Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: PREQUEL OBCEGO!!!
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



Dill-On napisał:

Space Jockeye są nazywani "Growers" i są to przyjaźnie nastawieni kosmici, podróżujący z planety na planetę przeprowadzając cos w rodzaju eksperymentów biologiczno-geologicznych. Spotykają dwóch męskich rolników - niewolników, których za pomocą kontroli umysłu zmuszają do prokreacji i nie mają pojęcia czemu się to nie udaje.


Genialne. Wysoce zaawansowana technologicznie rasa, zdolna do podróży międzygwiezdnych, a nie rozumieją że ze związku dwóch facetów nic ciekawego nie wyniknie.Razz
Cytat:


W historii występuje jeszcze oczywiście grupa
ludzi, jakie występują w każdej części "Obcego". Jest wśród nich twarda Afro-Amerykanka o imieniu Oliver, prawdopodobnie lesbijka oraz inna kobieca postać, Trucks - spekuluje się, że ta rola była przeznaczona dla Gemmy Arterton.


Ach, ta poprawność polityczna...

Co do samego filmu, to moje oczekiwania właśnie zmalały do zera. Scott jest doświadczonym reżyserem więc o sprawy techniczne się nie boję, ale obawiam się, że będzie to do bólu bezpłciowy, pozbawiony klimatu i poprawny politycznie CGI twór. Co gorsza Fox zapewne będzie upierał się przy PG-13, wtedy to już w ogóle kiszka.
2010-10-25 22:18:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
Co do samego filmu, to moje oczekiwania właśnie zmalały do zera



Ja niestety też.

A najgorsze jest to, że film nosi miano Prequelu.
Powinni stworzyć całkiem nową historię, a nie psuć dzieło sztuki z 1979roku.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-10-26 00:30:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Co do pegi 13 się nie obawiam. Dzięki temu będzie więcej klimatu, a mniej flaków, przemocy i innych badziewi, którymi dzieciak się jarają. Obcy pojawią się dopiero w połowie filmu (co również jest dobrym znakiem). Kolejna rzecz to patent z terraformingiem (obcy byli wykorzystywani przez jockeyów) dobry pomysł... lepszy niż broń biologiczna, i inne banały (a takto jest narzędzie, które wymknęło się kontroli, a miało służyć dobremu...) Jedynie się obawiam tej je**nej piramidy, którą budują na potrzeby filmu... Fakt była pierwotnie wymyślona przez sp O'Bannona, ale Anderson umiejętnie ją zbeszcześcił. Boję się też wizji Space Jokeyów. W 1 była to największa najmroczniejsza obok aliena tajemnica... coś co lepiej nie budzić, nie odkrywać i nie doszukiwać się skąd to pochodzi (coś jak mitologia Lovecrafta) Ridley mówi, że to będą jakieś jakieś istoty rzyjące w skafandrze... i tu pada trochę moja wizja, którą od 1979 roku snułem.

A tutaj jako ciekawostka:

prace pewnego pana, który chciał uczestniczyć w produkcji nowego obcego, ale niestety wizja space jockeyów nie odpowiadała foxowi...













Koncepty świetne...
2010-11-17 20:45:02
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Fakt, są świetne.
Jeżeli zostały wybrane jeszcze lepsze to fantastycznie.

Też obawiam się tej piramidy ale na avpgalaxy piszą o tym jako o niepotwierdzonej informacji. Miejmy nadzieję, że faktycznie jest to tylko plotka.

Masz trochę racji z tym PG-13, ale gdyby ten normy dotyczyły "Obcego" z 1979r., nie zobaczylibyśmy klasycznej, genialnej sceny z wysadzeniem klatki piersiowej przez chestburstera Wink
Dlatego jednak wolałbym żeby film był od lat 18.

Terraformowanie jest rzeczywiście lepszym pomysłem niż oklepana "broń X", która wymyka się spod kontroli...

Pozwolisz że opublikuje te koncept arty na swoim blogu, podpisując od kogo je mam?
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-11-17 21:58:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



fakk3 napisał:
Co do pegi 13 się nie obawiam. Dzięki temu będzie więcej klimatu, a mniej flaków, przemocy i innych badziewi, którymi dzieciak się jarają.


Ośmielam się nie zgodzić. To nie kwestia "flaków i innych badziewi", kategoria R miałaby sprzyjać wytworzeniu tzw. ciężaru gatunkowego, który w filmach o obcym jest IMO bardzo potrzebny. Jakoś ciężko mi było odczuć grozę sytuacji bohaterów takiego AVP, skoro większość zabojstw dokonywanych przez kosmitów odbywała się poza ekranem. Poza tym - realizm. Nikt mi nie wmówi, że człowiek po wpływem presji jaką jest obecność dwumetrowych potworów, rozszarpujących jego przyjaciół na strzępy nie wymówi ani jednego brzydkiego słowa Smile A Alien jest dla mnie właśnie taką realistyczną hard sci-fi trylogią (jak wiadomo AR nie istnieje Razz).


Cytat:
Obcy pojawią się dopiero w połowie filmu (co również jest dobrym znakiem).


Fakt, tylko mam nadzieje, że pierwsza połowa filmu będzie poświęcona na szczegołowe przedstawienie bohaterów i ich reakcji, a nie na łopatologiczne wyjaśnienie tajemnicy Space Jockeyów.

Cytat:
Jedynie się obawiam tej je**nej piramidy, którą budują na potrzeby filmu...


Que?


Cytat:
Koncepty świetne...


Dobre! Z klimatem, zgodne z wizją Gigera... A własnie co z Gigerem, bierze udział w kręceniu tego filmu?
2010-11-17 22:34:27
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Moim skromnym zdaniem Space Jockey powinien zostać tajemnicą, a juz na pewno nie powinno być pokazanej społeczności, relacji itp tego gatunku. Wierzcie mi nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Co do Obcych, ja akurat jestem za teorią broni, po pierwsze to pasuje, a po drugie - oklepane? Obcy powstał w 79 i wtedy nie było to "banalne" ani "oklepane" to, że za sprawą m.in. właśnie Obcego inni zaczęli wymyślać fabuły oparte na potworkach będących projektami wojskowymi itp. nie stanowi dla mnie problemu, wręcz przeciwne, uważam że nowy Obcy mógłby odebrać to co słusznie mu się należy.


Ale tak poważnie myśląc, obawiam się ze film będzie papką dla gówniarzy, na siłę mówiącą to co powinno być przemilczane, z szybką fabułą i koniecznie romansem. Filmem po obejrzeniu którego pozostanie tylko płakać i nadal wspominać "no bo obcy to trylogia, a:r nigdy nie powstał, tak samo avp, avp2, a5 i bogowie wiedzą co jeszcze"
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2010-11-18 17:26:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Dill-On napisał:
Fakt, są świetne.

Pozwolisz że opublikuje te koncept arty na swoim blogu, podpisując od kogo je mam?


Publikuj, publikuj. Ja niestety nie znalazłem imienia tego pana...

A z tym, czy wybrali lepsze koncepty czas pokaże... Albo mieli już bardzo podobne do tych powyższych lub mają coś zupełnie innego. Przypominam, że Ridley Scott mówił o czymś żyjący wewnątrz tego skafandra... Naprawdę w najgorszym razie pokarzą zwykłego szaraka ala x-files wychodzącego z biomechanicznej skorupy...
2010-11-18 17:46:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



SAMMAEL napisał:



Ale tak poważnie myśląc, obawiam się ze film będzie papką dla gówniarzy, na siłę mówiącą to co powinno być przemilczane, z szybką fabułą i koniecznie romansem. Filmem po obejrzeniu którego pozostanie tylko płakać i nadal wspominać "no bo obcy to trylogia, a:r nigdy nie powstał, tak samo avp, avp2, a5 i bogowie wiedzą co jeszcze"


Tak delikatnie mówiąc, świat już się skończył... To tyczy się nie tylko filmów, ale i gier, książek i muzyki. Teraz kręci się je po to żeby zarobić i tylko po to. Jak patrzyłem na produkcję obcego 1 to aż serce ściska. Grupa zapaleńców, pracująca noc w noc. Tworząca wszystko za pomocą modeli, miniatur, improwizacji itd. I efekt końcowy=film kultowy, który będzie zapamiętany do czasu, aż trzepnie w nas jakaś asteroida... Teraz tylko chodzi o kasę i tandetne obrazy dla bandy analfabetów, co to im się wydaję, że fallout 3 to ideał crpg... Większość ofert zatrudnienia to posadki typu marketing, reklama, sprzedaż itd. Kasa się liczy i nic więcej. Jedyną nadzieją prequela obcego jest Ridley Scott, który może nie pozwoli mu się stoczyć, ale poczekamy zobaczymy...


Cytat:
Dobre! Z klimatem, zgodne z wizją Gigera... A własnie co z Gigerem, bierze udział w kręceniu tego filmu?


Nie sądzę... Jak to Giger powiedział kiedyś "Producenci filmowi obawiają się takich ludzi jak on. A my po prostu chcemy być kreatywni"
Coś w tym jest niestety... Współczesne restrykcje Fox do tego obrazu mogą być jeszcze większe niż do części 1. A naprawdę nie chciał bym być w skórze takiego artysty jak Giger, który musiałby pętać i ograniczać swoje wizje, tylko po to, żeby nikogo nie obrazić, ani zdemoralizować...
Swoją drogą staruszek nie tworzy już nic spektakularnego jak kiedyś. Promuje swój dorobek artystyczny, ostatnio jakiś film dokumentalny ze sobą nakręcił i tyle.
2010-11-18 18:05:07
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Istota wewnątrz Jockey'a? Jak to dadzą to okażę się pewnie, że to alien siedzi w środku a szkielet to skafander...
2010-11-18 20:52:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Zgadzam się z Sammaelem ale połowicznie, bo czuję że prawda będzie leżała gdzieś pośrodku...

Z jednej strony mówi się że obcy pojawią się w filmie stosunkowo późno...
To oznacza że początek może być mroczny i klimatyczny.

Niestety, zapewne tajemnica Space Jockeyów zostanie brutalnie zabita.
Oglądając "Ósmego Pasażera Nosromo" nie dowiadujemy się niemal niczego o tej rasie...
I to własnie jest przerażające!
Wiemy tylko tyle że postać od dawna nie żyje, a jej wygląd i pochodzenie napawa ogromnym niepokojem Exclamation


W najlepszym wypadku, twórcy "Prequela" nie obnażą przed nami całej prawdy, tylko uchylą rąbka jej tajemnicy.
Na takie rozwiązanie mam nadzieję.






Dlaczego filmów nie robi się tak jak dawniej?
Wydaje mi się że twórcy teraz nie próbują osiągnąć zawsze czegoś nowego, tak jak to było kiedyś (Terminator, Obcy, Koszmar z Ulicy Wiązów Wink ) tylko robią wszystko bardziej "na akord" Wink
Ewentualnie wszystko "sequelują", "prequelują" albo "remake'ują" (Terminator, Obcy, Koszmar z Ulicy Wiązów Razz ).
Czy nie można wymyślić już nic oryginalnego?


A co do tego, że obcy zostali stworzeni do terraformowania planet, a nie jako broń - po co obcym żrąca krew i taki brutalny sposób rozmnażania?
Twisted Evil

Pomysł z "czymś co żyje wewnątrz skafandra" bardzo mi się nie podoba, ale zobaczymy jak to rozwiążą.

Cytat:

Jedyną nadzieją prequela obcego jest Ridley Scott, który może nie pozwoli mu się stoczyć, ale poczekamy zobaczymy...


Oby.
Bo Rebellion ktory stworzył najnowszą grę z serii "AVP" nieco zawiódł, mimo że miał być nadzieją tej gry jako twórca AVP z 1999 roku. Exclamation

Ale "Predators" nie było najgorsze.
Gra "Aliens: Colonial Marines" też zapowiada się cudnie...
Może jest szansa i dla "Prequel'a"... Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-11-18 23:26:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



Dill-On napisał:
A co do tego, że obcy zostali stworzeni do terraformowania planet, a nie jako broń - po co obcym żrąca krew i taki brutalny sposób rozmnażania?


...no na tym chyba polega szerokopojęty terraforming... przystosuj planetę do życia danego gatunku czyli wyeliminuj wszelkie inne zagrożenia aby osadnicy mogli wprowadzić się ze swoimi bambetlami (tudzież własnym bydłem, choróbskami i innym syfem, który dobrze znają i którego się nie boją...).

1)space jockey prawdopodobnie chce mieć surowiznę gotową do zasiedlenia.
2)obcych poznaliśmy do tej pory jedynie od strony początkowej fazy terraformingu - eliminacji zagrożeń (vide - innych gatunków), kto wie co obcy mieli by robić po ogołoceniu planety z jej mieszkańców? może włączał im się program budowy dróg? miast?

koncepty space jockeya mi się podobają - choć wyglądają jak narysowane przez fana/dzieciaka a nie profesjonalnego artystę... jedyne do czego można się przyczepić to te powykrzywiane racicopodobne kulosy...
już wolę ociężałego inwalidę bez nóg poruszającego sie za pomocą jakiegoś antygrawu...nie mówiącego, nie widzącego i posługującego się wysokorozwiniętym zmysłem telepatycznym...
i mówie wam - to giger pozostanie ojcem obcego....

a wszystko działo się tak:
space jockeye to łagodna rasa chcąca sterraformować ziemię.
za pomocą telepatii space jockey nawiedza w snach oszołomów gigera i o'bannona nakazując im wymyślenie najbardziej koszmarnego sposobu na pozbycie się ludzkiej rasy...
giger z o'bannonem doskonale się z zadania wywiązują czego efektem jest nasz ulubiony film...
kosmici na podstawie szalonych pomysłów naszych arystów zdobywają doskonały materiał na stworzenie biomechaniecznego terraformera.
z uwagi, że rasa chce zagrać z nami fair, odkrywa przed śniącym ridleyem swoją tajemnicę.
Ridley kręci film o rasie w 3D.
film wchodzi do kin na święta bożego narodzenia 2012 roku....
Ludzkość pozna tajemnicę rasy w kinach lecz w tym samym czasie na zewnątrz rozpocznie się eksterminacja naszego rodzaju...
2012 to koniec ludzkości i początek panowania na ziemi rasy space jockeyów.... bla, bla, blaaaa...

i nie zdzierże odgrzanego kotleta w stylu dnia niepodległości z bezbronnym malutkim kosmitą w bioskafandrze...

reszta do przyjęcia.

pzdr,
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2010-11-19 01:05:34
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
na tym chyba polega szerokopojęty terraforming... przystosuj planetę do życia danego gatunku czyli wyeliminuj wszelkie inne zagrożenia aby osadnicy mogli wprowadzić się ze swoimi bambetlami (tudzież własnym bydłem, choróbskami i innym syfem, który dobrze znają i którego się nie boją...).


Tak, ale mówiliśmy o terraformowaniu przy wykluczeniu eksterminacji wszystkiego co żyje, bo w innym przypadku obcy staje się właśnie bronią biologiczną...

Mniejsza o szczegóły - co do nich przekonamy się po premierze filmu.

Zgadzam się w stu procentach że prawdziwi twórcy obcego to Giger i O'bannon.

To że Ridley Scott pracuje przy prequelu nieco mnie uspokaja ale nadal uważam że nie jest to gwarant sukcesu.
Pamiętajmy że to on (podobno) wpadł na pomysł zeby "ALIEN" kończył się sceną,w której obcy odgryza głowę Ripley i nadaje komunikat jej głosem Razz

Z drugiej strony, to właśnie dzięki niemu film jest bogatszy o tę scenę gdzie Ripley przebiera się w skafander i wyrzuca ksenomorfa przez śluzę.
Film podobno miał być krótszy, ale Scott zrealizował ją, mimo ze wytwórnia uważała to za niepotrzebne przedłużanie filmu.
Mam nadzieję że staruszek pamięta dobrze pracę przy pierwszym "Obcym" i wyciśnie ze swoich doświadczeń jak najwięcej. Wink

Słyszałem że obcy będą wyglądać tak, jak w żadnym z wcześniej nakręconych filmów.
Mam nadzieję że będzie najbardziej podobny do wizerunku obcego z 1979 roku.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-11-19 21:47:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



Co do Scotta i rzekomej "gwarnacji sukcesu" jaką ma zapewnić, nie piałbym z zachwytu za wcześnie. Osobiście uważam gościa za całkiem sprawnego i utalentowanego rzemieślnika, niestety na każdy świetny film, który nakręcił przypada jeden gniot czy w najlepszym wypadku średniak. Wystarczy porównać nowego Robin Hooda do takiego Gladiatora, żeby stwierdzić co się dzieje z reżyserami kultowych filmów, mianowicie kręcą do bólu poprawne, bezpłciowe dzieła jadące na popularności tego niezłego przecież twórcy.

Generalnie jestem sceptycznie nastawiony co do tego projektu, niemniej pewne znaki dają nadzieje na film lepszy od obu AvP, a może nawet od AR a to już coś.
2010-11-20 01:06:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Premiera prequeli przesunięta...

na 2013 i 2014 rok
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-12-05 19:04:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Jednak nie.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2010-12-09 07:27:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Ej no ludzie jaja sobie robicie czy jak? Evil or Very Mad
2010-12-09 21:37:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



Cytat:
"Nowy film Ridleya Scotta będzie od tej pory znany jako "Paradise". W międzyczasie zdementowano plotki, jakoby dwuczęściowy projekt miał pojawić się w kinach dopiero w latach 2013 i 2014, czyli o rok później, niż planowano. Ponieważ film nie ma jeszcze ustalonego budżetu, oficjalnie nie zaoferowano ról konkretnym aktorom, jednak w ostatnim czasie w kontekście obsady wspomina się o Noomi Rapace, Michaelu Fassbenderze i Michelle Yeoh."


http://film.wp.pl/id,114248,title,Rajski-prequel-Obcego,wiadomosc.html
2010-12-10 17:36:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
kabukiman
The Electrician ;)



First Sergeant
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 225



http://www.badassdigest.com/2010/12/08/rumor-control-alien-prequel-is-not-called-paradise-is-one-movie

A tutaj już temu zaprzeczają. Teraz to już nic nie wiadomo...
2010-12-12 17:09:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Giger ponoć pracuje przy prequelu. Jego żona Carmen wygadała się w jakimś wywiadzie.
2010-12-22 18:30:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



nie bedzie prequela obcego

http://www.filmweb.pl/news/Nie+b%C4%99dzie+prequela+%22Obcego%22-69204
2011-01-15 09:39:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB