Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ALIENS INFESTATION
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813

ALIENS INFESTATION

Pojawiła się nowa platformówka na przenośną konsolę NintendoDS. Aliens Infestation rozgrywa się tuż przed wydarzeniami z Aliens Colonial Marines.

Dobre, trzyma klimat klasycznych platformówek no i wreszcie możemy lepiej poznać wnętrza Sulaco.

Polecam
2011-10-01 11:15:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Mam, gram i jest całkiem, całkiem.

Gra ogólnie trzyma swój klimat, nie jest za łatwa ale nie jest też jakoś strasznie wymagająca w porównaniu do swoich odpowiedników typu Castlevania tudzież Metroid (gry na których się A: Infestation opierał).

Wcielamy się w jednego z 19tu członków Colonial Marines, gdzie do dyspozycji mamy w danym momencie maksymalnie czterech. Mechanizm działania oddziału jest całkiem ciekawy. W danym momencie zawsze poruszamy się jednym gościem, reszta jest tak jakby w \"tle\" (nie widać ich), jeśli nasz marines zginie, to jego miejsce zajmuje kolejny. Co ciekawe marines może zostać złapany, a wtedy mamy szansę go uratować. Problem w tym, że zostanie on zainfekowany. Nie wiem tylko czy jest szansa na to, że umrze w dowolnym momencie gry czy nie, ponieważ jeszcze mi się to nie zdażyło, ale po śmierci z naszego marines'a wyskakuje Chestburster radośnie pokrzykując o swoich narodzinach Smile.
W każdym razie jeśli, któryś z marines zginie to mamy możliwość dołączenia do naszego oddziału kolejnych, których spotkamy po drodze. Jak wcześniej wspominałem jest ich 19tu w sumie i każdy jest unikatowy (ma własny odcień zbroi, własne Bio, ale sprzętem się nie różnią). Fajnym elementem jest to, że w naszych savepointach każdy ma inną animację i aż kusi by zabijać co jakiś czas swoich marines tylko po to by zobaczyć unikatową animację Smile.
I tu też nasuwa się mechanika gry, skoro marines jest 19tu to jak dobrze pewnie zauważyliście tyle mamy żyć, po tym jest już game over. Szkoda tylko, że tak jak wspominałem wyżej możemy mieć w drużynie max 4ech, co powoduje, że dobry gracz musi tych dodatkowych marines zostawić tam gdzie ich spotkał, co nie jest nagrodą, a bardziej karą moim zdaniem (to tak jakby w Mario gra nam mówiła, że nie możesz wziąć 1up'a, bo za dobrze Ci idzie), no ale trudno.

Do naszej dyspozycji jest Pulse Rifle z granatnikiem, na zmianę z shotgunem, miotaczem ognia oraz smartgunem. Dodatkowo zawsze przy sobie mamy (bezużyteczny) pistolet, flary (służące jako markery na mapie), zwykłe granaty oraz bodajże C4 (nie wiem czy na pewno, ponieważ jeszcze nie znalazłem Wink ). Reszty arsenału jeśli jest nie jestem świadomy, ponieważ jestem dopiero w połowie gry.
Podczas gry możemy znaleźć dodatki do naszych broni zwiększające ich siłę, więc zależnie od naszego stylu gry możemy sobie naszą ulubioną zabawkę podpakować.

Gra oferuje całkiem sporo zwiedzania jak na klon Castlevanii przystało, aczkolwiek nie na tyle by zajęła nam więcej czasu niż 5-6 godzin. Jednakże zwiedzanie jest przyjemne oraz gra od czasu do czasu potrafi nas nagrodzić dodatkową amunicją czy też innymi znajdźkami.

Po drodze napotykamy na kilka rodzajów obcych oraz innych istot, tu niepełna lista:

-Robot strażniczy humanoid
-Żołnież UPP
-Facehugger
-Chestburster
-Drone Alien
-Warrior Alien
-Alien Queen
-Spacejockey Alien (boss w połowie gry... paskudny i szczerze nie jestem jego fanem ==')

Widziałem na recenzjach jeszcze kilka innych obcych, różniących się lekko kolorem, ale jak na razie oprócz Spacejockaliena nie widziałem nic co bardzo profanowałoby fluff aliena Wink.

Mówiąc o fluffie to za bardzo się jeszcze nie wczytałem, ale jest całkiem poważnie, dużo tekstu do przeanalizowania i wygląda na to, że mocno nawiązują do fabuły 2 i 3 części obcego. Zresztą zwiedzamy Sulaco oraz LV-426 pod względem fabuły jest miło Smile. Jak przejdę całość to opowiem pewnie więcej.

Graficznie muszę przyznać, że gra jest śliczna. Bardzo ładne tła 2d, niesamowicie dobre animacje postaci, na DSie wygląda to świetnie muszę przyznać.
Dźwiękowo jest tylko ok. Mamy dźwięki znane z filmów, ale jest ich mało, powtarzają się i jakoś brakuje głębi. Muzyka za to jest na plus Smile

Gra jednakże nie obyła się bez bugów. Problemy z animacją podczas noszenia shotguna, wrażenie, że czasem nie trafiamy pomimo iż powinniśmy i kilka pomniejszych problemów. Jednakże nic z zabawy przez to nie tracimy.

Dodatkowo dostajemy w opcji \"extras\" menu ze wszystkimi napotkanymi marines, o których możemy poczytać (teksty są całkiem ciekawe trzeba przyznać) oraz mini gierkę z nożem, taki bzdet do pogrania przez 10 minut Smile.


Oceny jeszcze nie wystawiam, aczkolwiek będzie oscylować pewnie na 7+. Wstrzymuję się ponieważ chcę tytuł wpierw skończyć, a zacząłem grać dopiero wczoraj. Niestety oryginału nie posiadam, ale przy najbliższej okazji zakupię, oczywiście jeśli tylko będzie dostępny tytuł w polsce ;].

Pierwsze recenzje jakie udało mi się znaleźć w sieci:


http://img855.imageshack.us/img855/6209/ri1.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/9568/ri2l.jpg


http://imageshack.us/f/845/aliensinfestation0001.jpg/
http://imageshack.us/f/641/aliensinfestation0002.jpg/
http://imageshack.us/f/834/aliensinfestation0003.jpg/
http://imageshack.us/f/43/aliensinfestation0004.jpg/

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=4aAttjomagY



Tak ogólnie to gra przypomina trochę Alien 3 na SNES'a, zresztą twórcy sami się przyznają, że się wzorowali:

http://www.youtube.com/watch?v=Slpmy8HI5-s
2011-10-01 16:51:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



>> Mam, gram i jest całkiem, całkiem.


A ile gdzies trzeba dać kaski na taki DS i grę?
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2011-10-03 11:22:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Nintendo DSi (lub Lite, ale to jest starsza konsolka i ciężko dostępna) to jakoś 500zł.

Do tego 100zł za Acekarda 2, dzięki ktróremu odpalamy romy, lub pewnie jakieś 150zł za oryginalną grę (na ebay do kupienia za 20 dolców). Ale założę się, że szybko stanieje i nawet za 50zł będzie do kupienia.
2011-10-03 20:27:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:
A ile gdzies trzeba dać kaski na taki DS i grę?


Wygodniej będzie zaopatrzyć się w emulator Wink
2011-10-07 22:03:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Jeśli ktoś ma zamiar grać tylko w to to owszem Smile

Ja tam gram w drodze do pracy i tym podobnych, więc dla mnie konsolka jest czymś w miare potrzebnym Smile.


Aliens Infestation ukończyłem, gra na jakieś 6h jeśli dobrze liczę, dostaje u mnie 7/10.
2011-10-08 11:20:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:
Jeśli ktoś ma zamiar grać tylko w to to owszem Smile

Ja tam gram w drodze do pracy i tym podobnych, więc dla mnie konsolka jest czymś w miare potrzebnym Smile.


Aliens Infestation ukończyłem, gra na jakieś 6h jeśli dobrze liczę, dostaje u mnie 7/10.


Emulatory można uruchomić również na smartphone'ach Smile
2011-10-08 19:26:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Powodzenia z DSem na smartfonie:P

Nie wygodnie się steruje, a na DSie nie raz używa się wielu przycisków na raz + stylusa Wink.
2011-10-08 20:28:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Cytat:
Powodzenia z DSem na smartfonie:P


Odpowiednia konfiguracja i trochę treningu uczyni z Ciebie mistrza Wink
2011-10-09 13:24:11
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Nie chce mi się, mam DSa, a w sumie to nawet dwa Smile
2011-10-09 21:00:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Leto




Private
Dołączył: 2011-09-27
Posty: 15



Gierka mega sympatyczna, marzy mi się wersja do pogrania na PS3/X360. Mobajl gejming to coś totalnie nie dla mnie - ja jak gram to lubie komfort i duży ekran Wink Niestety raczej wątpię żeby się ziściło - pozostaje zatem pad podpięty do lapa i emulator.
2011-10-09 22:50:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Jak ktoś tak jak ja dojeżdża do pracy godzinę to mobile gaming to jedyny ratunek przed popełnieniem seppuku Razz Razz
2011-10-10 07:04:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Dzięki Panowie za Wasze posty Smile Z racji braku Nintendo nie śledziłem niusów dot. tego tytułuz a dzięki Wam uświadomiłem sobie, że ta gra już jest dostępna na komputery osobiste Very Happy

Jestem w bazie WY i coś czuje, że ta gra długa nie będzie ale przyjemnie zabija czas i pewnie nie raz do niej wrócę Smile gicio!
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-10-10 16:44:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Dzisiaj zagrałem pierwszy raz, przeszedłem na razie jakieś 3% ale jestem ogromnie podjarany tą produkcją Smile

Grafika, oprawa dźwiękowa... piękne Smile
Fabuła na razie też zapowiada się ciekawie.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2011-10-10 20:25:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



I skończyłem. Fajna gierka, klimat alienowy jest (nintendowyv ale jest) tylko ta ostatnia walka...w pewnym momencie zrobiłem pauze by zobaczyć czy np. na youtube ktoś nie dal jakiegoś sposobu na final bossa bo ładowałem w niego wszystko...i jak sie okazało była to jedyna słuszna metoda. Bardzo pasuje do tej walki komentarz kogos dot. tej walki...coś w stylu "Ostatnia walka w tej grze to jak strzelanie z karabinu naładowanego ryżem we wpełni opancerzony czołg"
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-10-10 22:15:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Walka ostatnia jest banalna i jest to jedna z niewielu gdzie jest sposób by Ci marines w ogóle nie gineli Smile.

Ilu u ciebie przeżyło? U mnie całych 8miu, miałem niesamowite problemy gdy musiałem się rozstawać z moimi starymi jak i nowymi kompanami w boju Very Happy.
2011-10-10 22:23:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Jaki sposób?? Kurde mi amunicji nie starczało na to bydlę. I jak 8? Smile przeciez mozesz miec 4 w danym momencie Smile mi generalnie ginęło po 2 na kazdym bosie Razz
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-10-11 00:03:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



No z 19 dostępnych marine przeżyło mi 8 Wink, jeśli pogadasz z gościem, a masz pełną drużynę to w Marine Roster masz go jako "active" i w każdej chwili możesz do niego wrócić na sulaco (bo na lv-426, phobos już niestety nie Sad ).

U mnie na pierwszym bossie zginął 1 marine (żółtodziób Whistler Very Happy), na drugim też 1 i na trzecim też 1 Razz.

Czwarty boss to pikuś, wystarczy smartgun +3 (jak dobrze zbierasz upgradey to stac cie na +3 na wszystkich broniach i jeszcze 3 upgradey leżą i się marnują), zniszczenie wszystkich beczek i stanie na 1 piętrze którejkolwiek platformy tak by matka stanęła do Ciebie plecami. I nawalasz sobie spokojnie. Zaś jak pobiegniesz zupełnie w lewo to masz apteczkę oraz amunicję, więc do Smartguna masz jakies 750 pocisków.
2011-10-11 07:14:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Corvax napisał:
No z 19 dostępnych marine przeżyło mi 8 Wink, jeśli pogadasz z gościem, a masz pełną drużynę to w Marine Roster masz go jako \"active\" i w każdej chwili możesz do niego wrócić na sulaco (bo na lv-426, phobos już niestety nie Sad ).

aaaa to miałeś na myśli..no mi na koniec przezyło 5 Very Happy

a co do sposobu - kurde wszystko miałem +3, zwiedziłem wszystkie mapy Very Happy i nawalałem do gnoja ile się da, amunicja schodziła, ale z ciekawości spróbuje jeszcze raz na 1 gościa.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-10-11 09:38:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



Udało wam się uratować któregoś żołnierza po jego schwytaniu?
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2011-10-11 09:54:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB