Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Alien Covenant - Planeta Inzynierow
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961

Alien Covenant - Planeta Inzynierow

Dok do ktorego cumuje Juggernaut to jednoznacznie ta sama technologia. Ewidentnie i bez cienia watpliwosci. Lewitująca monumentalna biomechaniczna struktura. Okalajacy ja mur, swiatynia i miasto dookola to zupenie inna architektura. Budynki o ostrych krawędziach wydaja sie tu wrecz nie na miejscu.

Szczatki Space Jockeyow/Inzynierow na LV-426 byly tak stare ze az skamieniale, te z LV-223 rozpadaly sie jak stare mumie. Widac, ze mialy na karku stulecia, jesli nie tysiaclecia.

Moze David i Shaw przybywajac na planete Inzynierow trafiaja do swiata, ktory lata swojej swietnosci ma juz za soba. Dawna wiedza pozwalajaca inicjacjowac Genesis na nowych swiatach czy zaawansawane technologie konstrukcji biomechanicznych statkow i struktur poszly w zapomnienie. Pozostal dok-artefakt, swiadectwo chwaly i geniuszu przodkow. Mozliwe, ze teraz juz niezrozumialy, ale otoczony kultem. Kiedy po tysiacleciach gorwania nad metropolia budzi sie, cala spolecznosc gromadzi sie w oczekiwaniu. Powrot przodkow przynosi zaglade cywilizacji.
2017-05-16 09:14:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Biorąc pod uwagę agresję tych poprzednich inzynierów i różnice między nimi (wyglądali na zdrowszych i bardziej zaawansowanych technologicznie) coś musi być na rzeczy. Ci w Covenant wyglądali jakby czekali na zbawienie a otrzymali coś zupełnie innego. Agresja w stosunku do ludzi też może mieć podłoże w smutnej historii tej rasy.

Generalnie dla mnie cała ta nacja jest kiepsko zaprojektowana zarówno wizualnie jak i jako element Świata obcego. Xenomorph mimo że ma cechy ludzkie, czuć że jest nam... Obcy. A Planeta inżynierów? Wygląda bardzo ludzko. Ludzkie szaty. Ludzkie budowle. Ludzcy kosmici. Paradoksalnie dla mnie kładzie to wiarygodność.

Dlatego istnieje też szansa że twórcy filmów sami jeszcze nie wiedzą dokąd chcą to poprowadzić, chociaż akurat wątek Davida i Shaw jak dla mnie pociągnęli super i wygląda jakby był planowany przed napisaniem scenariusza do ostatniej części.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2017-05-16 20:56:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Też chciałbym aby pokazali inny charakter planety. Narobili mi nadziei wykorzystując w Prometeuszu stare projekty Gigera do Diuny i liczyłem, że zatopię się w tym klimacie na planecie inżynierów podziwiając zapierającą dech w piersiach biomechaniczną metropolię. Może choc trochę więcej dane będzie zobaczyć w wyciętych scenach?
Juggernaut dolatuje po koordynatach zgodnie z planem do celu, ale zwiad z Covenant znajduje go rozbitego wysoko w górach kilka kilometrów dalej. David napotkał na opór podczas ataku? Mam nadzieję, że coś tam jeszcze zobaczymy.
2017-05-17 08:16:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Suchy napisał:
Też chciałbym aby pokazali inny charakter planety. Narobili mi nadziei wykorzystując w Prometeuszu stare projekty Gigera do Diuny i liczyłem, że zatopię się w tym klimacie na planecie inżynierów podziwiając zapierającą dech w piersiach biomechaniczną metropolię. Może choc trochę więcej dane będzie zobaczyć w wyciętych scenach?
Juggernaut dolatuje po koordynatach zgodnie z planem do celu, ale zwiad z Covenant znajduje go rozbitego wysoko w górach kilka kilometrów dalej. David napotkał na opór podczas ataku? Mam nadzieję, że coś tam jeszcze zobaczymy.


Scena na planecie Inżynierów zawiera najlepsze ujęcia filmu. Tego przydałoby się więcej ale wątpię czy zobaczymy coś wartościowego w wyciętych scenach biorąc pod uwagę budżet całego filmu.

Poniżej przyzwoita jakość omawianej sceny:

https://www.youtube.com/watch?v=Z3B9laqLrLs
____________________________________
2017-06-07 11:41:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB