Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Prometeusz - inżynierowie a xenomorphy
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346

Prometeusz - inżynierowie a xenomorphy

W sumie to od wersji mówiącej, że Prometeusz pokazuje początki obcego zdecydowanie wolę już przyjąć, że wazony i ich zawartość są wynikiem eksperymentów inżynierów z DNA xenomorpha, który nie jest ich tworem, a raczej po prostu znaleziskiem/obiektem badań i (być może) kultu - to by od razu wyjaśniało płaskorzeźbę na ścianie statku, którą przez moment widać w filmie - co za tym idzie derelict z LV426 pokazany w pierwszym Alienie mógłby być znacznie starszy od całej instalacji z planety na której wylądował Prometeusz (na co zresztą wskazuje stan znalezionego tam pilota/skafandra). Z kolei pokraka z końcówki nie byłaby wtedy żadnym oryginalnym alienem, lecz po prostu wynikiem kombinowania z DNA ludzi, space jockeya i xenomorpha, jedną z wariacji/mutacji, coś jak choćby newborn z Alien Resurrection.

Ale znając życie, jeśli powstanie sequel, przeforsowana w nim zostanie jakaś inna teoria, jeszcze bardziej wkurzająca niż wszystko co zaserwował nam Prometeusz Smile
____________________________________
..................
2012-07-26 02:55:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Sam sw.Ridley Scott powiedzial ze to nie jest prequel, wiec po co szukac tu poczatkow gatunku?

Prometheus ma w sobie tylko DNA
Obcego jak to ladnie zostalo ujete.
Ja bym to nazwal raczej brakiem pomyslu na sprzedanie odgrzanego kotleta. Jak kto woli Very Happy
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-08 16:30:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Przydała by się mała moderacja na tym forum Smile


A wracając do tematu, dla mnie Obcy był zawsze tworem SJ, swojego rodzaju bronią biologiczną dlatego też traktuję potworka z prometeusza jako wcześniejsze bądź odrębne stadium badań nad bronią (Obcym), choć trochę nie klei się tu linia czasu - SJ w ALIEN to w sumie skamielina Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2012-08-08 18:24:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Może atmosfera LV-426 przyspieszyła proces starzenia?

Mnie bardziej przeszkadza technologia, która w trylogii jest dużo gorsza niż w Prometeuszu Razz
2012-08-08 18:56:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Corvax napisał:
Może atmosfera LV-426 przyspieszyła proces starzenia?

Mnie bardziej przeszkadza technologia, która w trylogii jest dużo gorsza niż w Prometeuszu Razz


No poza A4 (jak sam napisałeś "trylogii") nie dane nam było zobaczyć w filmach o obcych, statek naukowy (vel jednostkę badawczą). Poza tym, Prometeusz (statek) kosztował pewnie całą fortunę Weyland-a (skoro był już jedną nogą w grobie, to mógł sobie pozwolić na takie cacko i kosztami się pewnie nie przejmował). Mnie tam ten "regres technologiczny" nie razi - każdy statek w uniwersum Aliena ma swój wdzięk i urok. )
2012-08-08 19:10:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Corvax napisał:


Mnie bardziej przeszkadza technologia, która w trylogii jest dużo gorsza niż w Prometeuszu Razz


Wiesz to jak szturmowcy z Star Wars 4 a nowych Star Wars 3 Wink

Nostromo był tak nowoczesny jak mógł w latach 70/80tych kiedy film wszedł do kin ciężko wymagać aby dzisiaj, w kinie 3D, technologia była na poziomie C64 Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2012-08-08 20:14:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Zgadza się, ale technologia jest zbyt czysta. W Obcym wszystko było brudne, a tutaj statek jest czyściutki jak po rocznej sterylizacji.
____________________________________
2012-08-08 21:01:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



TrapsMaster napisał:
Zgadza się, ale technologia jest zbyt czysta. W Obcym wszystko było brudne, a tutaj statek jest czyściutki jak po rocznej sterylizacji.


Może dlatego że Nostromo był w czymś rodzaju "kosmicznego ciągnika" a Prometeusz to ultra nowoczesna jednostka badawcza?
2012-08-08 21:23:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Dla mnie tez Obcy byl bronia biologiczna, nie oznacza to jednak, ze ten jeden pasujacy element ma sprawic iz Prometeusz jest dobrym filmem.



Poza tym, dlaczego doszukujecie sie zwiazku z Obcym, skoro to nie jest prequel?
Odmienna technologia nie powinna przeszkadzac.
Inzynierowie a Space Jockeys to dwie inne rzeczy.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-08 21:26:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Zoltan Keresz napisał:
TrapsMaster napisał:
Zgadza się, ale technologia jest zbyt czysta. W Obcym wszystko było brudne, a tutaj statek jest czyściutki jak po rocznej sterylizacji.


Może dlatego że Nostromo był w czymś rodzaju "kosmicznego ciągnika" a Prometeusz to ultra nowoczesna jednostka badawcza?


Tak? A czym się różni od Nostromo poza wielkością i kabinami mieszkalnymi? Poza tym są niemal identyczne.

Chodzi mi o to, że sterylnie czysty statek w jako-takim prequelu Obcego nie powinien się pojawić. To zupełnie nie pasuje do tego świata.
____________________________________
2012-08-09 00:00:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



TrapsMaster napisał:
Zoltan Keresz napisał:
TrapsMaster napisał:
Zgadza się, ale technologia jest zbyt czysta. W Obcym wszystko było brudne, a tutaj statek jest czyściutki jak po rocznej sterylizacji.


Może dlatego że Nostromo był w czymś rodzaju "kosmicznego ciągnika" a Prometeusz to ultra nowoczesna jednostka badawcza?


Tak? A czym się różni od Nostromo poza wielkością i kabinami mieszkalnymi? Poza tym są niemal identyczne.

Chodzi mi o to, że sterylnie czysty statek w jako-takim prequelu Obcego nie powinien się pojawić. To zupełnie nie pasuje do tego świata.


Tja, jasne niczym się nie różnią:

http://avp.wikia.com/wiki/USCSS_Nostromo

http://avp.wikia.com/wiki/USCSS_Prometheus


BTW, widziałeś kiedyś ultra zaawansowane BRUDNE laboratoriom, np. LHC???
2012-08-09 00:13:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Prometeusz to film niegodny sagi Alien. Domyslam sie ze tworcy sami sie polapali, ze nie pasuje do opowiesci o ksenomorfach i dlatego wycofali sie z pomyslu na prequel. Szkoda ze zrobili to za pozno bo Prometeusz mogl byc lepszym filmem.

Jest slaby, bazuje na cudzych pomyslach... Ale oficjalnie tworcy przypominaja ze "Prometeusz" nie jest prequelem.
Dlatego nie rozumiem dlaczego ktokolwiek laczy te dwie, odrebne historie jakby o tym nie wiedzial.

To forum FANOW Aliens, czy kolekcjonerow DVD?


Przy okazji - zapraszam na moj blog. Zamiescilem tam dosc obszerna... moze nie recenzje, bardziej opinie na temat Prometeusza. Niech to bedzie taki odnosnik dotyczacy tego swiezego filmu.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-09 07:07:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Zoltan - nie pisałem o wyglądzie zewnętrznym, bo był on chyba oczywistością. Niezależnie od wszystkiego, statek powinien być brudny i klimatyczny, a w Prometeuszu nie jest. Statek jest tu pokazywany jako schron przed burzą, przed jakimiś potworami... Załoga na tej planecie po śmierci tych dwóch gości nie powinna ani przez chwilę czuć się bezpiecznie, lecz w scenach na statku czuli się tak komfortowo, jak w domu... W filmie związanym z Obcym nigdzie nie powinno się czuć w pełni bezpiecznie. A tutaj? Na Prometeuszu domowa atmosferka.

W Obcym: "Potwór jest w ich własnym promie, mają przerąbane!"
Tu: "Och, potwory są wewnątrz jaskini i się tutaj nie dostaną; w każdej chwili możemy odlecieć..."
____________________________________
2012-08-09 12:46:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Statek w prometeuszu jest czyściutki bo:

a) jak zauważył Zoltan, to jednostka badawcza więc trudno żeby był syf
b) android nie śpi a z nudów to i mnie zdarzyło się posprzątać Wink (Ash w Alien spał wraz z załogą Wink )

może być i c) bo na pokładzie był szef szefów i trudno żeby staruszek który wywalił w ekspedycję kupę forsy leciał w brudzie Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2012-08-09 19:03:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Problem z oceną Prometheusa jest taki, że większość patrzy na ten film jako kolejną część Obcego. Czemu nie wytykacie braku brudu w filmach z serii Star Trek? Albo nawet Star Wars? Bo to inne filmy? Tak samo jak Prometheus. Tutaj jedynie uniwersum jest zapożyczone. Nic więcej.
Scott chciał sobie zrobić nową trylogię, coś zupełnie innego. Ale w net trafiła kiedyś jakaś fama o rzekomym prequelu i teraz wszyscy przyczepiają Prometheusowi łatkę niechlubnego dziecka z serii Obcy. Równie dobrze możemy zacząć się czepiać "Horyzontu zdarzeń" Very Happy

Ja osobiście nie mogę się doczekać Prometheusa 2. I wcale nie czekam na kolejną część Obcego (który po A4 i AvP jest dla mnie zakończony). Czekam na kolejną część możliwe, że nowo zapoczątkowanej space opery czy nowej przygody. A potencjał jest olbrzymi - o czym świadczy chociażby zadane w filmie pytanie czy teoria z tego wątku.
2012-09-17 20:53:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Nostromoteusz




Private
Dołączył: 2012-11-17
Posty: 5



Wracając do tematu powiązań między Xeno a Engami
Uważam, że obcy nie są tworem natury a istotami sztucznymi, stworzonymi przez inne istoty, niekoniecznie przez Konstruktorów.
Co do Space Jockey z '79 to myślę, że to wcale nie jest tylko jakiś kombinezon. Można to wywnioskować choćby z różnic w wyglądzie Jockeya/kombinezonu. Oczywiście można powiedzieć, że to tylko kwestia designu bla bla bla...
2012-11-17 16:59:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Uważam, że obcy nie są tworem natury a istotami sztucznymi, stworzonymi przez inne istoty, niekoniecznie przez Konstruktorów.
Co do Space Jockey z '79 to myślę, że to wcale nie jest tylko jakiś kombinezon. Można to wywnioskować choćby z różnic w wyglądzie Jockeya/kombinezonu. Oczywiście można powiedzieć, że to tylko kwestia designu bla bla bla...



Niejaki Craven na innym forum napisał:
1979: Komnata space jockey'a... woow ten kosmita wygląda w pytkę, gigantyczny, mocno nie ludzki, mimo niby-humanoidalnej sylwetki, jakaś trąbka, zrośnięty z fotelem, kurcze jakie to fajne i obce.

2012: FUUUUUUUU

____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-11-17 19:17:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Nostromoteusz




Private
Dołączył: 2012-11-17
Posty: 5



W ogóle SJ w Prometeuszu wyglądał jak z gry komputerowej. Żadne efekty specjalne nie zastąpią wprawionej ręki i genialnego pomysłu artysty, w tym przypadku Gigera. Zabijcie mnie ale mimo to i tak uwielbiam Prometeusza.
2012-11-17 20:58:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Zabijać za marny gust?
Bez przesady Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-11-17 21:08:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Nostromoteusz napisał:
W ogóle SJ w Prometeuszu wyglądał jak z gry komputerowej. Żadne efekty specjalne nie zastąpią wprawionej ręki i genialnego pomysłu artysty, w tym przypadku Gigera. Zabijcie mnie ale mimo to i tak uwielbiam Prometeusza.


Nikt Cię tu nie zabije. Powiem więcej - rozumiem Cię.

A co do Space Jockeyów w Prometeuszu to podoba mi się ostateczne rozwiązanie - te humanoidy wzorowane na greckich posągach to dość oryginalny pomysł.

Gdybym był Ridleyem to postarałbym się jednak inaczej rozwiązać sposób ich prezentacji. Tak naprawdę to nie widzieliśmy poruszającego się Inżyniera ubranego w skafander.

IMO, Inżynier po staranowaniu przez Prometeusza powinien wyjść z wraku właśnie w swoim kombinezonie i tak pójść do kapsuły ażeby utłuc Shaw. W momencie w którym dopadłaby go w końcu istota zamknięta w laboratorium Inżynier zostałby "obrany" ze swojego biomechanicznego pancerza.

Cytat:
Zabijać za marny gust?
Bez przesady


Dill-on zwracano już Ci uwagę ażebyś nie kierował topicu w kierunku "jaki to Prometeusz jest moim zdaniem denny".
____________________________________
2012-11-17 21:11:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB