Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ZWIASTUN PROMETEUSZA
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



fakk3 napisał:
Ja co raz bardziej żyję z nastawieniem do tego filmu, że jest to taki "Alien vs Predator". Czyli jest Weyland Yutani, są obcy, ale tak naprawdę z główną sagą 1-4 nie ma to nic wspólnego. Jeszcze trochę się łudziłem, że może Enginierzy czy coś tam są inną rasą np. podległą SpaceJockejom. Cała tajemnica i ta "lovecraftowska groza" z która kojarzyły mi się SJ będzie w dziwny sposób zinterpretowana i chyba nie będzie miała tej magii. Na początku byłem też niezdrowo wręcz podniecony, że Giger będzie pracował przy Prometheusie, a później się okazało, że jednak nie do końca... No i trochę zbyt nowocześnie ten Prometheus wygląda. Jak myślicie? 8 pasażer Nostromo miał urok (ahh te klimatyczne skafandry), a tutaj skafandry rodem ze Star Treka... jakieś Hologramy i światełka. Zgadzam się też z przedmówcą i też mi ta "kobra" się nie podoba. Niby co to ma być? Jakiś proto facehugger? A może to tylko jakiś rdzenny pasożyt tamtej planety? Tak czy siak nic specjalnego. Tak sobie śledzę dyskusje ludzi na avpgalaxy na temat trailera i czasem mam wrażenie, że ich pomysły są lepsze niż te, które będą w filmie (pomimo tego, że go nie oglądałem jeszcze;)


Lądowanie Prometeusza:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SL5DK7CdscI

Wydaje mi się że Prometeusz wygląda zdecydowanie nowocześniej od Nostromo i Sulaco gdyż był finansowany z kieszeni Weylanda, który na taką misję badawczą kasy nie żałował.

Edit:

Awans technologiczny w Prometeuszu - dyskusja:

http://www.filmweb.pl/film/Prometeusz-2012-523230/discussion/Awans+technologiczny+w+Prometeuszu,1825812

W powyższym linku użytkownicy Filmwebu dosyć ciekawie dyskutowali dlaczego statek Prometeusz wygląda na bardziej zaawansowany technologicznie od Nostormo który został zbudowany 16 lat po misji Prometeusza na LV-223.

Moja teza brzmi: w 2085 roku Prometeusz był szczytem możliwości statków gwiezdnych (chodzi mi naturalnie o prędkość z jaką może poruszać się statek gwiezdny - chodziło przecież o czas, żeby dotrzeć do LV-223). Wszelkie hologramy i ekrany to tylko duperelki - wciśnięcie analogowego guzika na Nostromo spełniało tą samą funkcję co w holograficznym ekranie HUD. Poza tym Nostromo jako holownik ciągnął ileś tam milionów ton surowców, dlatego był zdecydowanie wolniejszy.
2012-05-14 18:53:23
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Dobra teoria. Też tak myślę, że ten został przygotowany na specjalną misję badawczą a Nostromo był zwykłym holownikiem....
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-14 19:48:54
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Vagenheber




Private
Dołączył: 2010-06-22
Posty: 16



Nowy trailer, tym razem naprawdę dużo spoilerów

http://www.metacafe.com/watch/8509167/www_prometheusforum_net/
2012-05-15 18:14:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Jezus! To temu faciowi ta żmija wpełzła do gardła. Suuuper!
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-15 18:24:17
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Vagenheber




Private
Dołączył: 2010-06-22
Posty: 16



Wyjaśnia się chyba kwestia niebieskiego humanoida, tutaj porównanie podkradzione z AvPGalaxy



Jest to raczej na pewno wnętrze 'Prometeusza' przed zderzeniem a sam humanoid jest tylko niewiele większy od Vickers. W nowym trailerze widzimy chyba prawdziwego Inżyniera walczącego z Shaw, jest znacznie większy niż ten niebieski i wygląda trochę inaczej. Chociaż może to być wynik mutacji lub potraktowania go z miotacza ognia a wzrost to kwestia perspektywy

2012-05-15 18:33:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Tak, potem widać że vickers zostaje hełm jej jakoś zeżarty jakby się zapadał. Widac w Twoim ostatnim zdjęciu że ją ,,całauje''
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-15 18:45:45
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Moim zdaniem Prometeusz odbiega wygladem od Nostromo glownie dlatego, ze tworcy filmu nie zadbali o spojnosc z filmem "Alien".
To z tego powodu wlasnie byloby lepiej, gdyby nie byl z nim powiazany w zaden sposob.
Osobna historia bylaby dla mnie lepsza.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-05-15 20:49:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Wybaczcie, ale już nie wytrzymuję:
Czy ich popierdoliło z tymi trailerami?!
Ile jeszcze ich wrzucą? Te 7, które wrzucili jeszcze nie wystarczy?! Ta sytuacja robi się żałosna - całą historię poznamy chyba w trailerach. Po co iść do kina, skoro w zwiastunach widzimy już połowę filmu?! Mogą już sobie darować, bo jeśli wyjdzie jeden trailer będzie to oznaczać, że są w komercyjnym gównie zatopieni po uszy, a na razie są po pachy. Im więcej trailerów, tym gorzej to wygląda, a ci wrzucają kolejne, kolejne i kolejne! Gdybym za każdy kolejny zwiastun dostawał dychę, mógłbym sobie teraz kupić najnowszą część Battlefielda.

Przepraszam za ten wybuch, ale to naprawdę jakaś żenada... Gdy widzę ostatnie zdjęcie (jak z kiepskiego horroru), to aż odechciewa iść do kina, mimo że będę miał seans za darmo.
____________________________________
2012-05-15 21:10:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Jeśli chodzi o różnice wysokości łysych panów, to może to być zwyczajny błąd i niedopatrzenie. We Władcy Pierścieni jest scena, w której Gimli jest niemal równy Legolasowi, i również było to ujęcie przy drzwiach (fot. 1).
Deepthroat w wykonaniu "żmii" to jedno, lecz istota (być może chestburster) rozwijająca się w macicy to nieporozumienie rodem z AvP:R.
Duże ilości naraz spoilerów wróżą raczej klęskę. Być może film jest tak biedny, że musieli pokazać wszystko, by czymkolwiek zainteresować. Aktorów też specjalnie przyjemnych dla oka brak, cóż mogło pozostać... Entuzjazm opadł.
____________________________________
Peace Love Empathy
2012-05-15 22:01:39
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



mówili że będzie nam opowiadać o przesżłosci obcych. Moze właśnie tak się obcy zaczął. Pewien zmutowany Space jockey urodził jajo z kórego wykluł się taki pierwotny chestburster i zapłodnił ofiarę z kórej wyjdzie już normalna jak na żywiciela gościówa. A ofiarami tej żmiji są ten facet w okularach i Naomi space. To tylko teoria ale zawsze jest:)
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-15 22:19:38
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Panie, bullshit pan opowiadasz. Żaden Obcy, który mnie zachwyca już (dopiero) od ośmiu lat nie wykluł się ze zmutowanej żmii i nawet Pan Scott mi tego nie wmówi. Basta!
____________________________________
Peace Love Empathy
2012-05-15 22:31:56
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Galeandir napisał:
Panie, bullshit pan opowiadasz. Żaden Obcy, który mnie zachwyca już (dopiero) od ośmiu lat nie wykluł się ze zmutowanej żmii i nawet Pan Scott mi tego nie wmówi. Basta!


Oj coś czuję że Ridley będzie chciał nam takie banialuki sprzedać. Jeżeli to okaże się prawdą to Scott strzeli sobie gorzej w stopę od Lucasa z jego nową trylogią GW.
2012-05-16 00:04:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Vagenheber




Private
Dołączył: 2010-06-22
Posty: 16



TrapsMaster napisał:
Wybaczcie, ale już nie wytrzymuję:
Czy ich popierdoliło z tymi trailerami?!
Ile jeszcze ich wrzucą? Te 7, które wrzucili jeszcze nie wystarczy?! Ta sytuacja robi się żałosna - całą historię poznamy chyba w trailerach.


Na 100% jeszcze jeden Surprised Narazie są tylko screeny dwóch czy trzech nowych scen m.in Shaw wspinająca się do wraku rozbitego Derelicta czy jak go teraz Ridley nazwał. Nie liczę tajskiego trailera, tam może jest tylko 1 sekunda innego materiału. Swoją drogą, co trailer to kolesie od CGI coś zmieniają i poprawiają (z tego co widzę na gorsze, wszystko wygląda plastikowo i płasko), scenę lądowania 'Prometeusza' widziałem już w 4 wersjach, Davida wyciągającego coś z urny w trzech. Najlepsza jest jednak scena cesarki na Shaw, w pierwszym trailerze pokazali wyraźnie jej 'dziecko', w następnym rozmyli w tym miejscu obraz, w tym trailerze w ogólę wycięli to stworzenie ze sceny Razz


Zoltan Keresz napisał:
Galeandir napisał:
Panie, bullshit pan opowiadasz. Żaden Obcy, który mnie zachwyca już (dopiero) od ośmiu lat nie wykluł się ze zmutowanej żmii i nawet Pan Scott mi tego nie wmówi. Basta!


Oj coś czuję że Ridley będzie chciał nam takie banialuki sprzedać. Jeżeli to okaże się prawdą to Scott strzeli sobie gorzej w stopę od Lucasa z jego nową trylogią GW.


Jeśli przyjmując, że statek na LV-426 leży tam od kilkuset czy nawet kilku tysięcy lat, to raczej ta 'kobra' jest młodszym tworem niż jaja z Derelicta. Podobno nie pokazano jeszcze żadnej sceny z tych ostatnich 8 minut, mam nadzieję (jeszcze mam), że do tej pory nie pokazano jednak tego prawdziwego Space Jockeya,


Od wczoraj można kupić OST 'Prometeusza' na iTunes. Jeśli nazwy utworów mają odzwierciedlenie w filmie i są ułożone w kolejności chronologicznej, to ciekawe są numerki 3 i 20 (Inżynierowie i Space Jockey, oby to były osobne rasy) oraz 25.

http://itunes.apple.com/au/album/prometheus-original-motion/id527304464

Na YT już pewnie są wszystkie utwory, paczka z OST też gdzieś krąży po sieci. Przesłuchałem i wg mnie nie jest źle, spodziewałem się czegoś znacznie gorszego, zobaczymy jak będzie robić za tło w filmie.
2012-05-16 01:43:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Utwory na OST raczej nie są chronologicznie ułożone. "Hyper Sleep" (15) i "Invitation" (24) są dość jednoznacznymi tytułami, a znajdują się na drugiej połowie listy.
____________________________________
Peace Love Empathy
2012-05-16 07:32:10
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Galeandir napisał:
Panie, bullshit pan opowiadasz. Żaden Obcy, który mnie zachwyca już (dopiero) od ośmiu lat nie wykluł się ze zmutowanej żmii i nawet Pan Scott mi tego nie wmówi. Basta!


Okay okay. po prostu moja teoria taka...
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-16 14:54:57
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Ależ ja nie zabraniam Ci posiadania własnych teorii. Smile Liczyłem, że załapiesz żart ukryty pod burackim charakterem wypowiedzi. Skoro wizja "Prometeusza" do Ciebie przemawia, proszę bardzo. Jeśli wierzyć domysłom, ja osobiście jej nie trawię.
____________________________________
Peace Love Empathy
2012-05-16 15:11:46
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Okay spoko. Taką na poczekaniu wymyśliłem wcale się jej nie trzymam
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-16 15:54:06
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



XenoWarrior6 napisał:
mówili że będzie nam opowiadać o przesżłosci obcych. Moze właśnie tak się obcy zaczął. Pewien zmutowany Space jockey urodził jajo z kórego wykluł się taki pierwotny chestburster i zapłodnił ofiarę z kórej wyjdzie już normalna jak na żywiciela gościówa. A ofiarami tej żmiji są ten facet w okularach i Naomi space. To tylko teoria ale zawsze jest:)


To ma być wyjaśnienie pochodzenia Obcego? Co za apokaliptyczna wizja!
____________________________________
2012-05-16 17:06:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



Aj po co ja to pisałem. Zaoszczędziłbym sobie wyśmiania...
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-16 17:20:48
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Vagenheber




Private
Dołączył: 2010-06-22
Posty: 16



Wczoraj i dziś wyszło kilka (!) nowych zwiastunów (oczywiście 99% materiału jest taka sama, różnią się kilkoma ujęciami) i jeden viral, wrzucam te ciekawsze

Viral Quiet Eye, pojawia się korporacja Yutani
http://youtu.be/zwEtldZQNew

Postać Vickers
http://youtu.be/XnEgKbvxcr4

Indyjski zwiastun (lepiej wyłączyć głośniki), podoba mi się ta scena z hologramami w 1:42
http://youtu.be/1EsbOmr5A-4


Ostatnio zmieniony przez Vagenheber dnia 2012-05-17 22:50:32, w całości zmieniany 1 raz
2012-05-17 21:56:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB