Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Jakie DVD?
Żyrostabilizator




Cannon fodder
Dołączył: 2009-07-06
Posty: 4

Jakie DVD?

Witam
Przeglądałem trochę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

Chcę kupić wszystkie części Obcego na DVD, mój sprzęt to odtwarzacz DVD w komputerze i zestaw głośników 5+1 THX.

Kompletnie nie orientuje się jakie wydania DVD ukazały się w naszym kraju (chciałbym aby były napisy PL) i które są warte polecenia. Myślę że chciałbym mieć wersje reżyserskie, oraz zobaczyć wycięte sceny, nie zależy mi zaś na dwóch częściach Obcy vs Predator.

Czy możecie doradzić gdzie i co kupić?

Pozdrawiam
2009-07-07 14:09:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Najlepsze będzie

ALIEN QUADRILOGY
2009-07-07 14:49:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=alien+quadrilogy
2009-07-07 15:58:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



ale łajzactwo, kukam na allegro i widze aq za 99zł - wow myśle, kupie sobie wersje polską i spokojnie z dziewczyną obejrze a tu klops, wszystkie wersje poza tą za 400zł, to wersje angielskie (a tą już mam Razz)

swoją droą powtórze znaną prawdę, nasz kraj jest pieprznięty - dvd za 400zł dla ludzi gdzie średnia krajowa to lewdie 2k na ręke a w UK kosztuje to 11f gdzie średnio zarabia się 1,2k RazzRazz
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2009-07-08 18:07:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Ja osobiście i tak się cieszę, że kupiłem Quadrilogy te 4 lata temu za 30Ł, co wychodziło jakies 150zł, szczególnie, że wtedy AQ kosztowało u nas 400zł w górę.

A że lubię eng, to mi nie przeszkadza Razz.
2009-07-08 21:29:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Żyrostabilizator




Cannon fodder
Dołączył: 2009-07-06
Posty: 4



Dzięki za szybką odpowiedź

Drogo, nawet bardzo drogo, zważywszy że to ma już kilka lat. Właściwie teraz się zastanawiam, może kupić coś lepszej jakości? Zwykłe DVD to nie jest znowu taki szał, żeby dawać za nie aż tyle kasy. Jak ma się monitor 24 cale i rozdzielczość 1920x1200, to chciałoby się oglądać w takiej właśnie rozdzielczości. Ale z tego co mi ktoś mówił to Blu-ray z Obcym jeszcze nie wyszło, czy się mylę?
2009-07-08 23:11:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



80zł za Quadrilogy? Chłopie, licząc przesyłkę to 10zł za płytę wychodzi, taniej nie będzie.

Bluray jeszcze nie ma.
2009-07-09 09:10:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



A tak z innej beczki wie ktoś czym różni się wydanie brytyskie od polskiego? (oprócz języka oczywiście Wink )

Bo z tego co słyszałem to na angielskim są jakieś komentarze, których niema na polskim i lepszy (?) dźwięk.
2009-07-09 16:09:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Żyrostabilizator




Cannon fodder
Dołączył: 2009-07-06
Posty: 4



Corvax napisał:
80zł za Quadrilogy? Chłopie, licząc przesyłkę to 10zł za płytę wychodzi, taniej nie będzie.


Nie 88 zł, a 399 zł za Quadrilogy, plus koszta przesyłki, ponieważ chciałem z polskimi napisami, jak zaznaczyłem w pierwszej wiadomości.
2009-07-09 16:25:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Ach no tak, jak wymogiem są polskie napisy to przechlapane.

Cytat:
Bo z tego co słyszałem to na angielskim są jakieś komentarze, których niema na polskim i lepszy (?) dźwięk.



Dziwne by to było gdyby nie zawarli komentarzy, aczkolwiek komentarze są in english, więc mogło się ludziom nie chcieć robić napisów (a materiału jest sporo), ale w sumie skoro i tu i tu jest 9 płyt no to muszą być dodatki, ponieważ, co druga płyta to właśnie dodatki.
2009-07-10 00:26:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Żyrostabilizator




Cannon fodder
Dołączył: 2009-07-06
Posty: 4



Swoją drogą, czy ktoś może mi wytłumaczyć, jak to jest, że wszystkie części filmu kosztują 80 zł, a koszt stworzenia napisów do tych filmów jest kilkukrotnie wyższy? Czyli, że 319 zł płace za same napisy?
2009-07-10 09:52:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Chyba nawet najstarsi dziadowie tego nie wiedzą.
2009-07-10 13:49:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



odpowiedz jest bardzo prosta, bo polska do dziadowo i zaścianek.

W anglii masz sporą konkuręcie, amazon, HM do tego przeciętnemu anglikowi nie sprawia problemu zamówić towar nawet z chin (nie mówiąc że dla anglika nie ma znaczenia czy kupi wersje polską, szwecką czy japońską - orginalna, angioelska, ścieszka zawsze jest Wink ), więc cena takiego AQ który sprzedał się już parę lat temu a dziś jest tylko ciekawostą na rynku, musiała spaść do poziomu przy którym będzie się komukolwiek chciało na to spojrzec Wink

a u nas? jedyna wersja z napisami PL, sieci jak empik czy merlin nie ma nawet co poruwnywać z zachodnimi, a kowalski nie kupi towaru z zagranicy bo nie ma PL, nie ma karty kredytowej, koszty przesyłki są większe niż zestawu itd.

jedynym słowem, kowalski jest UDUPIONY i dobrze o tym wiedzą dystrybutorzy
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2009-07-11 11:32:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168

może komuś się przyda...

Co do różnic pomiędzy wydaniami UK i PL, to PL nie ma dźwięku DTS. Z kolei w UK DTS jest, ale nie ma części komentarzy obecnych w regionie 1(USA).

BTW widział ktoś materiał dokumentalny pt. "The Alien Saga" ? Warto kupić?
2009-07-11 15:16:45
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

Re: może komuś się przyda...

Regig napisał:
Co do różnic pomiędzy wydaniami UK i PL, to PL nie ma dźwięku DTS. Z kolei w UK DTS jest, ale nie ma części komentarzy obecnych w regionie 1(USA).

BTW widział ktoś materiał dokumentalny pt. "The Alien Saga" ? Warto kupić?


A po co kupować?

CIACHO i brać forumowa swojego czasu to rozesłała:

http://board.g4sa.net/viewtopic.php?t=551&postdays=0&postorder=asc&start=0
2009-07-12 19:52:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



komentarze na AQ są i w polskiej i w angielskiej wersji, tyle że w polskiej nie ma do nich żadnych napisów, w angielskiej są angielskie. W wersji US jest więcej komentarzy.


Cytat:
80zł za Quadrilogy? Chłopie, licząc przesyłkę to 10zł za płytę wychodzi, taniej nie będzie.


Owszem będzie. Kupiłem taniej; namiary poniżej.

Cytat:
a osobiście i tak się cieszę, że kupiłem Quadrilogy te 4 lata temu za 30Ł,


Ja kupiłem za 10.

A teraz tak - AQ po polsku można mieć za około 160 zeta. Jak? Bardzo prosto:

- Kupujemy najpierw wydanie 4 czy 5 płytowe, box który jest normalnie dostępny w polskich sklepach jak Media Markt - zawiera on identyczne płyty jak Quadrilogy, ale tylko te z filmami. Zawiera napisy PL i lektora PL ikosztuje ok. 100 zeta. Albo i taniej na Allegro:
http://www.allegro.pl/item693990714_obcy_4dvd_alien_legacy.html

I tu uwaga - pierwotne wydanie Legacy nie zawierało wersji rozszerzonych/reżyserskich (tylko Aliens), trzeba więc sie upewnić że kupujemy tę nowszą wersję (na pudełku jest mowa o wersjach specjalnych/reżyserskich wszystkich filmów).

- Zważywszy na to, że Quadrilogy w wydaniu PL i tak nie ma napisów PL na płytach z dodatkami, to nie jest już istotne z jakiego mamy wydania te płytki. Kupujemy więc dodatkowo 9-płytowy zestaw Quadrilogy za ok 60 zeta razem z przesyłką a HMV:

http://hmv.com/hmvweb/displayProductDetails.do?ctx=280;-1;-1;-1;-1&sku=106275

i voila, mamy AQ w PL za normalną cenę (bo 160 zeta za tak wypasiony zestaw to jest normalna cena) i to z dodatkowym pudełkiem i dodatkowymi płytami zaopatrzonymi w napisy ENG do komentarzy Very Happy

Ja tak zrobiłem, z tym że nie kupiłem boxu PL tylko pojedynczo trzy pierwsze alieny bo czwórki nie potrzebowałem, a potem dokupiłem AQ dla samych dodatków.

Cytat:
a kowalski nie kupi towaru z zagranicy bo nie ma PL,

Bardzo często jest. Akurat w Alienach nie, ale np w Predatorze owszem. Poza tym można sobie zrobić kopię zapasową DVD do której się doda napisy PL.

Cytat:
nie ma karty kredytowej,

Karta przedpłacona wystarczy.

Cytat:

koszty przesyłki są większe niż zestawu itd.


2,50 funta z HMV czy 1 funt z DVD.CO.UK, naprawdę koszty że ho ho...
____________________________________
..................
2009-07-24 22:00:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



jeszcze mozna dodac ze jakies pare tygodni temu wyszlo wznowienie SCI Fi kolecji, gdzie Aliens bylo jako nr 1 za 9,99 PLN. Plyta wyglada pozornie jak wydanie Aliens z Legacy (czy pojedyncze - czyli stara wersja z 2000 r), ale w rzeczywistosci jest to normalna plyta z Quadrilogy, obie wersje, DVD9, THX itd. Tylko nadruk inny.

Ale ogolnie straszna glupota jest jak wlasnie te kilka lat temu wznowienia Quadrilogy dawali w boxie po Legacy.
2009-10-16 22:33:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
AlienGirl




Private
Dołączył: 2010-03-07
Posty: 22



W kolekcji filmów "The Best of Science fiction" były wszystkie części Obcego,ale nie wiem czy wszystkie z wersjami reżyserskimi.Złapałam okazję i kupiłam.Ale jedno mnie dziwi:Dlaczego w tej kolekcji nie znalazło się miejsce dla chociaż jednej części "Terminatora"?Hmm...
2010-05-04 09:22:41
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Terminator był w innej kolekcji z tej samej firmy.
2010-05-04 13:08:11
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
AlienGirl




Private
Dołączył: 2010-03-07
Posty: 22



To widocznie przeoczyłam.A szkoda.
2010-05-07 23:04:33
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB