Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | U¯YTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMO¦CI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nastêpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: New ALIEN Movie?
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111



"Jestem przekonany, że kolejna część wniesie wiele nowości do serii."

Taką świeżość wprowadził właśnie Aliens,Alien 3 to była powtórka z Ósmego Pasażera w dodatku w o wiele słabszym wydaniu według mnie.Plus nie mogę do dziś przeboleć tego Aliena zrobionego w CGI kiedy taki Alien lepiej się prezentuje i bardziej realnie w 1 części albo w Aliens.No i już nie wspomnę o postaciach,ci więźniowie w przeciwieństwie do marines z tymi swoimi kultowymi tekstami wypadli dla mnie nudno.I bezsilność tez towarzyszyła nam w filmie Aliens kiedy obserwowaliśmy jak super uzbrojeni i wyszkoleni marines są niczym w starciu z idelaną maszyną do zabijania.No i widz mógł się tu bardziej przejmować losem bohaterów,nie byli jak to w zwyczajnych horrorach tylko mięsem do zabicia(mimo iż byli żołnierzami) i niczym więcej.Takie miałem odczucia w 1 i 2 części.



"A mnie już wisi czy będzie to kino familijne i czy wymaże Obcego 3 czy nie. Chcę tylko dobrego filmu z Obcym, dobrego autora zdjęć i przyzwoity scenariusz!"


Otóż to Smile
2015-02-19 13:40:49
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Do³±czy³: 2011-11-26
Posty: 112



Adorianu666 napisa³:
Nie mogę do dziś przeboleć tego Aliena zrobionego w CGI

Drobne sprostowanie: Obcy w Alien 3 nie był CGI. Poza tym, co kto lubi.
Jeżeli film będzie w zupełności odcięty od poprzedniej serii, to niech robią co chcą. W takim wypadku czekam bez zbędnego marudzenia.
____________________________________
Peace Love Empathy
2015-02-19 15:03:30
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111



Galeandir napisa³:
Adorianu666 napisa³:
Nie mogę do dziś przeboleć tego Aliena zrobionego w CGI

Drobne sprostowanie: Obcy w Alien 3 nie był CGI. Poza tym, co kto lubi.
Jeżeli film będzie w zupełności odcięty od poprzedniej serii, to niech robią co chcą. W takim wypadku czekam bez zbędnego marudzenia.


Ok,przeczytałem,rzeczywiście nie było CGI.Mimo to niektóre sceny z alienem wyglądały fatalnie,okropnie wręcz,przez to nigdy nie mogłem do końca wczuć się w film tak jak w poprzednie części

https://www.youtube.com/watch?v=Qi7aQ8f7oyw

Widzę że nie ja jeden mam taką opinię

"CGI or not, alien looked TERRIBLE. His color and shadows don't match surroundings at all, just terrible to watch. Only couple of good looking scenes, one when alien approaches Ripley for the first time and smells her, and when it dies. Everything else is complete shit. Don't know reasons why they did it, but the result is more than disappointing."


Dokładnie jak w tym komentarzu,otoczenie takie a oświetlenie na alienie zupełnie inne a sposób w jaki się poruszał bił sztucznością.



"Believe it or not i think the alien puppet killed the realism of alien 3 why couldnt the studio just find a way to make the actor inside the suit to move more efficient, because the alien effect is so fake Sad"


Więc co kto lubi...
2015-02-19 15:44:08
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Widziałem dzisiaj fragment "Chappie".

Wszystkie filmy Blomkampa mają te wspólne cechy:

- piaszczyste, słoneczne plenery (Blomkamp jest z RPA)
- getto/udręczona mniejszość/żyjący poza prawem
- elementy humorystyczne

Pamiętacie ten żart, że Vasquez zgodziła się na misję w ALIENS bo ktoś jej powiedział o Obcych, a ona myślała że chodzi o imigrantów? Embarassed Był już Alien na antarktydzie, może czas na Obcego na pustyni?
Stawiam na to, że będzie co najmniej jedna postać mówiąca z akcentem i sypiąca śmiesznymi zdaniami.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-21 10:35:32
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Do³±czy³: 2012-07-27
Posty: 111



Dill-On napisa³:
Widziałem dzisiaj fragment "Chappie".

Wszystkie filmy Blomkampa mają te wspólne cechy:

- piaszczyste, słoneczne plenery (Blomkamp jest z RPA)
- getto/udręczona mniejszość/żyjący poza prawem
- elementy humorystyczne

Pamiętacie ten żart, że Vasquez zgodziła się na misję w ALIENS bo ktoś jej powiedział o Obcych, a ona myślała że chodzi o imigrantów? Embarassed Był już Alien na antarktydzie, może czas na Obcego na pustyni?
Stawiam na to, że będzie co najmniej jedna postać mówiąca z akcentem i sypiąca śmiesznymi zdaniami.


Wszystkie filmy Blomkampa byly jego.On tworzył wizję świata tak jak napisaleś na podobieństwo lub inspirując się RPA.W przypadku nowego filmu Alien będzie inaczej,bo to nie jest jego uniwersum,będzie musiał się dostować do stworzonego już świata.Więc zobaczymy co zrobi już z czyimś gotowym i wykreowanym już światem,i co doda od siebie(I myśle że zrobi to świetnie).

Ja jestem optymistycznie nastawiony,dla mnie news roku ;P
2015-02-21 16:34:07
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Do³±czy³: 2010-07-09
Posty: 88



Gdzieś czytałem, że Alien 5 ma nawiązywać fabularnie do jednocześnie wychodzącego Prometeusza 2. Nie są to wg. mnie dobre informacje. Widocznie Fox chce zespolić oryginalną serię z tym, co popełnił RS.
2015-02-23 08:44:21
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Do³±czy³: 2002-03-19
Posty: 1102



http://www.comingsoon.net/movies/trailers/413935-neill-blomkamps-alien-sequel-will-give-ripley-a-proper-ending#/slide/1
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2015-02-26 08:35:29
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Będzie alternatywne zakończenie? Może i dobrze.
Fani będą wybierali swoją wersję. Od razu będzie widać, czy ktoś woli w Obcym mrok czy akcję, bo po Neilu tego się spodziewam. Dużo akcji i śmieszkowania. Ja już zaklepuję oryginalną trójkę Finchera Laughing
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-26 09:13:10
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Do³±czy³: 2002-03-14
Posty: 1813



Wygląda na to, że ulubiony film Suchego faktycznie idzie w odstawkę:

http://www.theguardian.com/film/2015/feb/26/alien-neill-blomkamp-sigourney-weaver
____________________________________
2015-02-26 17:41:47
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



I mój. Mój też ulubiony! W całej historii kinematografii!

Ale jestem spokojny. Myślałem, że taka nowina by mnie zdenerwowała. Wręcz przeciwnie. Czekam na ten wspaniały owoc, na to filmowe dzieło! Niektórzy może w końcu docenią trzecią część Laughing

W ogóle to mam pomysł na tytuł tego filmu: ALIENS: COLONIAL MARINES - THE MOVIE
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-26 17:57:48
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Do³±czy³: 2002-03-14
Posty: 1813



Przyszłoś jest smutnie przewidywalna:


"Masz już kolekcję blu ray Obcego? Na pewno nie taką jak ta. Czy wiesz że od teraz Obcy 3 i AR nie istnieją? KUP PRAWDZIWĄ TRYLKOGIĘ NA BLU RAY.

rok później

Masz prawdziwą kolekcję Blu Ray Obcego? ALE NIE TAKĄ JAK TA. KUP PRAWDZIWĄ TRYLOGIĘ OBCEGO NA BLU RAY - W 3D!!!

rok później

Od teraz sam decydujesz co jest kanoniczne a co nie! Kup OSTATECZNIE OSTATECZNĄ WERSJĘ Obcego na Blu ray - wszystkie filmy z obcym plus obrazy Finchera i Jeuneta.

rok później

Obcy w dwóch wymiarach? Dodaj trzeci!!! Wszystkie filmy z OSTATECZNIE OSTATECZNEJ WERSJi OBCEGO teraz w 3d!!!

rok później

Poznaj prawdziwy smak biomechanicznego terroru nowej wersji blu ray - ALIEN FOREVER uwzględniającej obie częsci Prometeusza!!!

rok później

ALIEN FOREVER w 3d? Oczywiście!!! Tylko dla was jako bonus zamieszczamy również wersje pod zakrzywione telewizory!!!"
____________________________________
2015-02-26 18:21:31
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Do³±czy³: 2010-06-29
Posty: 83



A już sądziłem, że jest nadzieja na coś ciekawego. Co za głupota...

Chyba jeszcze nigdy w historii kina nie było tak debilnego pomysłu żeby usuwać film, który jest już klasykiem i robić ciąg dalszy od nowa. To tak jakby nagle ktoś postanowił usunąć "Powrót Jedi" i zrobić coś innego. Jeszcze gdyby "Alien3" był słabym filmem albo jakimś X-klasowym crapem to bym zrozumiał, ale trójeczka to świetny film miażdżący klimatem, genialną kolorystyką, muzyką i najlepszym zakończeniem trylogii.

Od teraz ten nowy alien to już dla mnie tylko ciekawostka w stylu "Alien: Resurrection" czy "Prometheus". Szkoda.
2015-02-26 20:04:12
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Do³±czy³: 2003-07-12
Posty: 337



wedlug mnie szkoda bylo tak konczyc aliens jak to fincher zrobil w trojce (smierc hicksa i newt) i fajnym rozwiazaniem w czworce mogloby byc zrobienie z calej trojki snu - np. ripley budzi sie z hibernacji i kontynuujemy dwojke juz z zyjacym hicksem i newt (jak to pewnie bloomkamp teraz zrobi). niestety po popelnieniu czworki juz nie da sie tego rozwiazac wraz zachowaniem ciaglosci. i to mnie wlasnie gryzie, ze wyrzuca do klopa 2 czesci (czworki mi nie szkoda, ale trojki juz tak - bede ja traktowal jak sen Ripley, a czworka moze nie istniec) Smile
2015-02-26 20:23:10
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
trójeczka to świetny film miażdżący klimatem, genialną kolorystyką, muzyką i najlepszym zakończeniem trylogii.


Prawda? Prawda?
Ostatnio oglądałem sobie nawet z samego rana dla przypomnienia "trójkę" i mógłbym każdą scenę opisać w kilku zdaniach, wymieniając co jest w niej wartego pochwały lub przynajmniej uwagi. Od kolorów, zdjęć, po scenerie, grę aktorską i szczegóły jak np. granie "kawą" podczas rozmowy Clemensa z bodajże Aaronem. Wiem, wiem... że mogę brzmieć teraz jak fanatyk, ale jak ktoś mi mówi że to jest słaba część, to ciężko mi zrozumieć taką osobę - mówiąc delikatnie.

A spotkałem się z opiniami, że ten film (Alien3) nie powinien nawet powstać!!! Już nie mówię tu o polskich widzach tylko. Dla mnie to jest zupełnie niezrozumiałe.

[EDIT]

Śmierć Newt i Hicksa dla mnie akurat było genialnym posunięciem, ale nie rozgrzebujmy tego - to już potrafię zrozumieć, że można mieć inne zdanie Wink

Według mnie od czasów Alien3 jest coraz gorzej, z każdym filmem.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-26 20:25:41
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Telenoweli ciąg dalszy - jednak nie będzie cofania "trójki" i "czwórki"

http://www.avpgalaxy.net/2015/02/26/blomkamp-not-trying-to-undo-alien-3-alien-resurrection/

[EDIT]

Fragment wywiadu z Neil'em Blompkamp'em...

- Do you feel you f*cked up Elysium?

A little bit.

- What would you have done differently?

I feel like, ultimately, the story is not the right story. I still think the satirical idea of a ring, filled with rich people, hovering above the impoverished Earth, is an awesome idea. I love it so much, I almost want to go back and do it correctly. But I just think the script wasn’t… I just didn’t make a good enough film is ultimately what it is. I feel like I executed all of the stuff that could be executed, like costume and set design and special effects very well. But, ultimately, it was all resting on a somewhat not totally formed skeletal system, so the script just wasn’t there; the story wasn’t fully there."

Więcej: http://uproxx.com/movies/2015/02/neill-blomkamp-elysium-alien/
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-26 22:56:30
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Do³±czy³: 2002-03-14
Posty: 1813



johnny napisa³:
wedlug mnie szkoda bylo tak konczyc aliens jak to fincher zrobil w trojce (smierc hicksa i newt) i fajnym rozwiazaniem w czworce mogloby byc zrobienie z calej trojki snu - np. ripley budzi sie z hibernacji i kontynuujemy dwojke juz z zyjacym hicksem i newt (jak to pewnie bloomkamp teraz zrobi). niestety po popelnieniu czworki juz nie da sie tego rozwiazac wraz zachowaniem ciaglosci. i to mnie wlasnie gryzie, ze wyrzuca do klopa 2 czesci (czworki mi nie szkoda, ale trojki juz tak - bede ja traktowal jak sen Ripley, a czworka moze nie istniec) Smile


IMO coś podobnego chciał przyszykować Cameron ze Scottem gdy dogadywali się odnośnie Obcego 5 w 2003 r. Zresztą w Avatarze pozostały tego ślady - Augustine, Quaritch i Chacon bazowali na Ripley, Hicksie i Newt. Teraz już spekuluję, ale jeżeli Cameron chciał umieścić akcję piątej części na rodzinnej planecie obcych z całą tą telepatią i snami inspirowanymi przez Obcych to tłumaczenie o onirycznym charakterze A3 i AR na siłę można by przełknąć (były to sny inspirowane koszmarami Ripley, która chce wejść w kontakt z Obcymi znajdującymi się na ich planecie).

Może Blomkamp szykuje coś podobnego - technologia Space Jockeyów, która zainspirowała sny/wirtualne światy A3 i AR.
____________________________________
2015-02-27 10:07:35
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Do³±czy³: 2008-01-20
Posty: 995



Ja to bym chciał, żeby ktoś mnie obudził ze snu, w którym powstają filmy jak Prometeusz, AVP:Requiem i film z Obcym Blomkampa.



Niech ktoś zrobi obraz kinowy co najmniej tak dobry jak "Alien: Isolation" na rynku gier, to nawet obejrzę to z przyjemnością.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-02-27 10:27:38
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Do³±czy³: 2008-01-24
Posty: 339



Bardzo to wszystko interesujące i ciekawe, tylko jak Blomkamp wyjaśni to fabularnie, skoro nie będzie uwzględniał A3 i A:R.

O co mi chodzi: skoro aktorów reżyser nie odmłodzi to jak wyjaśni fakt, że w wieku 65 Ripley dalej ma siły napieprzać się z obcymi?

Bo na podstawie zakończenia Aliens można wysnuć wnioski, że:

-Po wydarzeniach w Decydującym Starciu, Sulaco jest w pełni sprawnym okrętem bojowym.

-Po takim piekle jak akcja w Hadley's Hope Ripley, Hicks i Newt najchętniej odpoczęli by gdzieś np. na Ziemi.

-Ripley na 100% adoptowałaby Newt

-Hicks praktycznie nie nadaje się już do służby w Colonial Marines poprzez odniesione rany (w sumie akcja dzieje się w przyszłość, może wytłumaczą to jakąś cudowną technologią namnażania komórek macierzystych/sztuczną skórą itp.)

-Skoro nie uwzględniamy A3 to i "królewskiego jaja" które królowa może złożyć bez pokładełka.

-Tym samym koncepcje wystrzelenia Hicks, Ripley i Newt z Sulaco w kapsule ratunkowej idzie do piachu
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-02-27 12:14:48
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Do³±czy³: 2002-03-14
Posty: 795



wystarczy poczytać komiksy DH i bazujące na nich książki Steve'a Perry'ego (Mrowisko, Azyl, Wojna Samic) to będziesz wiedział w którym kierunku zmierza historia po Aliens...
ekranizacja powyższych ucieszy mnie - typowe kino akcji z dobrymi efektami i w miarę spójną historią...
a kultowy Alien3 i A:R jako sny bez problemu wpiszÄ… siÄ™ w kanon
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2015-02-27 20:08:54
Zobacz profil autora Wy¶lij email Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ 4179076 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Do³±czy³: 2010-07-09
Posty: 88



Dill-On napisa³:
Ja to bym chciał, żeby ktoś mnie obudził ze snu, w którym powstają filmy jak Prometeusz, AVP:Requiem i film z Obcym Blomkampa.


Z Prometeuszem i AVP się zgodzę, ale Obcy Blomkampa jeszcze nie powstał i nie ma sensu go spisywać na straty. To może być dobre kino lepsze od Prometeusza. Jedynie się boję, że za bardzo zbliżą się właśnie do uniwersum tego filmu.
2015-03-02 14:08:46
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nastêpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB