Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Wersje lektorskie filmów z Obcym
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346

Wersje lektorskie filmów z Obcym

Tak, napisy to najlepsza opcja, ale czasem ogląda się filmy z kimś kto z jakiegoś powodu ich nie lubi, a fajny lektor (i przy okazji inne tłumaczenie) może być od czasu do czasu miłą odmianą. Rzecz w tym, że na DVD z lektorem Aliens jest dostępne tylko w wersji kinowej, podczas gdy rozszerzona ma jedynie napisy.

I tu pytanie do fanów - czy jest tu ktokolwiek, kto dysponuje nagraną na VHS wersją Aliens, którą w 1998 roku puszczono na TVNie? Była to wersja rozszerzona, o ile dobrze pamiętam z całkiem niezłym lektorem. Sam jeszcze do niedawna miałem kasetę z tą wersją, ale przy opstatnich porządkach szlag ją trafił, a poza tym i tak od ładnych paru lat nie mam dostępu do działającego magnetowidu więc niewiele mógłbym z nią zrobić.

Pomysł jest taki: jeśli znajdzie się ktokolwiek, kto dysponuje tym nagraniem i będzie w stanie zgrać tę wersję z VHS na dysk, wyciągnąć z niej audio i mi je udostępnić (może być nawet z reklamami) to mogę przygotować ścieżkę z lektorem dopasowaną zarówno do wersji DVD jak i do Blu-ray, która będzie dostępna dla każdego chętnego (posiadającego dowolne, oryginalne wydanie filmu) wraz z instrukcją jak ją dołączyć do kopii DVD/BD.

I przy okazji - jeśli ktoś byłby w stanie wykonać taką operację z VHSową wersją Terminatora 2, którą czytał Tomasz Knapik, również bardzo chętnie dopasuję to audio do kinowej wersji DVD/BD.
____________________________________
..................


Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia 2012-02-13 12:44:08, w całości zmieniany 2 razy
2011-10-26 23:35:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Mam to nagranie z TVN (nawet reklamy wyciełem). Niestety oba moje magnetowidy szlag trafił i stoją jak derelikty pod telewizorem.
2011-11-18 22:11:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



No i t jest właśnie problem. Magnetowidy wyginęły jak dinozaury.

Nie masz gdzieś w okolicy jakichś punktów gdzie zgrywają VHSy na DVD? Smile
____________________________________
..................
2011-11-22 12:51:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Niestety... ale czas pokaże i może coś kiedyś z tym ruszę.
2011-11-24 23:22:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



Mam to Aliens (z tym, że nagrane w trybie long play i swego czasu mocno eksploatowane, więc nie obiecuję rewelacyjnej jakości) - możliwości zgrania tego nie mam. Jak chcesz, to mogę Ci jednak wysłać tę kasetę i może znajdziesz albo jakiś serwis, albo jakieś rozwiązanie (mi się ganiać po serwisach nie chce - nie zależy mi na lektorze w wydaniach płytowych).
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2011-12-25 15:41:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



No to już mam. I to nawet nie z twojej kasety Mefisto, bo wcześniej znalazłem kogoś kto mi udostępnił tę ścieżkę i obeszło się bez ganiania z kasetą i opłat za jej zgranie. Tak czy inaczej dzięki Smile

I przy okazji:

wiecie może jacy lektorzy czytali wszystkie Alieny i pierwszego Predatora na oficjalnie w Polsce wydanych VHSach? (Pamiętam, że Alien 3 w wersji VHSowej z wypożyczalni miał bardzo wysokie stężenie wulgaryzmów). Wiem, że Predatora 2 czytał Knapik, ale o innych nic mi nie wiadomo.

W TV Alieny czytali na pewno Kozioł (na TVN - w tym rozszerzone Aliens o które mi chodziło) i Łukomski, pierwszego Predka min. Olejniczak, z kolei na DVD wszystkie Alieny czyta Szydłowski, pierwszego Predka Gudowski, a drugiego ponoć jakiś cienki bolek (nie znam nazwiska), którego się nie da słuchać. Nie wiem czy to prawda bo choć mam trzy wydania Predatora 2 (1DVD, 2DVD, blu-ray) to w żadnym nie ma lektora i dysponuję jedynie ścieżką z Knapikiem z VHS. Na blu-ray Alienów nikt nie czyta, lektora nie ma wcale, a P1 i P2 chyba mają te same ścieżki co i na DVD.
____________________________________
..................
2012-02-13 12:36:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Porównanie trzech wersji lektorskich Aliena:

https://vimeo.com/78241055

1. Janusz Szydłowski - DVD
2. Janusz Kozioł - TVN*
3. Jarosław Łukomski - Polsat


* w tej wersji film leciał na TVNie w tym samym dniu, w którym byłem w kinie na Titanicu. Nagrałem, ale potem wywaliłem wszystkie kasety i diabli wzięli. Na szczęście pomocny okazał się Mefisto. Nadal szukam Obcego 3 z tym samym lektorem, którego również puścili na TVNie.
____________________________________
..................
2013-10-31 11:20:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Gieferg napisał:
Porównanie trzech wersji lektorskich Aliena:

https://vimeo.com/78241055

1. Janusz Szydłowski - DVD
2. Janusz Kozioł - TVN*
3. Jarosław Łukomski - Polsat


* w tej wersji film leciał na TVNie w tym samym dniu, w którym byłem w kinie na Titanicu. Nagrałem, ale potem wywaliłem wszystkie kasety i diabli wzięli. Na szczęście pomocny okazał się Mefisto. Nadal szukam Obcego 3 z tym samym lektorem, którego również puścili na TVNie.



Ja nadal poszukuję wersji Obcego 3 z lektorem, która ukazała się na początku lat 90. na VHS. Klasyk!

BTW

Poszukuję również filmu True Romance z listą dialogową czytaną przez Knapika:

http://www.youtube.com/watch?v=58QKuXb3rAw
____________________________________
2013-10-31 12:08:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Gieferg czy ty edytowałeś Aliensa z tym polskim lektorem? Mógłbyś to jakoś udostępnić np. przez torrent? Ja miałem wersje z tvn zgrane na vhs, ale wszystko szlag trafił.
2013-10-31 12:12:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Ja nadal poszukuję wersji Obcego 3 z lektorem, która ukazała się na początku lat 90. na VHS. Klasyk!


Mam taką ścieżkę z VHSa, czyta Gudowski, ale jakość tej ścieżki niestety jest fatalna (szumiąca zajechana kaseta).
____________________________________
..................


Ostatnio zmieniony przez Gieferg dnia 2014-02-13 09:44:40, w całości zmieniany 1 raz
2013-10-31 14:15:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1241



Gieferg napisał:
Porównanie trzech wersji lektorskich Aliena:


3. Jarosław Łukomski - Polsat

.



Nie no, tekstu z "języczkiem" nigdy nie słyszałem ;D inna spraw jak oni to przetłumaczyli? Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2013-10-31 18:18:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Porównanie trzech wersji lektorskich Aliena:

https://vimeo.com/78241055

1. Janusz Szydłowski - DVD
2. Janusz Kozioł - TVN*
3. Jarosław Łukomski - Polsat



Najlepszy wokal - wersja TVN
Najciekawsze tłumaczenie - POLSAT

Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-10-31 20:30:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Podobno jest kaseta, na której Aliens czyta Tomasz Knapik - ktoś może wie jak ona wygląda i kto był dystrybutorem?
____________________________________
..................
2013-11-18 15:37:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Gieferg napisał:
Podobno jest kaseta, na której Aliens czyta Tomasz Knapik - ktoś może wie jak ona wygląda i kto był dystrybutorem?


Była taka wersja. Na początku lat 90. powychodziła do wypożyczalni wersja z Knapikiem. Posiadała ten motyw na okładce:



Pudełko było typowe dla tamtych czasów - grube, plastikowe z koszulką na wydruk.

Tak się składa że była to pierwsza wersja na VHSie jaką widziałem. Niestety nie mam do niej dostępu, chociaż pamiętam, iż w mojej wypożyczalni video jeszcze kilka lat temu tam stała. Zgaduję, ale dystrybutorem mógł być już wtedy Imperial (działają od 1991).

Jest jeszcze jedna wersja Obcego wydana w tamtym czasie na VHSie. Wydawcą był ELGAZ. Posiadam tę wersję we własnej kolekcji po tym jak w połowie lat 90. likwidowano wypożyczalnię kaset w mojej szkole i kupiłem ją za symboliczne 10.000 złotych Smile. Zrobiłem to tylko po to żeby się z niej ostro ponabijać - lektor a przede wszystkim tłumaczenie tej wersji jest fatalne.
____________________________________
2013-11-19 09:49:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Tak myślałem, że to ta kaseta. Kiedyś ją miałem wypożyczoną. Teraz próbuję znaleźc, żeby zrobić synchro Knapika pod blu-ray.
____________________________________
..................
2013-11-19 20:49:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
zxc1984




Cannon fodder
Dołączył: 2014-02-12
Posty: 1

Re: Wersje lektorskie filmów z Obcym

I przy okazji - jeśli ktoś byłby w stanie wykonać taką operację z VHSową wersją Terminatora 2, którą czytał Tomasz Knapik, również bardzo chętnie dopasuję to audio do kinowej wersji DVD/BD.[/quote]

Ja posiadam taką kasetę z T2. A co do Aliens i Janusza Kozioła - czy jest gdzieś w necie ta wersja do ściągnięcia?
2014-02-12 18:56:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Ja posiadam taką kasetę z T2.


Ja też Razz
Teraz to już mam blu-ray z Gudowskim, Szołajskim, Łukomskim i Knapikiem w dwóch wersjach Smile

Cytat:
A co do Aliens i Janusza Kozioła - czy jest gdzieś w necie ta wersja do ściągnięcia?


Nie.


Zaktualizowana lista ścieżek lektorskich do filmów o obcym:

ALIEN
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Janusz Kozioł - TVN
- Tomasz Knapik - VHS Imperial

ALIENS
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Janusz Kozioł - TVN (wersja rozszerzona)
- Maciej Gudowski - Canal+
- Tomasz Knapik - VHS Imperial

ALIEN 3
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Janusz Kozioł - TVN
- Maciej Gudowski - VHS Guild (tłumaczenie z bluzgami)

ALIEN RESURRECTION
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Piotr Borowiec - Canal+

Nie wiem kto czytał Alien i Alien 3 na Canal+, szukam szczególnie tego pierwszego bo podobno puszczali na C+ wersję reżyserską, a wszystkie wersje lektorskie jakie do tej pory udało mi się zdobyć są do wersji kinowej. Nie zetknąłem się też z żadnymi wersjami z TVP a podobno kiedyś puszczali.
____________________________________
..................
2014-02-13 09:42:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Gieferg napisał:
Cytat:
Ja posiadam taką kasetę z T2.


Ja też Razz
Teraz to już mam blu-ray z Gudowskim, Szołajskim, Łukomskim i Knapikiem w dwóch wersjach Smile

Cytat:
A co do Aliens i Janusza Kozioła - czy jest gdzieś w necie ta wersja do ściągnięcia?


Nie.


Zaktualizowana lista ścieżek lektorskich do filmów o obcym:

ALIEN
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Janusz Kozioł - TVN
- Tomasz Knapik - VHS Imperial

ALIENS
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Janusz Kozioł - TVN (wersja rozszerzona)
- Maciej Gudowski - Canal+
- Tomasz Knapik - VHS Imperial

ALIEN 3
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Janusz Kozioł - TVN
- Maciej Gudowski - VHS Guild (tłumaczenie z bluzgami)

ALIEN RESURRECTION
- Janusz Szydłowski - DVD
- Jarosław Łukomski - Polsat
- Piotr Borowiec - Canal+

Nie wiem kto czytał Alien i Alien 3 na Canal+, szukam szczególnie tego pierwszego bo podobno puszczali na C+ wersję reżyserską, a wszystkie wersje lektorskie jakie do tej pory udało mi się zdobyć są do wersji kinowej. Nie zetknąłem się też z żadnymi wersjami z TVP a podobno kiedyś puszczali.



Narobiłeś smaku. Wrzuć na uploada po zakończeniu projektu Razz
____________________________________
2014-02-15 01:22:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



https://vimeo.com/86855885
____________________________________
..................
2014-02-17 10:44:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



w tych zestawieniach interpretacje tłumaczenia zaskakują skrajnie pozytywnie i negatywie na przemian Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2014-02-18 23:29:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB