Wspˇlne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | U»YTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŽCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nastŕpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: New ALIEN Movie?
Adorianu666

Sergeant
Do│▒czy│: 2012-07-27

"Jestem przekonany, ┼╝e kolejna cz─Ö┼Ť─ç wniesie wiele nowo┼Ťci do serii."

Tak─ů ┼Ťwie┼╝o┼Ť─ç wprowadzi┼é w┼éa┼Ťnie Aliens,Alien 3 to by┼éa powt├│rka z ├ôsmego Pasa┼╝era w dodatku w o wiele s┼éabszym wydaniu wed┼éug mnie.Plus nie mog─Ö do dzi┼Ť przebole─ç tego Aliena zrobionego w CGI kiedy taki Alien lepiej si─Ö prezentuje i bardziej realnie w 1 cz─Ö┼Ťci albo w Aliens.No i ju┼╝ nie wspomn─Ö o postaciach,ci wi─Ö┼║niowie w przeciwie┼ästwie do marines z tymi swoimi kultowymi tekstami wypadli dla mnie nudno.I bezsilno┼Ť─ç tez towarzyszy┼éa nam w filmie Aliens kiedy obserwowali┼Ťmy jak super uzbrojeni i wyszkoleni marines s─ů niczym w starciu z idelan─ů maszyn─ů do zabijania.No i widz m├│g┼é si─Ö tu bardziej przejmowa─ç losem bohater├│w,nie byli jak to w zwyczajnych horrorach tylko mi─Ösem do zabicia(mimo i┼╝ byli ┼╝o┼énierzami) i niczym wi─Öcej.Takie mia┼éem odczucia w 1 i 2 cz─Ö┼Ťci.

"A mnie ju┼╝ wisi czy b─Ödzie to kino familijne i czy wyma┼╝e Obcego 3 czy nie. Chc─Ö tylko dobrego filmu z Obcym, dobrego autora zdj─Ö─ç i przyzwoity scenariusz!"

Ot├│┼╝ to Smile
2015-02-19 13:40:49
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odpowiedz z cytatem
Galeandir
Wŕdrowiec

Sergeant
Do│▒czy│: 2011-11-26

Adorianu666 napisa│:
Nie mog─Ö do dzi┼Ť przebole─ç tego Aliena zrobionego w CGI

Drobne sprostowanie: Obcy w Alien 3 nie był CGI. Poza tym, co kto lubi.
Je┼╝eli film b─Ödzie w zupe┼éno┼Ťci odci─Öty od poprzedniej serii, to niech robi─ů co chc─ů. W takim wypadku czekam bez zb─Ödnego marudzenia.
2015-02-19 15:03:30
Zobacz profil autora WyÂlij email WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ 39982255 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666

Sergeant

Galeandir napisa│:
Adorianu666 napisa│:
Nie mog─Ö do dzi┼Ť przebole─ç tego Aliena zrobionego w CGI

Drobne sprostowanie: Obcy w Alien 3 nie był CGI. Poza tym, co kto lubi.
Je┼╝eli film b─Ödzie w zupe┼éno┼Ťci odci─Öty od poprzedniej serii, to niech robi─ů co chc─ů. W takim wypadku czekam bez zb─Ödnego marudzenia.

Ok,przeczyta┼éem,rzeczywi┼Ťcie nie by┼éo CGI.Mimo to niekt├│re sceny z alienem wygl─ůda┼éy fatalnie,okropnie wr─Öcz,przez to nigdy nie mog┼éem do ko┼äca wczu─ç si─Ö w film tak jak w poprzednie cz─Ö┼Ťci

https://www.youtube.com/watch?v=Qi7aQ8f7oyw

Widz─Ö ┼╝e nie ja jeden mam tak─ů opini─Ö

"CGI or not, alien looked TERRIBLE. His color and shadows don't match surroundings at all, just terrible to watch. Only couple of good looking scenes, one when alien approaches Ripley for the first time and smells her, and when it dies. Everything else is complete shit. Don't know reasons why they did it, but the result is more than disappointing."

Dok┼éadnie jak w tym komentarzu,otoczenie takie a o┼Ťwietlenie na alienie zupe┼énie inne a spos├│b w jaki si─Ö porusza┼é bi┼é sztuczno┼Ťci─ů.

"Believe it or not i think the alien puppet killed the realism of alien 3 why couldnt the studio just find a way to make the actor inside the suit to move more efficient, because the alien effect is so fake Sad´╗┐"

Wi─Öc co kto lubi...
2015-02-19 15:44:08
Dill-On

Major
Do│▒czy│: 2008-01-20

Widziałem dzisiaj fragment "Chappie".

Wszystkie filmy Blomkampa maj─ů te wsp├│lne cechy:

- piaszczyste, słoneczne plenery (Blomkamp jest z RPA)
- getto/udr─Öczona mniejszo┼Ť─ç/┼╝yj─ůcy poza prawem
- elementy humorystyczne

Pami─Ötacie ten ┼╝art, ┼╝e Vasquez zgodzi┼éa si─Ö na misj─Ö w ALIENS bo kto┼Ť jej powiedzia┼é o Obcych, a ona my┼Ťla┼éa ┼╝e chodzi o imigrant├│w? Embarassed By┼é ju┼╝ Alien na antarktydzie, mo┼╝e czas na Obcego na pustyni?
Stawiam na to, ┼╝e b─Ödzie co najmniej jedna posta─ç m├│wi─ůca z akcentem i sypi─ůca ┼Ťmiesznymi zdaniami.
2015-02-21 10:35:32
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666

Sergeant

Dill-On napisa│:
Widziałem dzisiaj fragment "Chappie".

Wszystkie filmy Blomkampa maj─ů te wsp├│lne cechy:

- piaszczyste, słoneczne plenery (Blomkamp jest z RPA)
- getto/udr─Öczona mniejszo┼Ť─ç/┼╝yj─ůcy poza prawem
- elementy humorystyczne

Pami─Ötacie ten ┼╝art, ┼╝e Vasquez zgodzi┼éa si─Ö na misj─Ö w ALIENS bo kto┼Ť jej powiedzia┼é o Obcych, a ona my┼Ťla┼éa ┼╝e chodzi o imigrant├│w? Embarassed By┼é ju┼╝ Alien na antarktydzie, mo┼╝e czas na Obcego na pustyni?
Stawiam na to, ┼╝e b─Ödzie co najmniej jedna posta─ç m├│wi─ůca z akcentem i sypi─ůca ┼Ťmiesznymi zdaniami.

Wszystkie filmy Blomkampa byly jego.On tworzy┼é wizj─Ö ┼Ťwiata tak jak napisale┼Ť na podobie┼ästwo lub inspiruj─ůc si─Ö RPA.W przypadku nowego filmu Alien b─Ödzie inaczej,bo to nie jest jego uniwersum,b─Ödzie musia┼é si─Ö dostowa─ç do stworzonego ju┼╝ ┼Ťwiata.Wi─Öc zobaczymy co zrobi ju┼╝ z czyim┼Ť gotowym i wykreowanym ju┼╝ ┼Ťwiatem,i co doda od siebie(I my┼Ťle ┼╝e zrobi to ┼Ťwietnie).

Ja jestem optymistycznie nastawiony,dla mnie news roku ;P
2015-02-21 16:34:07
fakk3

Corporal
Do│▒czy│: 2010-07-09

Gdzie┼Ť czyta┼éem, ┼╝e Alien 5 ma nawi─ůzywa─ç fabularnie do jednocze┼Ťnie wychodz─ůcego Prometeusza 2. Nie s─ů to wg. mnie dobre informacje. Widocznie Fox chce zespoli─ç oryginaln─ů seri─Ö z tym, co pope┼éni┼é RS.
2015-02-23 08:44:21
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Ender

MODERATOR
Do│▒czy│: 2002-03-19

http://www.comingsoon.net/movies/trailers/413935-neill-blomkamps-alien-sequel-will-give-ripley-a-proper-ending#/slide/1
2015-02-26 08:35:29
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On

Major

Będzie alternatywne zakończenie? Może i dobrze.
Fani b─Öd─ů wybierali swoj─ů wersj─Ö. Od razu b─Ödzie wida─ç, czy kto┼Ť woli w Obcym mrok czy akcj─Ö, bo po Neilu tego si─Ö spodziewam. Du┼╝o akcji i ┼Ťmieszkowania. Ja ju┼╝ zaklepuj─Ö oryginaln─ů tr├│jk─Ö Finchera Laughing
2015-02-26 09:13:10
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!

MODERATOR
Do│▒czy│: 2002-03-14

Wygl─ůda na to, ┼╝e ulubiony film Suchego faktycznie idzie w odstawk─Ö:

http://www.theguardian.com/film/2015/feb/26/alien-neill-blomkamp-sigourney-weaver
2015-02-26 17:41:47
Dill-On

Major

I mój. Mój też ulubiony! W całej historii kinematografii!

Ale jestem spokojny. My┼Ťla┼éem, ┼╝e taka nowina by mnie zdenerwowa┼éa. Wr─Öcz przeciwnie. Czekam na ten wspania┼éy owoc, na to filmowe dzie┼éo! Niekt├│rzy mo┼╝e w ko┼äcu doceni─ů trzeci─ů cz─Ö┼Ť─ç Laughing

W ogóle to mam pomysł na tytuł tego filmu: ALIENS: COLONIAL MARINES - THE MOVIE
2015-02-26 17:57:48
HICKS

MODERATOR

Przysz┼éo┼Ť jest smutnie przewidywalna:

"Masz ju┼╝ kolekcj─Ö blu ray Obcego? Na pewno nie tak─ů jak ta. Czy wiesz ┼╝e od teraz Obcy 3 i AR nie istniej─ů? KUP PRAWDZIW─ä TRYLKOGI─ś NA BLU RAY.

rok p├│┼║niej

Masz prawdziw─ů kolekcj─Ö Blu Ray Obcego? ALE NIE TAK─ä JAK TA. KUP PRAWDZIW─ä TRYLOGI─ś OBCEGO NA BLU RAY - W 3D!!!

rok p├│┼║niej

Od teraz sam decydujesz co jest kanoniczne a co nie! Kup OSTATECZNIE OSTATECZN─ä WERSJ─ś Obcego na Blu ray - wszystkie filmy z obcym plus obrazy Finchera i Jeuneta.

rok p├│┼║niej

Obcy w dw├│ch wymiarach? Dodaj trzeci!!! Wszystkie filmy z OSTATECZNIE OSTATECZNEJ WERSJi OBCEGO teraz w 3d!!!

rok p├│┼║niej

Poznaj prawdziwy smak biomechanicznego terroru nowej wersji blu ray - ALIEN FOREVER uwzgl─Ödniaj─ůcej obie cz─Ösci Prometeusza!!!

rok p├│┼║niej

ALIEN FOREVER w 3d? Oczywi┼Ťcie!!! Tylko dla was jako bonus zamieszczamy r├│wnie┼╝ wersje pod zakrzywione telewizory!!!"
2015-02-26 18:21:31
LUPUS

Corporal
Do│▒czy│: 2010-06-29

A ju┼╝ s─ůdzi┼éem, ┼╝e jest nadzieja na co┼Ť ciekawego. Co za g┼éupota...

Chyba jeszcze nigdy w historii kina nie by┼éo tak debilnego pomys┼éu ┼╝eby usuwa─ç film, kt├│ry jest ju┼╝ klasykiem i robi─ç ci─ůg dalszy od nowa. To tak jakby nagle kto┼Ť postanowi┼é usun─ů─ç "Powr├│t Jedi" i zrobi─ç co┼Ť innego. Jeszcze gdyby "Alien3" by┼é s┼éabym filmem albo jakim┼Ť X-klasowym crapem to bym zrozumia┼é, ale tr├│jeczka to ┼Ťwietny film mia┼╝d┼╝─ůcy klimatem, genialn─ů kolorystyk─ů, muzyk─ů i najlepszym zako┼äczeniem trylogii.

Od teraz ten nowy alien to ju┼╝ dla mnie tylko ciekawostka w stylu "Alien: Resurrection" czy "Prometheus". Szkoda.
2015-02-26 20:04:12
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny

Second Lieutenant
Do│▒czy│: 2003-07-12

wedlug mnie szkoda bylo tak konczyc aliens jak to fincher zrobil w trojce (smierc hicksa i newt) i fajnym rozwiazaniem w czworce mogloby byc zrobienie z calej trojki snu - np. ripley budzi sie z hibernacji i kontynuujemy dwojke juz z zyjacym hicksem i newt (jak to pewnie bloomkamp teraz zrobi). niestety po popelnieniu czworki juz nie da sie tego rozwiazac wraz zachowaniem ciaglosci. i to mnie wlasnie gryzie, ze wyrzuca do klopa 2 czesci (czworki mi nie szkoda, ale trojki juz tak - bede ja traktowal jak sen Ripley, a czworka moze nie istniec) Smile
2015-02-26 20:23:10
Dill-On

Major

Cytat:
tr├│jeczka to ┼Ťwietny film mia┼╝d┼╝─ůcy klimatem, genialn─ů kolorystyk─ů, muzyk─ů i najlepszym zako┼äczeniem trylogii.

Prawda? Prawda?
Ostatnio ogl─ůda┼éem sobie nawet z samego rana dla przypomnienia "tr├│jk─Ö" i m├│g┼ébym ka┼╝d─ů scen─Ö opisa─ç w kilku zdaniach, wymieniaj─ůc co jest w niej wartego pochwa┼éy lub przynajmniej uwagi. Od kolor├│w, zdj─Ö─ç, po scenerie, gr─Ö aktorsk─ů i szczeg├│┼éy jak np. granie "kaw─ů" podczas rozmowy Clemensa z bodaj┼╝e Aaronem. Wiem, wiem... ┼╝e mog─Ö brzmie─ç teraz jak fanatyk, ale jak kto┼Ť mi m├│wi ┼╝e to jest s┼éaba cz─Ö┼Ť─ç, to ci─Ö┼╝ko mi zrozumie─ç tak─ů osob─Ö - m├│wi─ůc delikatnie.

A spotkałem się z opiniami, że ten film (Alien3) nie powinien nawet powstać!!! Już nie mówię tu o polskich widzach tylko. Dla mnie to jest zupełnie niezrozumiałe.

[EDIT]

Śmierć Newt i Hicksa dla mnie akurat było genialnym posunięciem, ale nie rozgrzebujmy tego - to już potrafię zrozumieć, że można mieć inne zdanie Wink

Według mnie od czasów Alien3 jest coraz gorzej, z każdym filmem.
2015-02-26 20:25:41
Dill-On

Major

Telenoweli ci─ůg dalszy - jednak nie b─Ödzie cofania "tr├│jki" i "czw├│rki"

http://www.avpgalaxy.net/2015/02/26/blomkamp-not-trying-to-undo-alien-3-alien-resurrection/

[EDIT]

Fragment wywiadu z Neil'em Blompkamp'em...

- Do you feel you f*cked up Elysium?

A little bit.

- What would you have done differently?

I feel like, ultimately, the story is not the right story. I still think the satirical idea of a ring, filled with rich people, hovering above the impoverished Earth, is an awesome idea. I love it so much, I almost want to go back and do it correctly. But I just think the script wasnÔÇÖtÔÇŽ I just didnÔÇÖt make a good enough film is ultimately what it is. I feel like I executed all of the stuff that could be executed, like costume and set design and special effects very well. But, ultimately, it was all resting on a somewhat not totally formed skeletal system, so the script just wasnÔÇÖt there; the story wasnÔÇÖt fully there."

Wi─Öcej: http://uproxx.com/movies/2015/02/neill-blomkamp-elysium-alien/
2015-02-26 22:56:30
HICKS

MODERATOR

johnny napisa│:
wedlug mnie szkoda bylo tak konczyc aliens jak to fincher zrobil w trojce (smierc hicksa i newt) i fajnym rozwiazaniem w czworce mogloby byc zrobienie z calej trojki snu - np. ripley budzi sie z hibernacji i kontynuujemy dwojke juz z zyjacym hicksem i newt (jak to pewnie bloomkamp teraz zrobi). niestety po popelnieniu czworki juz nie da sie tego rozwiazac wraz zachowaniem ciaglosci. i to mnie wlasnie gryzie, ze wyrzuca do klopa 2 czesci (czworki mi nie szkoda, ale trojki juz tak - bede ja traktowal jak sen Ripley, a czworka moze nie istniec) Smile

IMO co┼Ť podobnego chcia┼é przyszykowa─ç Cameron ze Scottem gdy dogadywali si─Ö odno┼Ťnie Obcego 5 w 2003 r. Zreszt─ů w Avatarze pozosta┼éy tego ┼Ťlady - Augustine, Quaritch i Chacon bazowali na Ripley, Hicksie i Newt. Teraz ju┼╝ spekuluj─Ö, ale je┼╝eli Cameron chcia┼é umie┼Ťci─ç akcj─Ö pi─ůtej cz─Ö┼Ťci na rodzinnej planecie obcych z ca┼é─ů t─ů telepati─ů i snami inspirowanymi przez Obcych to t┼éumaczenie o onirycznym charakterze A3 i AR na si┼é─Ö mo┼╝na by prze┼ékn─ů─ç (by┼éy to sny inspirowane koszmarami Ripley, kt├│ra chce wej┼Ť─ç w kontakt z Obcymi znajduj─ůcymi si─Ö na ich planecie).

Mo┼╝e Blomkamp szykuje co┼Ť podobnego - technologia Space Jockey├│w, kt├│ra zainspirowa┼éa sny/wirtualne ┼Ťwiaty A3 i AR.
2015-02-27 10:07:35
Dill-On

Major

Ja to bym chcia┼é, ┼╝eby kto┼Ť mnie obudzi┼é ze snu, w kt├│rym powstaj─ů filmy jak Prometeusz, AVP:Requiem i film z Obcym Blomkampa.

Niech kto┼Ť zrobi obraz kinowy co najmniej tak dobry jak "Alien: Isolation" na rynku gier, to nawet obejrz─Ö to z przyjemno┼Ťci─ů.
2015-02-27 10:27:38
Zoltan Keresz
Nope.

Second Lieutenant
Do│▒czy│: 2008-01-24

Bardzo to wszystko interesuj─ůce i ciekawe, tylko jak Blomkamp wyja┼Ťni to fabularnie, skoro nie b─Ödzie uwzgl─Ödnia┼é A3 i A:R.

O co mi chodzi: skoro aktor├│w re┼╝yser nie odm┼éodzi to jak wyja┼Ťni fakt, ┼╝e w wieku 65 Ripley dalej ma si┼éy napieprza─ç si─Ö z obcymi?

Bo na podstawie zakończenia Aliens można wysnuć wnioski, że:

-Po wydarzeniach w Decyduj─ůcym Starciu, Sulaco jest w pe┼éni sprawnym okr─Ötem bojowym.

-Po takim piekle jak akcja w Hadley's Hope Ripley, Hicks i Newt najch─Ötniej odpocz─Öli by gdzie┼Ť np. na Ziemi.

-Ripley na 100% adoptowałaby Newt

-Hicks praktycznie nie nadaje si─Ö ju┼╝ do s┼éu┼╝by w Colonial Marines poprzez odniesione rany (w sumie akcja dzieje si─Ö w przysz┼éo┼Ť─ç, mo┼╝e wyt┼éumacz─ů to jak─ů┼Ť cudown─ů technologi─ů namna┼╝ania kom├│rek macierzystych/sztuczn─ů sk├│r─ů itp.)

-Skoro nie uwzględniamy A3 to i "królewskiego jaja" które królowa może złożyć bez pokładełka.

-Tym samym koncepcje wystrzelenia Hicks, Ripley i Newt z Sulaco w kapsule ratunkowej idzie do piachu
2015-02-27 12:14:48
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
v i r u s

Major

wystarczy poczyta─ç komiksy DH i bazuj─ůce na nich ksi─ů┼╝ki Steve'a Perry'ego (Mrowisko, Azyl, Wojna Samic) to b─Ödziesz wiedzia┼é w kt├│rym kierunku zmierza historia po Aliens...
ekranizacja powy┼╝szych ucieszy mnie - typowe kino akcji z dobrymi efektami i w miar─Ö sp├│jn─ů histori─ů...
a kultowy Alien3 i A:R jako sny bez problemu wpisz─ů si─Ö w kanon

v_irus@interia.pl
2015-02-27 20:08:54
Zobacz profil autora WyÂlij email WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ 4179076 Odpowiedz z cytatem
fakk3

Corporal
Do│▒czy│: 2010-07-09

Dill-On napisa│:
Ja to bym chcia┼é, ┼╝eby kto┼Ť mnie obudzi┼é ze snu, w kt├│rym powstaj─ů filmy jak Prometeusz, AVP:Requiem i film z Obcym Blomkampa.

Z Prometeuszem i AVP si─Ö zgodz─Ö, ale Obcy Blomkampa jeszcze nie powsta┼é i nie ma sensu go spisywa─ç na straty. To mo┼╝e by─ç dobre kino lepsze od Prometeusza. Jedynie si─Ö boj─Ö, ┼╝e za bardzo zbli┼╝─ů si─Ö w┼éa┼Ťnie do uniwersum tego filmu.
2015-03-02 14:08:46
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nastŕpna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu