Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: [OT] w kinach - Strażnicy galaktyki
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

[OT] w kinach - Strażnicy galaktyki

standardowo, krótko i w punktach:
plusy:
- zabawne Smile
- niezłe postacie
- fajna demolka
- sf, jak zwykle, mało sf w kinach, więc "must see"
- niezłe teksty
- zabawny

minusy:
- na podstawie komiksu - chociaż od lat 90tych wyszło trochę dobrych filmów, to nadal uważam to za wadę
- prosta akcja
- przeznaczony raczej dla młodszych widzów (standardowo ma PG-13, ale imho to przesada)
- gorsze od Firefly

co do aktorstwa nie ma co się wypowiadać, obcy w filmie są obcy, więc można uznać za wadę, że widać ludzkie cechy, albo za plus, że są sceny gdzie tych ceh nie widać Smile

nadal czekam na coś SF (hard sf)
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2014-08-12 23:40:11
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:

nadal czekam na coś SF (hard sf)


W październiku - "Interstellar".

Mi się podobało "Edge Of Tommorow" z tegorocznych premier, może zakończenie było zbyt "epickie" i rozdmuchane, ale jako całość film zrobił na mnie duże wrażenie w kinie.
Bardzo mi się podobał nowy Robocop, uważam że taki remake był potrzebny i że projekty robotów są wspaniałe. Zupełnie nie rozumiem tych co narzekają i tęsknią za stalową puszką z pierwowzoru. Jestem fanem pierwszych filmów z Robocopem ale od dawna czekałem na powiew świeżości w tym uniwersum.

Co do "Strażników Galaktyki" to na pewno obejrzę, ale gdy wyjdzie na DVD. Do kina bardziej ciągnie mnie film o zmutowanych, nastoletnich żółwiach ninja.
"Guardians of Galaxy" to w ogóle dla mnie coś zupełnie nowego, mimo że zawsze lubiłem komiksy ze stajni Marvela. Nigdy o tych Strażnikach wcześniej nie słyszałem, ale ludzie z tego co wiem, film chwalą Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-08-13 22:12:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Dla mnie petarda, świetnie sie bawiłem Smile Generalnie jak usłyszałem ze robia o tym film i ogarnałem temat (aha, gadający Szop) to uznałem że to nie może wypalić a okazuje się że jest rewelacja. Mniej epy niż w Avengers ale tam już każda postać miała swoją historię w osobnym filmie opwiedzianą a tu dopiero wstęp do każdego, więc film sie musiał nakręcić. Duzy plus za soundtrack. Nie wiem czy nie obejrze drugi raz Smile


____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-08-13 22:52:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



Dill-On napisał:

W październiku - "Interstellar".

Mi się podobało "Edge Of Tommorow" z tegorocznych premier, może zakończenie było zbyt "epickie" i rozdmuchane, ale jako całość film zrobił na mnie duże wrażenie w kinie.
Bardzo mi się podobał nowy Robocop, uważam że taki remake był potrzebny i że projekty robotów są wspaniałe. Zupełnie nie rozumiem tych co narzekają i tęsknią za stalową puszką z pierwowzoru. Jestem fanem pierwszych filmów z Robocopem ale od dawna czekałem na powiew świeżości w tym uniwersum.


Edge nie widziałem - czasowo nie dałem rady, więc może w przyszłości nadgonię. Robocop miał pecha - bo oglądałem go zaraz po tym jak widziałęm starą wersję. I nowa jest słaba (początek jest ok, roboty są ok, ale im dalej tym gorzej). I nie chodzi o wygląd robocopa ale o akcję.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2014-08-14 07:17:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Robocop - podobnie jak Ender, oglądałem pierwszą część niewiele wcześniej i nowy mnie nie przekonał.

O strażnikach myślałem, ze to jakiś gniot dla dzieci ale po waszych komentarzach, poczekam na dobrą jakość Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2014-08-14 15:53:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111

Re: [OT] w kinach - Strażnicy galaktyki

Ender napisał:


minusy:
- na podstawie komiksu - chociaż od lat 90tych wyszło trochę dobrych filmów, to nadal uważam to za wadę


Czemu wada? komiksy uważasz za coś gorszego?

Film zdecydowanie dla fanów filmów Marvela gdzie ton filmu to głównie komedia z nutką akcji.
Ogólnie film według mnie pozytywny,zwłaszcza bohaterowie.
Minusem może być prosta historia czy płytko przedstawiony czarny charakter.

A i na plus dałbym jeszcze muzykę.
2014-08-15 12:34:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Poczekał ktoś do sceny po napisach?
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-08-15 21:16:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



Ja ;P jak ktoś myślał że bedzie jakaś zapowiedź kolejnego filmu Marvela to się zawiedzie Razz
2014-08-15 22:18:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Zabrzmiało jakby ta scena była słaba Wink
Ja sobie obejrzałem film dzisiaj z postacią, która pojawia się po napisach.
Dobra komedia sci-fi, kojarzyłem ją z młodzieńczych lat.

Samej sceny jeszcze nie widziałem, znam tylko screen krążący po sieci.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-08-15 22:40:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



Dill-On napisał:
Zabrzmiało jakby ta scena była słaba Wink
Ja sobie obejrzałem film dzisiaj z postacią, która pojawia się po napisach.
Dobra komedia sci-fi, kojarzyłem ją z młodzieńczych lat.

Samej sceny jeszcze nie widziałem, znam tylko screen krążący po sieci.



Też tą postać znam Smile
2014-08-15 23:03:45
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Dill-On napisał:
Poczekał ktoś do sceny po napisach?


Już od czasów Iron-Man'a stało się standardem, że przed końcem rolki się z miejsca nie rusza...przynajmniej na filmach Marvela.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2014-08-18 13:55:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



MIKET napisał:
Dill-On napisał:
Poczekał ktoś do sceny po napisach?


Już od czasów Iron-Man'a stało się standardem, że przed końcem rolki się z miejsca nie rusza...przynajmniej na filmach Marvela.


Ja zapomniałem o tym że Marvel ma zawsze dodatkową scenę, ale... zazwyczaj czekam aż większość ludzi wyjdzie zanim sam się ruszę. Więc oczywiście widziałem Smile
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2014-08-18 20:24:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Re: [OT] w kinach - Strażnicy galaktyki

Adorianu666 napisał:

Czemu wada? komiksy uważasz za coś gorszego?

Film zdecydowanie dla fanów filmów Marvela gdzie ton filmu to głównie komedia z nutką akcji.


Filmy na podstawie komiksów raczej nie są arcydziełami. Przy czym Marvelowskie są lepsze niż na podstawie DC. A Strażnicy jak dla mnie są po prostu zabawne (i nie trzeba być fanem komiksu by się podobali).
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2014-08-18 20:26:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



SAMMAEL napisał:

O strażnikach myślałem, ze to jakiś gniot dla dzieci ale po waszych komentarzach, poczekam na dobrą jakość Wink


Ja polazłem na to drugi raz z żoną. Smile
Z dzieckiem obejrzę jak się ukaże na BR.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2014-08-18 20:28:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111

Re: [OT] w kinach - Strażnicy galaktyki

Ender napisał:
Adorianu666 napisał:

Czemu wada? komiksy uważasz za coś gorszego?

Film zdecydowanie dla fanów filmów Marvela gdzie ton filmu to głównie komedia z nutką akcji.


Filmy na podstawie komiksów raczej nie są arcydziełami. Przy czym Marvelowskie są lepsze niż na podstawie DC. A Strażnicy jak dla mnie są po prostu zabawne (i nie trzeba być fanem komiksu by się podobali).


No bo niestety nie przenoszą na duże ekrany tych ambitniejszych komiksów,niekoniecznie superhero Sad.Vertigo ma masę komiksów które nadawałyby się na genialne filmy.Choćby Sandman.Obecnie filmy komiksowe są głównie rozrywką,zwłaszcza Marvel słynie z luźnych komediowych filmów.Co do DC,cóż taki Watchmen czy Dark Knight zajmuję u mnie na pewno wyższe miejsce niż nie jeden film Marvela.A i Sin City mi się przypomniał,także są tutaj jakieś perełki,choć głównie to jak pisałeś,to są filmy czysto rozrywkowe(choć nie tak puste jak Transformersy xD)
2014-08-18 20:36:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Re: [OT] w kinach - Strażnicy galaktyki

Adorianu666 napisał:
(..) Co do DC,cóż taki Watchmen czy Dark Knight zajmuję u mnie na pewno wyższe miejsce niż nie jeden film Marvela.A i Sin City mi się przypomniał,także są tutaj jakieś perełki,choć głównie to jak pisałeś,to są filmy czysto rozrywkowe(choć nie tak puste jak Transformersy xD)


Dziś zastanawiałem się jakie filmy na podstawie komiksów mi się podobały, i w sumie jest tego kilka, chyba w kolejności od najlepszego:

- Strażnicy Galaktyki
- The Crow
- nowy Dredd
- Sin City
- Dark Knight
- Howard the Duck
- Iron Man (pierwsza część)
- może Punisher (ale pierwszy), ale arcydzieło to nie było

(przeglądałem listę http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_English-language_comics)

nie uwzględniam europejskich i mangi
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2014-08-18 21:09:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Do tej listy dodałbym najnowszego Punishera, moim zdaniem bardzo udany.
2014-08-21 20:50:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813

Re: [OT] w kinach - Strażnicy galaktyki

Cytat:
może Punisher (ale pierwszy), ale arcydzieło to nie było


Bo z pewnością Howard the Duck, którego wymieniłeś, takim arcydziełem był Shocked

No i gdzie jest Burtonowski Batman? Shocked Shocked

Cytat:
Do tej listy dodałbym najnowszego Punishera, moim zdaniem bardzo udany.


Nie bardzo
____________________________________
2014-08-21 21:04:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Od kaczora zabierz łapki Hicks! Z czasów smarkacza bardzo lubiłem ten film Smile

Z ekranizacji komiksowych to tylko batman (1 i 2) oraz iron man naprawdę mi się podobał, reszta ujdzie lub klapa (jak ostatni thor:P)
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2014-08-22 13:42:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:
Od kaczora zabierz łapki Hicks! Z czasów smarkacza bardzo lubiłem ten film Smile


A dla mnie to był pierwszy zły film jaki w życiu obejrzałem. Już jako smarkacz wiedziałem, że to gówno.
____________________________________
2014-08-22 16:59:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB