Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Prometeusz - Wrażenia
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Hahahaha egocentryku!
Very Happy
Napisalem o ogole, nawet nie skupilem sie na Twojej opinii.

Pisalem w tym temacie juz, ze rezyserow sie przecenia, a zapomina sie ze za historie odpowiedzialni sa scenarzysci. I to nie raz. Gdybys czytal dokladniej, moze wiedzalbys ze pisze konkretniej. Smile
(Tak, to juz jest kierowane bezposrednio do Ciebie).

W takich momentach dyskusje mi uwlaczaja, czuje sie sciagniety do poziomu pietnastolatka (ups!).


Wracajac do tematu - gdyby nie znane nazwiska, ten film zyskalby wiecej krytycznych opinii... To znaczy on juz je dostaje w przewazajacej czesci, nawet sympatycy filmu kreca nosem na niektore aspekty, uwazam jednak ze ta produkcja niepotrzebnie szarpie legende Obcego. Gdyby tego nie robil, bylby lepszy, ale nie dla tych co chcieli na nim zarobic.

Prometeusz sprytnie oszukuje laikow ze jest prequelem, oraz fanow ze z Obcym nie ma nic wspolnego.

Ja tego nie lykam.

Lubie rzeczy oryginalne i artystow.
Tutaj widze film robiony na sile, bedacy zlepkiem pomyslow z innych dziel.

Bawi mnie to, ze sa tacy, ktorzy tego nie widza.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-08 12:10:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Dill-On napisał:
W takich momentach dyskusje mi uwlaczaja, czuje sie sciagniety do poziomu pietnastolatka (ups!).


Codziennie napieprzasz takimi samymi postami...
"Prometeusz to zrzynka z nieskończonej ilości filmów, niepotrzebnie szarpie legendę Obcego bla bla słaby film niewarty dyskusji jeszcze raz na wszelkie co wspomnę, że niepotrzebnie szarpie legendę Obcego i że zrzyna i jest kiczowaty oraz niewart dyskusji"

TO jest Twoim zdaniem poziom piętnastolatka? Wybacz, ale w temacie o A:CM nie spamowałem: "A:CM to gówno, A:CM to gówno" (kiedy jeszcze ta gra taka była), tylko starałem się napisać coś nowego, jakieś inne argumenty i inne minusy.

TO TWÓJ POZIOM jest aktualnie bardzo niski, nie mój. Zwracanie mi tyle razy uwagi na wiek również nie jest zbyt mądre. Wygląda to tak, jakbyś się podniecał tym, że ukończyłeś już osiemnastkę. Nie wiem, Kwejk wyprał Ci mózg, czy jak? Tam cały czas piszą: "Gimbusy, gimbaza, gimbusy, gimbusiarskie żarty, gimbaza, gimbusy"

Co do Prometeusza - film jest słaby, lecz oglądało mi się go całkiem przyjemnie i nie narusza aż tak Uniwersum. Nie wiem, dlaczego tak wspominasz o "szarpaniu legendy". Jakby tego nie robił, nie miałbyś chyba o czym pisać.
____________________________________
2012-08-09 13:03:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Staram sie zawsze dodac cos nowego jezeli chodzi o ten film.

Na blogu zebralem najwazniejsze aspekty.

Nie dziwie sie ze na kwejku mowi sie o poziomie gimnazjalnym bo z tego co pamietam, taki przewaza. Nie zagladam na te strone wlasnie z tego powodu.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-09 13:52:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



TrapsMaster wow,to dużo rzeczy nie zrozumiałeś xD.


''Dlaczego uznali to za zaproszenie? Skąd wiedzieli, na którą konkretnie planetę polecieć? O co chodzi z tą ludzką głową? Co to za bullshit z tym "czarnym bio-gównem", jak to rzekł Zoltan? Jak to niby działa? Dlaczego David zaraził tego kolesia mazią?''



Uznali że to zaproszenie,bo przecież na skamielinach widniała postać olbrzyma wskazującego ludziom planety,gdzie na jednej właśnie przebywają Inżynierowie.Wiedzieli na jaką planete gdyż ten zbiór planet przedstawiony na skale się nie powtarzał w kosmosie,przynajmniej w miejsach znanych ludziom.Ta ludzka głowa,to głowa Inżyniera ot co,ludzie też stawiali(stoneheads) czy stawiają różne posągi itd,więc nie widze w tym nic dziwnego.

czarne Bio-gówno to Black Goo,jak można wydedukować z filmu substancja modyfikuje kod genetyczny zamieniając organizmy w zupełnie coś nowego,są różne teorie,choćby taka że jest to jakby kod DNA Deacona(istoty która wyszła z Inżyniera pod koniec filmu).

David zaraził Hollowaya bo miał być może taki rozkaz,zainfekować członka załogi.


''Na podstawie czego ta kobieta (chyba Shaw) stwierdziła, że SJ chce zniszczyć Ziemię? Dlaczego Inżynierowie trzymali tę maź w jaskini, a nie w laboratorium i dlaczego zaczęła się wylewać? Skąd te węże? Dlaczego głowa SJ ożywa, a następnie wybucha? To po prostu głupie''


Pomyśl,statek pełen substancji które przerabiają organizmy na jakies potwory miał lecieć na naszą planete.Co do jaskini to pełniła ona funkcje hangaru,czemu się wylała? oglądałeś dobrze film?,przecież powiedziano czemu,skład powietrza się zmienił przez to że przybyli.Głowa SJ ożywa gdyż jak mówili chcą przywrócić jej stan(tkanek chyba itd) tuż przed śmiercią,wybuchła bo po ''ożywieniu'' proces który zabił Inżyniera również został wznowiony.

Skąd węże??,widzimy w ziemi pod urnami robale,po wylalniu się mazi uległy mutacji.


'' Tak samo jak to, że nasze DNA jest w 100% zgodne z ich DNA. W życiu nie uwierzę w taką durnotę.''

Skoro Inżynierowie w filmie to nasi stwórcy,stworzyli nas na bazie swojego DNA to to chyba jest oczywiste?.


''O co chodzi z tą podłużną czachą na szczycie skały, której nawet żaden bohater nie zauważył?''


A co ma to do rzeczy?,budowla to budowla,co mieli stać i filozofować?.


''Po cholerę ten pseudoFaceHugger rośnie taki gigantyczny? Jaki to ma niby sens?
Jakim cudem w 10h ona była tak jakby w 3 mies. ciąży, a w ciągu następnej godz. już w dziewiątym? Jak to możliwe''

A embrion aliena po zapłodnieniu przez twarzołapa to niby wolno rośnie? tak samo jak chestburster kiedy wyjdzie z żywiciela??.W dodatku trylobit został wyjęty z Shaw w 3 miesiącu,jakby go nie usuneła z ciała,pewnie rozerwałby ją.


'' Jak to możliwe, iż ten gość był takim debilem, że wyciągnął rękę do kobry z innej planety ''


Tu się zgodze Smile.



''Dlaczego piloci z takim spokojem przyjęli informację, że lecą na pewną śmierć?''


Bo albo ich śmierć,albo zagłada ich planety.



''Z jakiego powodu ta kobieta chciała polecieć na planetę SJ, skoro są śmiertelnie niebezpieczni? Jakim cudem takie malutkie kulki lewitujące w powietrzu mogą w nim latać tak długo? O co chodzi z tymi "nagraniami" z Inżynierami biegającymi po jaskini? Co to ma być?...''



Jak mówiła Shaw chce się dowiedzieć czemu postanowili nas zgładzić.
Jeśli chodzi o kulki,w końcu film dzieje się w przyszłosci więc po co się czepiasz?.
Hologramów też nie zrozumiałeś? 0_0,coś kiepsko film oglądałeś,Inżynierowie przed czymś uciekali,nie tak trudno domyślić się że ich broń biologiczna wymkneła się i teraz rozrabia,zresztą później nasi badacze znajdują stos martwych ciał Inżynierów.


''Co mi się nie podoba:
Dużo dziur w fabule''

Owszem,jednak dużo z filmu nie zrozumiałeś choć film był prosty w odbiorze.


''Koleś zaatakowany przez czarną maź zmieniający się w idiotycznego zombie z filmów Resident Evil. ''

Wiesz co to zombie? 0_0,powiedziałbym że koleś który uległ mutacji która wywołała u niego agresje wzrost siły zwinnosci itd,martwy to raczej nie był.



''jedni robią co innego, drudzy co innego''

Bo każdy zajmował się inną dziedziną i był przydzielony do czegoś innego??.



Pisałem z taką osobą co też pytała się o coś co nie zrozumiała w filmie,odpowiedziałem że potem takie osoby,w tym czy w innych filmach nie rozumiejąc czegoś choć w filmie zostalo to wyjaśnione oceniają go właśnie słabo przez to że sami filmu uważnie nie oglądali,że nie zrozumieli,to ktoś odpisał,że film jest słaby że nie ma w nim co do rozumienia bo to prosty film,racja,ale jak widać są osoby zadające pytania co do filmu,choć sam film na nie odpowiada...
2012-08-10 10:37:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



"bo przecież na skamielinach widniała postać olbrzyma wskazującego ludziom planety,gdzie na jednej właśnie przebywają Inżynierowie.Wiedzieli na jaką planete gdyż ten zbiór planet przedstawiony na skale się nie powtarzał w kosmosie,przynajmniej w miejsach znanych ludziom.Ta ludzka głowa,to głowa Inżyniera ot co,ludzie też stawiali(stoneheads) czy stawiają różne posągi itd,więc nie widze w tym nic dziwnego."

Nie pytam się skąd wiedzieli o które planety chodzi, tylko o którą konkretnie planetę. Na malunkach było ich chyba z pięć. (No, chyba że to były księżyce otaczające LV-223).
To nie wygląda jak głowa SJ. Bardziej jak człowieka.

"czarne Bio-gówno,jak można wydedukować z filmu substancja modyfikuje kod genetyczny zamieniając organizmy w zupełnie coś nowego

David zaraził Hollowaya bo miał być może taki rozkaz"

Wiem co robi ta substancja, jest to jednak słabe wyjaśnienie pochodzenia Obcego i innych stworzeń w tym filmie. To po prostu bardzo wygodne wyjście, zero kreatywności. I zresztą Xenomorph jest jako tako realistyczny, a ta substancja już nie. Przekombinowali.
Eeee... Ale po co miał go zarazić? Wiedział, że ten w najbliższym czasie przeleci tę swoją Shaw? A nawet jeśli o to chodziło, w jakim celu to zrobił? Chciał zobaczyć kobietę rodzącą kalmara/ośmiornicę?
Nie rozumiem jednej rzeczy. Oni chcieli chyba, żeby ona urodziła to coś. Shaw uciekła im, zrobił sobie operację, potem tak jakby zabiła tego stwora (przestał się poruszać), a oni nawet słowem tego nie skomentowali.

"Pomyśl,statek pełen substancji które przerabiają organizmy na jakies potwory miał lecieć na naszą planete.Co do jaskini to pełniła ona funkcje hangaru,czemu się wylała? przecież powiedziano czemu,skład powietrza się zmienił przez to że przybyli.Głowa SJ ożywa gdyż jak mówili chcą przywrócić jej stan"

Eeee... gówno prawda. Czarna maź była w "hangarze", a nie na statku.
Również gówno prawda. David wziął ze sobą jeden pojemnik mazi na statek, tam też był inny skład powietrza. Jednak się nie wylała, a potem sam tę "puszkę" otworzył.
Wiem, co zrobili z głową SJ, ale w życiu nie uwierzę w taką durnotę, że głowa sama sobie ożyła, bo trochę ją kopnął prąd, a następnie wybuchła.

"Skoro Inżynierowie w filmie to nasi stwórcy,stworzyli nas na bazie swojego DNA to to chyba jest oczywiste?"

Nie. Za bardzo się od nas różnią. W 98% jestem w stanie uwierzyć. W sto już nie.
Skoro stworzyli życie na Ziemi i mają nasz DNA, co z dinozaurami? Przecież one nie mają takiego samego DNA jak my.

"A co ma to do rzeczy?,budowla to budowla,co mieli stać i filozofować?."

Dlaczego dajesz kropki po pytajnikach? Skoro nie ma nic do rzeczy, to po co ją tam umieszczono? Żeby fani Gigera mieli radochę, bo przez parę sekund widzą nic niewnoszącą do fabuły czachę?

"A embrion aliena po zapłodnieniu przez twarzołapa to niby wolno rośnie?"

Cały dzień i wychodzi z tego niewielki wąż. Tutaj trwa to 10h i rodzi się trzy razy większa od ChestBustera ośmiornica, która w parę godzin zmienia się kałamarnicę olbrzymią.

"Jak mówiła Shaw chce się dowiedzieć czemu postanowili nas zgładzić.
Jeśli chodzi o kulki,w końcu film dzieje się w przyszłosci więc po co się czepiasz?.
Inżynierowie przed czymś uciekali,nie tak trudno domyślić się że ich broń biologiczna wymkneła się i teraz rozrabia,zresztą później nasi badacze znajdują stos martwych ciał Inżynierów."

Wiem, dlaczego Shaw chce tam polecieć, jednak jest to bez sensu. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo, nawet nie znając języka tych stworzeń i nie mając żadnej pewności, że znajdzie odpowiedź. Nadal zresztą nie rozumiem, skąd ona niby wie, że SJ chcą nas zgładzić.
Niby tak, ale jak dla mnie te kulki latają trochę za długo i nie wiem, jak on te robią.
Nie rozumiem tych hologramów. Skąd się wzięły? W jaki sposób zostały nagrane? W jakim celu? Czy to oznacza, że ludzie też zostali nagrani? Poza tym skoro Inżynierowie uciekali przed mazią, dlaczego jeden w czasie ucieczki wbiegł do jaskini z tym "bio-gównem" i zamykający się właz odciął mu głowę? Skoro czarna substancja wymknęła się spod kontroli i zabiła kilku SJ, gdzie teraz się znajduje? Powinno być kilka kałuży tej mazi w jaskini, a jest czyściutko.

"Owszem,jednak dużo z filmu nie zrozumiałeś choć film był prosty w odbiorze."

Prędzej Ty nie zrozumiałeś wiele.

"Wiesz co to zombie?'

Wiem i ten koleś był dokładnie tym. Zabiła go dziwna biologiczna substancja, a następnie odżył jako ludzki potwór. Poza tym wyglądał jak zombie z filmu Resident Evil.

"Bo każdy zajmował się inną dziedziną i był przydzielony do czegoś innego??"

Mam na myśli scenę, gdy jedni pomagają choremu i krzyczą o pomoc, a drudzy stoją nad trupami i nie reagują. Albo tę, gdzie tych dwóch gości jakimś cudem zgubiło się w jaskini, mimo że w każdej chwili mogli połączyć się ze statkiem, gdzie była mapa w 3D.

"Pisałem z taką osobą co też pytała się o coś co nie zrozumiała w filmie,odpowiedziałem że potem takie osoby,w tym czy w innych filmach nie rozumiejąc czegoś choć w filmie zostalo to wyjaśnione oceniają go właśnie słabo przez to że sami filmu uważnie nie oglądali,że nie zrozumieli,to ktoś odpisał,że film jest słaby że nie ma w nim co do rozumienia bo to prosty film,racja,ale jak widać są osoby zadające pytania co do filmu,choć sam film na nie odpowiada..."

Nie wiem ile masz lat, ale to zdanie wygląda, jakbyś ledwie ukończył przedszkole (słowo "film" użyte 8 razy!!!). Apeluję do Ciebie - pisz normalnie, używaj spacji, wielkich liter, kropek i nie rób tak cholernie długich zdań.
____________________________________
2012-08-10 12:21:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



''Eeee... Ale po co miał go zarazić? Wiedział, że ten w najbliższym czasie przeleci tę swoją Shaw? A nawet jeśli o to chodziło, w jakim celu to zrobił? Chciał zobaczyć kobietę rodzącą kalmara/ośmiornicę?
Nie rozumiem jednej rzeczy. Oni chcieli chyba, żeby ona urodziła to coś. Shaw uciekła im, zrobił sobie operację, potem tak jakby zabiła tego stwora (przestał się poruszać), a oni nawet słowem tego nie skomentowali.''

Jakbyś nie zauważył firmie zależy na obcych ''rzeczach''.Ash miał sprowadzić obcy gatunek na naszą planete,Burke również chciał przemycić coś.No racja nie skomentowali,może dlatego że Shaw wbiegła do pomieszczenia gdzie akurat David i staruszek szykowali się na małą wycieczkę,nie było czasu.Lub David będąc wadliwym robotem zwyczajnie chciał zobaczyć co się stanie z Hollowayem.




''David wziął ze sobą jeden pojemnik mazi na statek, tam też był inny skład powietrza. Jednak się nie wylała, a potem sam tę "puszkę" otworzył.''



Ponoć są 2 rodzaje owej mazi,czarna i zielona.Pojemniki zareagowały na ludzi w podobny sposób jak jaja.


''Skoro nie ma nic do rzeczy, to po co ją tam umieszczono? Żeby fani Gigera mieli radochę''

Tak.


''Cały dzień i wychodzi z tego niewielki wąż. Tutaj trwa to 10h i rodzi się trzy razy większa od ChestBustera ośmiornica, która w parę godzin zmienia się kałamarnicę olbrzymią.''

W Alien nie wyglądało to na cały dzień,twarzołap odpadł,pogadali z ofiarą,poszli coś zjeść i wtedy boom.Co do trylobita i jego rozmiarów to zauważ że nie wiemy co to jest,jakieś stworzenie fikcyjne więc po co sę tego czepiać??.

''skąd ona niby wie, że SJ chcą nas zgładzić.''

Czyli Inżynier który wyrwał głowe Davidowi i rzucał sobie ludźmi po czym chciał wybrać się na Ziemię nie daje ci do myślenia??.Jakby się myliła to SJ przywitałby ich z otwartymi ramionami.Placówki jakie były na tym księżycu były placówkami militarnymi,jeden z takich statków wcześniej miał się wybrać na naszą planete,po co? może chcieli nas poczęstować swoim dziełem?


''ale jak dla mnie te kulki latają trochę za długo i nie wiem, jak on te robią.''


Jakbyś wiedział to wiedzieliby i nasi naukowcy i takie kulki latałyby sobie dzisiaj.



''Nie rozumiem tych hologramów. Skąd się wzięły? W jaki sposób zostały nagrane? W jakim celu?''


Może statek i budowle posiadają coś w rodzaju kamer które rejestrują to co się na nich dzieje?,jakiś dziennik pokładowy itp.



''Poza tym skoro Inżynierowie uciekali przed mazią, dlaczego jeden w czasie ucieczki wbiegł do jaskini z tym "bio-gównem" i zamykający się właz odciął mu głowę? Skoro czarna substancja wymknęła się spod kontroli i zabiła kilku SJ, gdzie teraz się znajduje? Powinno być kilka kałuży tej mazi w jaskini, a jest czyściutko.''



Nie uciekali przed mazią a przed tym co powstało z niej.Lub załoga została zainfekowana a wtedy kwarantanna, dlatego tamtego nie wpuscili i stracił głowe.

Niektóre z ciał znelezionych przez geologów miały dziury w klatce czy w głowie ;>.

Co do kałuży nie wiemy jakie ta maź ma własciwosci,może po czasie znika?,zresztą ten wypadek mógł mieć miejsce tysiąc lat przed tym jak załoga Prometeusza przybyła.


''Prędzej Ty nie zrozumiałeś wiele.''

Sądząc po twoich pytaniach chyba jednak ty...


''Zabiła go dziwna biologiczna substancja, a następnie odżył jako ludzki potwór. Poza tym wyglądał jak zombie z filmu Resident Evil.''


Serio? pokaż mi scene z filmu gdzie on umiera a potem odżywa.Widzimy jedynie jak sie przewraca na tą maź i jak się ona wchłania? w jego skóre.

To że wygląda jak zombie z jakiegoś filmu nie znaczy że on sam jest zombie...



''Nie wiem ile masz lat, ale to zdanie wygląda, jakbyś ledwie ukończył przedszkole ''

Ma to jakieś znaczenie?,wcześniej piszesz do Dilla:

''Zwracanie mi tyle razy uwagi na wiek również nie jest zbyt mądre''

''słowo "film" użyte 8 razy!!!''

Zajmijmy się meritum a nie wyliczaniem co ile razy napisałem,ok?

Nie bój się,jestem starszy od ciebie Smile,zazwyczaj pisze szybko nie zwracając uwagi na szczegóły czy podstawy,więc wybacz ;P.
2012-08-10 13:47:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Delano
I ain't that good.



First Lieutenant
Dołączył: 2003-12-22
Posty: 436



Adorianu666 napisał:
''Eeee... Ale po co miał go zarazić? Wiedział, że ten w najbliższym czasie przeleci tę swoją Shaw? A nawet jeśli o to chodziło, w jakim celu to zrobił? Chciał zobaczyć kobietę rodzącą kalmara/ośmiornicę?

Przy całej głupocie Prometeusza to akurat jest łatwe do wytłumaczenia: dostał polecenie "Try harder", czyli zachętę do działań niestandardowych.
Nie wiedzieli z czym mają do czynienia, więc David tytułem eksperymentu zaraził kolesia (wcześniej uzyskując jego zgodę), żeby zobaczyć, co będzie i czy może się to przyda Weylandowi.
____________________________________
Weylan-Yutani: Brewing better beer.
2012-08-10 14:33:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 1570404 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



"Co do trylobita i jego rozmiarów to zauważ że nie wiemy co to jest,jakieś stworzenie fikcyjne więc po co sę tego czepiać??."

Mam na myśli to, że cały Obcy gatunek ma sens. Wszystko (pod względem logicznym) trzyma się kupy i jestem w stanie uwierzyć, że taki gatunek byłby w stanie funkcjonować. Trylobit jest po prostu niepotrzebnie taki duży, przecież w niczym to mu nie pomaga. Łatwiej zapłodnić ewentualną ofiarę z zaskoczenia, gdy jest się wielkości FaceHuggera. Poza tym:
u Obcego - Twarzołap wychodzi z jaja, skacze i już po gościu
w tym dziwnym gatunku - wychodzi kałamarnica, która rośnie parę godzin do gigantycznych rozmiarów, że nie zmieściłaby się w Gnieździe i nie wiem jak zapłodniłaby ewentualną ofiarę przyczepioną do ściany.
Może potem lepiej objaśnią funkcjonowanie tego gatunku...

"Czyli Inżynier który wyrwał głowe Davidowi i rzucał sobie ludźmi po czym chciał wybrać się na Ziemię nie daje ci do myślenia??.Jakby się myliła to SJ przywitałby ich z otwartymi ramionami.Placówki jakie były na tym księżycu były placówkami militarnymi,jeden z takich statków wcześniej miał się wybrać na naszą planete,po co? może chcieli nas poczęstować swoim dziełem?"

Na naszą planetę? Niby skąd wiesz? W takim razie dlaczego nie miał na pokładzie statku żadnej broni (wiemy o tym, bo nie rozwalił niczym Prometeusza) ani "czarnego bio-gówna"? Jak dla mnie SJ wisiało, kto do niego przyszedł. Stoją jacyś goście, a on chce wrócić do domu, więc sobie nimi rzuca i idzie na statek. Możliwie, że chciał po prostu opuścić miejsce, w którym istnieje ta maź, bo się jej bał.

"Jakbyś wiedział to wiedzieliby i nasi naukowcy i takie kulki latałyby sobie dzisiaj."

Może za bardzo się tego czepiam, ale nigdy nie uwierzę, że niecałe sto lat będą istnieć takie kulki.

"Sądząc po twoich pytaniach chyba jednak ty..."

Ty za dużo sobie dopowiadasz jak dla mnie.

"Serio? pokaż mi scene z filmu gdzie on umiera a potem odżywa. "

Wpada do rzeki mazi, potem znajdują go i nie oddycha, a następnie widzą go żywego, w dodatku zmienionego w potwora z horroru klasy B.

"Ma to jakieś znaczenie?,wcześniej piszesz do Dilla:

''Zwracanie mi tyle razy uwagi na wiek również nie jest zbyt mądre"

Tak, ma ponieważ ja drugi raz komuś zwróciłem uwagę na wiek, a Dill-On chyba piętnasty. Po prostu tamtego zdania nie dało się przeczytać i to było cholernie frustrujące, bo prosiłem Cię już wcześniej o normalne pisanie.
____________________________________
2012-08-31 10:04:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



''że nie zmieściłaby się w Gnieździe i nie wiem jak zapłodniłaby ewentualną ofiarę przyczepioną do ściany.''

Ale to przecież nie jest Xeno,Deacon również,zresztą ma on(Deacon) bardziej ''ludzkie'' kształty,nie wygląda na coś co produkuje śluz i wykorzystuje go do tworzenia gniazd czy nawet nie wygląda jakby to coś chodziło po ścianach.

''Na naszą planetę? Niby skąd wiesz? ''

Jak ty film oglądasz? i ja niby sobie dopowiadam?,przecież David odkrył koordynaty bawiąc sie hologramami...

''Wpada do rzeki mazi, potem znajdują go i nie oddycha''

Odnajdują z tego co pamiętam gostka do którego wszedł wężowaty stwór.
Facet z irokezem pokazuje sie dopiero przed ich statkiem dziwnie powyginany(i to było głupie).

Że teraz dopiero odpisałeś xD,mi się już nie chce wałkować Prometeusza,jakoś emocje po seansie opadły tak jak się tego spodziewałem,mój ''zachwyt'' nad filmem również zmalał,teraz myślę o zbliżającej się kroczkami grze Colonial Marines Smile.
2012-08-31 13:54:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Czyli nawet najwiekszym sympatykom film sie po czasie nudzi...

4 czesci Obcego nigdy mi sie nie nudza (nawet Przebudzenie)
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-31 16:57:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



Dill-On napisał:
Czyli nawet najwiekszym sympatykom film sie po czasie nudzi...

4 czesci Obcego nigdy mi sie nie nudza (nawet Przebudzenie)


Skąd wniosek że jestem najwiekszym sympatykiem? absurd,stwierdziłeś tak niech zgadne bo nie zgadzałem się z twoją jedyną właściwą opinią Wielkiego fana Obcego na jakiego się kreujesz? w przeciwieństwie do strony Avp.org tu się strasznie mądrujesz i pouczasz innych jakbyś pozjadał wszystkie rozumy...
2012-08-31 19:57:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Nie, po prostu oprocz Hicksa i Virusa glownie Ty broniles filmu.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-08-31 21:10:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



Dill-On napisał:
Nie, po prostu oprocz Hicksa i Virusa glownie Ty broniles filmu.


Czyli to robi ze mnie największego sympatyka filmu? AHA cóż za dedukcja....
2012-08-31 21:50:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Delano napisał:
Adorianu666 napisał:
''Eeee... Ale po co miał go zarazić? Wiedział, że ten w najbliższym czasie przeleci tę swoją Shaw? A nawet jeśli o to chodziło, w jakim celu to zrobił? Chciał zobaczyć kobietę rodzącą kalmara/ośmiornicę?

Przy całej głupocie Prometeusza to akurat jest łatwe do wytłumaczenia: dostał polecenie "Try harder", czyli zachętę do działań niestandardowych.
Nie wiedzieli z czym mają do czynienia, więc David tytułem eksperymentu zaraził kolesia (wcześniej uzyskując jego zgodę), żeby zobaczyć, co będzie i czy może się to przyda Weylandowi.


Let me get this straight: Weyland ładuje miliardy dolarów w misje, w statek, w załogę, w sprzęt, następnie w tajemnicy leci na inną planetę w oparciu o malunki naskalne i hipotezę dwóch naukowców, by następnie torpedować własną misję i narażać własną załogę na niebezpieczeństwo poprzez rozkaz infekcji własnych ludzi (qwa kluczowej części załogi dzięki której mógł odnaleźć planetę inżynierów) aby zobaczyć co się stanie, tytułem eksperymentu? Seems legit.
2012-09-02 10:07:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Skąd wiedzieli, na którą konkretnie planetę polecieć?
Jest to dokładnie wyjaśnione w scenie w hali z hologramem. Pozdrawiam ;]
2012-09-12 01:00:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Widziałem, że nielogicznym wydaje się wam, że pan kalmar był duży, a na końcu wyszedł super człowiek pterodaktyl.

Mi się wydaje, że inżynierowie nie stworzyli bezpośrednio ludzi, a tylko zalążek życia na ziemi (coś na wzór pierwszej sceny), które potem jak wiemy z biologii ewoluowało w różne gatunki - przez dinozaury (pterodaktyle, mega duże kalmary żyjące w oceanach) do ludzi włącznie.


Ludzie zresztą dalej ewoluują. Nawet teraz są dowody, że wydłużają nam się kończyny/palce, zęby zanikają, a oczy ogólnie robią się większe. Coś na wzór inżynierów Very Happy
2012-09-14 01:28:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Mistrz dołączył do grona SAMMAEL, VIRUS, MIKET, HICKS Wink

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=90731

Swoją drogą ciekawi mnie opinia Finchera.
____________________________________
2012-09-14 14:30:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Hehehe, Cameron w skrocie:

"Hmm, piekne obrazy, duze 3D. Pare rzeczy zrobilbym inaczej xDDD
Fajnie ze jeszcze premiery potrafia wzbudzac emocje."


Grzecznie sie wypowiedzial i tyle, poza tym nie jest fanem uniwersum tylko rezyserem wiec ocenil techniczna strone filmu.

Znowu przypominam ze rezyserzy nie wymyslaja fabuly tylko realizuja scenariusze ktore dostali. To goscie ktorzy je pisza powinni byc wazniejsi jezeli oceniamy historie opowiedziana w filmie, a nie caloksztalt.

W prometeuszu fabula dla mnie lezy i tez jestem ciekaw co sadzi o nim stara gwardia
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-09-14 17:10:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Cytat:

Znowu przypominam ze rezyserzy nie wymyslaja fabuly tylko realizuja scenariusze ktore dostali.


Istnieją jeszcze scenariusze autorskie, za które odpowiadają reżyserzy tak jak w Aliens.

Faktem jest że mu się podobał i widział film 2x !!!
____________________________________
2012-09-14 23:40:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



I co, ekscytujesz sie tym?
Ja go widzialem 3x, tez mi sie grafika podobala no i pare rzeczy bym zrobil inaczej Very Happy
Szkoda ze O'Bannon nie zyje, to jego opinia na temat Prometeusza bylaby dawajaca do myslenia, a nie czlowieka od Avatara, ktory analogicznie do Prometeusza ma ladny obraz, ale scenariusz to juĹź jakby rzniety z innego filmu Smile (Pocahontas)
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-09-15 09:11:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB