Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: O Fortuna
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842

O Fortuna

To bedzie moj setny post. Nagadalem sie troche przez te dwa miechy Very Happy
Ale wlasnie z tej okazji, ze jest to 'setniak', a Hicks napisal, ze Obcym nie mozna powiedziec juz niczego, chcialem tym postem pokazac, ze o Obcym da sie jednak gadac wiele, wiecej niz o jakimkolwiek innym temacie. Niemniej jednak nie staram sie walczyc przeciwko jego opinii- to jest jego zdanie...

O czym chcialem powiedziec? O pewnym krotkim filmiku, ktory znalazlem gdzies na innej stronie, troche krotszy i troche dawniej. Braklo mu pare sekund, wiec sciagnalem ten ze strony Ciacha i porownalem oba.

Filmik to aofortun.mov, zajmuje okolo 15 MB, ale jest naprawde wart sciagniecia.

Co mnie w nim zaskoczylo?
Otoz pewnie to, ze zostal on wykonany 10 lat temu, a jakosc jest naprawde doskonala. Udalo mi sie nawiazac kontakt z osoba, ktora go wykonala, niejaka Jaime C. Villacorte. Muzyka jest doskonale dopasowana do tych urywkow, chociaz gdybym potrafil obslugiwac takie programy (tamta babeczka robila to na MaCu, wiec niewiele mogla mi powiedziec:() to wstawilbym jeszcze pare momentow, np. kiedy Hudson i Vasquez wbijaja sie do pokoju, gdzie znajduja dwie biale myszki Very Happy
Ale wlasnie ta muzyka...
z poczatku zdawalo mi sie niemozliwe znalezc tworce tego utworu, potem, kiedy dokladnie przestudiowalem napisy, znalazlem nazwe tworu, i jej wykonawcow.

Znalazlem takze slowa. Slowa slowami, ale ja niewiele kumam z laciny...

I wlasnie o to chcialem zapytac, czy ktos potrafi to przetlumaczyc? W internecie tylko same interpretacje Sad
2002-10-10 20:25:59
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

fanmovie

O'FORTUNA to fajny klip. Zestarzal sie tylko pod wzgledem technicznym ze tak powiem... kodek nadaje sie do lamusa i gdyby dzis to zrobic w divx 5.1 z podwojnym przebiegiem jakosc bylaby nieporownywalna i miodnosc zarazem wieksza.

Natomiast jesli chodzi o sam montarz - dobranie kawalkow, zmontowanie ich, dolozenie muzy - jedym slowem o pomysl i smak z jakim zostal wykonany to rzeczywiscie klip sie nie zestarzal i rzadzi!

Co do spraw technicznych - dzis wykonanie takiego klipu od samej strony technicznej nie wydaje mi sie niczym skomplikowanym. Doskonalej jakosci materail jest latwo dostepny na DVd czy od biedy w DIVX, podobnie z wszelkiego rodzaju muza w mp3 ktorej mozna by uzyc jako podkladu. Programow do obrobki video na pcta tez jest multum. Mozna by uzyc chocby wysmienitego i darmowego VIRTUAL DUBA, wiec przed wszystkimi ktorzy chciali by sporobowac droga stoi otworem i ze wzgledow technicznych bedzie o niebo latwiejsza niz mial tworca/tworczyni tego klipu - pozostaje pytanie czy wykaza sie oni podobnie wysmienitym smakiem/wyczuciem i czy uda im sie stworzyc cos rownie dobrego.

Zachecam do probowania i zycze powodzenia Smile
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-10-11 01:45:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842

no nie!

to ja sie mecze, zadajac pytanie, czy ktos potrafi oblsugiwac takie rzeczy, a tu po miechu wyskakuje radosny Ciacho i wali cos takiego Very HappyVery HappyVery Happy
a tak na powaznie, to ja mam (juz od kwietnia tego roku) zamiar cos takiego zrobic, tylko ze nie potrafie obslugiwac takowych programow SadSadSad
jesli zas wytlumaczysz mi, jak takie stuffy sie obsluguje... na pewno nikogo nie zawiode Smile
czekam na odpowiedz (jak narazie cierpliwie Very Happy)
2002-10-11 16:00:05
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



Tu nie ma co tlumaczyc. Po pierwsze ja sie na obrobce video nie znam - bo jakos nigdy mnie to nie pociagalo. Jednak dla chcacego nic trudnego - programow jest multum i na pewno do kazdego sa helpy i turtoriale.

Chcesz sprobowac zrobic cos podobnego to zacznij moze od wyprobowania wymienionego juz przezemnie programu VIRTUAL DUB. Rzecz jest calkowicie darmowa, prosta w obsludze i jest to bardzo moce narzedzie (kiedy jeszcze chcialo mi sie samemu kompresowac divx'y uzywalem teego do ich przycinania, laczenia, dokompresowywania dzwieku etc) - program powinienes bez bolu sciagnac z netu a jesli masz ALIENS w divx to masz juz wszystko co moze byc potrzebne - pozostaje ciac i sklejac :)

GOOD LUCK! Smile
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-10-11 17:19:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Rogue
Hisss Majesty



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1319



Kolabor hhehehe Gdzie Ty widziałeś białe myszki hehe to był chomik - biało-rudy Smile)))
____________________________________
SHIT HAPPENS
2002-10-11 19:03:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 4152914 Odpowiedz z cytatem
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842

TERA CIACHO- KTORY TO W MORDE???

mam ok. 5 virtual dubow:
VD 1.4.7
VD 1.3c ASF
VD 1.3c AC3
VD 1.4.7 Videorecorder
oraz VD 1.9

ktory ty znasz, i wiesz, ktory to najlatwiejszy???
HEEEEEELP...!!!
2002-10-11 19:58:35
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



Wez ten 1.4.7, bo sa rozne wersje VD, jedna do wyszukiuwania uszkodzonych klatek, itd.
A te tutaj to jak widzisz sa prawdobopodnie wyprofilowane pod katem plikow *.ASF, AC3 (dzwiek w Dolby Digital). Uzyj tego pierwszego, info na temat VD masz [URL=http://www.divx.pl]tutaj[/URL]
2002-10-11 23:39:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842

VD 1.4.7 Videorecorder

wzialem tego recordera, ponoc jest to ulepszona wersja 1.4.7 ale i tak w morde nie potrafie tego obslugiwac! oka, potrafie juz jako tako zaznaczac te momenty, ktore chce, ale jak chce to zapisac, to pisze mi, ze plik jest za duzy. patrze na rozmiar, a ten gnoj chce mi zpaisac caly film!
niech ktos pomoze...!
2002-10-12 10:43:34
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

"swego nie znacie cudze chwalicie" ;)

I jak wam sie podoba klip autorstwa Hicksa do Alien3 ktory wrzucilem pare dni temu?
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-10-20 19:42:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



[blockquote] I jak wam sie podoba klip autorstwa Hicksa do Alien3 ktory wrzucilem pare dni temu?[/blockquote]

super : )
2002-10-20 19:50:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



[blockquote] I jak wam sie podoba klip autorstwa Hicksa do Alien3 ktory wrzucilem pare dni temu?[/blockquote]
super : )
2002-10-20 19:50:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842



ja pierdziele, strasznie mi sie dlugo sciaga... a co do samego klipu, to powiem za jakies 2,5 godziny, jak mi sie sciagnie Very HappyVery HappyVery Happy
2002-10-20 21:41:54
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



Widocznie inni ludzi cos ostro ssa ze strony albo wlasciciele serwa zasysaja sobie jakis iso nowej dystrybucji linuxa albo cos - serwer niestety stoi na raptem pol-megabitowym laczu (kwestia kosztow - a raczej zlodziejskich cen za polpak).

Za to webspace jest nielimitowany Smile Smile - ale tylko dla mnie Smile Smile Wink ;P :p
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-10-20 23:05:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



Ej no Kolabor, ja sciagalem zaraz jak to sie "pojawilo" i szlo bez dopalacza 15 kbit/s, z jakims Get Rightem byloby pewnie ze 30. Ale serwer IBT jest jak najbardzioej OK ... Moze przekroczyles limit chello ? ;>
2002-10-20 23:47:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842



tylko ze speed jaki ma moj komputer wynosi: 1,5 kbps!!! tego nie da sie wytlumaczyc. z tym to ja musz eisc do "nie do wiary" Very Happy
2002-10-21 17:58:38
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249

Niezłe, niezłe....

ale czasem mi ta muza nie pasowała i zastanawiam się co by lepiej brzmiało pod ten filmik...
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2002-10-21 18:11:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830

muza pasuje

Moim zdaniem muza jest dobrze wybrana i kawalki z filmu sa sa dopasoane fenomenalnie pod tekst piosenki i brzmienie muzy - Ripley otwierajaca oczy, Bishop2 otwierajacy usta do krzyku, spadajaca taca w chwili smierci Clemensa.... miodzio!

Na minus mozna policzyc tylko pewna kwestie techniczna - otoz momentami bardzo widac miejsca laczen - jest po prostu taki zgrzyt Sad - jak sadze wyszlo tak z powodu jakis problemow z klatkami kluczowymi - bo w jednych momentach tego nie widac i "przejscia" sa plynne a w innych jest to bardzo widoczne.

Moze zeby tego uniknac nalezalo by skompresowac film z klatka kluczowa co sekund albo i pol i takie kawalki ciac i laczyc? Albo najpierw sobie z DVD skompresowac mpeg - wzglednie rozkompresowac divx do mpg czy zwyklego avi - polaczyc zrobic video i dopiero potem skompresowac ponownie do divx? - ale to kwestie technicznie - od strony - hmmmm - "artystycznej" klip jest miodzio! Smile
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-10-21 21:09:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Kolabor
Uuuuu...



Major
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 842

a mi sie nie chce sciagnac :(

i choj taki SadSadSad
przerywa w polowie i nie chce sie odtwarzac SadSadSad
2002-10-22 17:28:31
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 1935635 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



dziwne - wszystim innym sie sciagnelo bez problemu...

Wez zainstaluj sobie flashgeta (tego ja uzywam - uwazam ze jest fenomenalny) czy getrighta czy jakis inny program do sciagnia co umozliia dociaganie pliku jak sie transfer zerwie.
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2002-10-22 18:02:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Klip jest rewelacyjny! Tylko, że czasem potrafi mi ie przyciąć na 1 sekunde obraz, a dźwięk leci dalej i wtedy juz nie pokrywa się tak jak powinien. Pewnie wina mojego przedpotopowego procka PII 400 Smile
2002-10-24 00:09:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB