Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | U¯YTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMO¦CI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?
Ender




MODERATOR
Do³±czy³: 2002-03-19
Posty: 1102



Dill-On napisa³:
I tak bardzo ładnie to rozpisałeś, mi by się już nie chciało Laughing

Ogólnie filmy z serii "Obcy" trzymają mniej więcej równy, wysoki poziom. To niecodzienny przypadek jak na historię opowiedzianą w 4 filmach, kiedy często w wielu przypadkach płomień jakości gaśnie już w sequelu Wink
Ok, "Ressurection" powstało nieco na siłę, ale dajmy na chwilę temu spokój.
(...)


Filmy trzymają bardzo różny poziom. I warsztatowo i jeśli chodzi o scenariusz i akcję.
IMHO:
Alien i Alien3 chyba są najlepiej nakręcone.
Aliens ma najfajniejszÄ… akcjÄ™.
Alien4 - ma ładną scenografię, ale jest "cukierkowy"...

IMHO - albo Alien (+ ew. Aliens) albo całość... Razz Zresztą, nowy film jeśli skasuje 3 i dalsze to zrobi dobrze dla uniwersum Smile

Alien 3 - fajny, jako odrębna historia w tym świecie a nie kontynuacja losów Ripley...

dobra, z mojej strony na ten temat koniec - to jest fajne do gadania przy piwie (i tak każdy ma swoje zdanie i je na siłę udowadnia) Smile
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2015-02-26 08:34:48
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



No nie wiem czy tak dobrze. Akurat to jest moja ulubiona część (Alien3).

ALIENS jest dla mnie zbyt "baśniowe". Dużo akcji, obcy jako robak, na końcu przeżywa najbardziej dzielny żołdak, główna bohaterka i dziewczynka bla bla bla, Fincher się z tym rozprawił od razu Very Happy wprowadzając widza w mroczny nastrój. Głównym zadaniem dziewczynki jest wydawać dźwięk otwieranej klatki piersiowej podczas sekcji, a Obcego (jednego!) do kasowania przerażonych ludzi.

"Ressurection" cukierkowe? To mocne określenie. Ja zawsze mówiłem, że to najmocniej komiksowa część, uwielbiam zeszyty z Obcym ale niektóre są "przesadzone". Tak jak sklonowanie Ripley Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-26 09:11:38
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111



Dill-On napisa³:
No nie wiem czy tak dobrze. Akurat to jest moja ulubiona część (Alien3).

ALIENS jest dla mnie zbyt "baśniowe". Dużo akcji, obcy jako robak, na końcu przeżywa najbardziej dzielny żołdak, główna bohaterka i dziewczynka bla bla bla, Fincher się z tym rozprawił od razu Very Happy wprowadzając widza w mroczny nastrój. Głównym zadaniem dziewczynki jest wydawać dźwięk otwieranej klatki piersiowej podczas sekcji, a Obcego (jednego!) do kasowania przerażonych ludzi.

"Ressurection" cukierkowe? To mocne określenie. Ja zawsze mówiłem, że to najmocniej komiksowa część, uwielbiam zeszyty z Obcym ale niektóre są "przesadzone". Tak jak sklonowanie Ripley Smile





Aliens wprowadziło przynajmniej nowe rzeczy do uniwersum,i to Aliens jest tą najbardziej popularną częścią,to głównie po niej zaczeły powstawać różne komiksy,gry i inne bardziej lub mniej kreatywne rzeczy.

Aliens to był nowy krok,Alien 3 to powrót i gorsze wykonanie pierwszej części.Już A3 zaczął mieć mieszane wręcz recenzję i fani nie byli tak zachwyceni filmem jak dwoma pierwszymi.

Ja wcale tej baśniowości nie widzę w Aliens,widzę charyzmatycznych marines(z kultowymi tekstami) którzy są wrzuceni w coś o czym nigdy nie śnili.Bojowo nastawieni pewni siebie stali się zwyczajnym mięchem dla perfekcyjnych istot.
Do tego świetna muzyka,klimatyczna lokacja i efekty.

A3 był dla mnie podróbką Aliena 1,historia nie była satysfakcjonująca,postacie nudne,a sam alien i efekty okropne w porównaniu z pierwszymi filmami.



"Ressurection" idealnie określiłeś,to był komiksowy i przesadzony film.
2015-03-05 16:35:46
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB