Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Prometeusz - Wrażenia
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



A i jeżeli gdybym miał oceniać film nie z punktu pasjonata obcego to:
Nic w tym filmie nie trzyma się kupy (będą spojlery):

1. Inżynierowie tworzący życie na Ziemi, dbający o swoje dzieci - jaskiniowe malunki przedstawiające bogów wskazujących układ gwiazd - inżynierowie zatem wracali z powrotem na Ziemię i sprawdzali jak się mają sprawy. Zostawili nawet jaskiniowcom wskazówki by ich potomkowie ich odwiedzili. Dlaczego zatem Shaw wyszła z założeniem że obudzony z hibernacji inżynier leci na Ziemię z zamiarem jej zniszczenia, nic nie widząc o jego zamiarach, ładunku i przeznaczeniu statku.

2. Jeżeli inżynierowie rzeczywiście mieli wrogie zamiary wobec ziemian, to wg urządzenia do datowania metodą węgla C4 zwłoki inżyniera bez głowy liczą sobie około 2 tysięcy lat. Ja się pytam – czy Imperium Rzymskie w tym czasie rozwijało jakiś program lotów kosmicznych by zagrozić dominacji inżynierów w kosmosie?

3. Skoro Dawid stawia tezę (niczym nie popartą) że inżynierowie lecieli by zniszczyć ludzi (i mówi o tym Weylandowi), TO PO JAKĄ CHOLERĘ BUDZI INŻYNIERA??? Czy uważali że inżynier grzecznie wyjaśni im sekret życia wiecznego SKORO CHCIAŁ ZABIĆ WSZYSTKICH LUDZI??? WTF???

4. Bohaterowie którzy nie wiedzą o sobie nic – przez 2 lata byli w stanie hibernacji i przed lotem na LV-223 nie stworzyli wobec siebie żadnych relacji. Jeżeli „ładuje” się na statek osoby które nie wiedzą o sobie nic i poznają się dopiero u kresu misji, trudno od nich wymagać kooperacji w postaci osiągnięcia celów misji Prometeusza.

5. Poznanie celów misji u jej końca. Poważnie? Kto o zdrowych zmysłach, pozwala się zahibernować przez dwa lata nie wiedząc dokąd leci ani po co???

6. Dawid który na zlecenie Weyland-a torpeduje misje całego statku - infekując partnera Shaw bio-gównem. Poważnie? W jakim celu? Przecież byli prywatną ekspedycją naukową, mogli zabrać wszystkie urny na statek i nikt im by tego nie zabronił. Infekując celowo jednego z członków załogi nieznaną bio substancją android działa nielogicznie - im mniejsza liczba członów załogi tym mniejsza szansa na uzyskanie informacji od inżynierów i powodzenia misji. Na koniec ekipa Prometeusza zostaje z jednym człowiekiem do obsługi broni.

7. Kalmar – dziecko Shaw o którym wszyscy w magiczny sposób zapominają. Poważnie? To po jaką cholerę Dawid zainfekował partnera Shaw???

8. Vickers która najpierw cudem ratuje się z Prometeusza by potem zostać zgnieciona przez rogalik. Poważnie? Nie potrafiła biec w bok?
2012-06-10 15:21:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Zoltan Keresz napisał:
węgla C4

C14 Smile


Zoltan Keresz napisał:
Nie potrafiła biec w bok?


Takie motywy zawsze występują w kreskówkach - np.: drzewo się przewraca, nikt nie uskakuje w bok; toczy się wielka kula środkiem pola, bohater uparcie biegnie również środkiem pola i ani myśli skręcić w bok.

To niezbyt dobry pomysł wykorzystywać motywy z bajek w filmie, który wyjaśnia, skąd się wzięło życie na Ziemi.

Czytając posty w tym temacie widzę, iż "tajemnica" filmu jest nieciekawa... Spodziewałem się, że będzie ciekawsza, bardziej zagmatwana i dodatkowo dotycząca czegoś innego niż początki życia na Ziemi. Confused
____________________________________
2012-06-10 17:43:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Wplatanie w cala historie naszej planety, to najgorsze co zrobili tworcy filmu, zaraz po zniszczeniu pieknej, gigerowskiej wizji Space Jockey'ow, robiac z nich skafandry dla banalnie wygladajacych, przypominajacych ludzi postaci.

Moze oba te pomysly obnizyly koszty filmu bo sa tanie w realizacji, ale ostro smierdza tandeta.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-06-10 18:48:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



ja wlasnie wrocilem z kina i nadrobilem ten watek (wczesniej nie czytalem nic zeby sobie nie zaspolierowac) i mam podobne odczucia jak pozostali tutaj. nielogiczne zachowanie bohaterow (vickers najlepsza - blondi), niewyjasnienie niektorych watkow, liczna zaloga nagle zostaje przetrzebiona i nikt sobie nic z tego nie robi, myslalem ze to bedzie statek z aliena, a tu nie... musze sie z tym wszystkim przespac zeby ogarnac ten chaos myslowy Smile

ciekawe co bedzie w sequelu - przygody shaw i davida w kosmosie...

edit: mysle ze najlepszym podsumowaniem tego filmu bedzie takie oto zdanie (znalezione na imdb w sekcji review): "Ah, the dumb blonde of movies. So so pretty, but so so stupid." z czym sie zgadzam w 100%.
2012-06-10 20:01:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Recka "Prometeusza" w wykonaniu panów z redlattermedia. Polecam obejrzeć:

http://redlettermedia.com/half-in-the-bag-prometheus/
2012-06-11 16:11:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Ja(mimo że nie widziałem Prometeusza) po tych wszystkich Waszych postach i zapowiedziach spoilerach. Jestem rozczarowany. Mimo że Scott zrobił swoją wersję ja sie trzymam mojej originalnej. Nie spodobały mi sie te wszystkie spoilery mam nadzieje że będę w innym stanie po wyjściu z kina. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że zdrowo przesadzili z tym biogównem. I z tym Space Jockeyem. Kiedyś SJ toczyli walkę z predatorami i stworzyli organizm doskonały zdolny wytepić całą rasę przeciwników.A potem wyszlo im to z pod kontroli i wygineli. A Obcy dostał sie do Ripley. I dalej wszystko wiemy.
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-06-11 16:52:41
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



XenoWarrior6 napisał:
Kiedyś SJ toczyli walkę z predatorami i stworzyli organizm doskonały zdolny wytepić całą rasę przeciwników.A potem wyszlo im to z pod kontroli i wygineli. A Obcy dostał sie do Ripley. I dalej wszystko wiemy.


DAJCIE MI BROŃ! Mad sorry ale nie mogę z tego mieszania światów obcego i predatora...
2012-06-11 19:42:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



To jest jedyne wytłumaczenie poza gniotem AVP że w Predatorze 2 Pred miał na statku czaszkę Aliena. fak3k3 najlepszy:,,DAJCIE MI BROŃ''. Laughing
To że Ci się nie podoba nie znaczy że od razu musisz wyskakiwać w Bronią man. To tylko MOJA hipoteza...
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-06-11 19:45:55
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Tez nienawidze mieszania tych swiatow. AVP to tylko ciekawostka dla mnie. Jedyne co z tego polaczenia wyszlo dobrego to kilka gier z AVP2 na czele
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-06-11 22:03:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Dill-On napisał:
Tez nienawidze mieszania tych swiatow. AVP to tylko ciekawostka dla mnie. Jedyne co z tego polaczenia wyszlo dobrego to kilka gier z AVP2 na czele


I komiksy są też nawet fajne Surprised
2012-06-12 11:08:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Niektóre tak. W różnych występuje motyw hodowania Aliena. To mi się nie podoba. Ja wymyśliłem że Pred tylko się podczas tej wojny spotkał z Alienem żeby wytłumaczyć Predatora 2. Pasuje? Nie? Nikogo nie przekonuje. To moja opinia, której nikt mi nie może zabronić A wy już z bronią wykakujecie...
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-06-12 16:09:34
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



XenoWarrior6 napisał:
Niektóre tak. W różnych występuje motyw hodowania Aliena. To mi się nie podoba. Ja wymyśliłem że Pred tylko się podczas tej wojny spotkał z Alienem żeby wytłumaczyć Predatora 2. Pasuje? Nie? Nikogo nie przekonuje. To moja opinia, której nikt mi nie może zabronić A wy już z bronią wykakujecie...


Nie offtopuj - masz dla swoich przemyśleń konkretne tematy, zatem proszę tam się produkować.

Co do Prometeusza: panowie z Redlettermedia nagrali kolejny film o Prometeuszu, gdzie mają konkretne, logiczne i co najważniesze celne pytania wobec fabuły filmu. Z owych pytań wyłania się obraz filmu w którym nic nie trzyma się kupy a brak odpowiedzi na kluczowe zagadki filmu pokazuje jego nielogiczność i błędy w scenariuszu:

http://redlettermedia.com/red-letter-media-talks-about-prometheus-spoilers/
2012-06-12 17:11:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Vagenheber




Private
Dołączył: 2010-06-22
Posty: 16



Wycięte sceny i sporo zdjęć Inżyniera
https://www.dropbox.com/gallery/4083772/1/Engineer?h=977393

Concept art, wg mnie wygląda znacznie lepiej niż to co mamy w filmie
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/533327_403920462979999_1088826475_n.jpg

Jeszcze jeden screen z wyciętej sceny
http://thenexusnews.com/wp-content/uploads/2012/06/Prometheus-2.jpg
2012-06-17 16:16:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Jaki ten film jest bezlitosnie GLUPI...!

Pomysly zerzniete legalnie z Obcego, wynieszane z nowymi-tandetnymi...

Ridley Scott zostal w to wciagniety zapewne po to, by film dostal blogoslawienstwo fanow.

Jeszcze nigdy nie nienawidzilem tak zadnego filmu.
W ogole zadnego, a juz na pewno nie tak!

Nawet AVP przy tym to dobre kino.
Przynajmniej latwo jest sie odciac od tej serii, a jak wytlumaczyc niewtajemniczonym ze Prometeusz to nie prequel "Aliena"?
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-06-23 12:46:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Właśnie jestem po transmisji z neta, zła jakość ale zawsze jest.
Co do filmu to jestem cholernie zawiedziony. Nie będę tego tu Wam rowzijał więc od razu przejdę do konkretów.
Plusy filmu:
Średnio dużo akcji
muzyka świetna
klimat inny niż w Obcym ale nadal świetny
minusy:
-Akcja toczy się za szybko, za filmem trudno nadążyć
niedomówienia
Nic się nie czai(nawet jak się oglądało Aliena)
Gra aktorska taka sobie
A teraz moje pytania:
-DLaczego David dodał holloway'owi ten płyn do wódki? Chciał zobaczyć co się stanie?
-Jak to się stało że ten statek SJ potem się znalazł na LV-426 jak oni lądowali na LV-233?
Czemu ten kalmar którego urodziła Shaw tak urósł?
Czemu on walczył z SJ?
O co chodzi z tą bronią?
Jaki to ma związek z Obcym oprócz tego Aliena na końcu?
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-06-23 13:23:29
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



i jeszcze:
-Co to było za pudełko z którego david wyjął to czym zaraził hollowaya
-Dlaczego skoro te tuby miały być bronią to jak holloway się nimi zaraził to czemu stał się SJ?
O co w tym wszystkim chodzi???!
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-06-23 14:35:33
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



XenoWarrior6 napisał:
Właśnie jestem po transmisji z neta, zła jakość ale zawsze jest.
Co do filmu to jestem cholernie zawiedziony. Nie będę tego tu Wam rowzijał więc od razu przejdę do konkretów.
Plusy filmu:
Średnio dużo akcji
muzyka świetna
klimat inny niż w Obcym ale nadal świetny
minusy:
-Akcja toczy się za szybko, za filmem trudno nadążyć
niedomówienia
Nic się nie czai(nawet jak się oglądało Aliena)
Gra aktorska taka sobie
A teraz moje pytania:
-DLaczego David dodał holloway'owi ten płyn do wódki? Chciał zobaczyć co się stanie?
-Jak to się stało że ten statek SJ potem się znalazł na LV-426 jak oni lądowali na LV-233?
Czemu ten kalmar którego urodziła Shaw tak urósł?
Czemu on walczył z SJ?
O co chodzi z tą bronią?
Jaki to ma związek z Obcym oprócz tego Aliena na końcu?


Po pierwsze, nie pisz posta pod postem, od tego masz opcje <edytuj>

Ja też nie rozumiem czemu Dawid zainfekował Holloway-a - to jest bez sensu. Tak jak pisałem wcześniej, ekspedycja Prometeusza miała charakter pozarządowy, zatem mogli zabrać wszystkie urny na pokład. Po jaką cholerę infekować członka własnej załogi nieznaną substancją???

Pomyliłeś się - LV-233 i LV-426 to są księżyce które obiegają planety gazowe w układzie Zeta Reticuli, to są dwa ODRĘBNE CIAŁA NIEBIESKIE!.
2012-06-23 22:09:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



To na jakiej oni planecie byli? Bo na pewno nie na LV-426
Co do tego proto Aliena, to ja nie mam nic przeciwko tylko jak u cholery on/a zdążył/a złożyć jaja na derelictcie i potem teleportować się na LV-426????!!!!!
Ale sam Obcy to dziwnie wyglądał. Taki w ogóle mniej biomechaniczny
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-06-23 22:22:10
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ja osobiscie nie wiem po co rozwodzic sie nad tak slabym filmem o kosmicznych mieczakach i skafandrach
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-06-23 22:39:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Wiesz, Dill-On, zawsze miło sobie na coś ponarzekać Smile
____________________________________
2012-06-24 17:46:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB