Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Alien: Covenant (Prometeusz - sequel)
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339

Alien: Covenant (Prometeusz - sequel)

Póki co mam nadzieję, że "Prometeusz 2"
a) Nigdy nie powstanie
b) Naprawi błędy jedynki

http://www.filmweb.pl/news/Co+si%C4%99+dzieje+z+sequelem+%22Prometeusza%22-94342

Prometeusz był całkiem dobrym filmem SF ale beznadziejnym jeżeli chodzi o uniwersum obcego.

Zapraszam was do dyskusji nt. Prometeusza 2 (jakby się nie nazywał sequel).

Moim zdaniem Shaw wraz z Dawidem doleci do macierzystej planety SJ gdzie dowie się, że SJ nie lubią ludzi bo 2 tys. lat temu ludzie ukrzyżowali jednego z nich.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2013-03-28 21:48:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Według mnie Shaw z Davidem doleci do "raju" jednak to miejsce nie będzie miało zbyt wiele wspólnego z rajem;) Eksperymenty już dawno wyniszczyły ich planetę, teraz jest ona zainfekowana deaconami, trilobite'ami i tego typu dziwadłami (zapewne też czymś czego w prometeuszu jeszcze nie było). Tylko niezbyt wiem co by miało się tam dalej dziać skoro tylko dwójka głównych bohaterów by była (no i jacyś inżynierowie, którzy przeżyli)Wink Myślałem też, że może pojawić się korporacja Yutani. Druga wyprawa śladem zaginionego Prometeusza czy coś w tym stylu...
2013-03-28 23:11:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



LUPUS napisał:
Według mnie Shaw z Davidem doleci do "raju" jednak to miejsce nie będzie miało zbyt wiele wspólnego z rajem;) Eksperymenty już dawno wyniszczyły ich planetę, teraz jest ona zainfekowana deaconami, trilobite'ami i tego typu dziwadłami (zapewne też czymś czego w prometeuszu jeszcze nie było). Tylko niezbyt wiem co by miało się tam dalej dziać skoro tylko dwójka głównych bohaterów by była (no i jacyś inżynierowie, którzy przeżyli)Wink Myślałem też, że może pojawić się korporacja Yutani. Druga wyprawa śladem zaginionego Prometeusza czy coś w tym stylu...


Mam podobnie zdanie ja Ty. Eden (planeta inżynierów) będzie wyniszczona a resztki SJ będą za hibernowane w bunkrze. SJ będą pracować nad xseno broną aby zwalczać stwory które stworzyli. Winą za swoje nieszczęście bądą obarczać ludzi, gdyż czarna maź powstała w celu eksterminacji ludzkości (stąd taki hejt na ludzi).

Shaw za pośrednictwem Dawida chce pogodzić się z SJ i zacznie pokazywać jakcy to ludzie fajni i rozumni. Jeden z SJ zauważa krzyż na szyi Shaw i jest wstrząśnięty. Shaw tłumaczy że wierzy w Zbawiciela. Koniec końców SJ przebaczają ludziom itp.

Dawid widząc potencjał xseno wyśle tajny komunikat do YW, wypuszczając xseno na wolność. Alieny eksterminują SJ zaś ostatni bierze kurs na Ziemię, jednakże zostaje wcześniej zainfekowany i rozbija się na LV 426.

Shaw dowiaduje się o imba zachowaniu Daiwida rozwala go i leci na Ziemię. W międzyczasie odkrywa na pokładzie obcego i z nim walczy. Wygrywa i nadaj komunikat.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2013-03-29 14:37:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Shaw na planecie Inzynierow odnajduje wehikul czasu. Wraz z Davidem udaja sie do roku 2009 i morduja Ridleya Scotta pomagajac mu zejsc z kinematograficznego ringu zanim doszczetnie straci twarz. Nastepnie David dociera do tworcy scenariusza i gwalci go w twarz swoim stalowym czlonkiem niczym osmiornica po terapii hormonalnej z tworu zatytulowanego "Prometeusz", ktory ostatecznie nigdy nie powstaje. Gryzipiorek ktory pierwszy wpadl na pomysl trzepania pieniedzy na filmie sci-fi o fabule tak slabej ze musial podpierac sie popularnoscia mojej ulubionej serii filmowej umiera w cierpieniach z glodu, w rynsztoku. To moja wersja idealnego scenariusza.Rozmarzylem sie.

Jestem bardzo tolerancyjny i nawet znany z tego ze lubie dobre remake'i (czekam na Robocopa, podobala mi sie nowa wersja Total Recall).
Rozwazanie nad fabula Prometeusza to dla mnie jak analizowanie starego testamentu pod katem historycznym - totalnie bez sensu.
Ja z tego filmu pamietam glownie rysy na pomniku kultowego Obcego i legalna kserokopie z tego dziela w calkiem nowym, slabym filmie.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-03-29 20:13:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Dill-On napisał:
Shaw na planecie Inzynierow odnajduje wehikul czasu. Wraz z Davidem udaja sie do roku 2009 i morduja Ridleya Scotta pomagajac mu zejsc z kinematograficznego ringu zanim doszczetnie straci twarz. Nastepnie David dociera do tworcy scenariusza i gwalci go w twarz swoim stalowym czlonkiem niczym osmiornica po terapii hormonalnej z tworu zatytulowanego "Prometeusz", ktory ostatecznie nigdy nie powstaje. Gryzipiorek ktory pierwszy wpadl na pomysl trzepania pieniedzy na filmie sci-fi o fabule tak slabej ze musial podpierac sie popularnoscia mojej ulubionej serii filmowej umiera w cierpieniach z glodu, w rynsztoku. To moja wersja idealnego scenariusza.Rozmarzylem sie.

Jestem bardzo tolerancyjny i nawet znany z tego ze lubie dobre remake'i (czekam na Robocopa, podobala mi sie nowa wersja Total Recall).
Rozwazanie nad fabula Prometeusza to dla mnie jak analizowanie starego testamentu pod katem historycznym - totalnie bez sensu.
Ja z tego filmu pamietam glownie rysy na pomniku kultowego Obcego i legalna kserokopie z tego dziela w calkiem nowym, slabym filmie.


Dill-on mi chodzi o to, czy po premierze Prometeusza 2 część wątków nad którymi snujemy obecnie przypuszczenia się potwierdzi. Mam nadzieję, że nie bo motyw ukrzyżowanego SJ to strzał w stopę i gwóźdź do trumny dla uniwersum Obcego.

Poza tym można tutaj też zamieszczać news-y nt. sequel-a Prometeusza.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2013-03-29 21:10:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ok ok. Po prostu jak zwykle musialem wtracic swoje 3 grosze niepotrzebnie Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-03-29 21:28:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Ja tam mam nadzieję, że w Prometeuszu 2 będziemy bliżej odpowiedzi czemu ludzie mieli być unicestwieni. Czy dlatego, że byli zarazą, wirusem (np dla planety Ziemi?)

Mimo tego, że jestem wielkim maniakiem Obcego, to Prometheus bardzo mi się podobał. Nie wiem czemu.
Może dlatego, że przymknąłem oczy na niektóre nieścisłości? A może dlatego, że olałem to, że nie jest to kontynuacja obcego (moim zdaniem bardzo dobrze że nie jest) i po prostu cieszyłem się zupełnie nową przygodą.

Ciężko mi powiedzieć, co jest w tym filmie takiego co mi się podoba. Może to klimatyczna muzyka, może specyficzny głos głównej aktorki. Cholera wie. Ale fakt faktem - oczekuję na drugą część z utęsknieniem :}
2013-04-02 19:46:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Nowy obcy w kontynuacji "Prometeusza"?

http://comicbook.com/2014/11/19/new-alien-to-be-introduced-in-prometheus-sequel/
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2014-11-20 09:51:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Nie ufam takim wieściom, od czasów gdy Prometeusz miał być rzekomo prequelem a stał się niewiadomo czym.

Teraz nie jestem pewien, czy Ridleyowi chodzi o wprowadzenie zupełnie nowego gatunku który totalnie odetnie ten film od naszej ulubionej serii, czy tylko ją zapaskudzi nowym rodzajem.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-11-20 19:33:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Gruchnęła wieść, że sequel Prometeusza będzie nazywał się:

Alien: Paradise Lost
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2015-09-27 17:25:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Chyba najlepsze co spotkało Obcego po latach 90 to gry - z "Isolation" na czele, natomiast filmy... Robią te crossovery, prequele, sequele (przecież już na chwilę obecną szykują się dwa filmy z "ALIEN" w tytule).
Niestety moja ulubiona filmowa saga zaczyna przypominać to:
https://www.youtube.com/watch?v=Pl092whRLlI

Szkoda, niektóre serie doczekały się dobrych kontynuacji i sequeli, ale już niestety OBCY i np. TERMINATOR w nowych wydaniach to nieporozumienie. Magia nowego tysiąclecia. Ciekawe co pokaże Bloomkamp ze swoim nowym filmem ale jak dotychczas żaden z jego filmów mnie nie oczarował, są przeciętne.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-10-06 17:08:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Kolejne "dobre" wieści

http://uk.ign.com/articles/2015/11/11/ridley-scott-says-prometheus-sequels-will-reveal-who-created-aliens?utm_campaign=fbposts&utm_source=facebook
2015-11-11 17:23:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Ridley Scott wspominając o swoim nowym filmie używa tytułu "Alien: Covenant".

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/ridley-scott-says-alien-paradise-lost-will-be-now-called-alien-covenant-20151113
____________________________________
Peace Love Empathy
2015-11-16 18:28:05
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Podobnosz oficjalne logo:

http://bloody-disgusting.com/news/3370169/release-date-logo-and-synopsis-for-alien-covenant-released/
2015-11-17 10:46:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



moja mina gdy widzę te newsy
http://www.actionfigurefury.com/wp-content/uploads/2013/02/neca-prometheus-series-2-deacon-action-figure-09.jpg
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-11-17 14:36:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Moonloop




Lance Corporal
Dołączył: 2015-11-18
Posty: 26



Dill-On napisał:
Ciekawe co pokaże Bloomkamp ze swoim nowym filmem ale jak dotychczas żaden z jego filmów mnie nie oczarował, są przeciętne.


I zawsze opierają się na tym samym schemacie czyli zła i chciwa korporacja ma jakaś technologię, której chce użyć w złym celu, pojawia się bohater, który z nią walczy i odzyskuje wspomnianą technologię.
W dużym skrócie, ale podobny schemat pojawia się u Blomkampa regularnie i chyba nie muszę wskazywać, że Aliens idealnie się w to wpasuje. Wayland-Yutani zła korporacja chce wykorzystać Obcych do tego i tamtego, ale wbija Ripley z Hicksem, itd, itd. Chyba jako jeden z niewielu przyjmuję na chłodno wieści o projekcie Blomkampa. Facet chce zrobić "Aliens 2", które nie wniesie niczego do tematu, a do tego będzie splunięciem w twarze wszystkich fanów Alien 3 (wiem, że nie ma ich wielu, ale ja np. trójkę uwielbiam). Wiem, że to temat o Alien:Covenant, ale z tego co wiadomo, to film Scotta trochę namiesza w fabule potencjalnego A5 (o ile go zrobią za te 5 lat?). Co do samego A:C, to heh... nie chce żeby Ridlu próbował tłumaczyć skąd się wzięli Obcy. Cały czar pryśnie, tak jak to było w wypadku Space Jockeya.
2015-11-18 11:59:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Pan Scott może tłumaczyć pochodzenie Obcego jak mu się podoba. Niestety, moim zdaniem, jedynym filmem tej serii jego autorstwa pozostanie pierwszy "Alien" i na tym jego creative input się kończy.
Tak naprawdę jedyną rzeczą, która mnie martwi, jest kolejny tytuł "Alien". Wolałem, kiedy do kin wchodził "Prometheus" i nikt, nawet reżyser w pewnym sensie, nie wiedział, czy to w końcu jest prequel do Obcego, czy co to właściwie jest. Teraz sprawa jest postawiona dość jasno.
____________________________________
Peace Love Empathy
2015-11-18 17:17:02
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Moonloop




Lance Corporal
Dołączył: 2015-11-18
Posty: 26



Ridley Scott zawsze miał lepsze oko do filmów niż głowę.
Nie będę ukrywał, że "Prometeusz" był dla mnie dużym rozczarowaniem, nie jako film s/f, ale głównie jako prequel "Alien". Spaihts i Lindelof uparli się żeby rozgrzebać co się da i do wszystkiego co się da dorobić kompleksową ideologię. Tymczasem historia wymyślona przez O'Bannona (zawsze pomijanego kiedy przychodzi do kwestii "creative inputu") była prosta i zostawiała wystarczająco dużo pola do popisu dla wyobraźni widza.
Jeżeli Alien: Covenant nadal jest przerabiany przez Michael'a Greena, to już mam spore obawy. Zawsze ceniłem to, że niewiele wiemy o Obcych. Zawsze otaczała ich jakaś mroczna tajemnica. Wolałbym aby nikt nie próbował tego wyjaśniać, ani pokazywać, ale tak, RS może robić co mu się podoba. Tak jak George Lucas mógł.

To są oczywiście tylko obawy, poczekamy i zobaczymy. Nie każdą tajemnicę warto wyjawiać.
2015-11-18 18:32:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Moonloop, piszesz w ten sposób, jakby to były moje posty - czuję się jakbym czytał swoje myśli Smile

Dodam już tylko tyle, że wczoraj rozmawiałem przez sieć z kolegą o "Alien 5" i stwierdził żartobliwie, iż pewnie akcja tego filmu toczyłaby się w RPA... Very Happy przecież Blomkamp jeszcze nie zrobił niczego w innej scenerii Wink Kolega żartował, ale spodziewam się różnych niedorzeczności. Według mnie w pisanie scenariusza powinien być zaangażowany jakiś utalentowany fan Obcego, a nie utalentowany - lecz nieposiadający bladego pojęcia o uniwersum gość z Hollywood. Ewentualnie żeby chociaż konsultowali to z ludźmi mającymi łeb na karku, znającymi wnikliwie świat który był budowany w wyobraźni twórców i fanów przez lata. Niestety realia nie są takie piękne.

Ksenomorfom lepiej się wiedzie teraz w grach.
"Alien: Isolation" to najlepsza rzecz jaka spotkała Obcego od dawna.


Myślę że te wszystkie nowe kinematograficzne pomysły na Obcego w XXI wieku są "bez duszy". Takie popłuczyny które robią hajs na popularności zbudowanej wcześniej. Dziwię się, że to nawet znajduje fanów, bo są na pewno tacy co są gotowi bronić AVP i Prometeusza... Przyzwyczaiłem się jednak, że gusta są różne. Mnie poziom tych marnych produkcji obraża wręcz. Ja wiem, że to tylko science-fiction Very Happy ale bez przesady. Skrzeczący kalmar z brzucha kobiety? Nie chciało się zrobić lepszego projektu kreatury? Dla mnie to flagowy przykład marności tego filmu - dla zwykłego zjadacza chleba jednak to pewnie żaden problem. Przebieranie młodego aktora za starca? Przecież to wygląda sztucznie i komicznie. To już powinno razić każdego, przecież widać że to młody mężczyzna obłożony sylikonem i złą grą aktorską. I nie chodzi tylko że wykonanie jest słabe, tylko o to że DAŁO SIĘ TO ZROBIĆ LEPIEJ. Się dało ale nie chciało.

Projektów postaci ciąg dalszy - o co chodzi z tymi albinosami którzy zastapili genialny projekt H.R. Gigera? Wiem, ze ktoś tam doszukał się nawiązania do twórczosci Hansa w tych... ludziach. Bo to są właściwie ludzie, tylko wyżsi i pomalowani na biało. Nie oznacza to jednak, że pomysł jest dobry i wykonanie najlepsze. Znowu dało się to zrobić lepiej. Można wymieniać dalej, ale szkoda dnia Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2015-11-18 18:59:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Moonloop




Lance Corporal
Dołączył: 2015-11-18
Posty: 26



Blomkamp może zrobić niezły film, ale może też zrobić bardzo słaby. Przyznam, że przed konkretniejszym hejtem powstrzymuje mnie tylko to, że facet dostał wsparcie i błogosławieństwo Sigourney Waver. Wiem, że to nic nie znaczy, ale pamiętam taką wypowiedź Sigourney sprzed ok. 5 lat (nie pamiętam dokładnie), która zrobiła na mnie wrażenie. Powiedziała, że jeśli Obcy ma wrócić (a było to niedługo po AvP2 kiedy wydawało się, że wszystko przepadło), to powinno się wrócić do źródła. Jeżeli historia ma się zakończyć, to Ripley musi znowu trafić w kosmos gdzie odizolowana od wszystkiego stoczy ostateczną walkę z Obcym (w domyśle - jednym). Może rzeczywiście ostateczny rozrachunek powinien tak wyglądać. Trochę jak... w Alien:Isolation, które naprawdę jest najlepszą rzeczą jaka wyszła z tytułem "Alien" od lat. Weaver jest już w tym wieku, że hipotetycznie może zrobić jeszcze jeden, góra dwa filmy o Obcym zanim przejdzie na emeryturę (i zanim jej obecność w filmie o Obcym przestanie mieć sens). Teraz albo nigdy. I nie wiem czy chcę aby tym ostatnim filmem była realizacja pomysłu Blomkampa, który jest fanboyem "Aliens". Film Camerona jest świetny, również dlatego, że próbował nowych rzeczy. Blomkamp będzie patrzył na "dwójkę" jak na ołtarzyk i wyjdzie z tego średnio udany sequelo-remake. Tak jak sam wspomniałeś Dill-On, on jest średnim reżyserem i cała sprawa rozbija się głównie o to, że jemu się chce, i że ma on ochotę zrobić Obcego-film akcji, na co Fox chętnie wyłoży kasę.
Nie potępiam tego, ale mam obawy, o których pisałem wyżej. Może Sigourney wie na tyle więcej niż my, że widzi w tym coś dobrego.
To i tak jest cud, że seria podniosła się po ciosie pt. "Alien vs Predator 2". Jedynkę można jeszcze obejrzeć na podobnej zasadzie jak "Prometeusza" - nie zastanawiając się za dużo nad tym co się dzieje na ekranie bo nie ma to sensu.

Apropos Gigera, właśnie jego pracy nad Obcym poświęciłem magistra i niestety wyszło na to, że wbrew temu co ludzie myślą, Obcy załamał mu karierę (ale to już 'temat na inny temat'). Tak czy inaczej, on przyleciał na plan Prometeusza, narysował kilka szkiców (widać je na tym śmiesznie długim dokumencie o produkcji Promka), które były dosyć słabe i to było tyle. Niestety facet był już za stary, nie wyciągnął im z kapelusza gotowego królika. Wtedy jakieś grono "młodych i zdolnych" wzięło się za interpretacje jego dzieł z lat 60 i 70 i w ten sposób skończyliśmy z wizualną parodią pt.: "Prometeusz". Realizacja to jedna wielka zabawa CGI. Mam nadzieję, że nowe Gwiezdne Wojny pokażą, że opłaca się tworzyć makiety, naturalnej skali modele i kostiumy.
Dobra, tak jak pisałeś, można o tym pisać i pisać bez końca. Wink Zobaczymy co będzie. Swego czasu brakowało jakiegokolwiek sygnału o powrocie Obcego na ekrany, a teraz robi się tłoczno. Tu Alien: Covenant, tam Alien 5, żeby tylko nikomu ie przyszło do głowy robić AvP3.
2015-11-18 19:42:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB