Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | U¯YTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMO¦CI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Nastêpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111

Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?

Pytanie do was,czy jest gdzieś jakaś oficjalna informacja dotycząca tego czy filmy Alien vs Predator należą do kanonu.Bo widzę niektórych ludzi piszących że wszystkie filmy z Alienem i Predatorem są powiązane,że AvP to takie prequele itd.
2015-02-19 14:02:32
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Do³±czy³: 2003-02-26
Posty: 1241



AVP (film) to D N O ! Nie ma, nie istnieje!

jakie było pytanie? Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadz± ciê do swojego poziomu a potem pobij± do¶wiadczeniem.
2015-02-19 22:05:35
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Nie.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-19 22:08:41
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



Z tymi filmami (książkami, komiksami, grami, seriami zabawek...) jest tak, iż chyba o żadnym z tych tytułów nie można powiedzieć, że jest kanoniczny, poza oczywiście Pierwszą częścią. Kolejne odsłony to odmienne wizje odmiennych twórców, nierzadko nie do końca spójne z poprzednimi. Więc każdy raczej decyduje o swoim kanonie, tak mniemam (i raczej niewielu tutaj zalicza do niego filmowe AVP... Wink).
Nie ma nic oficjalnego na ten temat. A gdyby coś takiego istniało, niewiele by to raczej zmieniło.
____________________________________
Peace Love Empathy
2015-02-19 22:32:03
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339

Re: Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?

Adorianu666 napisa³:
Pytanie do was,czy jest gdzieś jakaś oficjalna informacja dotycząca tego czy filmy Alien vs Predator należą do kanonu.Bo widzę niektórych ludzi piszących że wszystkie filmy z Alienem i Predatorem są powiązane,że AvP to takie prequele itd.


Ehhh...

http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_vs._Predator

Alien vs. Predator (also known as Aliens vs. Predator, abbreviated AvP) is a science fiction horror franchise spanning several media. The series is a crossover between the Alien and Predator franchises. The franchise, which depicts the two species as being in conflict with one another, includes feature films, comics, novels, and computer/video games. There have been two Alien vs. Predator films, both critically panned.

Czy to było takie trudne czy nie znasz języka angielskiego w stopniu podstawowym? Laughing
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-02-20 15:21:44
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111

Re: Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?

Zoltan Keresz napisa³:
Adorianu666 napisa³:
Pytanie do was,czy jest gdzieś jakaś oficjalna informacja dotycząca tego czy filmy Alien vs Predator należą do kanonu.Bo widzę niektórych ludzi piszących że wszystkie filmy z Alienem i Predatorem są powiązane,że AvP to takie prequele itd.


Ehhh...

http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_vs._Predator

Alien vs. Predator (also known as Aliens vs. Predator, abbreviated AvP) is a science fiction horror franchise spanning several media. The series is a crossover between the Alien and Predator franchises. The franchise, which depicts the two species as being in conflict with one another, includes feature films, comics, novels, and computer/video games. There have been two Alien vs. Predator films, both critically panned.

Czy to było takie trudne czy nie znasz języka angielskiego w stopniu podstawowym? Laughing


To nic nie mówi.
Na necie sÄ… dyskusje
albo takie tworzone linie czasowe

http://letterboxd.com/mook/list/alien-predator-timeline/

gdzie ludzie przedstawiają chronologicznie wydarzenia z wszystkich filmów,układając je w jedną całość sugerując że wszystkie te filmy są ze sobą powiązane przez AvP,że różne elementy przeplatające się w różnych filmach stworzyły tak jakby wspólne uniwersum.I tu moje pytanie czy gdzieś było jakieś oficjalne stanowisko w tej kwestii.Po to bym mógł je przedstawić osobom które upierają się że teraz wszystkie filmy są powiązane a nie że są całkowicie osobnym bytem(jak filmy z Predatorem i filmy z Obcym).
2015-02-20 22:14:21
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



Jak już mówiłem, w tej kwestii nie zostało powiedziane nic oficjalnego, i w istocie jest to bez znaczenia. To nie jest ściśle związana ze sobą seria, jak Władca Pierścieni, Harry Potter, czy Gwiezdne Wojny. Sequele i prequele rządzą się trochę innymi prawami, i raczej dają widzowi wolność wyboru swojego kanonu (na szczęście!).
Tego typu dyskusje pozostaną nierozwiązane, ponieważ owa kanoniczność zależy od "widzimisię" każdego z nas.
____________________________________
Peace Love Empathy
2015-02-21 00:24:00
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339

Re: Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?

Ehhh...

Uniwersum Obcego składa się na: Obcy: 8PN, Obcy: DS, Obcy 3, Obcy 4, Prometeusz

Uniwersum Predatora składa się na: Predator, Predator 2, Predators

Filmowe uniwersum AVP składa się na: AvP, AvP:R

Wszystko zaczęło się od nawiązania do Obcego w końcowych scenach Predatora 2, gdzie widać czaszkę obcego na ścianie. Jakiś geniusz wpadł na pomysł - zróbmy komiks gdzie dwa kosmiczne potwory będą się naparzać wzajemnie.

I tak rozpoczęło się istnienie franczyzy AvP która opiewa na setki komiksów, książek, kilka gier i dwa filmy kinowe.

Zatem AvP nie jest ani kanoniczne w stosunku do serii o Obcym ani o Predatorze - istnieje oddzielnie.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-02-21 05:15:03
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Do³±czy³: 2002-03-14
Posty: 1813

Re: Czy Alien vs Predator jest kanoniczne?

Zoltan Keresz napisa³:
Wszystko zaczęło się od nawiązania do Obcego w końcowych scenach Predatora 2, gdzie widać czaszkę obcego na ścianie. Jakiś geniusz wpadł na pomysł - zróbmy komiks gdzie dwa kosmiczne potwory będą się naparzać wzajemnie.


Bzdura.

Wszystko zaczęło się od nabycia praw do publikowania komiksu Aliens oraz Predator, które od Foxa zakupił Dark Horse. Pojawiły się pierwsze osobne serie - komiksy Aliens (seria 1, znana też jako Aliens, Vol. 1) w 1988 oraz Predator (seria 1, znana później jako Predator: Concrete Jungle) w 1989. Serie były tak popularne, że uzyskały swoje kolejne odsłony. Aliens (seria 2) ukazała się już w 1989 roku. I to właśnie tam w zeszycie nr 2 (grudzień 1989) w sekcji "listy od czytelników" pojawiają się dwie wzmianki o nadchodzącym komiksie Aliens vs. Predator. Niejaki Brent Simons jako pierwszy zapytał się nieśmiało: "Czy to prawda, że planujecie wydanie miniserii Aliens vs Predator?"

Skąd miał tę informację? Nie wiadomo. Podobno pod koniec lat 80' na jednym z konwentów komiksów, na którym komentowano nowe popularne serie Dark Horse'a ktoś zaproponował aby oba komiksy połączyć. Faktem jest, że w tym samym numerze redakcja mu odpowiedziała, iż Phil Norwood i Karl Story już pracują nad preludium do miniserii.

Istnieje możliwość, iż dyskutowano na ten temat jeszcze wcześniej na łamach komiksu Predator (seria 1), ale tego nie jestem w stanie zweryfikować bo nie mam dostępu do oryginalnych skanów z "listami od czytelników".

A więc - NIE.

Film nie był pierwszy i nie zainspirował powstania komiksu. Pierwszy był komiks, który najprawdopodobniej zaproponowali fani.
____________________________________
2015-02-21 09:19:32
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111



Galeandir napisa³:
Jak już mówiłem, w tej kwestii nie zostało powiedziane nic oficjalnego, i w istocie jest to bez znaczenia. To nie jest ściśle związana ze sobą seria, jak Władca Pierścieni, Harry Potter, czy Gwiezdne Wojny. Sequele i prequele rządzą się trochę innymi prawami, i raczej dają widzowi wolność wyboru swojego kanonu (na szczęście!).
Tego typu dyskusje pozostaną nierozwiązane, ponieważ owa kanoniczność zależy od "widzimisię" każdego z nas.


Ok,to mi wystarczy.
2015-02-21 16:21:36
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Do³±czy³: 2010-07-09
Posty: 88



Prometeusz jest kanoniczny? Czy to odrębne uniwersum?
2015-02-23 16:27:52
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



fakk3 napisa³:
Prometeusz jest kanoniczny? Czy to odrębne uniwersum?


Skoro za "8PN" i "Prometeusza" odpowiada ten sam reżyser to tak - "Prometeusz" jest kanoniczny. "Prometeusz" nawiązuje do "8PN" w wielu aspektach - choćby poprzez wizerunek obcego i twarzołapa na muralach.


____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-02-24 23:43:31
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Skoro za "8PN" i "Prometeusza" odpowiada ten sam reżyser to tak - "Prometeusz" jest kanoniczny.


Idąc tym tokiem rozumowania "Gladiator" też jest kanoniczny. I "Blade Runner".

Cytat:
"Prometeusz" nawiÄ…zuje do "8PN" w wielu aspektach


Coś mi się wydaje, że to nie jest wystarczający powód. No nie wiem, ale mam wrażenie że do Ósmego Pasażera nawiązuje sporo niekanonicznych rzeczy z Alienem. Może dlatego, że są w nich Alieny. Bardziej nawiązywać się nie da.

Hejka, czy ta gra jest kanoniczna?



Nawiązuje trochę do pierwszego Obcego bo może jest w niej Obcy?
Hm?

Ta figurka nawiązuje do ALIENS, wrzućmy ją do kanonu.



Ogólnie ten temat można było zamknąć po wypowiedzi:

Galeandir napisa³:

Tego typu dyskusje pozostaną nierozwiązane, ponieważ owa kanoniczność zależy od "widzimisię" każdego z nas.




Ridley Scott nie ma wyłączności na Obcego, jest współtwórcą pierwszego filmu ale postać zaprojektował Giger, a scenariusz stworzył Dan O'Bannon. Nie ma jednego słusznego twórcy tego uniwersum. Ja to w ogóle bardziej chyba szanuję scenarzystów aniżeli reżyserów, według mnie to oni tworzą najbardziej podstawowy element filmu, ale to już materiał na inny temat.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-25 01:01:28
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



Cytat:
Idąc tym tokiem rozumowania "Gladiator" też jest kanoniczny. I "Blade Runner".


Idąc twoim tokiem rozumowania "Titanic" i "Avatar" również.

Cytat:
Coś mi się wydaje, że to nie jest wystarczający powód. No nie wiem, ale mam wrażenie że do Ósmego Pasażera nawiązuje sporo niekanonicznych rzeczy z Alienem. Może dlatego, że są w nich Alieny. Bardziej nawiązywać się nie da.


Dzień w którym nie wkleję komuś czegoś z wikipedii jest dniem straconym.

"Prometheus, an indirect prequel to Alien released in 2012, is also related. (...)

According to Scott, although the film shares "strands of Alien's DNA, so to speak", and takes place in the same universe, Prometheus explores its own mythology and ideas. So, Prometheus, while canon, does not count as an installment in the Alien franchise, but rather as a spin-off or an indirect prequel."

http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_(franchise)#Spin-offs

Zatem "Prometeusz" jest kanoniczny.

Cytat:
Hejka, czy ta gra jest kanoniczna?


Cytat:
Nawiązuje trochę do pierwszego Obcego bo może jest w niej Obcy?
Hm?


Cytat:
Ta figurka nawiązuje do ALIENS, wrzućmy ją do kanonu.


Czasami wydaje mi się, że myślenie nie jest mocną stroną użytkowników tego forum.

Cytat:
Ridley Scott nie ma wyłączności na Obcego, jest współtwórcą pierwszego filmu ale postać zaprojektował Giger, a scenariusz stworzył Dan O'Bannon. Nie ma jednego słusznego twórcy tego uniwersum. Ja to w ogóle bardziej chyba szanuję scenarzystów aniżeli reżyserów, według mnie to oni tworzą najbardziej podstawowy element filmu, ale to już materiał na inny temat.


Bo franczyza Obcego powstała wysiłkiem wielu ludzi. Umownie przyjmujemy, że za film odpowiada w dużej mierze reżyser.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-02-25 07:27:33
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Wikipedia Very Happy Very Happy Very Happy

Cytat:

Idąc twoim tokiem rozumowania "Titanic" i "Avatar" również.


Chyba jednak nie. Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-25 11:15:15
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Rublev
Crudelitas est nomen relativum



Cannon fodder
Do³±czy³: 2012-05-26
Posty: 3



Wszystko zależy od tego, co kto rozumie poprzez słowo "kanon".

Dla "konserwatywnego" fana Obcego, jest to pojęcie (a przynajmniej z mojego punktu widzenia) obejmujące tylko i wyłącznie oryginalne cztery filmy i nic poza nimi. Reszta utworów z Obcym to jedynie "rozszerzone uniwersum", dodatkowe i niepowiązane fabularnie utwory. Niektórzy nawet nie akceptują czwartej części do kanonu, czasem nawet trzeciej. Ale ja jako kanon traktuję wszystkie cztery oryginalne filmy, może z lekkim dystansem do "Przebudzenia".

"Prometeusz" budzi największe kontrowersje i w zasadzie każdy widz ma własne stanowisko względem jego kanoniczności. Dla mnie ten film absolutnie nie jest częścią uniwersum Obcego, jedynie "wariacją na temat", dziełem inspirowanym.

Natomiast obydwa filmowe AvP nie są w żadnym wypadku powiązane z filmami z serii Aliens czy też o Predatorze. Są to jedynie filmy oparte na zasadzie "co by było, gdyby...". Po prostu inna bajka z tymi postaciami. Drobne nawiązania takie jak postać Weylanda i jego korporacji stanowią jedynie coś w rodzaju "smaczków", mających nasuwać skojarzenie z oryginalnymi filmami.

Wszelkie gry, książki i komiksy tym bardziej nie mieszczą się w kanonie. Aczkolwiek, jak pisałem, każdy fan może mieć swoją własną definicję kanonu. W swoim prywatnym kanonie można łączyć fabuły tych różnych historii; ja jednak twardo trzymam się czterech oryginalnych filmów i nie akceptuję w kanonie niczego oprócz nich.
____________________________________
Na ziemi, co zawsze pod wod±, lub ¶niegiem
S± drogi, po których nikt prawie nie chodzi.
Tam wariat siê czasem przesunie po niebie
Do ludzi na ³odzi
Wo³aj±c, ¿e leci,
A oni chwytaj± go w sieci.
2015-02-25 19:41:21
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Ja się podpisuję pod powyższą wypowiedzią w 100%.
Od początku do końca to również moje zdanie Smile

To zabawne uczucie czytając cudze słowa, które brzmią tak jakby były moje.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-25 20:36:52
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



Rublev napisa³:
"Prometeusz" budzi największe kontrowersje i w zasadzie każdy widz ma własne stanowisko względem jego kanoniczności. Dla mnie ten film absolutnie nie jest częścią uniwersum Obcego, jedynie "wariacją na temat", dziełem inspirowanym.


Mógłbyś wyjaśnić dlaczego tak uważasz?
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-02-25 21:30:53
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Rublev
Crudelitas est nomen relativum



Cannon fodder
Do³±czy³: 2012-05-26
Posty: 3



Myślę, że część fanów Obcego zapewne podziela moje stanowisko w kwestii kanoniczności tego filmu. I mam nadzieję, że administracja wybaczy mi pewne odstąpienie od tematyki tego wątku.

Postaram się to ująć w kilku punktach. Potraktuję to ogólnikowo i bez dokładniejszych opisów, żeby nie zapychać tematu. Zawsze można pogadać o tym w innym dziale, chociaż zapewne rozegrały się już tam liczne batalie z powodu najnowszego filmu Scotta.

1) "Prometeusz" zawiera fakty sprzeczne i niespójne z uniwersum "Aliens". Zaczynając od zagmatwanych losów i lokalizacji Derelicta oraz księżyca LV-223, poprzez wręcz gigantyczną zmianę wizerunku Space Jockeya, na jakiejś cudacznej ingerencji w losy ludzkości kończąc. Jak mawia Max Kolonko: "To się nie dodaje!"

2) "Prometeusz" przedstawia tematykę odmienną i niepasującą do koncepcji filmów o Obcym. Sama tematyka oczywiście nie świadczy o kanoniczności, jednak w tym wykonaniu ma na nią duży wpływ. Bladzi ludzie w pelerynach oraz ich egzystencjalne motywy nie są spójne z koncepcją filmów o Obcym.

3) Sprzeczne są wypowiedzi Scotta, który raz twierdzi, że "Prometeusz" jest prequelem, raz że nie jest, potem jeszcze inaczej... Zmienia on poglądy częściej niż ja pościel Wink Jest to już dowód na niepewną kanoniczność tego filmu.

4) "Prometeusz" przedstawia odmienne realia uniwersum, niż to z "Aliens". Technologie przedstawione w tym filmie wydają się wyprzedzać technikę ze starych filmów o wiele lat, a przecież akcja rozgrywa się kilka dekad wcześniej. Futurystyczne hologramy, wszelkie wypasione bajery używane przez astronautów, ich obcisłe kombinezony... Mimo pewnych podobieństw, odstają one od wizerunku tego typu technologii znanych nam ze starych filmów. Wiem, że w grę wchodzi kwestia postępu efektów specjalnych, ale ten fakt pozostaje faktem.

5) "Prometeusz" szarga dobre imię sagi o Obcym. To jest moją prywatną opinia, podobnie jak niektórzy fani sądzą o "Przebudzeniu" czy też niemal wszyscy o "AvP".

6) "Prometeusz" jest filmem tak nielogicznym, głupim i niedopracowanym, że bojkotuję go jako część Sagi. Również jest to moja prywatna opinia, jednak biorąc pod uwagę indywidualność pojęcia kanonu, wymienię i to.

7) Obecność SJ, Derelicta, androidów czy też wielu innych motywów nie stanowi o tym, że film jest częścią Sagi. Przecież w "AvP" były Ksenomorfy i postać Weylanda, a mimo to widzowie nie traktują tego filmu jako prequela sagi.

Wszystko to sprawia, że "Prometeusz" jest moim zdaniem jedynie filmem inspirowanym Sagą i nie powinien być traktowany jako jej prequel. Aczkolwiek wymienione przeze mnie kwestie są na tyle złożone, że można by pisać całe artykuły na ten temat.
____________________________________
Na ziemi, co zawsze pod wod±, lub ¶niegiem
S± drogi, po których nikt prawie nie chodzi.
Tam wariat siê czasem przesunie po niebie
Do ludzi na ³odzi
Wo³aj±c, ¿e leci,
A oni chwytaj± go w sieci.
2015-02-25 22:54:10
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



I tak bardzo ładnie to rozpisałeś, mi by się już nie chciało Laughing

Ogólnie filmy z serii "Obcy" trzymają mniej więcej równy, wysoki poziom. To niecodzienny przypadek jak na historię opowiedzianą w 4 filmach, kiedy często w wielu przypadkach płomień jakości gaśnie już w sequelu Wink
Ok, "Ressurection" powstało nieco na siłę, ale dajmy na chwilę temu spokój.

Ja mam taką teorię, że "Prometeusz" faktycznie miał być prequelem, ale później plany "nie wypaliły" i albo specjalnie, albo przez przypadek scenariusz się trochę zmienił. Nikt do końca nie wytłumaczył dlaczego, ale z premedytacją - zamieszanie jest do dzisiaj, a im więcej się o czymś mówi, tym więcej hajsu to zarabia Wink

Dlatego Scott sam się gubi w zeznaniach. Moim zdaniem jednak nie chcę żeby nazywać to częścią sagi Obcy, bo trochę się "rozjechały" obie hisotorie.

Pomijając te moje teorie które mogą, chociaż nie muszą mieć wiele wspólnego z prawdą - Prometeusz to za słaby film na wpisanie go do kanonu. Jako osobny twór SF jest nawet niezły, ale do oryginalnej serii z Obcym nie ma podjazdu. Tyle.

Jest mocno niespójny. Nawet ze względu na inną technologię, o czym już pisano wyżej.

Dajmy spokój już temu tematowi, są ciekawsze rzeczy do robienia Very Happy
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-25 23:38:10
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Nastêpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB