Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: PREQUEL OBCEGO!!!
Nezumi




Corporal
Dołączył: 2008-01-27
Posty: 80



Fajnie by było jakby ObcY znowu był bardziej humanoidalny, częściej poruszał się na dwóch kończynach. Bo film Camerona to była fajna rzeźnia, ale troszkę "zabił" Obcego, robiąc z niego takiego "głupiego zwierzaka". I tak już zostało. A ten zwierzak szczerze powiedziawszy nie jest już taki straszny.
2010-07-14 09:55:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 13658336 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Nezumi napisał:
A ten zwierzak szczerze powiedziawszy nie jest już taki straszny.


Co wcale nie jest zasługa Camerona tylko kretynów pokroju Andersona.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2010-07-14 14:22:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Nezumi napisał:
Bo film Camerona to była fajna rzeźnia, ale troszkę "zabił" Obcego, robiąc z niego takiego "głupiego zwierzaka".


"odcieli prąd? jak to odcieli prąd! przeż to zwierzęta"

wnioski oraz z którego to filmu pozostawiam faną Rolling Eyes
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2010-07-14 17:12:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Nezumi




Corporal
Dołączył: 2008-01-27
Posty: 80



U Camerona Obcy też byli głupimi zwierzakami. Były silne, ale nie miało się jakiegoś takiego przerażającego wrażenia, że on jest tak mądry jak ty, a nawet mądrzejszy. I do tego chce zabijać. Brakowało mi tego. Obcy w filmie Camerona biegali po ścianach i dawali się odstrzeliwać robotom. A reszta to już konsekwencja tego wizerunku, Anderson się nie popisał, ale Obcy-zwierzak to nie jego robota. (inna sprawa, ze z filmu na film Obcy są coraz głupsi i zamieniają się w coraz łatwiejsze do zarżnięcia płotki).
2010-07-14 17:14:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 13658336 Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



nie mogę się z tym zgodzić, owszem w ALIENS, obcy są materiałem do rozwałki przez Marines, ot taki styl kina bardziej wojennego Wink Ale głupie zwierzeta? o co to to nie - przykład z odcięciem zasilania, wyszukaniem przejścia do zabarykadowanych marines (żeby było ciekawiej w wersji kinowej, gdzie nie ma działęk wartowniczych, Obcy wyszukali dziurę w zabezpieczeniach bez strat włąsnych Wink ), komunikacja między sobą (scena w wyengarni), korzystanie z windy - królowa, u krycie sie w lądowniku,

i najlepsze na koniec.... podłozenie jaja na SUlaco w taki sprytny sposób że do tej pory nikt nie wie jak to się stało ;D


to tak na prędce sklecone, jak dla mnie mało "głupio zwierzęce" Wink od kolejnych częsci obcym był coraz głupszy, w trójce już niczym specjalnym się nie wyróżnił, w 4 części miał jeszcze przebłyski ale za to film fatalny Wink a potem, potem nastała era robali gdzie odrazu zgadzam się że obcy są głupim mięsem artmatnim.
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2010-07-14 17:45:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Wygląd też się zmieniał... np Obcego z 4 części nie trawię... wyglądał jak zaśliniony ślimak, kolor brunatny, otwór gębowy bardzo uproszczony... który zawierał mnóstwo dodatkowych dziur i sama dolna szczęka wisiała na jakiś więzadłach. Gniazdo z 4 też do niczego... plątanina różnokolorowych macek, które się ruszały sic! Z biomechanicznego stylu gniazda camerona, czy bardziej statku space-jockey'a został sen. Można to tłumaczyć tym, że ci Obcy byli po części genetycznie bardziej związani z człowiekiem (królowa miała macice), ale i tak kiszka masakryczna. Mi najbardziej odpowiadał Obcy z jedynki... wygląd naprawdę spoko. No i do końca nie było wiadomo, czy był inteligentny, czy nie... (tutaj niewykorzystane zakończenie Ridleya Scotta).
2010-07-14 19:56:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Nezumi




Corporal
Dołączył: 2008-01-27
Posty: 80



Tak, wiem że potrafiły odciąć zasilanie, porozumiewać się, i znaleźć dziurę w wentylacji. Ale to nie robiło takiego wrażenia.
Jak oglądam Aliena, to ciarki mi przechodzą.. po prostu widzę, że to jest istota świadoma swojej mocy, świadoma słabości ludzi, bawi się nimi. I ma taką przyjemność z zabijania.
Scena kiedy zaczaił się bodajże na Dallasa w kanałach wentylacyjnych, niemalże widać w jego "twarzy" pozbawionej przecież emocji, uśmiech. Rozkłada ręce i krzyczy "tu jestem!". To robi wrażenie.
A Obcy którzy odcinają prąd.. no ok, potrafią odłączyć prąd, ale rzucają się jak zwierzaki, nie widzę tej radości zabijania.
Obcy, idealna maszyna do zabijania, to moim zdaniem Obcy z pierwszej części. Film Camerona, na prawdę doceniam, ale zaszufladkował Obcego jako biegającego po ścianach robala.
Na rysunkach Gigera też widać jednak istotę stojącą na dwóch nogach, a już sama postura nadaje mu niesamowitej gracji.

W Aliens mamy tę inteligencję roju, jasne, można powiedzieć że Królowa kazała rzucać się robotnicom pod ostrzał robotów, licząc że uda im się przedrzeć. Takie wytłumaczenie do mnie trafia, ale przecież Obcy wygląda tutaj żałośnie.

W trzecim filmie tę dzikość bym uznał ze względu na "przejmowanie DNA", ok obcy z psa, czy byka będzie chodził na czterech łapach i będzie bardziej zwierzęcy.

Czwarta część to jest porażka, nie ma tu nawet nad czym się zastanawiać. Obcy nie wypada tu dobrze ani jako psychopatyczny, acz taktyczny zabójca, ani jako zwierzak. Pułapka z żywicy na wodzie mnie nie przekonuje.

Lubię Aliens, ale jednak troszeczkę winię Camerona za te robale, które w ostatnich filmach są już kompletnymi płotkami. Już Pred zachował więcej twarzy, to on je zwykle sieka.
2010-07-14 22:14:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 13658336 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Dla mnie Obcy mogą być nawet jak zwierzęta - co z tego, w "Ptakach" Hitchcock'a też były zwierzęta a siurałem pod siebie, że Matka z pieluchami nie nadążała. A to że dla kogoś teraz już te "zwierzęta" nie są już takie straszne to wina dalszych filmów andersona ktory zrobił z tego filmy pg-13 - no błagam...
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2010-07-15 10:09:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Nie da się ukryć kto tutaj uważa drugą cześć sagi, za najlepszą Wink

Mi obcy z każdej z czterech części podobają mi się niemal tak samo, bo każdy ma dla mnie jakieś wady i zalety Smile

Resurrection:

+ dobre, ciemne ubarwienie i postawę (budowa nóg jak u drapieżnych zwierząt albo dinozaurów jak ktoś woli Wink )
- mniej biotechnologii, więcej mięśni...


Alien 3:
+ smukły, opływowy i przerażająco szybki


Aliens
- jestem zwolennikiem gładkich łbów
+ pomimo tego, ta żebrowana też ma swój urok


Alien:
+ Podstawa! Na wyglądzie tego obcego powinien opierać się każdy, kto chce stworzyć swoją wersję obcego w filmie, komiksie, kartce papieru, gdziekolwiek.

- prześwitujące oczodoły i brak tej smukłości, ale to spowodowane zostało tym, że ktoś musiał wbić się w kostium obcego.
Resurecction było tworzone nieco inaczej.
Z podobnego powodu stopy z częsci 1-2 mają ludzką a nie zwierzęcą budowę.



To jeżeli chodzi o cechy wyglądu, natomiast faktycznie w "dwójce" obcy jest najbardziej "zrobaczały". Wink
Zresztą, nawet cała budowa i zamysł funkcjonowania gniazda inspirowany jest owadami, więc co się dziwić...
Poza tym przecież to właśnie w tym filmie dowiedzieliśmy się właśnie jak wygląda gniazdo, dokładny sposób rozmnażania i królową.

Przy Prequelu chciałbym powrotu do klasycznego wyglądu obcego, z lekkimi ulepszeniami.
Wiecie gdzie powstał mój ideał obcego?

W komiksie "Labirynt".
To jest ten sam obcy co w "jedynce" tylko jest smuklejszy i ma nieco wydłużone kończyny, o budowie jaką można zaobserwować u szybkich drapieżników.
Takiego chcę w Prequelu Wink




____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-07-15 11:48:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Fajnie tylko odnośnie postów dotyczących opinii o wyglądzie obcych i co się podoba a co nie to jest inny temat.

Trzymać się newsów odnośnie PREQUELA
2010-07-15 13:28:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



http://www.deadline.com/2010/07/is-losts-damon-lindelof-boarding-alien/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

To kolejna porcja dobrych/złych wieści. Jak kto woli........
2010-07-30 23:11:23
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



W internecie krążą pogłoski o rzekomej kłótni Ridleya Scotta z 20th Century Fox o pieniądze.
Reżyser chce aby budżet dwóch nowych filmów o obcym wynosił 250 milionów dolarów.
Ponadto Scott upiera się przy kategorii wiekowej R.
Studio z wiadomych względów, chciałoby obniżenia kategorii wiekowej, oraz budżetu.

Co o tym sądzicie?
Wcześniej Ridley zapewniał że film będzie "nasty" Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-10-06 15:59:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Myślę, że ten film prędzej czy później i tak powstanie. Takie problemy zdarzają się, gdy w grę wchodzą duże produkcje. To jest nieuniknione. Mam nadzieję że nie przeszkodzi to w powstaniu filmu.
2010-10-06 23:57:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Powstanie, to pewne...
Bardziej trzeba się martwić o efekt końcowy Wink
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-10-07 12:59:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
koronex1989




Lance Corporal
Dołączył: 2006-06-20
Posty: 29



Uważam że Ridley trochę przesadza z tym budżetem.Po pierwsze seria o obcych nigdy nie była jakoś super dochodowa,na dodatek filmy-A:R, obie części AVP podniszczyły reputację obcego i teraz co? Czy naprawdę reżyser łudzi się że dostanie na to tyle kasy??

Oby doszło do kompromisu-obniżamy budżet i zachowujemy kategorię R.
2010-10-07 13:56:22
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 943200 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



http://www.filmweb.pl/news/Prequel+%22Obcego%22+ze+scen%C4%85+gejowskiego+gwa%C5%82tu-66307

Co o tym sądzicie?
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-10-22 00:08:38
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
kabukiman
The Electrician ;)



First Sergeant
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 225



O fak... taka wiadomość z rana :( Mam nadzieje ze to fake jakiś.

btw. Komentarze na tamtym forum są cenne :)
2010-10-22 11:46:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Jedyne co mi pasuje w połowie to alieny związane z terraformowaniem. Dobrze zrobione trzymałoby się kupy. Ale odrzucałoby to naturalne pochodzenie obcych Shocked
2010-10-23 00:53:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Jeżeli chodzi o mnie to jestem zwolennikiem teorii nienaturalnego pochodzenia obcych.
To tłumaczyłoby żrącą krew i biomechaniczny wygląd.

Natomiast czytając nowiny dotyczące filmu, zaczynam się obawiać o jakość tej produkcji...

Tłumaczenie genezy obcych, zabije jego tajemniczość.
To właśnie między innymi ona przerażała w pierwszym filmie z obcym z 1979r Exclamation


----------------------------------------------------------------
A oto news ze stopklatki:
----------------------------------------------------------------

"Możliwe homoseksualne wątki w prequelu "Obcego"
21 października 2010

Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące fabuły prequela filmu "Obcy - ósmy pasażer Nostromo" , którego reżyserem będzie Ridley Scott . Dziennikarze jednego z serwisów
, którzy czytali scenariusz Jona Spaihtsa i Damona Lindelofa twierdzą, że jest on znakomity.

Podobno film będzie nie tylko zawierał więcej szczegółów na temat rasy Space Jockeyów, ale w ogóle będzie przede wszystkim opowiadał o nich. Ma to być twarde science-fiction wymieszane z dramatem psychologicznym i romansem. Pojawił się też bardziej szczegółowy opis fabuły filmu, sporządzony na podstawie relacji ludzi, którzy rzekomo mieli okazję przeczytać scenariusz. Jest on jednak zupełnie nieoficjalny i równie dobrze może być całkowicie fałszywy. Ostrzegamy jednak przed potencjalnymi spoilerami.


UWAGA SPOILERY

Space Jockeye są nazywani "Growers" i są to przyjaźnie nastawieni kosmici, podróżujący z planety na planetę przeprowadzając cos w rodzaju eksperymentów biologiczno-geologicznych. Spotykają dwóch męskich rolników - niewolników, których za pomocą kontroli umysłu zmuszają do prokreacji i nie mają pojęcia czemu się to nie udaje.

W historii występuje jeszcze oczywiście grupa
ludzi, jakie występują w każdej części "Obcego". Jest wśród nich twarda Afro-Amerykanka o imieniu Oliver, prawdopodobnie lesbijka oraz inna kobieca postać, Trucks - spekuluje się, że ta rola była przeznaczona dla Gemmy Arterton.

Wyjaśniona jest również geneza Obcych - powstali oni w wyniku eksperymentów Growersów, które w pewnym momencie poszły nie tak jak trzeba.

To tyle jak na razie, ale trzeba przyznać, że to dość dużo szczegółów jak na tym etapie. Brzmi to na tyle dziwnie, że można się zastanawiać, czy Universal da pieniądze na taki film. O ile faktycznie tak będzie wyglądać ostateczna fabuła. "

----------------------------------------------------------------
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-10-23 20:35:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



To, że Alieny o wytwór spejsów wcale mnie nie dziwi - mają taki sam biomechaniczny wygląd jak Derelict czy sam Dżokej. Ale to trochę lipne. Zawsze uważałem, że ta historia nie powinna być wyjaśniona, gdyż tylko wtedy Alien jest "Alienem".
2010-10-24 23:09:45
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB