Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ZWIASTUN PROMETEUSZA
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Nie wiem do końca, w jaki sposób odpowiada to na moje pytanie...

Tak przy okazji macie tutaj krótkiego \"opisa\" Aliens versus Predator ( już lubię gościa Very Happy ):

____________________________________
2012-01-03 17:37:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



@TrapsMaster

Pytałeś dlaczego ludzie są panami świata -> bo meteor wyjebał w Jukatan 65 mln lat temu i zabił wszystkie dinozaury. Dzięki temu otworzyła się nisza biologiczna dla ssaków które wyewoluowały w małpy. Mały zeszły z drzew w Afryce na sannach i żeby rozglądać się przed drapieżnikami przyjęły wyprostowaną postawę ciała. Tak narodził się australopitek było to ok. 7 mln lat temu. Dzięki przeciwstawnym kciukom u swych dłoni mógł posługiwać się narzędziami, typu dzidy czy noże krzemienne. Dzięki temu stał się z ofiary stał się myśliwym, a jak się wpierdala mięso to rośnie mózg bo dieta białkowa daje powera energetycznego dla mózgu. Dzięki temu podniosła się inteligencja hominidów i małpoludy nauczyły się krzesać ogień co zapewniło im ochronę, ciepło i lepszą, zdrowszą kuchnie. Potem narodził się Homo Sapiens (człowiek kopalny) który anatomicznie odpowiadał współczesnym ludziom ale nie mentalnie. Jakieś 50 tys. lat p.n.e. ponownie w Afryce narodził się Homo Sapiens Sapiens (człowiek rozumny właściwy) który ruszył na podbój Świata. Dzięki swej inteligencji posiadał zaawansowane narzędzia myśliwskie typu łuk dzięki temu mógł lepiej i bezpieczniej polować co zapewniało szybszy rozwój populacji (więcej jedzenia->więcej gęb do wykarmienia). W międzyczasie istniały inne gatunki hominidów - Nendertalczyk jest tego przykładem. Niestety my byliśmi bardziej inteligentniejsi i skłoni do mordu, zatem wybiliśmy do nogi neandertalczyków i inne hominidy gdyż zagrażały naszej hegemonii gatunkowej - mamutom też się dostało. Jakieś 10.000 lat p.n.e. temu HSS zmienił swój tryb życia ze zbieracko-łowieckiego na osiadły - dzięki temu mógł zająć się hodowlą bydła i rolnictwem. HSS zaczął budować domy - pojawiły się pierwsze ludzkie osiedla. Zyskał czas wolny który mógł poświęcić na tworzenie proto-kultury - mowę, pismo, tworzenie instrumentów muzycznych, lepszych narzędzi z metalów - słowem miał czas na myślenie. itd. Dzięki temu pojawił się podział pracy - jedni ludzie stawali się rolnikami, inni hodowcami bydła. Jeszcze inni zajmowali się tworzeniem narzędzi i broni (kowale). Dzięki podziałowi pracy pojawił się handel - najpierw typu batery (czyli towar za towar) a potem w postaci waluty (np. muszelki). W międzyczasie w Afryce małpy dalej wpierdalały banany i nie ewoluowały. Jakieś 6 tys. lat p.n.e na ternie dzisiejszego Irkau ktoś zaczął spisywać i pisywać swoją rzeczywistość na tabliczkach klinowych - tak narodziła się historia i pierwsza w dziejach cywilizacja. Resztę możesz sobie wyczytać z podręczników historii.

Więc na twoje pytanie dlaczego jesteśmy panami świata opowiadam: BO MIELIŚMY KUREWSKIE SZCZĘŚCIE I NIC DO STRACENIA.

BTW czy ty kończyłeś jakąś szkołę w USA gdzie uczyli teorii inteligentnego projektu a nie teorii ewolucji? Pytam bo masz cholerne braki w zakresie antropogenezy i historii ludzkości, że zadajesz tak trywialne pytania (cofam oskarżenie jeśli jesteś podstawówce albo w 1 klasie gimnazjum).
2012-01-03 19:16:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Jestem w drugiej klasie gimnazjum, a poza tym to nadal nie odpowiada na pytanie: dlaczego my? Dlaczego nic innego? Dlaczego nic innego nie wyewoluowało? Ziemie przecież teoretycznie mogłyby rządzić wilki ( brzmi to śmiesznie, pomimo że rządzą nią prawie małpy ). To, że mózg jest rozwinięty, nie oznacza, że będzie w stanie utworzyć kulturę. To nieco dziwne, że AKURAT my.

Chociaż nie wierzę w Boga, uważam, że człowiek jest czymś wyjątkowym ( chociażby wyjątkowym bydlakiem, spychającym Obcego na drugi plan sku*wysyństwa ).
____________________________________
2012-01-03 20:29:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Galeandir




Sergeant
Dołączył: 2011-11-26
Posty: 112



Troll?
Albo nie czytasz nadesłanych Ci odpowiedzi, albo zwyczajnie ich nie rozumiesz. Dlaczego my? Bo mieliśmy szczęście. W przeciągu 65 mln lat, podczas których ssaki dostały ogromną szansę na ewolucyjny sukces udało się małpkom, z uwagi na ich budowę, tryb życia oraz środowisko. Dlaczego nikt więcej? Bo zdominowaliśmy planetę, wyobrażasz sobie, by cokolwiek się mogło rozwinąć podczas gdy my wszystko bierzemy dla siebie? Dlaczego, pytasz? Bo taka jest ewolucja. Jak już napisano, nie byliśmy jedyni swego czasu. Neandertalczyk to nie człowiek - to już był inny gatunek, jednakże my byliśmy "lepsi" no i nam dane było przetrwać. Nie martw się, za jakieś parę milionów lat Twój wspaniały, niezwykły oraz wielce wyjątkowy człowieczek wyginie w sposób naturalny (katastrofa, zaraza, po prostu postępująca ewolucja) i inne cudaki, myślące identycznie, jak Ty, że są wyjątkowi, przejmie kontrolę (może dla odmiany będą to latające śnieżne ślimaki). Spróbuj zrozumieć, że Ziemia to zaledwie jedna planetka, i to nie specjalnie duża. Nie bądź egoistą i wykorzystaj ten Twój wyjątkowy potencjał ludzki, by wyobraźnią ogarnąć, iż jedyną cywilizacją, jaką znamy to właśnie my, a jakieś 100 tysięcy lat świetlnych stąd jakieś motomyszy myślą tak samo, bądź naparzają się z galaktycznym imperium.
Jeśteśmy wyjątkowi? Póki nie było Pepsi, Cola również była jedyna.
Wszelakich wierzących uprzejmie przepraszam.

Swoją drogą, Off Top?
____________________________________
Peace Love Empathy
2012-01-04 13:44:06
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 39982255 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Popełniasz błąd. Ja się wstydzę być człowiekiem, bo człowiek to potwór, a nie się nim zachwycam. Co z tego, że ludzie zbudowali cywilizację? I tak ją za jakiś czas zniszczą i unicestwią samych siebie III Wojną Światową albo czymś takim. Przeczytaj sobie moje opowiadania ( http://www.forumgone.fora.pl/fan-art-fan-fiction,37/fan-fiction-wojna,2419.html oraz http://www.forumgone.fora.pl/fan-art-fan-fiction,37/fan-fiction-wojna-faza-druga,2491.html ). Człowiek jako gatunek wcale mi się nie podoba.

Dzięki za wyjaśnienie.
____________________________________
2012-01-04 14:20:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Kolejny zwiastun na horyzoncie na razie mamy jego teaser z kilkoma dodatkowymi ujęciami:


http://www.youtube.com/watch?v=D0h4amfX9Ig&feature=player_embedded
2012-03-12 17:18:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



HICKS napisał:
Kolejny zwiastun na horyzoncie na razie mamy jego teaser z kilkoma dodatkowymi ujęciami:


http://www.youtube.com/watch?v=D0h4amfX9Ig&feature=player_embedded


Nie oglądam, nie będę sie napalał ale doczekać się nie mogę Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2012-03-12 18:30:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



HICKS napisał:
Kolejny zwiastun na horyzoncie na razie mamy jego teaser


Teaser trailera? What the...? Kto to w ogóle wymyślił?
____________________________________
2012-03-12 18:50:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216

:P

Słabej jakości? to może ten: http://www.youtube.com/watch?v=sftuxbvGwiU
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-03-12 20:00:17
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Drogi Panie Ridley Scott! Jeśli zamierza Pan całkowicie wyjaśnić pochodzenie Obcego, niech Pan wykona poniższe ćwiczenie.



Niech Pan spojrzy temu stworzeniu prosto w twarz i z całym przekonaniem, bez najmniejszego zająknięcia powie:
"Tak, chcę wytłumaczyć twoje pochodzenie, chcę, by ludzie wiedzieli o tobie absolutnie wszystko. Pragnę wyjaśnić każdą zagadkę i pozostawić cię bez żadnych tajemnic"

Kto z Was potrafi wykonać to ćwiczenie Smile?
____________________________________
2012-03-14 13:46:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



jak ty to wkleiłeś?
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-03-14 15:14:55
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



IMAX trailer


Potwierdza on kilka ustaleń. Ogólnie montaż trailera nie zachwyca ale materiał dość ciekawy.



http://www.youtube.com/watch?v=SZClbedSaxU&feature=player_embedded
2012-03-17 12:28:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



Monataż montażem, ale z każdego ujęcia zionie taki klimat, że nie wierzę, że Ridley może to spieprzyć (choć i tak mam nadzieje, że sequel Blade Runnera nie dojdzie do skutku). Ogólnie wszystkie materiały promocyjne jakie do tej pory wyszły nastrają mnie maksymalnie pozytywnie.

Widzieliście tego węża, który wpełzł gościowi do skafandra? Czyżby jakaś forma xenomorpha, której dotychczas nie widzieliśmy czy może całkowicie nowy potworek w uniwersum?


BTW wg. zapowiedzi trailer miał trwać ponad 2 min. Plotka czy to dopiero trailer trailera?
2012-03-17 14:37:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



W momencie kiedy skafander Space Jockey'a zaczął się otwierać, dech zaparło mi w piersi Smile

Wolałbym jednak żeby to było ciało, a nie tylko strój... mimo wszystko jestem w stanie to jeszcze przegryźć...


...w przeciwieństwie do posągu ludzkiej głowy.
Oby znalazło się ciekawe i akceptowalne wytłumaczenie na jego istnienie!
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-03-17 15:16:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Najlepsze jest to, że nie pokazywali w ogóle Xenomorphów, co od razu rodzi wiele pytań i zachęca do obejrzenia. Każdy moment bardzo klimatyczny, trailer pokazuje (chyba) historię w sposób chronologiczny i mamy takie jakby streszczenie tego, co wydarzy się przed punktem kulminacyjnym. To również jest na plus. Wszystko jest takie tajemnicze i wciskające w fotel... Dobra robota! Efekty również świetne, pomimo słabej jakości filmu (tylko nie zróbcie z tego przerostu formy nad treściąExclamation).

Pamiętam, jak kiedyś Dill-On powiedział, że trochę za dużo się dzieje. Chciałem go wówczas zripostować i dać link do pewnego trailera, w którym eksplozja goni eksplozję, muzyka to mocne techno, a pędzące auta pojawiają się co sekundę.

Ale dzisiaj... dzisiaj widzę, że Dill-On miał wtedy rację. Dzieje się bardzo dużo i trochę... za dużo. Mimo, iż każda scena akcji ma genialny klimat "Aliens", to i tak na ekranie mamy trochę zbyt wiele tych sensacji.

Moja ocena trailera (nie licząc jakości filmu): 8/10

Jak jest Wasza?
____________________________________
2012-03-17 16:28:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Serio tak napisałem?
Nie przypominam sobie żebym tak stwierdził, to musiały być słowa kogoś innego.
Co do tego że w trailerze nie widać Xenomorphów...

Cały czas żyję w przekonaniu, że przez cały film nie zobaczymy ich nawet przez chwilę, lub tylko i wyłącznie na samym końcu opowieści.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-03-17 17:07:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



racja
liczę na to że na końcu opowieści pokażo dlaszy ciąg wydarzeń o obcych np.tyle i tyle lat poźniej i pourywane sceny z alien aliens alien 3 i alien ressurection
tylko żęby nie dali AVP:P
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-03-17 19:16:57
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



przy okazji oczekiwania na dzisiejszy zwiastun przypadkiem dowiedzialem sie ze przez EURO nie obejrzymy sobie Prometeusza w dniu premiery tylko 40 dni pozniej (20 lipca). Fajnie, nie?

A tak myslalem ze obejrze w moje urodziny - wlasnie 8 czerwca. Dammit!
2012-03-17 23:05:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
kabukiman
The Electrician ;)



First Sergeant
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 225



No i już jest. Official Full HD Trailer ;)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HHcHYisZFLU

Wrażenia ?
2012-03-18 00:47:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



kabukiman napisał:
No i już jest. Official Full HD Trailer Wink

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HHcHYisZFLU

Wrażenia ?


Średnie. Na panelu dyskusyjnym nawijali o greckich bogach i arabach.

A co do trailera to sam już nie wiem czy to moja paranoja czy faktyczny zabieg Scotta ale ja tam widziałem całą masę nawiązań do AvsP Andersona
2012-03-18 01:35:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB