Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Aliens vs. Predator (nowa gra)
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Przeszedłem singla Marine i Obcego i musze przyznać że tak popieprzonego sterowania dawno nie widzialem...Marine jak Marine, biegasz strzelasz ale to co sie działo z Obcym to jakieś wielkie nieporozumienie.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-08-25 16:05:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



W sumie, niekiedy grając Alienem, może się ładnie popieprzyć, ale idzie się przyzwyczaić Smile
2011-08-26 00:43:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Kurde nie wiem, dla mnie ta gra to troche porażka, grafika ładna - fakt, ale tak to średnio, fajne te motywy ze specjalnymi killami ale po jakims czasie sie to nudzi juz...a fabuła tez srednia, grajac marinem odsluchalem kilka logów a potem to olałem bo wiało nudą.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-08-28 19:59:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Po wielkim upgrade-dzie kompa postanowiłem zakupić AvP (3). I co? Po 12 godzinnej instalacji (WTF?) która została przerwana (gdyż nowy komp jest eko i sam się wyłącza), ponownie zainstalowałem grę co zajęło 3-4 min. (dafaq?).

Gra jest słabo zoptymalizowana - mam ENGTX 250 i chodzi mi płynnie na średnich (dla porównania Skyrim i nowy Batman hulają na najwyższych bez utraty FPS).

Wady:

-zjebane sterowanie (widać że gra ewidentnie pod konsole). Grając predatorem wali się ostrzami na oślep, Alienem trzeba wycelować w otwór wentylacyjny żeby w niego wejść.

-brak ciekawej fabuły – predator przechodzi początkowy test jak jakiś pit fighter i od razu otrzymuje działko plazmowe (WTF?).

-brak możliwości kucania (WTF!) tym samym skradania – aż prosiłoby się by Alien czy Pred mogli podchodzić po cichu do postaci i robić stealth kill a tak nie wiem czy przeciwnik mnie słyszy czy nie.

-brak regeneracji energii u Preda – zbieramy ją z ludzkich źródeł (dafaq?). Tak samo zbieramy health-kit-y (dafaq?). Zbieramy trofea innych predatorów (WTF?). W jedynce i dwójce AvP zdrowie czerpaliśmy z energii, energia w jedynce była owszem zbierana ale powoli się regenerował, podobnie jak w dwójce (w AvP 2 była jakaś podręczna bateria którą ładowaliśmy na maxa energię).

-frustrujące wyłączanie się trybu maskowanie u Preda gdy robimy stealth kill (po co się wyłącza jak pred chwyta marines-a za usta by nie krzyczał?) lub podczas walki wręcz (dafaq?).

-zbyt mało broni. Nie rozumiem jak w FPS-ie może być tak mało broni.

-sztuczna inteligencja. O ile xseno nie wchodzą pod lufę na chama, to marines są tak głupi że ja pitolę. Grając obcym ubiłem 3 w tym samym miejscu, używając syku.

-o ile się nie mylę predy mają ostrza na jednym nadgarstku czy przeoczyłem jakiś komiks?

Zalety:

-naprawdę łady system wizyjny Preda

-możliwość zwabienia przeciwnika (choć w przypadku Preda nie powinno być możliwości wyznaczania punktu gdzie chcemy zwabić dźwiękiem żołnierza – zbyt łatwo wszystkich wybić pojedynczo).
-bardzo fajnie się gra obcym (ale tylko obcym). Zaskoczyło mnie że cywil by nie dać się zainfekować popełnił samobójstwo na moich oczach zanim go dopadłem.

Reasumując: grze jest bliżej do jedynki (1999 rok bodajże) niż do znacznie ciekawszej dwójki. Gra miała potencjał ale została strasznie zje*** i uproszczona dla „typowych” konsolowców.
2012-01-12 10:29:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



...jakkolwiek się generalnie z Tobą zgadzam, o tyle uważam że jedynka była znacznie ciekawsza niż dwójka (w ogóle bez klimatu imho)...nawet mimo tego że jedynka nie miała praktycznie żadnej fabuły.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2012-01-12 10:40:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Cytat:
-o ile się nie mylę predy mają ostrza na jednym nadgarstku czy przeoczyłem jakiś komiks?

Very Happy

Racja.


Poza tym... co jest? 2010 rok i gra w której nie można kucać?
Nigdy tego nie zrozumiem.

Najbardziej boli mnie brak kucania i to że obcym ciągle biegamy na czterech łapach jak jaszczurka, a na nogi wstajemy tylko przy ataku.
Wyprostowany obcy wygląda na większego i jest bardziej przerażający.

Poza tym zwykłe podskakiwanie obcym jest jakby w spowolnionym tempie i nie można go użyć jeżeli przypadkiem nacelujesz na ścianę, bo od razu na nią wlatujesz.

Poruszanie się obcym najlepsze było w AVP2, jeżeli pominiemy fakt tych absurdalnie długich skoków gdzie nieraz można przelecieć przez pół mapy jeżeli wyskoczy się z dobrego miejsca.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-01-12 11:05:30
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Dill-On napisał:
Cytat:
-o ile się nie mylę predy mają ostrza na jednym nadgarstku czy przeoczyłem jakiś komiks?

Very Happy

Racja.


Efekt dwóch gównianych filmów.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2012-01-12 11:24:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
cyper




Private
Dołączył: 2012-12-04
Posty: 10



gra ktoś w to jeszcze ?
chodzi mnie o wersję konsolową (PS3)
2012-12-05 19:23:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 1160884 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB