DTS ale... z tego co sie zdazylem zorientowac nie ma jednak polskich napisow... Sad ... mnie osobiscie nie sa one do niczego potrzebne ale jednak chcialbym je miec ze wzgledu na to ze ich brak wyklucza w zasadzie mozliwosc obejrzenia filmu w wiekszym gronie kolego czy kolezanek gdzie nie wszyscy po angielsku mowia...

Wkurza mnie to wszystko... chyba jednak pojde na latwizne i kupie polska edycje Sad ... jak mam sie uzerac ze sprowadzaniem z angli i sie zoladkowac na brak napisow i brak czesci koemenatrzy w stosunku do regionu 1 to rownie dobrze moge przebolec jakos ten DTS... Generalnie to fajnie by bylo miec wszystkie 3 wydania i wtedy czlowiek by byl zadowolony... inczej co by nie kupic pozostanie pewien niedosyt Sad Sad Sad
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2003-12-12 02:12:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



jest takie przysłowie - osiołkowi w złoby dano... ;)

dobrze że nie ma regiou 3 :P

Ja narazie odłozyłem decyzje o zakupie tak na luty-marzec. Obecnie wypstrykałem się z kasy, a trzeba uzbierać jeszcze na zlot:D. Do tejpory większość z was będzie pewnie już miała A:Q i być może niektórzy z was kupią to w UK. Napewno nie jedno jeszcze przeczytam i w tedypodejme decyzje (choć w sumie prawda jest taka, że kupie to co tańsze Wink )
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2003-12-12 10:16:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MDW




Cannon fodder
Dołączył: 2003-12-09
Posty: 3



[B]"Witam kolejna osobe na forum Smile"[/B]

A dziekuje bardzo za powitanie. Smile Zarowno forum jak i sama strone przegladam juz od dawna ale jakos dopiero teraz pomylslaem zeby sie moze zapisac i wrzucic swoje trzy grosze do Waszego ogrodka. Smile Z zasady nie dyskutuje na temat Aliena. To jest dla mnie cos wiecej niz film i nie porownuje tego z innymi filmami. Dyskusja z ludzmi dla ktorych Alien to poprostu kolejny Matrix;) zawsze konczyla sie dla mnie zawalem serca. Ja przez dyskusje (mam kilka tematow, ktore nie sa mi obojetne) na roznych listach dyskusyjnych, na niejednym forum i na IRCu sobie juz zszargalem nerwy i teraz sie ograniczam. Smile Jednak co innego pogadac z przypadkowymi ludkami o Alienie a co innego pogadac z Wami. Tutaj sa poprostu ludzie ktorzy "kumaja Aliena" i az milo poczytac. Z tego co sie zorientowalem to jest tu kupa ludzi ktorzy maja ostrego swira na punkcie Aliena. I to mi sie wlasnie podoba. Ja przy nich to taki "tyci tyci" jestem. Very Happy
2003-12-12 15:08:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Qvintoo
Watashi baka desu



First Sergeant
Dołączył: 2003-01-04
Posty: 229



Czytam, czytam... i jestem coraz bardziej przerazony... Ja wiem, ze Polska to dla swiata to zadupie, ale co to prezentuje wydawca to przegiecie bagiety. Wiedza, ze neta ma jush duzo ludzi w naszym kraju (moze mysla, ze nie mamy wogole ?!?)i moga sobie zamowic taniej z amazona czy innego e-bay'a. Qfa ludzie nie sa debilami i qpia z neta a straci na tym tylko polski wydawca. Wogole pomysl wydawania filmu za wiecej niz 250 zl w Polsce(nawet jesli to Alien Razz) jest absurdalny. W kraju gdzie czlowiek jest zmuszony wegetowac za 800 zl miesiecznie. Poki co ja nie kupuje bo to zwyczajnie dla mnie za drogo. Heh, taka Polska wlasnie...

PS. Wie ktos czy dali tego zakokonowanego Burka ??
2003-12-13 00:43:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



[blockquote]CIACHO napisal
Do dupy kurde z tym wszystkim...

Przymierzam sie do zakupu i... juz teraz widze ze cobym nie kupil to bede nie do konca zadowolony... troche chora sytuacja - wydac prawie 400 ciezko zarobionych zeta na "item" ktory nie sprawia tak do konca czlowiekowi frajdy... :(

Z tego co wyczytalem to najfajniejszy i najbardziej pozadany bylby region 1... tylko ze kurde po pierwsze to nie nasz region i z odtwarzaniem w wielu czytnikach byly by klopoty po drugie nie ma polskich napisow a po trzecie pudelko i ta "tasma" na ktorej sa krazki jest do dupy...

Rodzime wydanie Imperialu wkurza brakiem DTS... z kolei wydanie UK ma DTS ale... z tego co sie zdazylem zorientowac nie ma jednak polskich napisow... Sad ... mnie osobiscie nie sa one do niczego potrzebne ale jednak chcialbym je miec ze wzgledu na to ze ich brak wyklucza w zasadzie mozliwosc obejrzenia filmu w wiekszym gronie kolego czy kolezanek gdzie nie wszyscy po angielsku mowia...

Wkurza mnie to wszystko... chyba jednak pojde na latwizne i kupie polska edycje Sad ... jak mam sie uzerac ze sprowadzaniem z angli i sie zoladkowac na brak napisow i brak czesci koemenatrzy w stosunku do regionu 1 to rownie dobrze moge przebolec jakos ten DTS... Generalnie to fajnie by bylo miec wszystkie 3 wydania i wtedy czlowiek by byl zadowolony... inczej co by nie kupic pozostanie pewien niedosyt Sad Sad Sad[/blockquote]

w wydaniu angielskim nie ma nigdzie polskich napisow (zreszta i tak dodatki sa tylko po angielsku - nawet nie sa przetlumaczone /tak jak niektore wersje filmow/ na niemiecki i francuski, bo przeciez jest to chyba wydanie ogolnie na rynek zachodniej Europy (sa na plytkach napisy po angielsku, niemiecku i hiszpansku).

IMO brak komentarzy mozna spokojnie przezyc...

To pudelko jest rzeczywiscie bardzo kiepskie. Owszem wyglada to ladnie, ale ciezko sie plytki wyciaga i raczej trudno zrobic to w taki sposob by plytka o cos tam nie utarla sie, a po ktoryms razie juz moze sie trafic jakas ryska... wiec proponuje kupic sobie z 9 osobynych normalnych pudelek ;)

a co do ceny, z brytyjskiego Amazonu wychodzi 285 zl razem z wysylka, wiec w porownaniu z nasza cena i naszym wydaniem jest to chyba uczciwa i konkurencyjna cena...

Poza tym, tego DTS'u to chyba z premedytacja nie dali. Woleli w naszym wydaniu dac az 3 wersje lektorow (PL, CZ, HU), a spokojnie - gdyby IM sie chcialo - mozna by dac i DD 5.1 i DTS i tego lektora PL w DD 2.0, bo film zajmuje "ledwie" z 6 i pol GB, a przeciez plytka jest dwuwarstwowa i spokojnie z 8,6 GB by sie zmiescilo... A taka sciezka z DTS zajmuje chyba z 700 MB (DD 2.0 chyba ze 250 MB).

Wkurzajace jest tylko to, ze 2 plytki maja kilka malych rysek. Wprawdzie nie jest to koniec swiata, ale jednak mozna by oczekiwac, ze wszystko powinno byc super za taka kase... Nie jest to raczej wina sklepu, tylko maszyny badz jakiegos barana w fabryce, ktory te plytki wkladal do pudelka, moze mu sie spieszylo do domku i co tam, "nie moje, to s**m na to" ;)

Chyba jakby sie czlowiek uparl, mozna by to odeslac do nich, ale jednak bylo by z tym troche problemu a tak, gdy kupuje sie w Polsce jest zawsze latwiej z reklamacja...

Co do regionow to zapoznajcie sie [URL=http://clonex.f1.pl/]ze strona firmy Clonex[/URL] (oczywiscie nie mam zadnego profitu z tej "reklamy" Wink podaje to jako ciekawostke.
2003-12-13 02:47:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



Bardzo ladna recenzja amerykanskiego wydania:

http://www.thedigitalbits.com/reviews3/alienquad00.html

o wiele fajniejssze maja to pudelko (na ostatniej stronie sa fotki).
2003-12-13 14:08:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Szamot




Cannon fodder
Dołączył: 2003-12-13
Posty: 2

Wydanie czeskie

Macie jakieś informaacje o czeskim wydaniu??
2003-12-13 16:23:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB