Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2, 3, 4, 5  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ALIEN QUADRILOGY BLU RAY EDITION
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

ALIEN QUADRILOGY BLU RAY EDITION

Z okazji 30-lecia premiery Scottowskiego Obcego Fox postanowił wypuścić wszystkie części w formacie BR.

Cudo z nowymi dodatkami i rarytasami pojawi się pod koniec 2009 roku więc odkładajcie forsę - biorąc poprawkę na fakt iż mamy kryzys.

Chociaż news jest dobry to już fakt iż Fox wyda ten film w formacie BR tak dobrą wiadomością nie jest. Ich poprzednie wydania BR (zwłaszcza obie części Predatora) cechują się tragiczną jakością obrazu - miejmy nadzieję że się postarają.
2009-02-21 19:56:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



BR zgrywane z VHSa? Chyba sobie daruję... jakość DVD w zupełności mi wystarcza, a i tam widać momentami, że kopia filmu (P1 szczególnie) jest mocno zjechana.
2009-02-22 01:57:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Mnie najbardziej dziwi że zawsze znajdą się "nowsze" dodatki;) a tym razem co? wywiad z aktorami drugoplanowymi i asystentem podającym kawe reżyserowi? A może wycięte sceny z wyciętych scen?

Ciekawe może nawet doczekamy się dogrania sceny z Burke i kokonem Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2009-02-23 11:33:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Może wywiad z Sigourney po latach, np. co mysli o avp Razz.
2009-02-23 13:13:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Jakoś wątpię czy wyższa rozdzielczość jest w stanie pomóc Aliens, które pod względem jakości obrazu z całej serii wypada zdecydowanie najgorzej. Sam Cameron przyznał, że jakby mógł wybierać jeszcze raz to nakręciłby to w formacie 2.35:1 i na innej taśmie.

Na cuda w tym względzie nie liczę, natomiast pozostałe części rzeczywiście mogą ładniej wyglądać.
____________________________________
..................
2009-09-28 00:53:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Majkel
THIS TIME IT'S WAR !



Captain
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 562



ostatnio na Zachodzie miala miejsce premiera nowego wydania Blu-Ray Terminatora 2, znalazlem swietne forum gdzie wypowiadal sie sam Van Ling i w skrocie najwiekszy problem bedzie z Cameronem. Ponoc musi on byc obecny przy calym tym procesie zgrywania fimy z tasmy i tworzenia nowego mastera filmu. Glownie chodzi tu o kolory, on ma to zatwierdzic osobiscie. Tak sie zlozylo ze mistrz Cameron jest zajety Avatarem i nie ma czasu podejsc do studia i zatwierdzic tego wszystkiego. Stad tez poslizg z Aliens na blu-ray, a takze z T2. Otoz wspomniana wersja T2 rzeczywiscie jest nowym wydaniem, wszystko ladnie i pieknie, dzwiek DTS Master Audio, obraz 1080p/24 (wiec niezaleznie od wersji US/EU nie ma juz problemu z PAL 4% speedup) lecz:

- wydanie US ponownie lepsze (niby to samo, ale tam uzyli mniejszej kompresji obrazu, bo nie musieli dawac niemieckiej i francuskiej sciezki audio DTS MA, wydanie Region B jest naprawde swietne, ale momentami widac ze przedobrzyli z DNR)

- i wlasnie sedno sprawy, nowe wydanie bazuje na mastrze z 2003 (z ktorego powstalo Extreme Edition na DVD, poprzednie wydanie Blu-ray w US, i cala reszta wydan swiatowych), po prostu odswierzyli obraz, dodali 3 wersje, mase dodatkow. Ale na skutek braku czasu Camerona nie udalo sie zrealizowac nowego telecine, ponoc w 2011 na 20 lecie bedzie to juz do kupienia.

Polecam forum:

http://www.hometheaterforum.com/htf/van-ling/274676-terminator-1-2-a-11.html

i ogolnie to wydanie, warto ;)
Werjsa US ma blokade regionalna :( ale szykuje sie na listopad nowa wersja japonska ;) region free.....
2009-10-15 14:17:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



To sie chyba spodoba HICKS'owi...

Ponizej link do artykułu z wypowiedziami Sigourney Weaver a w nim m.in.

"In the meantime, Weaver has been living in the future by promoting “Avatar” and getting ready to revisit her past – she will be sitting down in the weeks to come to watch all of “Alien” films as part of the process of recording commentary for the upcoming Blu-ray release of the four-film franchise."

http://latimesblogs.latimes.com/herocomplex/2009/12/avatar-star-sigourney-weaver-as-queen-of-scifi-outer-space-has-been-good-to-me.html
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2009-12-10 22:33:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Charles De Lauzirika to człowiek, który odpowiada za złożenie do kupy takich projektów jak Alien Quadrilogy, Blade Runner Collector's Edition oraz Twin Peaks Gold Box Edition.

Okazuje się, iż powrócił on do świata obcego i przygotwuje najnowsze wydanie przerażającej tetralogii w formacie Blu-Ray.

Lauzirika zapewnił iż nowe wydanie ZMIECIE Quadrilogy. W antologii znajdziemy nowe dodatki, komentarze oraz wpełni odrestaurowaną ścieżkę dźwiękową Obcego 3 Assembly Cut (podobno musiał nawet ściągnąć poszczególnych aktorów aby odtworzyli własne linijki dialogowe). Osobiście liczę na to, iż Fincher wreszcie przestanie się wygłupiać i weźmie udział w tym projekcie.

Teraz tylko potrzebny jest dobry sprzęt który wyświetlałby super głębie czerni i idealnie odwzorowywałby kolory.

Ktoś może coś poloecić?
2010-03-26 21:10:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



Cytat:
Ktoś może coś poloecić?


Na plazmach panasonica obcy w DVD wyglada bajecznie Smile
2010-03-28 22:08:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795

kino w domu

HICKS napisał:
Teraz tylko potrzebny jest dobry sprzęt który wyświetlałby super głębie czerni i idealnie odwzorowywałby kolory.

Ktoś może coś poloecić?


hmm.... no nie wiem - polecam zainwestowac w jakiegos projektora...
mam w domu 40" lcd sony naszpikowanego elektronicznymi oczojebami ale rozmiarowo wysiadl po kilku miesiacach - apetyt na wielkosc niestety rosnie w miare ogladania...

za kilka tysi mozna juz niskobudzetowy sprzet hd wylowic
dla niewrazliwych na efekt teczy w projach DLP polecam mitsubishi hc3800 - jakies 4500pln (lub tansza optome hd20 za 3500pln)
dla wrazliwych polecam 3lcd epsona tw2900 - jakies 4500pln (w takie cos zainwestowalem)

no i niech nikt mi nie mowi ze plazmy panasonica jakkolwiek czarne by nie byly przebija 120" obraz z projektora (dodatkowo dla wyciagniecia kontrastu z obrazu z projektora - jezeli kogos stac na ekstrawagancje - to polecam ciemny braz w pokoju na scianie i szary ekran...)

sam zainwestowalem w koncu w projektor i jak na razie sie sprawdza - nie zamienilbym sie na zaden tv chocby i ze stumilionowym kontrastem i interpolacja klatek 600Hz (w koncu w kinie i tak oglada sie 24kl/sek Wink

no do tego oczywicie jakis zestaw audio z dts hd ma czy dd true hd trzeba zainstalowac - najlepiej jakis 9 kanalowy Wink polecam onkyo...

no teraz tylko czekac na quadrilogy bd Wink
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2010-03-29 18:45:00
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



Fakt, czekamy na BD Smile


PS. nie kazdy ma warunki i kase na dobry projektor Wink i wtedy pozostaje plazma bo lcd za rozsądne pieniadze do filmow sie nie nadaje.
2010-03-30 20:23:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



to do czego nadaje sie LCD? Very Happy
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2010-03-30 23:35:11
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

Re: kino w domu

v i r u s napisał:

hmm.... no nie wiem - polecam zainwestowac w jakiegos projektora...
mam w domu 40" lcd sony naszpikowanego elektronicznymi oczojebami ale rozmiarowo wysiadl po kilku miesiacach - apetyt na wielkosc niestety rosnie w miare ogladania...

za kilka tysi mozna juz niskobudzetowy sprzet hd wylowic
dla niewrazliwych na efekt teczy w projach DLP polecam mitsubishi hc3800 - jakies 4500pln (lub tansza optome hd20 za 3500pln)
dla wrazliwych polecam 3lcd epsona tw2900 - jakies 4500pln (w takie cos zainwestowalem)


A jak z odwzorowaniem kolorów i głębią czerni, kontrastem? Chce się utopić w wyświetlanym świecie więc gdy zgaszę światło czy przypadkiem czerń nie zacznie mi "świecić"?

Jak się te modele sprawdzają po podczepieniu do kompa? Są przyzwoitą alternatywą dla monitorów (w sensie odwzorowania kolorów w programach graficznych)?

Cytat:
no i niech nikt mi nie mowi ze plazmy panasonica jakkolwiek czarne by nie byly przebija 120" obraz z projektora (dodatkowo dla wyciagniecia kontrastu z obrazu z projektora - jezeli kogos stac na ekstrawagancje - to polecam ciemny braz w pokoju na scianie i szary ekran...)

sam zainwestowalem w koncu w projektor i jak na razie sie sprawdza - nie zamienilbym sie na zaden tv chocby i ze stumilionowym kontrastem i interpolacja klatek 600Hz (w koncu w kinie i tak oglada sie 24kl/sek Wink

no do tego oczywicie jakis zestaw audio z dts hd ma czy dd true hd trzeba zainstalowac - najlepiej jakis 9 kanalowy Wink polecam onkyo...

no teraz tylko czekac na quadrilogy bd Wink


Ciekawe. Tak się ostatnio zastanawiałem czy nie zainwestować w projektor. Chociaż warunki mam do wyświetlania średnie...
2010-03-31 12:24:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Chyba nie jestem jakimś wielkim kinomanem, bo mi LG 22" w2286L w zupełnosci wystarcza O_o.
2010-03-31 12:50:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



bah ja mam 17"LG i dźwięk.. STEREO ;D za to kanapa wygodna, popcorn z mikrofali i blisko lodówka z piwem. Na razie wystarczy, lodówka oczywiście Wink
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2010-03-31 14:42:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



LCD znakomicie nadaje sie do komputerów , oraz do pracy. Ogolnie wszedzie tam gdzie jest jasno. Filmy ogladamy zwykle przy zgaszonym świetle. W takich warunkach podstawowe modele TV w technologii LCD nie zapewniaja wysokiej jakosci obrazu.

Cytat:
Chyba nie jestem jakimś wielkim kinomanem, bo mi LG 22" w2286L w zupełnosci wystarcza O_o.


Kilka lat temu 21 CRT kazdemu wystarczalo, bo musialo Smile (swoja droga dobre CRT nadal potrafi dać piękny obraz). Niedosyt powstaje wtedy gdy ma się okazję stykać ze sprzętem lepszej jakości. Dlatego Tobie wystarcza to co masz obecnie, nie wiem jak sie ten konkretnie model spisuje ale jesli jestes zadowolony to bede mial to na uwadze Smile

Aby mieć w domu 'pokoj kinowy' trzeba sie liczyc z wydatkiem w granicach 10 tys zł za sprzet dosc dobrej jakosci. Niestety w obecnych czasach niewielu ludzi moze sobie na to pozwolic Sad
2010-03-31 22:08:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



No ja sie przesiadłem z Samsunga 17", modelu nie pamiętam.

Mam w domu LCD Panasonica 40" (nie mój co prawda no ale użytkowy ;P) i jednak wolę ogladać filmy na moim 22". Fakt jest efekt lekkiego grafitu w kompletnej ciemności, ale jako, że monitor jest w technologii podświetlania LED to efekt jest dużo mniejszy i mi kompletnie nie przeszkadza. W czasie grania np. w AvP gdzie jest dużo momentów ciemnych to jak najbardziej sprawiają wrażenie czarnych, a nie grafitowych.

No ale wiadomo apetyt rośnei w miare jedzenia więc jakbym pewnie zobaczył monitor za 4000zł firmy Eizo to bym nie chciał na mój patrzeć ;].
2010-03-31 23:49:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



lucas napisał:
Aby mieć w domu 'pokoj kinowy' trzeba sie liczyc z wydatkiem w granicach 10 tys zł za sprzet dosc dobrej jakosci. Niestety w obecnych czasach niewielu ludzi moze sobie na to pozwolic Sad


no tu muszę zmartwić - za 10tyięcy to niestety otrzymamy sprzęt klasy wejściowej...
średniej klasy amplituner z zestawem głośników 7.1 to już wydatek rzędu ok 4-5 tysięcy, projektor HD najtańszy można kupić już za ok 3500, do tego porządny ekran za jakieś 600 lub zestaw farb do samodzielnego wykonania (np ekranu stałego na ścianie lub pomalowania ściany) w podobnej cenie.
do tego oczywiście pomalowanie pokoju na ciemne kolory dla maksymalnego wydobycia czerni i zminimalizowania odbicia światła ze ścian na ekran...


HICKS napisał:
A jak z odwzorowaniem kolorów i głębią czerni, kontrastem? Chce się utopić w wyświetlanym świecie więc gdy zgaszę światło czy przypadkiem czerń nie zacznie mi "świecić"?

Jak się te modele sprawdzają po podczepieniu do kompa? Są przyzwoitą alternatywą dla monitorów (w sensie odwzorowania kolorów w programach graficznych)?

Hicks - wszystko można wykalibrować w zalaczniku kilka screenshootów:



głębia czerni przy technologii LCD nie jest tak duża jak przy DLP ale uwierz, że w dobrych warunkach i przy szarym ekranie naprawdę czerń jest głęboka... i co Ty z tymi programami graficznymi? do tego trzeba dobrego monitora (porządny gateway) - a natywnej rozdzielczości projektora 1920x1080pikseli nie przeskoczysz wiec co Ci po dużym ekranie.... tak czy siak fotki z cyfrówki HD wygladaja na ścianie bajecznie...
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2010-04-01 13:35:10
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Zaintrygowałeś mnie.

Tak się składa że noszę się z wydatkiem około 10 kafli na upgrade wizualny. Więc jeśli zakup projektora (doznania audio są mi dość obojętne) to może coś takiego:

Epson EH-TW4400 Full HD 1600ANSI
2010-04-02 08:45:16
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



Moj tekst 'dosc dobrej jakosci' tyczyl sie wymagan standardowego śmiertelnika, ktorego żona i tak nie zrozumie jak mozna wylozyc 10tysi na telewizor i glosniki. Nie mowiąc o mozliwosci przygotowanie typowego pokoju kinowego Smile

No i opieral sie na zakupie zestawu 7.1 (ok. 3-4 tysiecy [w gre moze wchodzic uzywka]) + TV [tu zaleznie od warunków mieszkaniowych miedzy 3-5tys] + odtwarzacz BD (1-1,5tys)

Przy takim zestawie mozna juz smialo zapraszac kumpli nie tylko na filmy przy piwku ale i na imprezy sportowe.
2010-04-02 10:52:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2, 3, 4, 5  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB