Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: [OT] Cytaty
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325

[OT] Cytaty

Ten temat to nie tylko offtop, ponieważ można tu zamieszczać cytaty z Obcego.

Poza tym wszelkie cytaty - z książek, filmów, komiksów, piosenek itp. itd.

"Już nie wiem, który gatunek jest gorszy. One nie zarzynają się dla pieniędzy" - Ellen Ripley, Obcy Decydujące Starcie

"- Słyszałem, że podobno kiedyś spotkałaś to stworzenie.
- Tak, to prawda.
- Wow, i co wtedy zrobiłaś?
- Zginęłam..." - Obcy Przebudzenie

"Optymiści to ludzie patrzący na świat przez maskę gazową z różowymi szkłami."
"Dziewczyna czeka na mężczyzn, kobieta nimi kieruje. I ulega. Ale kieruje."
"Zmieniają się epoki.
Zmieniają się tunele.
Zmieniają się ludzie.
Zmieniają się problemy.
Tak naprawdę wszystko jest wciąż takie samo. Historia to nieprzyjemności, które przydarzyły się komuś innemu..."
"Człowiek może obejść się bez wielu rzeczy - bez jedzenia, bez wody - ale bez światła po prostu kładzie się i czeka na śmierć, jakby ciemności wysysały z niego ostatnie siły."
"Każdy ma jakieś mankamenty - pomyślał Iwan. - Ja spalam karbidem potwory i całuję się z byłymi dziewczynami, Tania rozpieszcza spasionego gryzonia."
"- To jest historia o tym, jak groźne jest nadzieja.
- Fałszywa? - Iwan spojrzał na profesora uważnie.
- Każda."

- Szymun Wroczek, Uniwersum Metro 2033: Piter

"Kiedy wolność płonie, ostateczne rozwiązanie, marzenia upadają i cała nadzieja obraca się w proch" - Sabaton, The final solution

Potem coś jeszcze dodam.
____________________________________
2012-05-31 23:14:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Co to znaczy być człowiekiem? Ludzki mózg jest samodzielnym bytem, dzięki któremu człowiek jest obdarzony unikatową tożsamością. Gdy jednak połączymy mózg człowieka przez Internet z innymi mózgami zarówno ludzkimi, jak i elektronicznymi, cóż jeszcze zostanie z owej tożsamości?

Urodziłem się człowiekiem, ale to zbieg okoliczności. Nie zamierzam poddawać się temu ograniczeniu.

Rzeczy, które chcę pokazać są mechaniczne. Maszyny mają mniej problemów. Chciałbym być maszyną, a ty nie?

Postęp ludzkości - wirtualizacja umysłów, swoboda w wyborze realiów, w których chce się żyć, osiągnięcie maksymalnej możliwej gęstości zapisu danych, odejście od polegania na białku, stopniowa konwersja materii - dla ścisłych umysłów wizja wcale nie tak fantastyczna.

Choć moja dusza może spoczywać w mrokach, odrodzę się w boskim świetle.
Bo kochając gwiazdy całym sercem, przestałem drżeć przed nocą. (Stary astronom do swojego ucznia)

"Pomiędzy gwiazdami ewolucja miała przed sobą nowe cele. Pierwsi badacze Ziemi
osiągnęli granice rozwoju fizycznego. Gdy tylko ich maszyny okazały się lepsze niż ich ciała,
nadszedł czas, aby się przenieść. Najpierw mozgi, a potem same myśli zamknięte zostały w
nowych domach z metalu i plastiku. W domach tych wędrowali pośród gwiazd. Nie budowali
statków kosmicznych. Sami byli statkami.
Jednak epoka maszyn szybko minęła. Dzięki swoim bezustannym eksperymentom nauczyli
się, jak przechowywać wiedzę w samej strukturze przestrzeni, jak zachować myśli dla wieczności
w zamkniętych sieciach krystalicznych światła. Mogli stać się stworzeniami zbudowanymi z
radiacji, wyzwolonymi wreszcie z tyranii materii."


Mogę ci powiedzieć co mówią w kosmosie, mówią że nasza ziemia jest zbyt szara. Lecz gdy duch jest zbyt cyfrowy, ciało zachowuje się w ten sposób. Ten świat mnie zabijał nierozłącznie. Układy nerwowe padły. Nigdy się stąd nie wydostanę.

Prawda kryje się w starych zabobonach, w ględzeniu babek, w lęku przed ciemnością. Zło zawsze czai się blisko, na wyciągnięcie ręki. Nie sposób się z nim układać, oswajać go ani zmieniać. Kto wpatruje się w lustro, zobaczy oblicze diabła. Tylko często nie potrafi tego zauważyć, bo rozpoznaje w nim jedynie własne rysy

Nie ma doskonałego piękna bez pewnej niezwykłości w proporcjach.

Najbardziej niesamowita sztuka wychodzi od ludzi, którzy żyją tak, jakby nie miało być jutra.

Czuję się jak popsuta maszyna. Z chęcią oddałbym się recyclingowi na puszki do piwa. Ludzie kochają piwo... dotykają ustami... wlewają w siebie...

Słodki jest dla mnie sen, bardziej nawet, gdy kamienny, kiedy trwają we mnie ból i wstyd. Nie widzieć, nie czuć, to dla mnie najwspanialsza zmiana, zatem nie budź mnie. Sza! Mów cicho.

Śniło mi się, że byłem naukowcem w futurystycznym świecie, w którym 99% procent mężczyzn wyginęło. W rezultacie kobiety były prawie wszystkie homoseksualistkami, a ich dzieci były klonowane...

Moim celem jest zniszczenie wszystkiego, co się da, więc nie mogę kierować się uczuciem litości, sympatii ani niczym takim, więc zmuszę się do uwierzenia, że każdy jest po prostu kolejnym potworem z Dooma, jak FH lub FS lub demony, więc albo ja, albo oni. Muszę wyłączyć swoje uczucia


Tam gdzie ty stoisz... wiesz tam nie widać końca świata, ale kiedy staniesz w tym miejscu, co ja... będziesz w stanie go zobaczyć.

niewiele jest rzeczy, które mogą zachwiać wiarą tak jak zobaczenie wyraźnie i na własne oczy obiektu tej wiary. Zobaczyć bowiem, wbrew powszechnym przekonaniom, wcale nie znaczy uwierzyć. Wtedy właśnie wiara się kończy, ponieważ nie jest więcej potrzebna.

My ludzie musimy się ulepszyć, ponieważ tworzymy maszyny, które stają się lepsze od nas.

Czy jest faktem, czy może to sobie zmyśliłem, że za pomocą elektryczności świat materii stał się jednym wielkim nerwem przesyłającym drgania na tysiące mil w nieskończenie małym okresie czasu? Lub raczej okrągły glob ziemski jest olbrzymią głową, mózgiem, instynktem wyposażonym w inteligencję! A może powiemy, że jest myślą – niczym tylko myślą, nie materią, za jaką go uważaliśmy!

Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy

Zło jest fascynujące, zaś dobro zbyt mało efektowne

Jeśli jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.

Jedynym miejscem gdzie Twoje marzenia stają się nierealne to Twoja głowa.

Jestem źródłem światła, ale moją naturą jest ciemność.

Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach...

Gdziekolwiek byś poszedł, czegokolwiek byś tknął, czyha tam rak i syfilis. Wypisany na nieboskłonie, jarzy się i tańczy jak zła wróżba. Wżarł się nam w dusze i jesteśmy tylko martwym przedmiotem, martwym jak księżyc.


Od owego czasu zrozumiałem oczywiście to, co każdy szaleniec odkrywa wcześniej czy później: że dla ludzi udręczonych nie ma gotowych recept na piekło.

Ludzie są jak wszy - włażą ci pod skórę i zagrzebują się tam. Drapiesz się i drapiesz aż do krwi, ale nie możesz się skutecznie odwszawic. Gdziekolwiek pójdę, wszędzie to samo: ludzie paskudzą sobie życie. Każdy przeżywa jakąś prywatną tragedię. Mamy to już we krwi - nieszczęście, nudę, smutek, samobójstwo. Powietrze jest przesiąknięte katastrofą, frustracją, daremnością. Drap się drap - aż zedrzesz sobie skórę. Mnie jednak ten stan rzeczy dodaje ducha. Zamiast zniechęcac lub przygnębiac, raduje mnie. Krzykiem domagam się jeszcze więcej katastrof, jeszcze większych klęsk, wspanialszego fiaska. Chcę, by cały świat był do niczego, chcę, by każdy zaczochrał się na śmierc.

Niektórzy ludzie próbują Cię tak zrujnować, żeby wmówić Ci, że jesteś najgorszy, żeby po prostu czuć pieprzoną hegemonie, a przez chciwość nie widzą, że spadają na dno, nie tylko w Twoich oczach, ale i innych. I teraz ty sam żyjesz z dziwną satysfakcją, że jest na odwrót, a jednocześnie w pewien sposób Cię to dziwi. Pamiętaj, że nikt nie jest warty Twoich łez, a ten który jest ich jednak wart, nigdy Cię do nich nie doprowadzi. Więc co dnia znajduj w sobie moc bohatera.

Gdy patrzysz w Otchłań, Otchłań patrzy w ciebie. Twój wzrok nie jest w stanie wywrzeć piętna na Wyklętym, ale Wyklęte jest w stanie wywrzeć piętno na tobie. Może wlać w ciebie cierpienie, które rodzi nienawiść, kłamstwa i szaleństwo. Gdy jest w tobie nienawiść, kłamstwa i szaleństwo, jest w tobie Otchłań. Gdy jest w tobie Otchłań, patrząc na ciebie, patrzy się w Otchłań. A gdy patrzysz w Otchłań, Otchłań patrzy w ciebie.


.......takie tam. mam cały plik w którym od kilku lat zbierałem cytaty z neta itd. może komuś przypadną do gustu
2012-06-01 19:36:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



fakk3 napisał:
Śniło mi się, że byłem naukowcem w futurystycznym świecie, w którym 99% procent mężczyzn wyginęło. W rezultacie kobiety były prawie wszystkie homoseksualistkami, a ich dzieci były klonowane...


Dałeś same mądre cytaty, a tu nagle coś takiego nic niewnoszącego.

"Z optymizmem patrzę w przyszłość - razem z martwym profesorem Hawkingiem.
W przyszłość, której nie mamy..."

- Szymun Wroczek, Uniwersum Metro 2033: Piter

"Myślicie, że jestem szalony, ale wkrótce... Zobaczycie, że każdy ruch, każdy atak jest szalony... i prowadzi nas do tego samego" - Władimir Makarow, Modern Warfare 3 Redemption Trailer

"Jak wiemy z historii, bakcyl komunizmu najlepiej przenosi się na bagnetach"

"Jakkolwiek wyraźnie różniły się od znanych człowiekowi zwierząt, wszystkie te potwory – czy to nieszkodliwi przedstawiciele miejskiej fauny przeobrażeni w potwory z piekła rodem, czy to istoty od zawsze zamieszkujące podziemne głębiny a teraz rozdrażnione przez ludzi – one również były częścią życia na Ziemi. Zniekształconą i wynaturzoną, ale jednak. I wszystkimi rządził ten główny impuls, któremu podlega całe organiczne życie na tej planecie: przeżyć. Za wszelką cenę przeżyć."

"Ciemność to najbardziej rozpowszechniona forma rządów w metrze"

"Ale przykazania włożone w boże usta żyją przez wieki. Sprawa jest prosta: stworzyć boga i nauczać o nim właściwymi słowami"

"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy ujrzy w nim przebłysk światła"

"Ludzie zawsze umieli zabijać lepiej niż każde inne żywe stworzenie"

"Po co było najpierw karać wszystkich śmiercią, by potem poświęcić własnego syna, żeby wszystko było znów jak na początku? I to przy założeniu, że jest się wszechmocnym?"

- Dmitry Głuchowski, Metro 2033
____________________________________


Ostatnio zmieniony przez TrapsMaster dnia 2012-06-03 21:26:03, w całości zmieniany 2 razy
2012-06-03 20:29:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



TrapsMaster napisał:
fakk3 napisał:
Śniło mi się, że byłem naukowcem w futurystycznym świecie, w którym 99% procent mężczyzn wyginęło. W rezultacie kobiety były prawie wszystkie homoseksualistkami, a ich dzieci były klonowane...


Dałeś same mądre cytaty, a tu nagle coś takiego nic niewnoszącego.



oj tam oj tam Laughing
2012-06-03 20:54:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



"Hitler miał czerwoną flagę.
I Stalin miał czerwoną flagę.
Hitler rządził w imieniu klasy robotniczej, partia Hitlera nazywała
się robotniczą.
Stalin również rządził w imieniu klasy robotniczej, jego system
władzy oficjalnie tytułowano dyktaturą proletariatu.
Hitler nienawidził demokracji i z nią walczył.
Stalin nienawidził demokracji i z nią walczył.
Hitler budował socjalizm.
I Stalin budował socjalizm.
Hitler uważał swoją drogę do socjalizmu za jedyną słuszną, a
wszystkie inne - za wypaczenie.
I Stalin uważał swoją drogę do socjalizmu za jedyną słuszną, a
wszystkie inne - za odchylenie od generalnej linii.
Towarzyszy partyjnych, którzy zbaczali ze słusznej drogi, takich
jak Rohm i jego otoczenie, Hitler bezlitośnie niszczył.
Stalin również bezlitośnie niszczył wszystkich, którzy zbaczali z
właściwej drogi.
Hitler miał plan czteroletni.
Stalin - pięcioletni.
Hitler miał jedną partię rządzącą, resztę - w więzieniu.
I Stalin miał jedną partię rządzącą, resztę - w więzieniu.
Partię Hitlera stawiano ponad państwem, krajem rządzili
przywódcy partyjni.
I partię Stalina stawiano ponad państwem, krajem rządzili
przywódcy partyjni
(Dziesiątki takich przykładów później)
Stalin nie miał brody, ale miał słynne wąsy.
Hitler nie miał brody, ale miał słynny wąs.
Jaka jest między nimi różnica?
Różnica jest w kształcie wąsów"

- Wiktor Suworow, Klęska

"Śmierć człowiek to tragedia. Śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin
____________________________________
2012-06-03 21:23:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB