Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: PREQUEL OBCEGO!!!
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Mamy przed sobą wynik pisania scenariusza przez gościa od serialu "Lost".
Co prawda podobno robił to na współę z innym, ale tak czy inaczej - fabuła już dla mnie leży.

Nie mogli po prostu zrobić świetnego filmu ze Space Jockeyami i początkami firmy Wyland-Yutani?
Wzbogacić Świat który już znamy?
Oni woleli stworzyć coś zupełnie nowego
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2011-12-29 10:26:05
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Ja wiem że xseno to projekt Gigera. To że obcy ma dwie ręce, dwie nogi i głowę to automatycznie ma w sobie ludzkie DNA? DNA szympansa jest zgodne z ludzkim w 98%, to zatem mam wierzyć że ludzie zostali stworzeni przez bogów z kosmosu na bazie szympansa (albo przez SJ? LOL)? Mam na myśli, że jak w obcym może być jakiekolwiek DNA (w tym człowieka) skoro obcy mają kwas, który rozpuszcza nawet najtwardsze substancje? Przecież obcy IMHO to biomechanoid – twór sztuczny o aparycji organizmu żywego.

“It’s speculated that the Space Jockeys created the xenomorphs as a weapon. There are many things to support this. The Alien Eggs in the cargo hold were held in stasis in a blue layer of light and when the light was broken, an alarm sounded for a second. It appears as if the Space Jockeys were transporting the eggs somewhere. The Space Jockeys and the derelict ship also look similar to xenomorphs – biomechanical in design, which would support the theory that the xenomorphs had been created by them. The director of Alien, Ridley Scott also spoke about this in the DVD commentary. He believes that the xenomorphs were created as a weapon and that the derelict spacecraft was in fact a transport vessel.”

Skoro sam “director” wypowiadał się że obcy są bronią to mam nadzieję że po premierze “Prometeusza” nie powie “I lied!”. A każda broń jest sztucznym tworem danej cywilizacji np. broń jądrowa, chemiczna, palna itd.

Zakładam że film niekoniecznie (lub wcale) będzie łączył się z „Obcym” z 1979 roku w 100%. Mam tylko nadzieję że w „Prometeuszu” nie zobaczymy Noomi Rapace rodzącej przodków (protoplastów?) xseno.
2011-12-29 19:15:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



To o czym w końcu mówisz, o tym dlaczego obcy ma sylwetkę humanoidalną (czyt. pijesz do powodów produkcyjnych postaci Obcego) czy o tym czy/jeśli ma DNA człowieka? Na pierwsze pytanie udzieliłem odpowiedzi, na drugie równie prosto:

Przede wszystkim nikt nie powiedział że "To że obcy ma dwie ręce, dwie nogi i głowę to automatycznie ma w sobie ludzkie DNA". - odnosząc się do twojego przykładu szympansa - ok, ale te zwierzątka są mniejsze, ergo obcy z szympansa mógłby być mniejszy.

Generalnie nie rozumiem twojego toku myslenia, skad w ogóle pomysł że gatunek X został stworzony na bazie innego gatunku. Nie rozumiem tego, właśnie pięknem obcego zawsze była jego umiejętność adaptacji, brał część kodu/umiejętności/cech od swojego nosiciela - wcale nie oznacza to że jeśli pochodzi od innego gatunku to od razu zanikają jego pierwotne - podstawowe cechy. Boszzz, Obcy 3 - mamy okaz z psa/woła i jak widać - mimo braku rurek na grzbiecie i innego sposobu poruszania się to w dalszym ciągu pewne cechy pozostały, co jest jak najbardziej logiczne.

...end of offtopic jeśli o mnie chodzi bo nie widzę tutaj powiązania z filmem. Szczerze mówiąc tekstu z pseudo-scenariuszem nie czytałem i nie zamierzam póki nie dowiem się na ten temat więcej, do tego czasu to dla mnie wymyślone wypociny. Pozostają fakty czyli - dla Scotta SJ w Obcym z 1979 to kombinezon, a Obcy to broń (czy wymyślona to o tym dowiemy się w trakcie seansu, równie dobrze Scott mógł wymyśleć w międzyczasie że było tak jak w komiksie i że Obcy nie do końca zostali stworzeni w laboratorium).
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-12-29 20:02:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Mam tylko nadzieję, że ten człowiek stojący na trailerze obok fotela na Derelitcie to nie SJ...
2011-12-29 21:51:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Szcerze mówiąc to się nawet cieszę, że nowy film wyśle do diabła sporą część śmieciawych komiksów i innych elementów alienowego expanded universe gdy się okaże że SJ to zupełnie co innego niż się niektórym wydawało.
____________________________________
..................
2011-12-30 10:42:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Prawdopodobny wyciek wyglądu "nowego" (poprzednika?) xseno (opis i zdjęcie):

“The prop (organic looking design), in mould stage (white coloured), is a human skull with large eye sockets (slightly apart than normal) and what looks like another layer of bone having grown over it. The extra layer is in the form of what we know as the facehugger (without the legs). There is a trunk-like nose where the creature’s tail would naturally be in this position (or the appendage underneath used to lay the egg into a recipient). The prop is a prosthetic mask without makeup added, but the insider also said the creature featured in Prometheus has been executed with very little CGI planned. The appearance of the mask is of a human skull with facehugger frame on top.”

http://i55.tinypic.com/2lcl5oh.jpg
2012-01-15 01:01:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



chyba pomyliłeś foty...
opis za cholerę nie pasuje do fotki pod linkiem....
pasuje raczej do tego:

http://cinemart-online.co.uk/2012/01/10/alien-influence-visible-in-prometheus-monster-mask-design/

i tu zaczynaja sie schody - model wygląda na czaszkę a nie hełm bioskafandra... kim więc jest koleś z trailera?
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2012-01-15 12:40:32
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



A rzeczywiście - przepraszam.
2012-01-15 13:20:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



v i r u s napisał:
chyba pomyliłeś foty...
opis za cholerę nie pasuje do fotki pod linkiem....
pasuje raczej do tego:

http://cinemart-online.co.uk/2012/01/10/alien-influence-visible-in-prometheus-monster-mask-design/

i tu zaczynaja sie schody - model wygląda na czaszkę a nie hełm bioskafandra... kim więc jest koleś z trailera?


Aaaa co jeśli ten "nos" to tak naprawdę ogon facehuggera? Przykład, gość siada na krześle, klika kilka rzeczy, by m.in. na głowe wsunął się jakiś hełm (czyli ta część zakrywająca oczy i część twarzy "nad nosowa", ale wcześniej wskakuje FH, gość jest zainfekowany, maska jako że mechanizm to trzyma FH od odpadnięcia, razem wszystko kamienieje i tworzy niby-jednolitą strukturę...
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2012-01-15 16:39:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Jestem przekonany że to zdjęcie to prawdziwy przeciek.
Nie bez przyczyny zdjęli to głównej strony avpgalaxy...
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-01-15 17:07:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88





A jak wam się podobają te rzeźby SJ z ostatniego zdjęcia? Trochę banalnie wyglądają te ich "butki", które przypominają kalosze... Powiem szczerze, że fanarty przedstawiające SJ wyglądały lepiej. Chciałbym też dodać, że naprawdę się obawiam, że ten łysy pan ze zdjęcia:



...będzie tym "czymś" wenątrz pancerza SJ. Crying or Very sad Jak to jeden z bohaterów Star Wars powiedział... "I have bad feelings about this" Crying or Very sad
2012-02-13 22:17:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Ja już przestałem czekać na ten film.
Widzę że to będzie kawał crapu.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-02-13 23:35:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Jeżeli wytłumaczą logicznie, że SJ stworzyli ludzi na bazie swojego DNA (podobieństwa w fizjologii) to ja to kupuje. Wielu fanów może się z tym nie zgodzić, ale jeśli będzie to LOGICZNIE wytłumaczone dlaczego SJ wyglądają jak ludzie to ok. Bo dla mnie saga filmów o Obcych jest (dziwne nie?) tylko i wyłącznie o xseno. I jeżeli Prometeusz wyjaśni logicznie genezę xseno (of coz nie w postaci LUDZI KTÓRZY STWORZYLI OBCEGO I GO URODZILI) to film wg mnie może być fabularnie zadowalający. Oczywiście lepiej byłoby pokazać SJ z ryjem 'ala trąba lecz nie można mieć wszystkiego prawda? Jeśli film będzie fabularną kupą (jak "nowe" Gwiezdne Wojny) to Scott może possać mi kutasa.
2012-02-14 16:33:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Ja już przestałem czekać na ten film.
Widzę że to będzie kawał crapu.


A ty co, jasnowidz? Czy tak se jojczysz żeby jojczyć?

Kawałem crapu to były obydwa AVP, tutaj wciąż nie mamy ABSOLUTNIE ŻADNEGO POWODU pozwalającego ten film tak osądzać.
____________________________________
..................
2012-02-14 19:39:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



Tak, Dill-On to bardzo dziwna osoba. Mimo ewidentnego poziomu gówna, jakie zaprezentował gameplay A:CM, on uważał go za świetny. Tutaj nie mamy większego powodu do uważania tego za genialny czy beznadziejny film, a już wszystko wie.
____________________________________
2012-02-14 20:07:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Laughing w sumie nie wiadomo jeszcze jaki będzie ten film. Można mieć tylko obawy. Niestety, ale przez te wszystkie lata narosło tyle teorii, legend, powstało mnóstwo komiksów ukazujących space jockeyów itd, że niestety widząc bohaterów Prometeusza w strojach bohaterów Mass Effecta i kicający po planecie "bez klimatu" tj. jasnej, z chmurkami itd. (Gdzie mroczny klimat "ELVAŁKI"?) Shocked I jeszcze ten tajemniczy gość z trailera wyglądający na postać z kolejnego odcinka Star-treka, który wg. większości serwisów ochrzczony jest już space jockeyem. Podziękował za takiego... Nawet Giger, który z początku wypowiadał się, że tworzy coś dla tego filmu wielkiego itd. okazał się jedynie twórcą ozdób na ścianach. Dodam jeszcze, że ta enigmatyczna kamienna? twarz z plakatu/trailera może być twarzą tego naszego boga, który to stworzył Obcych i ewentualnie siedzi wewnątrz bio-skafandra space jockeya. Oczywiście to są moje obawy i nie mówię z góry, że film będzie gównem. Tylko sobie tak myślę, czy nie bezpieczniej dla Scotta było usunąć zawczasu wszystkie elementy serii (np.fotel spacejockeya?) Teraz już jest za późno i jeśli film będzie dla fanów niezgodny z oczekiwaniami to będzie to niezły mord dokonany na dziecku, które Scott sam stworzył... Sad
2012-02-15 00:39:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Zabawne jest to, że pisząc o własnych odczuciach kilka osób odebrało to jako wróżbę Laughing

Nie wiem jaki będzie ten film.
Uważam po prostu, że film mi się nie spodoba, po tym co widziałem do tej pory i że już na niego nie czekam.
Po premierze pewnie będzie tylko gorzej.

Mój znajomy ostatnio zapytał:

- widziałeś trailer do Prometeusza?
(odpowiedziałem twierdząco)
- a widziałeś jakie mają okropne skafandry? wyglądają plastikowo

Zauważył coś co od razu rzuciło mi się w oczy.
On nie interesuje sie uniwersum obcego i nie będzie się czepiał jeszcze kilku szczegółów, których uczepię się ja.
Czy moje obawy się spełnią?

Jasne, że wolałbym żeby się nie spełniły.
Myślę jednak że po premierze większość przyzna rację moim obawom sprzed premiery.

Do niedawna uważałem kręcenie tego filmu za wspaniały pomysł.
Do niedawna.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-02-15 02:43:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Teraz już jest za późno i jeśli film będzie dla fanów niezgodny z oczekiwaniami to będzie to niezły mord dokonany na dziecku, które Scott sam stworzył...


tzn jeśli film będzie pokazywał coś zupełnie innego niż powstałe do tj pory komiksy (z których poza Labiryntem i pierwszym AVP wszystkie jakie czytałem były kiepskie) to będzie niezgodny z oczekiwaniami? Czemu w ogóle Scotta mają obchodzić jakieś tam komiksy, którymi ktoś próbował wyjaśniać to co pokazał on w swoim filmie?

Na jego miejscu też bym chętnie upie***lił wymysły innych gdybym miał taką możliwość Very Happy

Cytat:
Dodam jeszcze, że ta enigmatyczna kamienna? twarz z plakatu/trailera może być twarzą tego naszego boga, który to stworzył Obcych i ewentualnie siedzi wewnątrz bio-skafandra space jockeya.


Może. I so what? To niby przesądzi o poziomie filmu? You're fucking kidding?

Cytat:
czy nie bezpieczniej dla Scotta było usunąć zawczasu wszystkie elementy serii (np.fotel spacejockeya?)


Bezpieczniej? "Bezpieczniej" dla Scotta będzie jeśli film zarobi więcej, a te elementy zapewnią filmowi dodatkowe góry pieniędzy, a że kilku fanów się przy okazji wkurwi? Kogo to obchodzi? Smile


Virus napisał:
model wygląda na czaszkę a nie hełm bioskafandra


A przepraszam bardzo, jak wyglądają hełmy bioskafandrów? Zdaje się, że nie ma punktu odniesienia skoro coś takiego w realnym świecie nie istnieje, no i jakoś nie widzę powodu by nie mogły wyglądać jak czaszka.
____________________________________
..................
2012-02-15 10:54:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TrapsMaster




Second Lieutenant
Dołączył: 2011-08-08
Posty: 325



I znowu, co Wy się tak wszyscy tak zachwycacie Labiryntem? Komiks jak na ten o Obcym nie jest zły, ale i tak kiepski. Poza paroma badaniami na Xenomorphach nie ma tam nic ciekawego. Już Anioły Apokalipsy są lepsze.

A co do filmu, to z pewnością będzie... dziwny, niekoniecznie zły.
____________________________________
2012-02-15 15:46:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



TrapsMaster napisał:
I znowu, co Wy się tak wszyscy tak zachwycacie Labiryntem? Komiks jak na ten o Obcym nie jest zły, ale i tak kiepski. Poza paroma badaniami na Xenomorphach nie ma tam nic ciekawego. Już Anioły Apokalipsy są lepsze.

A co do filmu, to z pewnością będzie... dziwny, niekoniecznie zły.


A wiedziałeś że we wstępnej wersji scenariusza do "Alien-a" xseno zabijał Ripley w promie ratunkowym, siadał za konsoletą komunikacji i... nadawał komunikat głosem Ripley (tak ten komunikat które jest też nadawany na końcu "Obcego 3")? Całe szczęście Fox wolał bardziej optymistyczne zakończenie filmu i wymusił na Scott-cie zmianę zakończnia filmu. I bogom niech będą dzięki, że chociaż raz producent Fox zachował się zdroworozsądkowo.
2012-02-15 16:02:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB