Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Prometeusz - inżynierowie a xenomorphy
Nostromoteusz




Private
Dołączył: 2012-11-17
Posty: 5



O tak Inżynierowie wyglądają super, szczególnie ten kombinezon (nie chodzi o pilota lecz ten wrośnięty w ich ciało).
Cytat:
Tak naprawdę to nie widzieliśmy poruszającego się Inżyniera ubranego w skafander.


Widzieliśmy, tylko że w nagraniach holograficznych ale to nie to samo.
2012-11-17 21:27:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



HICKS napisał:

Dill-on zwracano już Ci uwagę ażebyś nie kierował topicu w kierunku "jaki to Prometeusz jest moim zdaniem denny".



Co mam pisać innego o tym filmie skoro mi się nie podoba?
Równie dobrze można zwracać uwagę tym, którzy go ciągle wychwalają Smile

Bez sensu
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-11-17 22:53:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:

Co mam pisać innego o tym filmie skoro mi się nie podoba?


Nie pisz w ogóle w tym temacie. Jest już topic w którym możesz się podzielić swoją opinią.
____________________________________
2012-11-17 23:00:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Nostromoteusz napisał:
O tak Inżynierowie wyglądają super


Jak dla mnie są lepiej by wyglądali, gdyby ich "ciało" znane przez 30 lat było ich prawdziwym ciałem, a nie skafandrem.
Wyglądają trochę strasznie, ale za bardzo przypominają - jak to dobrze określiła pewna osoba - napakowanego Voldemorta. A postacie podobne do "tych złych" z książek i filmów dla dzieci są trochę nie na miejscu w tym uniwersum...

Wiecie co, naszła mnie taka myśl - dobrze by było, gdyby w jakimś filmie pokazano Xenomorphy żyjące miliony lat temu... Właśnie! Z tego co czytałem na Xenopedii (wiem że ta strona jest pełna bzdur typu SuperFacehugger, ale to akurat brzmi nieźle), Inżynierowie tysiące lat temu znaleźli jaja Obcych na pewnej planecie, potem po eksperymencie, który zniszczył całą planetę ich wrogów, stwierdzili, że ten gatunek jest zbyt niebezpieczny i postanowili schować jaja na wielu planetach. Potem jednak zmienili zdanie, w pośpiechu zebrano wszystkie jaja na kilkanaście statków, które ruszyły w stronę miejsca, gdzie miały je zniszczyć. Ale wiadomo co się stało potem i promy bez pilotów dryfowały w przestrzeni tysiące lat, niektóre porozbijały się (a jeden walnął w LV-426). Moim zdaniem brzmi bardzo fajnie, niestety, Prometeusz odrzucił tę opcję na rzecz jakiegoś czarnego bio-gówna i tego, że Obcy powstali nie miliony lat temu, a gdzieś w XXII wieku...
____________________________________
2012-11-18 01:10:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



TrapsMaster napisał:


Wiecie co, naszła mnie taka myśl - dobrze by było, gdyby w jakimś filmie pokazano Xenomorphy żyjące miliony lat temu... Właśnie! Z tego co czytałem na Xenopedii ...


Cały ten pomysł nie trzyma się kupy, Obcy z przed milionów lat? Założenie jest bardziej w stronę, że inżynierowie stworzyli obcych Wink poza tym skoro są tak niebezpieczne to nie rozsialiby to po kilku planetach ale trzymali na jednej.


A co do skafandru, kiedyś bardzo ciężko było mi wyobrazić sobie jak wyglądał taki JS w pozycji stojącej, były komiksy z tą postacią ale umówmy się - wyglądał groteskowo Wink Myśl, że ten skafander (z trąbą) jest częścią fotela bardziej do mnie przemawia. Choć nad wyglądem samego łysego SJ mogli trochę bardziej popracować, w obecnej forie wyszedł jakiś taki mdły.
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2012-11-18 09:46:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Osobiście wolę wersję, że ten gatunek istnieje od dziesiątek tysięcy lat i nie wiadomo, kto go stworzył. Wersja, iż powstanie on dopiero za sto lat w wyniku urodzenia kałamarnicy przez kobietę, którą przeleciał zarażony bio-gównem facet jakoś do mnie nie przemawia...
____________________________________
2012-11-18 11:07:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Nostromoteusz




Private
Dołączył: 2012-11-17
Posty: 5



Xenomorphy właśnie istniały przez miliony lat. Przecież koleżka z Derelicta był skamieniały a proces ten wymaga duuużo czasu. Nie rozumiem czemu niektórzy ludzie myślą, że to co pokazał nam Prometeusz to początki obcego. Czekają nas jeszcze 2 sequele i z tego co wyczytałem to dopiero trzeci film wyjaśni zagadkę LV 426 i Derelicta. Drugi natomiast bardziej skupi się na samych Inżynierach i ich planecie.
Inżynierowie i Xeno muszą mieć jakieś bliższe powiązania. Spójrzcie na ich wygląd. Obaj biomechaniczni jakby.

Co do samego filmu... Trzeba przyznać, że nie spełnił oczekiwań wielu, moich także. Pełno w nim nieścisłości i głupot, oczywiście dzięki niejakiemu panu Damonowi L.. Z jednej strony cieszę się jednak, że pokazali coś nowego.

Zawsze można przypuścić, że SJ z '79 to nie skafander a rzeczywiście jakiś żywy twór. Osobiście uważam, że to coś w rodzaju biomechanicznej istoty stworzonej tylko po to żeby pilotować statek, na stałe wrośnięty w swój fotelik.
2012-11-18 11:25:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Tym bardziej - skoro SJ był skamieniały, musiał tam leżeć tysiące lat. W takim razie jakim cudem cała akcja rozegra się w XXII wieku? Im więcej się dowiaduję, tym mniej wiem... Dostrzegam coraz więcej dziur fabularnych tym filmie, a już zobaczyłem ich dziesiątki.
____________________________________
2012-11-18 11:59:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Nostromoteusz




Private
Dołączył: 2012-11-17
Posty: 5



Poczekamy zobaczymy.
2012-11-18 12:16:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Odpowiednie warunki atmosferyczne mogą diametralnie przyspieszyć proces mumifikacji biologicznego osobnika.

Ten skafander zaś mógł być zrobiony z materiałów żywych, niczym chityna czy inne pancerzopodobne elementy.
2012-11-18 12:48:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



W tym temacie chyba będzie pasowało najlepiej, a nie widziałem żeby ktoś już wklejał. Step by step jak montowali inżyniera: http://izismile.com/2013/04/04/the_making_of_an_engineer_from_prometheus_23_pics.html
2013-04-04 13:41:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Suchy napisał:
W tym temacie chyba będzie pasowało najlepiej, a nie widziałem żeby ktoś już wklejał. Step by step jak montowali inżyniera: http://izismile.com/2013/04/04/the_making_of_an_engineer_from_prometheus_23_pics.html


Zbliżenia na kostium - czysty Giger. Wiele pracy i talentu musiało to kosztować.
____________________________________
2013-04-04 14:18:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Dobry element filmu bo rzniety z dobrego zrodla, nieprawdaz? Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-04-04 14:21:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Pierwsza uwaga trafna - dobry element filmu, druga uwaga już mniej bo nazwisko Gigera oficjalnie widnieje na liście Art Department Prometeusza.
2013-04-04 14:38:11
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Nie zrozumiales. Oczywiste jest ze HR Giger posiada prawa autorskie i musial wyrazic zgode. Na pewno dostal za to duze pieniadze. Kogos to szokuje? Kto by nie chcial duzej sumy tylko za to, ze pozwoli jeszcze raz wykorzystac swoj stary projekt? Ale przeciez Prometeusz to WIELKI HOLD DLA GIGERA Very Happy
Cala historia nazwiska.


Chodzi o to, ze Prometeusz zawiera elementy zaprojektowane dla filmu ALIEN. Wedlug tworcow te dwie produkcje to dwie inne historie, jednakze moim skromnym zdaniem Prometeusz bylby mniej popularny gdyby nie bylo rzniecia elementow z kultowego Obcego. Tyle.
Skoro film jest dobry, obronilby sie nowymi pomyslami.
Ani remake. Ani prequel. Niemal gniot. Rzniecie starych, dobrych pomyslow do nowego, przecietnego filmu. Z przyzwoleniem znanych nazwisk oczywiscie Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-04-04 14:55:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



To ty nie zrozumiałeś. Naturalnie że przytulił za to grube pieniądze. Kogo by to miało szokować? Projekt inżyniera jest dobry i jest w nim sporo z Gigera. Ty z tego robisz zarzut, dla mnie to zaleta i liczę to na jeden z niewielu plusów tego filmu.
Drugi akapit posta niestety nie na temat więc już nie będę tutaj offtopował.
2013-04-04 15:55:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Film "Gatunek" tez mial projekty Gigera, a nie wytrwalem do konca filmu.


Chetnie obejrzalbym dobry, klimatyczny film z "ozywionymi" pracami Szwajcarskiego artysty. Przyzwolenie na filmy z serii AVP i Prometheus chyba nie wspiera jednak poziomu kinematografii SadWink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-04-04 18:57:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Może było na forum, ale warto sobie obejrzeć i zobaczyć jak mocno zmieniał się ten film zanim trafił do nas w ostatecznej formie:

http://www.youtube.com/watch?v=q8f9-Mf47L0
2013-05-27 10:23:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB