Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: komiksy Markotnego
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11

komiksy Markotnego

Dzień dobry.

Ostatnio znalazłem w szufladzie bardzo stary komiks mojego autorstwa.
Pomyślałem by może wytrzeć go z kurzu pokazac szerszej publiczności.
Na przykład fanatykom Aliena...
Jeżeli sie Wam spodoba to mogę przygotować jeszcze jeden pod tytułem:
"Krwawa jatka na Wiejskiej" - wrzucę jeśli będzie pozytywny odzew.
Ale ostrzegam. Jest tak samo głupi jak ten poniżej.

Tymczasem zapraszam do lektury




____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy


Ostatnio zmieniony przez Markotny dnia 2012-09-26 07:34:59, w całości zmieniany 1 raz
2012-09-25 21:56:23
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Po pierwsze:

Krwawa jatka na wiejskiej:

http://www.digart.pl/zoom/6447324/Krwawa_jatka_na_Wiejskiej.html

Po drugie:

To nie wyglada jak komiks rysowany ręcznie więc nie pierdol, że wyciągnięty z szuflady

Po trzecie:

Jak masz zamiar kraść czyjąś własność intelektualną to weź się popukaj chujem w czoło.

Po czwarte:

Komu chcesz takim ruchem zaimponować?

Dobranoc.
2012-09-25 23:08:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Corvax, spokojnie. Zapodany przez Ciebie link na digart'ie prowadzi do profilu Łukasza Marko. Na naszym forum w jego profilu jest również adres mailowy, który możemy znaleźć na oficjalnej stronie tego grafika.


Do użytkownika Markotnego mam jedno pytanie:


Jesteś Łukaszem Markotnym właścicielem poniższej strony?


http://www.drawingstudio.eu/
____________________________________
2012-09-26 02:08:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Tak, jestem właścicielem poniższej strony.
Jestem właścicielem ww konta na Digarcie.
Oznajmiam że jestem też autorem komiksu.

Corvax, komiks jest rysowny ręcznie. Malowany ręcznie farbami. Kolory i napisy w kompie. O komiksie totalnie zapomniałem więc "wyciągnięty z szuflady" jest tu analogią.

Ps. Corvax, komiks do którego zapodałeś link został update'owany o stosowne oświadczenie. To powinno rozwiać wszelakie wątpliwości.
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2012-09-26 07:11:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Sorry oburzyłem się, bo nie raz ktoś próbuje podpieprzyć czyjąś pracę. Trzeba było od razu zapodać digartem, a nie pisać, że możesz przygotować. Wtedy nie byłoby problemów Smile.

Prace są fajne, widziałem je już wcześniej i nie wiem nawet czy gdzieś tu nie były wrzucane, ale mogłem to widzieć gdzie indziej Smile.
2012-09-26 11:54:25
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Spoko Corvax, choć przyznam że podniosłeś mi z rana ciśnienie bardziej niż czarna kawa. W sumie to rozumiem Twoje oburzenie i swoją drogą gratuluję spostrzegawczości i czujności godnej Xenomorpha. Prace mogłeś oczywiście gdzieś tam widzieć w czeluściach internetu.

Tak więc po tym gorącym przywitaniu będę od czasu do czasu umieszczać w tym temacie alienowe fan-arty i komiksy.

Stay tuned!
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2012-09-26 12:38:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Bardzo dobry komiks. Fajny, klimat. Psychoza.

Ze spraw technicznych podoba mi sie kadr, gdzie facehugger atakuje nauczycielke Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-09-28 15:37:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Mi się te komiksy nie podobają, bo nie widzę w nich żadnego sensu.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-09-28 18:42:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Panie Łukaszu

Z mojej strony zachęcam do publikacji kolejnych. Pańskie komiksy oraz pozostałe arty z nawiązaniem do Obcego są niezwykle atmosferyczne.
____________________________________
2012-09-28 23:17:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Jeżeli chodzi o oprawę graficzną - jest bardzo artystyczna i jak ktoś już tutaj zauważył psychodeliczna. Chociaż uważam, że najlepszy efekt byłby taki, gdyby pan Markotny namalował postać xseno jak najbardziej naturalistycznie. W takim ujęciu "postać" fikcyjnego potwora z kosmosu (którego design uwypukla, de facto nasze lęki), pokazywała by symbolicznie, że nasze obawy, fobie które istnieją tylko w naszych głowach i są projekcjami naszych umysłów, mogą być jak najbardziej realne. Co to mojego zarzutu, że komiksy są bez sensu - pamiętacie, może komiks pt. "Gołota vs. Predator" ("48 stron"), gdzie autorzy w zabawny sposób pokazali polską rzeczywistość w konfrontacji z łowcą z kosmosu? Uważam, że pan Markotny winien iść podobnym torem.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-09-29 17:16:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



To tak jakbys kazal Eminemowi spiewac jak Michael Jackson.

Dwoch tworcow - dwa style.
Kazdemu sie podoba cos innego. Ja sam sporo tworze (muzyka/grafika) i o ile moge wysluchac cudzych rad i wskazowek, to juz totalna zmiana stylu nie wchodzi w gre.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-09-29 18:58:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Witam po dłuższym okresie nieaktywności.
Pozwoliłem sobie poczynić mały rysunkowy tutorial.
Inspiracją do poniższego komiksowego kadru jest pewien żarcik z drugiej części aliena. Smile



Pozdrawiam.
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy


Ostatnio zmieniony przez Markotny dnia 2014-01-17 16:34:23, w całości zmieniany 1 raz
2012-12-05 20:29:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dobra robota. Moim zdaniem powinien Pan pomyśleć o jakimś dłuższym komiksie osadzonym w świecie Aliena, który stawiałby przede wszystkim na klimat.
____________________________________
2012-12-05 21:22:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Gwoli ścisłości, prosiłbym nie tytułować mnie "Pan". Jestem "Markotny" albo Łukasz. Swój ziomek.
Tak, planuję narysować tak na rozgrzewkę czteroplanszówkę swobodnie nawiązującą do pierwszego ataku Xenomorpha w 3 części Obcego.
To będzie taka próba wypracowania stylu (ma być szybko ale skutecznie i przede wszystkim klimatycznie) oraz sprawdzian czy jestem w stanie podołać scenariuszowi na 20-25 stron na który to pomysł już mam.
Rysowanie komiksu to żmudny, pracochłonny proces. Trzeba znaleść czas między pracą, obowiązkami, zleceniami itp. tak więc spokojnie.
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2012-12-06 07:44:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Bardzo mi się podoba kreska Smile czekam na więcej, myślę, że sprawdzian zdasz celująco Smile


Jest tylko jedno małe A..le.

"for A man" nie "for man" Smile
2012-12-06 19:38:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Witam.
Wedle obietnic świeżo narysowana czteroplanszówka do poczytania.


-1-


-2-


-3-


-4-
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy


Ostatnio zmieniony przez Markotny dnia 2014-01-17 16:41:00, w całości zmieniany 2 razy
2012-12-09 22:24:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Rysunki super. Kreska ma w sobie dużo klimatu zwłaszcza poprzez zastosowanie koloru - ciekawa alternatywa względem wszechdominującej w Alienie 3 sepii.

Powinieneś jednak popracować nad formą podania tekstu.

Murphy gada tak jak by wiedział iż jest postacią fikcyjną - wyjaśnia sytuację czytelnikowi. Wprowadziłbym tutaj inny typ ramek - komentarz.

Po drugie piosenka którą śpiewa Murphy w filmie to "In The Year 2525" autorstwa Zager And Evans. IMO słowa tej piosenki jako komentarz wystarczyłyby.

No i po trzecie Fiorina 161 a nie 191.

Ale to tylko takie moje narzekanie. Widać że masz talent do rysunków, powinieneś także zadbać o trochę wysublimowaną narrację.
____________________________________
2012-12-09 22:46:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Markotny




Private
Dołączył: 2012-09-25
Posty: 11



Ok, komiks jest takim swobodnym nawiązaniem do ataku xenomorpha na więźnia w 3 części Obcego. Zamysłem moim nie było szczegółowe odwzorowanie tago zdarzenia. Wiadomo, piosenka była inna, osadzony pomylił obcego z psem a w komiksie z człowiekiem. Murphy też trochę inaczej zginął itd. Wierne odwzorowanie filmu chyba mija się z celem.
Natomiast błąd w nazwie planety trzeba będzie naprawić.
Oczywiście można popracować nad narracją i grafiką ale wolałbym raczej wykorzystać ten czas nad pracą nad nowym komiksem... np o Alienie : )
____________________________________
rysunek, fan-arty, ilustracje do gier, komiksy
2012-12-09 23:04:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



HICKS się czepia Wink Jest dobrze, ta piosenka znacznie bardziej mi się podoba niż oryginał Smile
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2012-12-10 18:06:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Pierwsza myśl na temat postaci - jest zbyt stereotypowa i bez polotu.
Jednak w tej stereotypowości Smile podobało mi się, że wyzywał Obcego od konfidentów.

To takie... prawdziwe Smile

Rysunki są klimatyczne. Najmocniejszą stroną komiksu jest ta dłoń wychodząca spoza kadrów. MOC!

Najmocniej uderzyła mnie "Fiorina 191".
Trzeba uważać na takie szczegóły robiąc komiks i publikując go dla geeków Wink

Jeżeli chodzi o techniczne sprawy to raczej bez zastrzeżeń.
Tylko ten kadr przedstawiający człowieka zza jego pleców, kiedy czyści...
ale to błąd w granicach akceptowalności.


Studiujesz bądź studiowałeś grafikę Markotny?
Ile masz lat? Hobby czy praca?
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-12-10 20:59:50
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB