Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Prometeusz - Wrażenia
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
I co, ekscytujesz sie tym?
Ja go widzialem 3x, tez mi sie grafika podobala no i pare rzeczy bym zrobil inaczej Very Happy
Szkoda ze O'Bannon nie zyje, to jego opinia na temat Prometeusza bylaby dawajaca do myslenia, a nie czlowieka od Avatara, ktory analogicznie do Prometeusza ma ladny obraz, ale scenariusz to juĹź jakby rzniety z innego filmu Smile (Pocahontas)


Czy się tym ekscytuję? Nie. Ale sam fakt iż poważny reżyser ogląda jakiś film po dwa razy przy czym analizuje go za drugim pod kątem swojej profesji już o czymś świadczy.

A co do O'Bannona - nie sądze żeby jego opinia na temat Prometeusza odbiegała od Camerona. Tym bardziej iż scenarzysta Obcego miał na swoim koncie taki film jak LIFEFORCE, który jeżeli chodzi o scenariusz to trzyma jeszcze niższy poziom od Prometeusza.

A co do rżnięcia scenariusza z innych filmów to przypominam po raz ąty - Alien też jest takim filmem.
____________________________________


Ostatnio zmieniony przez HICKS dnia 2012-09-15 18:51:49, w całości zmieniany 1 raz
2012-09-15 11:06:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Dill-On napisał:
Szkoda ze O'Bannon nie zyje, to jego opinia na temat Prometeusza bylaby dawajaca do myslenia, a nie czlowieka od Avatara, ktory analogicznie do Prometeusza ma ladny obraz, ale scenariusz to juĹź jakby rzniety z innego filmu Smile (Pocahontas)


Tylko Pocahontas? Jeszcze Dolina Paproci, Tańczący z Wilkami, Atlantyda - Zaginiony Ląd i trochę też Obcy - Decydujące Starcie Razz

Człowiek, który zrobił film tego typu nie powinien być uznawany za jakiś autorytet... W ogóle co to za różnica komu się film podobał? Być może reżyserowie takich dzieł jak AvP, Szczęki 3, Batman i Robin czy Super Mario Bros. Movie też polubili Prometeusza, no i co to niby zmienia?

Wrzucanie tutaj kolejnego słabego argumentu po poprzednich żenujących... Chociaż nie - to za dużo powiedziane, bo nie mam pojęcia, po co zamieściłeś tutaj tę informację.
____________________________________
2012-09-15 15:59:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:

Człowiek, który zrobił film tego typu nie powinien być uznawany za jakiś autorytet...


Ten człowiek ma też na koncie Aliens i Terminatora

Cytat:
W ogóle co to za różnica komu się film podobał?


Jest to istotna informacja odnośnie samego uniwersum. Osobiście uważam za interesujące opinie poszczególnych reżyserów.

Cytat:
Być może reżyserowie takich dzieł jak AvP, Szczęki 3, Batman i Robin czy Super Mario Bros.


Pokaż mi który z tych reżyserów ma na koncie film tak dobry jak Aliens. Nie potrafisz? Tak myślałem.

Cytat:
Wrzucanie tutaj kolejnego słabego argumentu


Ten news nie został podany jako argument tylko informacja iż najzdolniejszemu fanowi Obcego film się podobał. Sprzeciwiam się pomniejszaniu zdania Camerona bo ktoś zapomniał że ten człowiek jest reżyserem odpowiedzialnym za Aliens i Terminatora.
____________________________________
2012-09-15 18:39:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



HICKS napisał:
Ten news nie został podany jako argument tylko informacja iż najzdolniejszemu fanowi Obcego film się podobał. Sprzeciwiam się pomniejszaniu zdania Camerona bo ktoś zapomniał że ten człowiek jest reżyserem odpowiedzialnym za Aliens i Terminatora.


Za to Ridley ma na koncie Obcego i Łowcę Androidów, a Prometeusz ssie, więc od teraz będzie postrzegany jako gorszy reżyser, no przykro mi.
____________________________________


Ostatnio zmieniony przez TrapsMaster dnia 2012-10-21 19:57:14, w całości zmieniany 2 razy
2012-09-15 19:13:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:

Za to Ridley ma na koncie Obcego i Łowcę Androidów, a Prometeusz ssie, więc od teraz będzie postrzegany jako gorszy reżyser, no przykro mi.


Jak to powiedział Quentin Tarantino - "Po sześćdziesiątce rzadko który reżyser trzyma ten sam wysoki poziom"

Ridley jest jednym z nich co nie zmienia faktu, iż pod względem wizualnym (scenografia, kostiumy, dobór operatora, zdjęcia) film jest bardzo dobry a z tego właśnie znany jest Ridley Scott.

Warto też przysłuchiwać się opinii tych ludzi bo mimo wszystko o robieniu dobrych filmów wiedzą więcej niż ty czy ja.
____________________________________
2012-09-15 19:21:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Szkoda ze tu nie chodzi o ladne kostiumy i 3D, tylko o to ze Prometeusz jest slabym filmem psujacym moje ukochane uniwersum, bo wtedy moglbym przyznac Hicksowi racje, naprawde.

Cameron pewnie obejrzalby ten film dwa razy nawet jakby w jego fabule byly wplecione jednorozce, wiec wisi mi jego opinia
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-09-15 22:07:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Dill-On napisał:
Szkoda ze tu nie chodzi o ladne kostiumy i 3D, tylko o to ze Prometeusz jest slabym filmem psujacym moje ukochane uniwersum, bo wtedy moglbym przyznac Hicksowi racje, naprawde.

Cameron pewnie obejrzalby ten film dwa razy nawet jakby w jego fabule byly wplecione jednorozce, wiec wisi mi jego opinia


Ja myślę, że Cameron chciał być miły dla Scott-a i nie chciał komentować (no w sumie skomentował) debilnej fabuły i luk w scenariuszu. Bo wizualnie Prometeusz to film bardzo ładny. Są faceci którym podobają się ładne i puste dziewczyny (tzw. "pokemony") i nie ma w tym nic złego. Co nie znaczy, że nie istnieją faceci dla których przy wyborze partnerki najważniejszy jest charakter.
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-09-16 13:54:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ja w ogole mam wrazenie ze Hicks bardziej interesuje sie kinematografia niz samym Obcym i tak tez ocenia Prometeusza. Nie wiem, tylko zgaduje ale to, ze Cameron staral sie byc grzeczny to widac, szczegolnie w momencie gdy mowil "co prawda kilka rzeczy zrobilbym inaczej" Very Happy
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-09-16 14:55:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Dill-On napisał:
Ja w ogole mam wrazenie ze Hicks bardziej interesuje sie kinematografia niz samym Obcym i tak tez ocenia Prometeusza. Nie wiem, tylko zgaduje ale to, ze Cameron staral sie byc grzeczny to widac, szczegolnie w momencie gdy mowil "co prawda kilka rzeczy zrobilbym inaczej" Very Happy


Nie interesuję się tylko robię w kinematografii a co do Obcego to jestem fanem nie dlatego bo mi się podobał tylko wiem dlaczego mi się podobał.

Śmieszą mnie ludzie którzy nie potrafią docenić wyjątkowości pewnych aspektów filmów i na początku zaraz je przekreślają pod względami według których też powinni przekreślić np. Obcego. Ignorancja nie boli.

Co do Camerona jestem pewien że chodziło mu o pewne aspekty realizacji filmu - alternatywne efekty specjalne, zrobienie filmu bardziej pod kątem 3d, odmienna narracja itp. Zresztą odmienne podejście obu panów do realizacji filmów o tej samej tematyce widzimy najlepiej na przykładzie Aliena i Aliens.
____________________________________
2012-09-16 16:05:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Kamerun chciałby robić wszystko po swojemu:

http://www.filmyfantastyczne.pl/2012/09/park-jurajski-mog-wygladac-jak-obcy-2.html

Śmieszą mnie ludzie którym można wyłożyć kawę na ławę, udowodnić że białe jest białe a czarne jest czarne a oni i tak będą twierdzić, że gówno w które weszli nogą to kwiatek i do tego ładnie pachnie.

Takich ludzi nazywam "niepoprawnymi optymistami".
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-09-16 17:12:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Dill-On napisał:
Nie wiem, tylko zgaduje ale to, ze Cameron staral sie byc grzeczny to widac, szczegolnie w momencie gdy mowil "co prawda kilka rzeczy zrobilbym inaczej" Very Happy


Dokładnie - to, co powiedział Cameron to chyba możliwie najbardziej neutralna wypowiedź wszechczasów.
____________________________________
2012-09-17 16:14:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



Coś o czarnej mazi:
http://www.filmweb.pl/news/FOTO:+Tajemnica+czarnej+mazi+z+%22Prometeusza%22+rozwiązana-89713#
2012-10-12 10:29:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



Odswiezylem sobie Prometeusza w blu-rayu, teraz ogladalem juz na spokojnie troche uwazniej - w kinie nie wszystko ogarnalem. Zabawilem sie w liczenie ofiar. Na poczatku przy opisie prometeusza pisza ze zaloga wynosi 17 (+ ukryty Weyland) osob.

Zmutowany Fifield pojawia sie pod statkiem wiec co sie stalo z biologiem? Zaplodnila go zmija? Powiedzmy ze zginal juz w piramidzie. Jak widac wszystkie twory inzynierow lubia wchodzic w usta Smile (2)
Holloway (3)
Przy ataku fifielda naliczylem ok. 5-6 ludzi w ladowni (to dla rownego rachunku bedzie 9)
Inzynier zabija 2 (ta brzydka laske z dziwnym akcentem i jednego ochroniarza) i Weylanda ale tego nie liczymy (11).
Trzech pilotow (Janek + 2) w zderzeniu (czyli 14)
Vickers pod preclem (15).
Zostaje Shaw i David.

Niektorzy czlonkowie zalogi musieli wiedziec tez o Weylandzie skoro w scenie po operacji Shaw tak licznie go oblegaja (bodyguardzi przy wejsciu, w srodku tez)...

O co jeszcze chodzilo z tym glitchem przy budowaniu mapy? Wykryta oznaka zycia ktora pojawiala sie i znikala. Czy to byla ta zmija, czy moze czujka, ktora czekala pod zamknietymi drzwiami do pomieszczenia statku, wylapala inzyniera ktory byl w stanie hibernacji?
2012-10-15 11:50:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Johnny - czy po obejrzeniu Prometeusza ze wszystkimi wyciętymi scenami, Twoja ocena filmu polepszyła się, pogorszyła czy pozostała bez zmian?
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-10-15 12:26:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



Czy moja opinia o filmie sie polepszyla? Hmm, moze odrobine tak. Film jest wizualnie swietnie zrobiony, ale niektore absurdy pozostaly. A po wysluchaniu komentarza Spaithsa (i z racji tego ze jestem alienomaniakiem), wolalbym aby powstala wersja pierwotna, z obcymi, facehuggerami etc. A przez Lindelofa powstala wersja lostowa z wieloma pytaniami bez odpowiedzi ("niech se ludzie na forach internetowych dopowiedza"). Sam Lindelof w komentarzu przyznaje ze woli pozostawiac pytania bez odpowiedzi. Niech ludzka wyobraznia dziala.

Po wielu przeczytanych tekstach, analizach, wysluchaniu komentarzy, usunietych scenach etc mozna zrozumiec niektore absurdalne zachowania bohaterow, czemu zrobiono tak a nie inaczej etc ale zwykly widz (nie maniak) ma to co zobaczyl za pierwszym razem - film pelen absurdow.

Po drugim seansie film mi sie nawet podoba, ale nie zamierzam go bronic. Uznaje go za czesc uniwersum aliena i tyle. Ciekawi mnie tez jak to pociagna dalej.

Dalsze wynurzenia po wysluchaniu komentarza scenarzystow:

Gdy Vickers tuz po wybudzeniu pyta Davida o jakiekolwiek ofiary odnosi sie do Petera Waylanda. Ona ma nadzieje ze ten nie przezyl podrozy.
Obejrzalem tez "Lawrence'a z Arabii" pod wplywem Prometeusza - prawie 4 godziny meczarni Smile ale zaobserwowalem ciekawe rzeczy:
David zachowuje sie identycznie jak Lawrence - Fastbender (czy jak mu tam) zagral to swietne.
Cytat "big things, have small beginnings" to rowniez pochodzi z Lawrence'a.

Jest tez proba wyjasnienia dlaczego Fifield i biolog sie zgubili, mimo map elektronicznych etc. zapewne strasznie ze soba dyskutowali, klocili sie i pewnie sie zapomnieli.

Po co zatrudniac 40-latka (Guy Pearce) aby zagral ponad 100 latka? - miala powstac scena rozmowy w VR Davida z zahibernowanym Weylandem, w ktorej ten drugi spedza czas na jachcie w egzotycznych klimatach wlasnie jako dziarski 40-latek - ale nie zostala zrealizowana.


Ostatnio zmieniony przez johnny dnia 2012-10-17 09:11:38, w całości zmieniany 1 raz
2012-10-15 15:39:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Wez, Weyland wyglada jak kukla w tym filmie, jak mozna cos takiego uczynic w XXI wieku to ja nawet nie wiem.

Przykro mi ze tak slaby fabularnie film, bedzie papral to uniwersum juz zawsze. Nigdy nie mialem takiej odrazy do zadnego filmu :/
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-10-16 07:50:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



To chyba mało widziałeś,są znacznie gorsze filmy Smile,a jeśli już wspomnieć filmy z udziałem Xeno to zdecydowanie odraze budzi we mnie AVP pod każdym względem.
2012-10-16 12:57:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Tak, Dill-On trochę przesadza. Film nie jest dobry, ale nie jest też aż tak zły, żeby mówić, że rujnuje wspaniałe uniwersum, a jego reżyser to w ogóle codziennie pija drinki u Szatana.

Prometeusz (jako fabuła):
2/10
Prometeusz (jako film):
4-/10

AvP1 oraz 2 (jako cokolwiek):
-1/10
____________________________________
2012-10-21 20:01:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



film jest dobry, gdyby wmontować usunięte sceny to byłby bardzo dobry, a gdyby nie gmerał przy nim demon lindelof to byłby celujący...

Prometeusz (jako fabuła):
8/10

Prometeusz (jako film):
9/10

AvP1 oraz 2 (jako cokolwiek):
5/10
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2012-10-22 00:14:05
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Prometeusz (jako prequel do 8PN):
3/10

Prometeusz (jako film, bez kluczowych scen):
7/10

Prometeusz (jako film ze wszystkimi scenami):
8/10

AvP1 (jako film inspirowany komiksem):
5/10


AvP2 (jako cokolwiek):
2/10

Predators (jako film):
7/10
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2012-10-22 01:12:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB