Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ENEMEF 31.10.2013
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Włoniaki Weaver, teraz to... to się robi niepokojące;)
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2013-11-02 14:28:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
J.Vasquez




Captain
Dołączył: 2003-01-25
Posty: 522



Ta dyskusja schodzi na beznadziejny temat...

Wstyd się przyznać, ale także nie zauważyłam łezki wytatuowanej pod okiem Vasquez.
W kinie byłam z mężem, który tych filmów nie lubi, ale przy scenie z królową aż się podniósł na fotelu. Na dużym ekranie te sceny robią wrażenie.
I nie wiem jak u was, ale u mnie mam wrażenie, że tłumaczenie Aliens było lekko kulawe.
2013-11-02 19:52:30
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Coś w tym jest. Ja przede wszystkim zauważyłem spartolone cudzysłowy. Przytaczane wypowiedzi nimi się kończyły, lecz brakowało tychże znaków na początku zdania.

I tak jestem zachwycony. Wink
____________________________________
Peace Love Empathy
2013-11-02 20:50:10
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



O właśnie, coś mi się przypomniało.
Zanim seans się zaczął, ktoś w rzędzie za mną powiedział o filmie, że jest... stary.

Oczywiście ten ktoś raczej nie zastosował nadużycia patrząc na sprawę obiektywnie,
jednak osobiście dało mi to chwilę zastanowienia,
ponieważ nigdy jeszcze nie poczułem żeby ten film był "stary".

Na pewno prędzej nazwałbym go ponadczasowym Smile

Wiadomo, że dzisiaj Nostromo nie byłby makietą nagrywaną z niewielkiej odległości, a wyrenderowanym w programie obiektem 3D...
ekrany na pokładzie statku byłyby płaskie lub podobne do hologramów,
a wpisywanie komend do "matki" na pewno nie polegałoby na wciskaniu ogromnych klawiszy...
I wszystko byłoby może bliższe bardziej realnej z perspektywy naszych czasów wizji przyszłości...

Ale nazwę ten film starym, może dopiero za 20 lat Smile


Druga kwestia.

Wszystkie filmy poruszające nawet delikatnie temat Obcego, które wyszły po 2000 roku dały mi ostrą nauczkę co do oczekiwań w stosunku dzisiejszej kinematografii i jej traktowania tematu Ksenomorfa.
To były piękne czasy, gdy "Resurrection" było najgorszym filmem z Obcym jaki zrealizowano. Traktuję "Przebudzenie" jako alternatywną, komiksową wersję dalszych wydarzeń trylogii, która ma swój piękny ale dziwny klimat.
A głównym przesłaniem tego mojego wywodu jest to, jak bardzo doceniam całą kwadrologię.

Chętnie pójdę na nią do kina. Nie raz.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]


Ostatnio zmieniony przez Dill-On dnia 2013-11-03 10:26:36, w całości zmieniany 1 raz
2013-11-02 22:02:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Dill-On napisał:
O właśnie, coś mi się przypomniało.
Zanim seans się zaczął, ktoś w rządzie za mną powiedział o filmie, że jest... stary.


Jak już o tym wspomniałeś, sam nie mogłem uwierzyć że są tacy ludzie co nie widzieli jeszcze tych filmów. Wychodząc z kina usłyszałem rozmowę dwóch gości (20-25lat) którzy rozmawiali o tym filmie jaby go pierwszy raz widzieli Wink

Jeśli chodzi o ALIENS to dla mnie ten film nie trąci starością, jedyna scena która kłuje w oczy to lot dropshipa na planetę, ale już lot po planecie, animacja ładowarki, nie ma do czego się przyczepić Smile
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2013-11-03 09:34:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



SAMMAEL napisał:
Jeśli chodzi o ALIENS to dla mnie ten film nie trąci starością, jedyna scena która kłuje w oczy to lot dropshipa na planetę


Przestańcie pisać takie bzdury bo Cameronowi strzeli do głowy pomysł "poprawiania" - George Lucas style. Nie wystarczy wam że w ALIEN Anthology popełnił świętkoradztwo i "wyretuszował" dziurę z Bishopem?
____________________________________
2013-11-03 13:18:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Zrobił... CO?
O tym nie słyszałem! Mam nadzieję, że tej wersji nie przyszło mi oglądać.
____________________________________
Peace Love Empathy
2013-11-03 14:10:05
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Galeandir napisał:
Zrobił... CO?
O tym nie słyszałem! Mam nadzieję, że tej wersji nie przyszło mi oglądać.


Jeżeli puścili wersję z cyfrówki to prawie na pewno oglądałeś tę wersję.
____________________________________
2013-11-03 14:33:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Zapewne. Na to nie zwróciłem uwagi, muszę pogrzebać w internecie. Chociaż, może nie...
Tak czy siak, własne kopie są nieprzekombinowanego wydania, to mogę je z czystym sumieniem trzymać na wierzchu. Very Happy
____________________________________
Peace Love Empathy
2013-11-03 14:54:29
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



A zwróciliście uwagę, że zbrojownie na Sulaco wypełniają karabinki m16? (i inne współczesne) Wink

check this out:

http://www.imfdb.org/wiki/Aliens
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2013-11-04 08:45:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



A to dla mnie kolejna nowość. Lecz na broni się nie znam, nie dziwię się, że przeoczyłem. Dobre info!
____________________________________
Peace Love Empathy
2013-11-04 14:46:01
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB