Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ZWIASTUN PROMETEUSZA
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Muzyka w porządku, tylko ta ludzka twarz i te urny czy co to jest... Dowiemy się w swoim czasie, ale również jestem zdania, że częściowo projekt jest zjebany. Swoją drogą, nikt nie zrobi produkcji, która byłaby kompatybilna z trylogią Aliena i jednocześnie odpowiedziała by dobrze na dręczące nas pytania i zagadki Smile
2011-12-23 21:24:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



Życie wielokrotnie pokazało, że dobry trailer nie gwarantuje dobrego filmu. A od tego filmu my oczekujemy czegoś więcej niż standardowy fan kina akcji, poczekamy, obejrzymy i wtedy będziemy narzekać Smile


EDIT: literówka


Ostatnio zmieniony przez lucas dnia 2012-01-09 14:56:48, w całości zmieniany 1 raz
2011-12-24 11:31:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



lucas napisał:
[...]obejrzymy i wtedy będziemy narzekać Smile


oj będziemy, będziemy, lubimy narzekać Wink

generalnie trailery powinny być zakazane, nie jeden film mi zepsuły (lub odwrotnie, nie jeden film zepsuł mi trailer Wink )
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2011-12-24 11:55:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



pomysł z LUDZKĄ głową
bardzo mi się nie podoba.

Czuję słaby film w powietrzu
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2011-12-26 11:04:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Ta ludzka głowa jest trochę nie bardzo, wygląda jak by ludzie byli albo wytworem tego czegoś, lub stworzyli coś Smile Swoją drogą ta głowa to raczej nie Derelict?
2011-12-26 21:40:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Oj będziemy lamentować, płakać i zgrzytać zębami. Wydaje mi się że "prawdopodobny" wyciek fabuły ze strony: http://www.tgdaily.com/entertainment/59905-alleged-prometheus-plot-summary-hits-the-net będzie jota w jotę w "Prometeuszu".
2011-12-27 13:48:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



\\\"Earth. The beginnings of our world. In an opening montage, we watch as our primordial planet is terraformed and bioformed by seemingly all-powerful, Godlike alien entities…the ENGINEERS.\\\"

bez komentarza, nie wiedziałem, że jestem wytworem SJ...

\\\"The desolate desert of Africa: 2085. The prehistoric ruins of the Engineers’ Citadel is discovered by a corporate construction team tasked with building a nuclear-powered comm-array in the wilderness.\\\"

Zapowiada się drugie AvP, pewnie znów piramidka będzie Smile

"Eventually, as alien influence and the continued lurking presence of the Engineers becomes clear, the crew of the Prometheus turns on each other as the infected human victims fully mutate into PROTOFORMS: vicious, skeletal alien monstrosities which proceed to assault the unaffected Human crew through the halls of the Prometheus.

Mudow, Logan, Chance, Aldrich, Yuri, and Janek end up being destroyed by the Protoforms. In a strange, erotic ceremony, the Protoforms seemingly mate with the Bio-Brain and each other to create thousands of EGGS, the first of a new generation of the monsters."

Brak słów. Alieny to jednak zmutowani ludzie przez tą plazmę, którzy wytworzyli te jaja. Mam nadzieję, że ten scenariusz to jakiś nieudany żart.


Było mi miło, do widzenia. Wiedziałem, że chodzi tylko o kasę, fanów mają w dupie i to co będą myśleć o filmie. Zaraz napiszą, że SJ to człowiek, który najpierw stał się Alienem, a później nim.
2011-12-28 01:56:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Było mi miło, do widzenia. Wiedziałem, że chodzi tylko o kasę, fanów mają w dupie i to co będą myśleć o filmie.



Film zapowiada się na pierwszą dobrą rzecz w tym uniwersum od czasu Alien 3 ale fanboje, którzy najwyraźniej oczekiwali że Scott będzie realizował ich wizję już lamentują i drą szaty.

Śmieszne.
____________________________________
..................
2011-12-30 13:35:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



@Gieferg

Swoją wizję realizował Lukas reżyserując epizody 1-3 Star Wars. No i co z tego wyszło?

Obejrzyj recenzję któregoś filmu z nowej trylogii z linka poniżej, mam nadzieję że zrozumiesz moje (i innych fanów Obcego) obawy co do prequel-a "Obcego":

http://redlettermedia.com/plinkett/star-wars/
2011-12-30 16:15:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Lucas to zaczął, zadbał o to by mieć nad tym kontrolę -> jego prawo z tym robić co mu się podoba.

Poza tym moim ulubionym filmem spośród Star Warsów jest \\\"Zemsta Sithów\\\" i uważam że fabularnie nowa trylogia jest dużo ciekawsza od starej, która z kolei jest lepsza aktorsko (choć Obi Wanem lepszym jest McGregor, również dlatego że miał większe pole do popisu) i pod względem klimatu.

Obcego z kolei obsrano już totalnie przy okazji obydwu AVP (i trochę też przy A:R), gorzej już nie będzie, póki co płakać nie ma powodu.
____________________________________
..................
2012-01-01 01:43:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Gieferg nie rozśmieszaj mnie, ile ty masz 13-14 lat?
2012-01-01 12:41:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



30.

A Star Warsy to była, jest i zawsze będzie bajeczka dla dzieci, więc jakiekolwiek uwagi odnośnie wieku widza w tym kontekście wyglądają idiotycznie.
____________________________________
..................
2012-01-02 00:30:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie z Xenomorphów Aniołów Apokalipsy, jak w tym komiksie. Ale:
- Bóg nie istnieje
- Należy wykluczyć Ziemię jako genezę Obcego z tej opowieści ( ile można umieszczać ludzi jako najważniejszych w historii Kosmosu -_- )

Zamiast Boga mogliby zrobić coś w stylu \"naturalnej siły\" ( tak jakby natury Kosmosu ), która sama w obliczu zagrożenia \"rodzi\" jaja Obcych. Gdy w organizmie ludzkim pojawią się jakieś wirusy, bakterie itp., zajmują się nimi makrofagi. Może Obcy to makrofagi Kosmosu, które mają za zadanie niszczyć całe gatunki zagrażające harmonii we Wszechświecie?

Jak dla mnie ludzie powinni być świadkami jakiejś wielkiej tajemnicy, wydarzeń, które wpłyną na losy Wszechświata i nie mieć na nie większego wpływu, a nie, jak zwykle, ocalić Kosmos. Chciałbym, aby w tym filmie nasz gatunek spotkał się z czymś, czego istnienia nawet się nie domyślał, z czymś, czemu może się tylko biernie przyglądać, bo jest za słaby, żeby z tym walczyć.
____________________________________
2012-01-02 12:40:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
a nie, jak zwykle, ocalić Kosmos.



http://www.youtube.com/watch?v=00zadXdmQQo

Laughing

Nie mogłem się powstrzymać.
____________________________________
..................
2012-01-02 21:34:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Gieferg napisał:
Cytat:
a nie, jak zwykle, ocalić Kosmos.



http://www.youtube.com/watch?v=00zadXdmQQo

Laughing

Nie mogłem się powstrzymać.



Very Happy


Kosmos zostanie uratowany, jeżeli spłoną wszystkie kopie Promoteusza.
Czekałem niecierpliwie na ten film, ale już jestem przekonany że to będzie tylko kolejna rysa na pomniku legendy.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-01-02 21:44:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



@TrapsMaster

No nie przesadzajmy z tymi nadnaturalnymi siłami które kierują Kosmosem (niezła piosenka BTW). Ja zawsze patrzyłem na obcych jako zbyt udany eksperyment którego efekty przerosły najśmielsze oczekiwania ich twórców (SJ). Opisujesz obcych jako makrofagi, czy też drapieżników dbających o poziom populacji roślinożerców aby utrzymywać równowagę w jakimkolwiek ekosystemie. Nie zgodzę się tutaj z Tobą - ja postrzegam obcych jako niszczycielską, destrukcyjną siłę (broń) która dąży do całkowitej eliminacji żywych form (czemu Ash był taki spokojny na pokładzie Nostromo i jako jedyny nie panikował?).
2012-01-02 21:49:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Tak, ale pamiętaj, że ludzi nikt nie stworzył, a mimo to są na szczycie łańcucha pokarmowego i rozwalają wszystko dookoła. ( Wierzcie lub nie, ale kiedy napisałem poprzednie zdanie przyszedł mi do głowy pewien pomysł, nieco szalony ).
Ludzie to gatunek bardzo dziwny. Jakby nie z tego świata. Są podobni do małpy, a pomimo tego opanowali praktycznie całą Ziemię ( przynajmniej na lądach ). Inne stworzenia nie są w stanie wygrać z dzidami/złożonymi pułapkami/bronią palną. Ale dlaczego? Takie na przykład wilki, chociaż są szybkie, mają ostre zęby i pazury, żyją w stadach itd. nie mają władzy nad światem, ba!, nawet nad małym lasem nie mają. Muszą dzielić się władzą z niedźwiedziami i innymi drapieżnikami. Wszystkie zwierzęta mają swoje wady i zalety, nigdy żaden nie panuje w pełni nad większym terenem. A tu nagle bach!, pojawia się człowiek i w kilka milionów lat "zgarnia" wszystkie ziemie; potrafi budować, jest uczuciowy i ma potrzebę piękna...
Coś tu nie gra. Jeden na szczycie, a wszystkie inne w porównaniu z nim na dnie? ( Pewnie dlatego wielu ludzi myśli, że są jakimiś boskimi dziećmi, mają zdolność reinkarnacji itp. ) Człowiek to nowotwór, który niszczy Ziemię. Tylko skąd on się tutaj do cholery wziął?

- Kto wie, może Obcy pochodzi z innego wymiary lub świata i znalazł się w tym przez przypadek, a więc niszczy wszystko dookoła, jarając się, że oprócz ludzi i samego siebie nic nie jest w stanie go powstrzymać
- A może Obcy to nie tyle makrofagi, ile antybiotyk. Pamiętajmy, że antybiotyk oprócz tych "dobrych" bakterii, zabija również te "złe".
- Bardziej jednak prawdopodobne jest to, że ten gatunek to wirus Kosmosu. Zabija wszystko dookoła bez opamiętania, a gdy umiera żywiciel ( w tym przypadku najczęściej planeta ), umiera i on sam ( oprócz jaj, które jeszcze pociągną z 5 wieków )
____________________________________
2012-01-02 22:20:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Czytam sobie powyższy post i zastanawiam się - narkotyki chyba naprawdę są coraz łatwiej dostępne, co?

Nie odkryję nic nowego jak napiszę, że potęga naszego gatunku opiera się na tym że potrafimy mówić i pisać.
Dzięki temu wiedza którą zdobywamy od tysięcy lat nie przepada, tylko zostaje skutecznie wykorzystywana i rozwijana przez kolejne pokolenia.

Sprawne, palczaste dłonie umożłiwiają nam konstruowanie narzędzi które ułatwiają nam życie.
Od tych najprostszych jak wykałaczka, po najbardziej skomplikowane jak szybowiec.
Gdybyśmy mieli kopyta albo wilcze łapy byłoby ciężej Wink

Nie pochodzimy z kosmosu tylko jesteśmy owocem ewolucji, trochę mądrzejszymi małpami które wymyśliły mowę i pismo, co mocno udoskonaliło przekazywanie informacji.


Teraz wyobraź sobie stadko ludzi, nigdy nie nauczonych mowy ani tym bardziej pisma, nie znających nawet widelca ani tym bardziej samochodu czy komputera.
Wpuszczeni do lasu nadzy i bez wiedzy jaką my posiadamy, byliby nie tylko obok tych wilków i niedźwiedzi, ale może nawet sporo niżej... przynajmniej dopóki historia by się nie powtórzyła i znowu nie zaczęliby wymyślać wynalazków, zaczynajac od dzidy żeby bronić się przed wspomnianymi drapieżnikami Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-01-03 02:33:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Tak, ale dlaczego akurat my wyewoluowaliśmy na panów świata ( chociaż, powiedzmy sobie szczerze, władzy nad światem nie mamy )? Dlaczego my? Dlaczego małpy nadal istnieją? Dlaczego one też nie wyewoluowały? Dlaczego nie ma niczego innego, z czym musimy dzielić władzę? Dlaczego świat jest taki niesprawiedliwy, że tylko jeden gatunek jest na siedmiu kontynentach? Nie uważasz, że to trochę dziwne?
____________________________________
2012-01-03 11:30:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



@TrapsMaster

Cóż wydaje mi się że życie rodzi się na wielu planetach, lecz na naprawdę nielicznych rodzi się życie zdolne do technicznej cywilizacji. Polecam ci książkę "Wielki projekt" Leonard Mlodinowa i Stephena Hawkinga, gdzie autorzy poświęcają temu zagadnieniu (tzw. "silna i słaba zasada antropocentryzmu") osobny rozdział. W wielkim skrócie - naszą obecność we Wszechświecie i na planecie Ziemi zawdzięczamy wielu "dziwnie" przypadkowym zdarzeniom typu: prawa fizyki, inflacja we wczesnym Wszechświecie, rozkład materii i antymaterii, ilość wodoru, masie atomowe węgla, odległości Ziemi od Słońca dzięki czemu znajduje się ona pośrodku strefy habitalnej, obecności naturalnego satelity który odpowiada za pływy i przypływy, katastrofie w Karbonie, katastrofie u schyłku Kredy która wybiła dinozaury, glacjałom, stepowieniom, wysportowanej budowie człowieka, posiadanie przeciwstawnego kciuka, słowem naukowcy wliczają multum spraw dzięki któremu istniejemy i jesteśmy świadomymi istotami zdolnymi do tworzenia kultury i technicznej cywilizacji. Stanisław Lem powiedział wygraliśmy nasze istnienie w kosmicznym totku, bo ilość zmiennych dzięki którym np. możemy pisać na tym forum jest nieskończona (od Wielkiego Wybuchu aż do mojego postu mineło ok. 13,7 miliarda lat). Wszechświat nie jest ani sprawiedliwy, ani dobry ani zły (znów polecam "Wizje lokalną" S. Lema). Jest neutralny wobec życia, bo bez biologicznego życia Wszechświat istniałby by nadal, lecz organizmy żywe bez Wszechświata już nie.
2012-01-03 14:01:45
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB