Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Disney kupił FOXA
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813

Disney kupił FOXA

Myszka Miki idzie na całego i po zakupie praw do filmów Lucasa (Star Wars, Indiana Jones) wchłonęła również 20th Century Fox.

A więc kolejne odsłony filmów takich jak Obcy, Predator, Planeta Małp, Szklana pułapka już wkrótce pojawią się ze ślicznym intro w postaci zameczku i rozgwieżdżonego nieba.

Przypomina mi się dowcip z AR. Ten w którym Wren oznajmia Ripley i Gedimanowi iż Weyland-Yutani zostali wykupieni przez Walmart.
____________________________________
2017-12-14 20:29:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Myszka Miki idzie na całego i po zakupie praw do filmów Lucasa (Star Wars, Indiana Jones) wchłonęła również 20th Century Fox.



Zapomniałeś wspomnieć o czymś bardzo ważnym, mianowicie Disney pomiędzy wykupieniem Lucasa i 20th Century Fox zakupił potężną markę jaką jest MARVEL. To wszystko zebrane do kupy daje niezły kawałek przemysłu rozrywkowego.

Trochę mnie to przeraża i cieszy jednocześnie.

Przeraża bo konkurencja na rynku spada. Brak konkurencji powoduje "lenistwo".

Cieszy bo 20th Century Fox miał prawa do kilku postaci Marvela których Disney do tej pory nie mógł używać. Dlatego dla przykładu IronMan nigdy nie spotkał X-Menów w filmach. Fantastyczna Czwórka nigdy nie miała dobrej ekranizacji, teraz będzie miała szanse. Wszystko będzie w jednej wytwórni.


Jeżeli chodzi o Obcego to wierzę, że Alienowi wyjdzie to na dobre.
To uniwersum potrzebuje czyszczenia. Właściwie nie wyszedł ani jeden porządny film spod tego szyldu od 1997 roku (ponad 20 lat, sporo).

Wiem, że Disney kojarzy się z bajkami ale na pewno nie oznacza to, że Obcy będzie teraz marką dla dzieci. Przyzkładowo Deadpool od Marvela ma zostać przy kategorii R i jest to logiczne.

Wiecie co mnie dziwi?
Że nigdy nie było kreskówki ani serialu ALIENS. O ile rozumiem że animacja dla dzieci w tym klimacie byłaby niezłym wyzwaniem tak chętnie zobaczyłbym serial z praktycznymi efektami specjalnymi.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-12-22 16:47:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:


Zapomniałeś wspomnieć o czymś bardzo ważnym, mianowicie Disney pomiędzy wykupieniem Lucasa i 20th Century Fox zakupił potężną markę jaką jest MARVEL. To wszystko zebrane do kupy daje niezły kawałek przemysłu rozrywkowego.


A co mnie obchodzi MARVEL i filmy powstające na jego licencji??? NIC. Te same filmy pod różnymi tytułami - z tą samą konstrukcją narracyjną, modelowaniem postaci i rozwoju elemetów przyczynowo-skutkowych. O popcornowej oprawie wizualnej nie wspominając.

Robienie filmów o Obcym to nie łatwa sprawa a biorąc pod uwagę iż bardziej skomercjonalizowana atmosfera panuje w Hollywood (brak reżyserów kontrolujących swoje filmy) to prawdopodobieństwo zrobienia dobrego filmu o Obcym spada do zera.

Vide aktualna kondycja Disneya zaprezenytowana w Piratach z Karaibów 5 czy Gwiezdnych Wojnach 8
____________________________________
2017-12-22 18:34:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Może nie obchodzić Cie Marvel ale fakt że Disney wszedł w posiadanie tej marki jest nie mniej istotny w tym temacie niż wykupienie przez nich marki Star Wars.

Tym bardziej że ich filmy superbohaterskie to akurat te najlepsze na rynku a akurat żyjemy w czasach które będą wspominane w historii kinematografii jako te które dały boom na filmy o gościach z supermocami.


Piratów z Karaibów akurat nigdy nie lubiłem ale ostatnie Gwiezdne Wojny mi się całkiem podobały, na pewno są lepsze niż prequelowa trylogia Lucasa.

Kilka dni temu włączyłem sobie Mroczne Widmo i nie dałem rady tej infantylności przeżyć mimo wysokiej tolerancji na takie rzeczy. Postać Jar Jara to najbardziej irytująca rzecz ever, psuła każdy dialog między postaciami.

Jeżeli Disney wyciągnął Star Wars z błota i zrobił z tego coś lepszego, to czekam jak pozwolą Obcemu wstać z kolan. Ridley Scott jest dokładnie tym czym George Lucas dla Gwiezdnych Wojen. Niby ojcowie marek ale nikt tak nie skrzywdził ich "dzieci" jak oni sami.


Filmy Marvela są jak na swój gatunek bardzo dobre, poza tym Disney chyba też posiadał wytwórnię która produkowała filmy Tarnatino (brutalne) więc o Obcego się nie boję.

Nic gorszego niż Prometeusz, Covenant i AVP już nie powstanie, niżej zejść się nie da.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-12-22 19:05:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
Może nie obchodzić Cie Marvel ale fakt że Disney wszedł w posiadanie tej marki jest nie mniej istotny w tym temacie niż wykupienie przez nich marki Star Wars.


JEST O WIELE MNIEJ ISTOTNY z prostego powodu - bez Gwiezdnych Wojen Lucasa nie byłoby Obcego. Marvel nie ma nic wspólnego ze złotym okresem kina rozrywkowego 1977-1993.


Cytat:
Tym bardziej że ich filmy superbohaterskie to akurat te najlepsze na rynku a akurat żyjemy w czasach które będą wspominane w historii kinematografii jako te które dały boom na filmy o gościach z supermocami.


Przykro mi Ci to wypominać ale boom na filmy o gościach z supermocami zaczął się 40 lat temu. Swoją drogą że powinien się skończyć jakieś 20 lat temu, ale nieee bo komercjalizacja sztucznie podtrzymuje tego trupa.


Cytat:
Piratów z Karaibów akurat nigdy nie lubiłem ale ostatnie Gwiezdne Wojny mi się całkiem podobały, na pewno są lepsze niż prequelowa trylogia Lucasa.


To nic nie znaczy - Alien Covenant jest lepszy od prequelowej Trylogii Lucasa.



Cytat:
Jeżeli Disney wyciągnął Star Wars z błota i zrobił z tego coś lepszego, to czekam jak pozwolą Obcemu wstać z kolan.


Disney niczego nie wyciągnął z błota - odcina kupony powtarzając te same motywy. A jak reżyserzy nie robią tego co Mysza im nakazuje to wywalają ich na zbity pysk.


Cytat:
Ridley Scott jest dokładnie tym czym George Lucas dla Gwiezdnych Wojen. Niby ojcowie marek ale nikt tak nie skrzywdził ich "dzieci" jak oni sami.


ONI NIGDY NIE POWINNI SIĘ ZABIERAĆ ZA TE FILMY (chodzi mi oczywiście o prequele). A już na pewno nie powinni występować jako producent (Scott-Prometeusz) i jako reżyser/scenarzysta (Lucas - PT)


Cytat:
Filmy Marvela są jak na swój gatunek bardzo dobre


Są ekwiwalentem hamburgera z McDonalda.

Cytat:
poza tym Disney chyba też posiadał wytwórnię która produkowała filmy Tarnatino (brutalne) więc o Obcego się nie boję.


Mówisz o Miramax, którym kierował zbereźny Harvey Weinstein? Niestety nie wyszli na tym zbyt dobrze bo sprzedali Miramax w 2005 roku. Żeby nie było - Fox pozostanie przy realizacji Obcego ale najprawdopodobniej dział opracowywania horrorów prędzej czy później zostanie odsprzedany innej firmie albo jak to jest w przypadku Lucas Arts i ich licencji na gry w postaci np. Monkey Island - franczyza zostanie przykryta i zapomniana.

Cytat:
Nic gorszego niż Prometeusz, Covenant i AVP już nie powstanie, niżej zejść się nie da.


Da się - uwierz mi że się da. Obcego jest bardzo łatwo spieprzyć.
____________________________________
2017-12-22 20:33:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Po prostu wydawało mi się, że warto wspomnieć o Marvelu w kontekście Disney'a jako rosnącego potentata na rynku.

Czy 40 lat temu był aż taki wysyp filmów z superbohaterami jak teraz? No nie wiem. Były popularne już dawno ale dopiero od kilku lat chodzi się do nie do kina jak na seriale a newsy o filmach są zalane informacjami o ekranizacjach komiksów.

Generalnie ja się o markę Obcy nie boję, wręcz przeciwnie. Liczę na jakieś ruchy.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-12-22 22:18:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:
Czy 40 lat temu był aż taki wysyp filmów z superbohaterami jak teraz? No nie wiem. Były popularne już dawno ale dopiero od kilku lat chodzi się do nie do kina jak na seriale a newsy o filmach są zalane informacjami o ekranizacjach komiksów.


Ale nie to napisałeś. Pisałeś o "gościach z supermocami" a tych było pełno w latach 1977-1993: Luke Skywalker, Freddy Kruger, Jason, Starman Johna Carpentera, E.T. itd.

Cytat:
Generalnie ja się o markę Obcy nie boję, wręcz przeciwnie. Liczę na jakieś ruchy.


Nie wiem na jakiej podstawie? Alien Covenant się zwrócił ale ledwo i do tego niewiele zarobił/zarabia.

To wszystko rozegra się na cztery sposoby:

1. Fox znajdzie niszę dla swoich drogich horrorów w ramach struktury Disneya. Trzeba pamiętać że horror z dużym budżetem to sprawa dość rzadka. Będą musieli się przeorganizować i zaprezentować Disneyowi nową strategię za pomocą której zwiększą atrakcyjność komercyjną tak realizowanych produkcji skierowanych do zawężonej widowni (dorosłych). W ten scenariusz raczej wątpie - Fox nie potrafił tego zrobić przez ostatnie 20 lat. Właściwie nikomu się to nie udało. Do tego Disney nie ma żadnego doświadczenia w tego typu operacjach.

2. Fox zmieni podejście do swoich horrorów i zepchnie je do kategorii PG-13. Próbował tego już w przypadku AvP z dużym sukcesem bo ten film sporo zarobił. Możemy się spodziewać że Disney pójdzie w tym kierunku zasłaniając się sukcesem komercyjnym gier komputerowych i komiksów.

3. Kinematograficzny Obcy pójdzie w odstawkę. Tak jak liczne franczyzy LucasArts'u. W tej chwili z licencji Lucasa jeżeli chodzi o gry promowane są tylko GW. Reszta jest w odstawce i ich wydobywanie, uaktualnianie nie jest brane pod uwagę. Zwłaszcza jeżeli chodzi o franczyzy bardzo podobne do tych jakimi dysponuje Disney (vide Piraci z Karaibów kontra Monkey Island). Wszystko będzie miało na celu przeczekanie i wybadanie rynku - czy ktoś za tego typu filmami tęskni na tyle aby sypnąć masowo groszem.

4. Obcy zostanie odsprzedany innej firmie. Od razu albo po jakimś czasie. Niestety może to oznaczać zejście produkcji do poziomu głupich slasherów ala AvPR. No chyba że Obcego przejmie WB, który próbuje robić bardziej wymagające produkcje.

Najbardziej prawdopodobne scenariusze to 2, 3 i 4. Możliwe, że zrealizują wszystkie trzy po kolei. Na 100% możecie już zapomnieć o takich produkcjach jak Alien 1-4 pełnych krwi, podtekstów, bluzgów. Chyba że Obcego przejmie ktoś inny albo rozpocznie się jakaś nowa epoka/przemiana społeczna i ludzie masowo ruszą na tegu typu filmy.
____________________________________


Ostatnio zmieniony przez HICKS dnia 2017-12-25 12:18:32, w całości zmieniany 1 raz
2017-12-23 14:32:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Mikal




Lance Corporal
Dołączył: 2009-02-12
Posty: 40



A tak swoją drogą, to oznacza, że nową księżniczką Disneya będzie królowa opcych czy Ripley?
2017-12-24 18:10:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Ale nie to napisałeś. Pisałeś o "gościach z supermocami" a tych było pełno w latach 1977-1993: Luke Skywalker, Freddy Kruger, Jason, Starman Johna Carpentera, E.T. itd.


Napisałem "goście z supermocami" żeby dwa razy w jednym zdaniu nie pisać superbohaterowie, myślałem że się domyślisz z kontekstu a nie zaczniesz myśleć o E.T. Laughing

Cytat:

Nie wiem na jakiej podstawie? Alien Covenant się zwrócił ale ledwo i do tego niewiele zarobił/zarabia.


No i dobrze. Własnie o to chodzi. Niech zamkną Covenanta w grobie, tam gdzie jego miejsce,
To że jeden film okazał się słaby, to nie znaczy że Disney nie skorzysta z potencjału marki ALIEN. A kiedyś skorzysta na pewno. I być może nie popełni błędu w postaci Prometeusza/Covenanta.
Czy tak będzie - nie wiem, ale szanse na to rosną.

Cytat:

A tak swoją drogą, to oznacza, że nową księżniczką Disneya będzie królowa opcych czy Ripley?


Zdecydowanie Ripley zostanie księżniczką (z brudnym M14A w łapie).
Królowa to jednak królowa.

HICKS napisał:

1.2.3.4.


Myślę, że pójdą w coś pomiędzy 1 i 2. Na pewno nie 3 i raczej nie 4.

Cytat:
No chyba że Obcego przejmie WB, który próbuje robić bardziej wymagające produkcje.


Które to te "bardziej wymagające produkcje"? Justice League? Very Happy
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-12-27 19:58:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:

Napisałem "goście z supermocami" żeby dwa razy w jednym zdaniu nie pisać superbohaterowie, myślałem że się domyślisz z kontekstu a nie zaczniesz myśleć o E.T.


W każdym bądź razie pomyliłeś się bo superbohaterowie (Superman Donnera) i faceci z supermocami (To co wymieniłem plus chociażby "Nieśmiertelny") już występowali. I co ważniejsze (co do drugich) były to postacie zrodzone w głowach filmowców a nie na kartach komiksów.

Cytat:

To że jeden film okazał się słaby, to nie znaczy że Disney nie skorzysta z potencjału marki ALIEN.


Że co? Czy ty od 20 lat siedzisz w jaskini? Saga ma problemy od końca lat 80tych (scenariusz Gibsona). A prawdziwa tragedia rozgrywa się od czasu AvP z mniejszym (Prometeusz), bądź większym (AvP, AvPR, AC) natężeniem. Przy czym na tym na czym im najbardziej zależy (zarobek) to już dwa słabe filmy (AvPR i AC)

Cytat:
A kiedyś skorzysta na pewno. I być może nie popełni błędu w postaci Prometeusza/Covenanta.
Czy tak będzie - nie wiem, ale szanse na to rosną.


Po zakupie przez Disneya? Maleją. Z wyżej wymienionych powodów.

Cytat:

Myślę, że pójdą w coś pomiędzy 1 i 2. Na pewno nie 3 i raczej nie 4.


IMO na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje, że spróbują 1 i 2 ale czy zaryzykują konkretną produkcję - wątpię. No chyba żeby ostatecznie potwierdzić obniżający się potencjał komercyjny sagi. Prędzej czy później dojdzie do 3 przez jakiś okres no i na końcu 4.

Cytat:
Które to te "bardziej wymagające produkcje"? Justice League? Very Happy


Nie, Mad Max Fury Road Embarassed
____________________________________
2017-12-28 07:01:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



...ale że ekranizacje komiksów powstawały wcześniej to chyba każdy wie.
Uprawiasz czepialstwo w tym momencie. Cały czas tłumaczę że chodzi mi o nową falę filmów superbohaterskich. W sumie to dzięki Marvelowi weszła moda teraz na tworzenie kinowych uniwersów i każdy chce mieć swoje.
Universal tworzy swoje universum wersję z klasycznymi potworami. Star Warsy też już wychodzą regularnie niczym serial. Worner Bros próbuje naśladować Marvel ze swoimi ekranizacjami DC. Netflix zbudowało serialowe uniwersum z postaciami Marvela. King Kong ma połączyć się z Godzillą. Przykłady się mnożą. Oczywiście nasz kochany Alien też już miał kinowy crossover z Predatorem i to w sumie oparty na komiskie ale prawdziwy trend odczuwamy dopiero obecnie.


Zostawiając tłumaczenie oczywistości, mam dla was news.
Kontynuacja Prometeusza/Covenanta - anulowana Laughing Laughing Laughing
http://www.screengeek.net/2017/12/27/alien-covenant-sequel-cancelled/


Kamień z serca. Your move Disney!
Czekam teraz na wieści o nowym filmie z Obcym.
Trzymam kciuki żeby tylko nie próbowali zatrudniać Blomkampa i nie
ekranizowali jego wizji.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-12-28 12:04:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
...ale że ekranizacje komiksów powstawały wcześniej to chyba każdy wie.
Uprawiasz czepialstwo w tym momencie. Cały czas tłumaczę że chodzi mi o nową falę filmów superbohaterskich. W sumie to dzięki Marvelowi weszła moda teraz na tworzenie kinowych uniwersów i każdy chce mieć swoje.
Universal tworzy swoje universum wersję z klasycznymi potworami. Star Warsy też już wychodzą regularnie niczym serial. Worner Bros próbuje naśladować Marvel ze swoimi ekranizacjami DC. Netflix zbudowało serialowe uniwersum z postaciami Marvela. King Kong ma połączyć się z Godzillą. Przykłady się mnożą. Oczywiście nasz kochany Alien też już miał kinowy crossover z Predatorem i to w sumie oparty na komiskie ale prawdziwy trend odczuwamy dopiero obecnie.


To się zdecyduj bo najpierw piszesz że kinowe uniwersa mamy dzięki Marvelowi, a później podajesz przykłady że uniwersa były już tworzone od dawna.

I to nie Warner naśladuje Marvela tylko Marvel Warnera. Warner tworzy kinowe uniwersum DC od 1978 (Superman) i w różnych dekadach mu to różnie idzie (podobnie jak Foxowi z Obcym i Planetą Małp). Ale na długo przed Marvelem doczekaliśmy się bardzo dobrych filmów bazujących na uniwersum DC (Supermany - Donnera, Batmany - Burtona i Nolana). To właśnie te filmy bazujące na komiksach wychodziły po raz pierwszy regularnie.

Podobnie jest z Universalem. Poczynając od lat 90tych aktualizują swoje uniwersum Mumia, Van Helsing, Dracula itp.

Więc - NIE. Nie nastąpiła moda na tworzenie uniwersów "bo każdy chce mieć swoje". Oni (Fox, Warner, Universal) mają je już od dawna!

Cytat:
Zostawiając tłumaczenie oczywistości,


Pisz dalej te "tłumaczenia".


Cytat:
mam dla was news.
Kontynuacja Prometeusza/Covenanta - anulowana Laughing Laughing Laughing
http://www.screengeek.net/2017/12/27/alien-covenant-sequel-cancelled/



To wyjaśnia dlaczego Blomkamp kilka dni temu uaktywnił się ze swoim Instagramem. Próbuje wybadać nową sytuację.

Prawda jest jednak taka, że drugi sequel Obcego był przekreślony po tym jak zarobił poniżej oczekiwań. Dokładnie ta sama sytuacja miała miejsce w przypadku AvP - drugi sequel nigdy nie powstał.

Cytat:
Kamień z serca. Your move Disney!
Czekam teraz na wieści o nowym filmie z Obcym.
Trzymam kciuki żeby tylko nie próbowali zatrudniać Blomkampa i nie
ekranizowali jego wizji.


Tak jak pisałem - nie zobaczysz kinematograficznego Obcego przez dłuższy czas. Ostateczna decyzja Disneya/Foxa zapadnie po premierze nowego Predatora. Za 7 miesięcy się okaże czy trend zniżkowy w uniwersach Foxa (AC, Wojna o Planetę Małp) to coś stałego czy też jest jakieś światełko w tunelu.
____________________________________
2017-12-28 12:54:23
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ty chyba nie rozumiesz tego trendu.
Budowanie kinowego uniwersum to nie 3 części spider-mana pod rząd albo dwa Burtonowskie Batmany.
To jeszcze nie to.

Chodzi o to, że postacie mają interakcje we wspólnych filmach i twórcy filmów
planują mieszanie się ich wątków w solowych i łączonych filmach już na wczesnym etapie produkcji.
I też nie chodzi mi o to kiedy powstał pierwszy film komiksowy Razz
Nie chcę również nikomu nic udowodnić, jeżeli chcesz twierdzić że nie ma mody na kinowe uniwersa to śmiało. Very Happy
Każdy kto wejdzie na jakiś portal o filmach i zobacz ile newsów dotyczy ekranizacji komiksów
może się z Tobą nie zgodzić.
Batman i Superman zawsze byli popularni ale dopiero sukces AVENGERS
trochę zmienił historię kina która dzieje się własnie teraz. A ten sukces oparty był
na zrobieniu solowych filmów o różnych postaciach a później półączeniu ich losów w jednym dużym filmie.
Tym śladem podąża teraz nawet King King i Godzilla. Batman i Superman.

Obcy i Predator to trochę inna historia, bo wrąbali ich bezceremonialnie do jednego, w dodatku kiczowatego filmu Sad

Nolanowskie Batmany to jeszcze było coś oryginalnego ale Justice Leeague i próbowanie
naśladowania Marvela nie wychodzi Worner Bros już tak dobrze.

Kinowe uniwersum to nie tworzenie 5 części Batmana, tylko stworzenie
kilku postaci i mieszanie ich z konsekwencją w róznych produkcjach.

Jesteś pewien że filmy o Mumii się do tego łapią? Wiesz już o czym mowa czy nadal będziesz uparcie
udawał, że nie rozumiesz o co mi chodzi?

Jak Ci się aż tak bardzo nudzi to
podaj mi przykład filmu który działa na zasadzie: stwórzmy film o IronManie, Thorze, Kapitanie
a później zróbmy wspólny film a następnie znowu rozbijmy to na pojdyncze produkcje ale nadal
mieszajmy wątki i dodajmy nowe postacie które dalej będa miały wpływ na losy z każdej postaci.

Freddy kontra Jason to zły przykład, bo nie miał wpływu na solowe filmy ani na nic.


Cytat:
Tak jak pisałem - nie zobaczysz kinematograficznego Obcego przez dłuższy czas.


I bardzo dobrze. Idealnie. Wolę poczekać 15 lat na dobry film niż męczyć się z bajkami o bogach które wychodzą teraz.
Przewidziałem to zresztą. Mówiłem, że tak będzie jak z Gwiezdnymi Wojnami.
Też dostaliśmy słabą trylogię gdzieś w okolicach 2000 roku a teraz produkowana jest nieco lepsza. O właśnie.
Przez kogo? Przez Disney Very Happy
A kto pogrążył Gwiezdne Wojny? George Lucas, który pewny swojego kunsztu zmarnował własne dzieło. To samo zrobił Ridley Scott.
Swoją drogą polecam odpalić sobie "Mroczne Widmo". Nie dałem rady tego syfu obejrzeć do końca, jakie to infantylne i paskudne Sad
Ataku Klonów do dzisiaj nie obejrzałem w całości. A Rougue One to był całkiem ciekawy spin-off.
Poczekam na nowego Obcego nawet te kilkanaście lat jeżeli będzie trzeba. Smile
I tak już czekam na niego od 1997 roku Sad Jedynie ALIEN" ISOLATION podtrzymuje moje nadzieje Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-12-28 13:26:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
Ty chyba nie rozumiesz tego trendu.
Budowanie kinowego uniwersum to nie 3 części spider-mana pod rząd albo dwa Burtonowskie Batmany.
To jeszcze nie to. Chodzi o to, że postacie mają interakcje we wspólnych filmach i twórcy filmów
planują mieszanie się ich wątków w solowych i łączonych filmach już na wczesnym etapie produkcji.


To już występowało w latach 90tych Fox planował realizację Alien vs Predator (Predator 2), a New Line Cinema filmu Freddy vs Jason (Jason Goes To Hell)

Cytat:
I też nie chodzi mi o to kiedy powstał pierwszy film komiksowy Razz
Nie chcę również nikomu nic udowodnić, jeżeli chcesz twierdzić że nie ma mody na kinowe uniwersa to śmiało. Very Happy


Nic takiego nie twierdzę - wręcz przeciwnie. Motasz się.

Cytat:
Każdy kto wejdzie na jakiś portal o filmach i zobacz ile newsów dotyczy ekranizacji komiksów
może się z Tobą nie zgodzić.


To nie jest moja opinia.

Cytat:
Batman i Superman zawsze byli popularni ale dopiero sukces AVENGERS
trochę zmienił historię kina która dzieje się własnie teraz.


Bzdura - historię kina zmienili Xmeni Singera.

Cytat:
A ten sukces oparty był
na zrobieniu solowych filmów o różnych postaciach a później półączeniu ich losów w jednym dużym filmie.


BZDURA. Patrz wyżej.
Cytat:

Tym śladem podąża teraz nawet King King


Tego filmu nie widziałem. Masz na BluRayu?

Cytat:
Obcy i Predator to trochę inna historia, bo wrąbali ich bezceremonialnie do jednego, w dodatku kiczowatego filmu Sad


Stary, poczytaj historię powstawania tego filmu.

Cytat:
Nolanowskie Batmany to jeszcze było coś oryginalnego ale Justice Leeague i próbowanie
naśladowania Marvela nie wychodzi Worner Bros już tak dobrze.


To nie Warner próbuje naśladować Marvela tylko Snyder nie umie zrobić dobrego filmu.

Cytat:
Kinowe uniwersum to nie tworzenie 5 części Batmana, tylko stworzenie
kilku postaci i mieszanie ich z konsekwencją w róznych produkcjach.


Batman nie powstał w pięciu częściach. Powstawało coś co miało być z zasady remakowane po trylogii danego twórcy. Tylko że Burton i Schumacher się wycofali albo im podziękowano.

Cytat:

Jesteś pewien że filmy o Mumii się do tego łapią? Wiesz już o czym mowa czy nadal będziesz uparcie
udawał, że nie rozumiesz o co mi chodzi?


To ty nie wiesz czym jest dane uniwersum i jakimi prawami się rządzi. MARVEL NIE ROBI NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM. Przykłady, które podałeś z mieszaniem się postaci, realizacją danej licencji na łamach np. seriali spinoffów itp. realizują wytwórnie od lat 90tych!

Cytat:
Jak Ci się aż tak bardzo nudzi to
podaj mi przykład filmu który działa na zasadzie: stwórzmy film o IronManie, Thorze, Kapitanie
a później zróbmy wspólny film a następnie znowu rozbijmy to na pojdyncze produkcje


Proszę bardzo:

Alien (cztery części --> AvP, AvPR --> dwie części Scotta)

Predator (dwie części --> AvP --> Predators)

Nightmare on Elm Street (siedem części --> FvJ --> Remake)

Piątek, trzynastego (dziesięć części --> FvJ --> Remake)


Cytat:
Freddy kontra Jason to zły przykład, bo nie miał wpływu na solowe filmy ani na nic.


To te same postacie realizowane przez to samo studio w ramach tych samych uniwersów, które są aktualizowane (BTW - to samo robi Marvel). Ale jak Ci to już nie pasuje to przypominam że PREDATORS to direct sequel do Predatora.

Cytat:
I bardzo dobrze. Idealnie. Wolę poczekać 15 lat na dobry film niż męczyć się z bajkami o bogach które wychodzą teraz.


Tak jak pisałem zobaczysz ale prędzej zrealizowane przez inne studio.

Cytat:
Przewidziałem to zresztą. Mówiłem, że tak będzie jak z Gwiezdnymi Wojnami.
Też dostaliśmy słabą trylogię gdzieś w okolicach 2000 roku a teraz produkowana jest nieco lepsza. O właśnie.
Przez kogo? Przez Disney Very Happy


Porównujesz filmy dla dzieci z horrorem? Czy wiesz jak trudno jest zrobić film o Obcym? Czy wiesz jak trudno jest zrobić film, który przestraszy? Nie wiesz bo nie masz pojęcia o realizacji filmów.
____________________________________
2017-12-28 14:17:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Co ty za przykłady podajesz, to są po prostu kontynuacje a nie żadne kinowe uniwersa, w ogóle nie rozumiesz o czym piszę więc tutaj kończę odpisywanie.
Powinienem już w momencie kiedy jako przykład "gości z supermocami" podałeś E.T.

Cytat:
Porównujesz filmy dla dzieci z horrorem? Czy wiesz jak trudno jest zrobić film o Obcym? Czy wiesz jak trudno jest zrobić film, który przestraszy? Nie wiesz bo nie masz pojęcia o realizacji filmów.


Dobrze że Ty masz Wink
Poza tym nie wiesz czym się zajmuję, jest możliwe że z tworzeniem na potrzeby filmów mam więcej wspólnego niż sobie wyobrażasz.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]


Ostatnio zmieniony przez Dill-On dnia 2017-12-28 14:53:59, w całości zmieniany 2 razy
2017-12-28 14:38:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
Powinienem już w momencie kiedy jako przykład gości z supermocami podałeś E.T.
Dobrze że Ty masz Wink
Poza tym nie wiesz czym się zajmuję, jest możliwe, że z tworzeniem na potrzeby filmów mam więcej wspólnego niż sobie wyobrażasz.


Ja pracowałem na planach kilku filmów i na co dzień operuję materiałami dostarczanymi przez filmowców, ale NIGDY bym o sobie nie powiedział że wiem jak zrobić film taki jak filmy Scotta, Camerona, Finchera czy Jeuneta.
____________________________________
2017-12-28 14:51:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ja też bym tego o tobie nie powiedział.

Jeżeli chodzi o przyszłość Obcego po kupnie Foxa przez Disney >>>
Neil Blomkamp nie planuje kręcić filmu o Obcym.
Dla mnie to kolejna dobra wiadomość Smile

https://screenrant.com/alien-5-neill-blomkamp-cancelled/

Ridley i Blomkamp skasowani.
Teraz chętnie poczekam nawet kilka lat... ale przynajmniej z nadzieją na dobry film. Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2018-01-03 06:50:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
Ja też bym tego o tobie nie powiedział.


I jak Ci poszło na avpgalaxy? Laughing



Obcy pójdzie w odstawkę ale na jak długi czas to się zobaczy po premierze The Predator.
____________________________________
2018-01-03 17:30:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



a poszło nieźle, było więcej dyskutujących niż dwie osoby i nikt nie miał dziecinnych urazów do nikogo przez co dyskusja nie przypominała karykatury.

Przy okazji - nie mówiłem, nigdy że odejdę z tego forum na zawsze.
Masz problem z rozumieniem słowa pisanego?

Wracajac do filmów, zaskoczeniem jest dla mnie że zauważam coraz więcej osób które sprzeciwiają się angażowaniu Blomkampa i bronią mojego ulubionego filmu - Obcego 3.

Byłem też przypadkiem na stronie sponsorowanej przez wspomnianego reżysera i jest tam info że jego wizja Obcego miała być oderwana od jakiejkolwiek z poprzednich części ale to się zmieniło gdy spotkał przypadkiem na swojej drodze Sigourney Weaver. Gdyby chciał realizować swoją "czystą" wizję to może bym nie kręcił nosem. Tak czy inaczej nie ma o czym już gadać, skoro już dał sobie spokój śpię spokojnie.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]


Ostatnio zmieniony przez Dill-On dnia 2018-01-04 16:10:36, w całości zmieniany 2 razy
2018-01-03 19:57:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
a poszło nieźle, było więcej dyskutujących niż dwie osoby i nikt nie miał dziecinnych urazów do nikogo przez co dyskusja nie przypominała karykatury.


Aaa to znaczy że w tym czasie zapostowałeś całą masę komentarzy i chociaż na jeden z nich ktoś odpowiedział. Laughing

Nie dziwię się że po swojej akcji jaką tu przeprowadziłeś z "zabieraniem zabawek z piaskownicy" szybko postanowiłeś wrócić.

Jakby nie było. Koniec o Tobie. Dalsze posty będą odnosiły się do topica.
____________________________________
2018-01-03 20:22:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB